Skocz do zawartości

Kucykowe kolekcje


Recommended Posts

Przyjaciółka wpadła na weekend i w końcu dostałam dwie gazetki poniakowe, o które ją prosiłam...

DSC_0416.jpg


Dla zainteresowanych, tak wygląda plakat z pisemka EqG (wybaczcie jakość):

DSC_0423.jpg


Z drugiej strony mamy wszystkie sześć bohaterek na tle szkoły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu brat przywiózł mi mój spóźniony prezent na urodziny (tak kurna, na urodziny które miałem w marcu). Tak czy siak, dostałem 2 numery oficjalnych komiksów MLP do mojej kolekcji.

 

Oto one:

DSC_6344.JPG

 

Pierwszy z nich (ten po lewej) zawiera kilka raczej krótszych komiksów, z których tylko jeden rysowany jest tą charakterystyczną kreską, która swą epickością rozrywa skarpety na pięcie.

 

 

Pierwsza historyjka o CMC opowiada o tym, że naszej 3 dziewuszki znalazły dziwny klejnot z oczami, który potrafi zmieniać kształty:

DSC_6326.JPG

 

Kolejna jest o Celestynie i jakiejś jej starej koleżance, która naucza w akademii.

DSC_6337.JPG

 

W trzecim Spike hoduje sobie w akwarium jakieś dziwne zwierzątka, które (a to niespodzianka) wymykają się spod kontroli.

DSC_6329.JPG

 

I w ostatnim, narysowanym już w tym fajnym stylu, Luna bierze na swe barki "dzienne" obowiązki swej siostry. Jest to jedyna historyjka z tego komiksu, która została "wyreżyserowana" i narysowana przez te osoby, które w głównej mierze zajmują się tymi komiksami. Te poprzednie to jakieś przypadkowe działa przypadkowych pseudo-amatorów :)

DSC_6339.JPG

 

 

Natomiast ten drugi numer zawiera w sobie już tylko dwa komiksy, podzielone na dwie części.

 

W pierwszej, Big Mac, poszukując gwoździ, trafia na festiwal pożegnania lata. Śmieszne jest to, że pierwszą część tej historii (wraz z komiksem o powrocie Kryśki) dostałem już wcześniej, w formie osobnej, cieniutkiej gazetki. Teraz mam ten komiks kompletny i nie wiem, co z tą pierwszą częścią zrobić. Tak czy siak, kilka screenów:

DSC_6341.JPG

 

DSC_6332.JPG

 

Drugi z nich opowiada natomiast o tym, w jaki sposób Shining Armor poznał Cadence na studiach czy tam w liceum i jak się w sobie zakochali.

DSC_6333.JPG

 

Art legenda, który zasługuje na osobny spoiler:

DSC_6334.JPG

 

DSC_6335.JPG

 

Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tych komiksów. Wszystkie z nich (w szczególności ten o Lunie, Big Macu i Cadence z Armorem) są śmieszne oraz bardzo ciekawe. Są one jak papierowe odcinki, tylko że dłuższe i bardziej szczegółowe, oraz pokazują wiele sytuacji z serialu, tylko że z innej perspektywy. Polecam i pozdrawiam: Krzysztof Hołowczyc.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talar, fajne komiksy  :pinkiesmile: Moja bardzo skromna kolekcja powiększyła się o figurkę Skywishes z BB, która bardzo mi się podoba  :pinkie:

4WKflcB.jpg

qif1E0s.jpg

I zdjęcie moich kucykowych zbiorów: figurka Pinkie do czesania, podróbka MLP w podarunku od mamy ( :crazy:), figurka AJ z Maca i gazetki, figurka Gildy i Skywishes i plakat z gazetki, który jest przyczepiony do tablicy korkowej.

XybsZVq.jpg

vnLK5C9.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tak sobie przypomniałem o tym temacie, i sobie pomyslałem, że zrobię porównanie mojej kolekcji z bodajże 26 września 2013, kiedy to wrzuciłem pierwsze zdjęcie w tym temacie, z aktualnym stanem mojego kucykowego badziewia :P Tak więc, dla przypomnienia, oto pierwsze zdjęcie mojej kolekcji:

 

8PHB1.jpg

 

A tak prezentuje się kolekcja na stan dzisiejszy:

8PHEH.JPG

8PHGe.JPG

8PHHC.JPG

8PHK1.JPG

8PHLZ.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem o tym temacie, i sobie pomyslałem, że zrobię porównanie mojej kolekcji z bodajże 26 września 2013, kiedy to wrzuciłem pierwsze zdjęcie w tym temacie, z aktualnym stanem mojego kucykowego badziewia :P Tak więc, dla przypomnienia, oto pierwsze zdjęcie mojej kolekcji:

 

8PHB1.jpg

 

A tak prezentuje się kolekcja na stan dzisiejszy:

8PHEH.JPG

8PHGe.JPG

8PHHC.JPG

8PHK1.JPG

8PHLZ.JPG

Te naklejki można gdzieś kupić, czy to jakoś specjalnie zamawiane?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie mogę wstawić na razie foty mojej kolekcji, więc po prostu napiszę, co mam -

16 figurek podstawowych - włącznie z Ksieżniczkami

23 mniejszych

21 plakatów - z konwentów i parę z gazetek xD

Takie coś na ścianę z Celestią

14 naklejek z konwentów

10 gazetek

3 kolorowanki od brata xD

Papier kolorowy z naklejkami xd

Książeczkę 500 naklejek

15 przypinek

3 poszewki na poduszkę

Pluszową Rarity

Sweetie Belle z 3.5 :rainderp:

5 modnych kucyków

Lalkę EG

2 takie pudełeczka z gazetek i ołówek

Wstążka do tańca z agzetki XD

8 wydrukowanych kucyków w skarpetkach :lunaderp:

Breloczek

Ołówek i jakieś kredki

Jakiś soczek

Pierścionki z gazetki

i wiele innych rzeczy z gazetek xd

500 rysunków :lunaderp:

plecaczek

notesik

3 zeszyty

O to moja skromna kolekcja

Edytowano przez Hidoi Mesu Okami ~
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nishi, plakaty są zarąbiste. Szkoda, że ja nie mogę nic kleić na ścianach.  :fluttercry2:

 

 


Jakiś soczek

A'propo soczków i innych napojów... Mama zawitała wczoraj w Biedronce i kupiła mi to:

DSC_0472.jpg

DSC_0473.jpg

DSC_0474.jpg


Zapewne już to znacie.  :NjdaT: Niestety, nie miałam jeszcze okazji tego posmakować, bo zostawiam sobie na najbliższy wyjazd. Aczkolwiek "napój jabłkowy o smaku coli" brzmi... intrygująco.

Edytowano przez Kyoko
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe kucyki! (wreszcie) Rainbow Dash której salta wyglądają spektakularnie, do tego słodko mówi, tak jak w serialu w wersji z dubbingiem PL :)

I przepiękna Twilight od Firmy Nici. Mało który pluszak (firmowy) ma taki słodki pyszczek i jakość wykonania :3 Niech się schowają wszelakie "mopy", których udało mi się na szczęście pozbyć.

 

atxjkm.jpg

 

 

2h7gjyb.jpg

Edytowano przez Artiem
  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstawiam swoją skromną kolekcję :3 Niedługo zmieni się mój stan a dwa BB, bo zamierzam się wymienić z kuzynką Lyrica za Rarity, bo jej się powtarza i pewnie wymienię powtórzonego Twalota za jakąś Sky Wishes czy innego kuca tła:D

10367743_799070210170090_165145444922252

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio nabyłam Derpy, o której zawsze marzyłam :) A oto ona

3b0d7169bedcf1f5gen.jpg

 

Łooooo, wielki podziw, że udało ci się ją zdobyć!  :pinkie2: Ja dziś od rodziców, poza albumem Coldplay'a "Ghost stories" dostałam saszetkę z 9 fali, w której ukrywała się Fluttershy. Pomimo małych niedociągnięć w kolorze grzywy, jest iście przeurocza!  :pinkiesmile:

QUldVAQ.jpg?1?9970

Edytowano przez Violett
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wow! Pewnie trochę się wykosztowałaś, co? Wiem, że to jest rzadka figurka i ludzie sobie ja cenią, więc tym bardziej szacun ;)

 

Zależy co kto rozumie przez słowo wykosztować :) Samą figurke wylicytowałam za 157zł, więc chyba nie tak źle ;) a o kosztach przesyłki nie chce się wyrażać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...