Skocz do zawartości

Pinkamena blues


Alder

Recommended Posts

Tak...stało się, odbiore wam zmysł słuchu i zachwieję waszym światopoglądem...ale co mi tam.

Mały blusik o pinkamenie(autorstwa własnego) to dopiero początek...wiem że nie wszystko jest idealnie ale od czegoś trzeba zacząć. sugestie i uwagi mile widziane. Jeśli szukacie tutaj dub stepu i prymitywnych tekstów o miłości(nie żebym miał coś do piosenek o miłości ale 99,9% tych że piosenek ma infantylne teksty idealnie trafiające w gust gimbazy) to musze was rozczarować nie znajdziecie ich tu.

 

Edytowano przez Alder
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szła w deszczu piękna jak noc
Królowa kier czarnych serc
Zimny wzrok, pewny chód
A w sercu zło, czyste zło
Znajdzie cię, W dzień czy w noc
Zimnym ostrzem zada ból
Po to by ukoić mrok, minionych dni
dawnych dni
Splamiła krwią duszę swą.

Pinkameno czego jeszcze chcesz?
Czy to tylko czerwieni zew?

Uśmiechnij się ostatni raz
w oczy jej spójrz ten jeden raz
Ostatni oddech teraz złap
Mrokiem otuli czulę cię
Zagarnie życie tak jak śmierć
Otworzy noc zabierze cię
Tam gdzie słońca nędzny blask
Nie zaszczyci więcej cię
Nie będzie nic co możesz mieć
Tylko ona i jej krew.

Pinkameno czego jeszcze chcesz?
Czy to tylko czerwieni zew?

Nawet chaos ukorzy się
przed królową czarnych serc
czy ktoś w końcu zrozumię cię?
Może tylko wieczny ból ukoi ją?
Szukając tego co jest w nas
odkryła noc zamiast dnia
ciemny pokój, otwarte drzwi
i tylko czas który jest w nas


Pinkameno czego jeszcze chcesz?
Czy to tylko czerwieni zew?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym w tle słyszał szum szczecińskiego Bałtyku? Z wokalem o wiele lepiej niż w poprzedniej wersji, co prawda nie dosłyszałem całego tekstu ale większość wpadła mi w ucho. Naprawdę mi się spodobała ta szanta, gratuluje. 

 

szumy szumy wszędzie szumy! pracuje nad ich usunięciem i...chyba szlag mnie jasny trafi to raz. Dwa...to nie jest szanta, jak pragnę chaosu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W pierwszej nucie mi się bardziej podobał wokal, nawet mimo tego że rozumiem co 2 słowo ;p

A jeśli chciał byś żeby głos był głośniejszy od gitary, to możesz spróbować wpierw nagrać samą gitarę, potem sam wokal i to połączyć trochę przyciszając gitarę. Choć wg mnie nie ma potrzeby żeby wokal był głośniejszy ;d

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jeśli mogę. Słyszę, że twój piec trochę nie wyrabia przy nagrywaniu. Może spróbuj Guitar Rig'iem, albo podłączyć piec do komputera? Druga rzecz, nagraj najpierw samą gitarę z metronomem najlepiej, bo jest to co najmniej nierówne i gubisz się z opcją wokal+gitara. Trzecia sprawa, nie masz żadnych efektów do tego pieca? Może zwiększ reverb jeśli masz taką opcję? Jaki masz piec? Jaką gitarkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym mógł podłączyć piec do komputera to dawno bym to zrobił ale: w piecu mam  tylko wejście aux a dwa mam zintegrowaną kartę, więc...kicha, ewentualnie mogę przerobić pieć lub kupić nowy. Efektów nie posiadam ale mam zamiar kupić. Gitara Tyme S100BK(chińskie gówno za 300 zł) piec Fender 10G...nie ma bata, trza lepszy piec skołować albo ten przerobić. Odnośnie wokalu, zawsze nagrywam osobno pierw gitara potem wokal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym piecykiem i gitarką to faktycznie mało kombinacji. Spróbuj podłączyć gitarkę do komputera za pomocą przejściówki, ściągnij TAK ŚCIĄGNIJ kup, nie będę szerzył piractwa (ale i tak ściągnij) Guitar Rig, powiedzmy 5. Pościągaj kilka presetów, sam stwórz, pobaw się, przerób aktualne or whatever. I tam masz nagrywanie, metronom, kilka innych rzeczy. Powinno brzmieć lepiej niż na tym Fenderku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...