Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z gier


Wizio

Recommended Posts

  • 1 month later...

Od razu mogę powiedzieć jedno - krótkie! xD Strasznie krótkie, nawet nie zauważyłem, jak zleciało .__. Nie jestem jakimś wielkim fanem motywów bojowych, o ile te nie są naprawdę epickie, niemniej takie standardowe... meh, nie mam się czego czepiać, ale też nie mogę powiedzieć, aby jakieś wrażenie na mnie pozostawił, zupełnie nie zapada w pamięć, najwyżej... 5.4/10
 
Tymczasem ja teraz wrzucę coś z visual noveli, w którą miałem przyjemność ostatnio grać, 漆黒のシャルノス się nazywa i polecam ją - przyjemna historia~! ^^ No, ale historia to tak swoją drogą, a OST? Po prostu posłuchajcie tego kawałka, Tar Slan, tytuł po irlandzku, znaczy chyba "po pożegnaniu", ale nie jestem pewny, zawsze towarzyszył nam w drugiej rundzie mini-gry, która nieraz w tej powieści miała swe miejsce ^^
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety o tym nigdy nie słyszałem. Co do samej muzyki, tego się naprawdę przyjemnie słucha. Utwór ma dobry balans pomiędzy żywiołowością a spokojem - to mi się podoba; nie lubię gdy w jednym momencie jest duży spokój po czym nagle TRACH i jazda... Dobre 7/10.

 

Ehh... oto utwór który zakończył ostatniego "prawdziwego" Gothica *smutek*...

 

 

Swoją drogą ost z trójki podoba mi się najbardziej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocenianie utworów odżyło :soawesome:

 

Utwór bardzo spokojny, minimalistyczny - to, co lubię ^^ . Szkoda, że taki krótki. Przez negatywne recenzje nie grałem w III część Gothica (I i II zostały zjechane równo za młodu :lunaderp:). Jeśli są to napisy końcowe (co sugeruje tytuł), to happy endu nie ma :P . 7/10, byłoby więcej, gdyby był dłuższy (chociaż, żeby trwał te 2 minuty :rainderp: )

 

Moja pozycja pochodzi z baaaaaardzo starej gry (1998 r.). Dodam jeszcze, że jest to polska gra :D . Swojscy Hirołsi, czyli Clash - gra moim zdaniem bardzo udana, gdyby ją graficznie dopieścić, to myślę, że na zachodzie odniosłaby sukces :D . Ciekawostka: muzykę do gry stworzył Scorpik odpowiedzialny za soundtrack do Painkillera i Wiedźmina :) .

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie utwór uważam za dość dobry, jednak jak na mój gust, to jest zbyt przeciętny jeśli chodzi o linię melodyczną. Jest wiele utworów z tamtego roku które swoje soundtracki trzymają naprawdę na poziomie dzisiejszych gier. Wiek nie ma tu nic do powiedzenia więc z czystym sumieniem dam tej grze 5/10. O de mnie soundtrack z dobrze znanej gry o dobrze znanym bogu wojny.

http://www.youtube.com/watch?v=l1br_h51dD4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ocenianie utworów odżyło :soawesome:

 

Tak! :evilshy:

 


Przez negatywne recenzje nie grałem w III część Gothica

 

Duży błąd! Gothic III nieco odstawał od I oraz II ale  to w żadnym wypadku nie oznacza że był zły! Nadrób zaległości ;)

 

 

Co do utworu; w Boga Wojny grałem może z 20min... złe nie było ale i nie porwało mnie, ost natomiast to już zupełnie inna sprawa... Utwór naprawdę mi się podoba, jedno co mogę zarzucić to te skoki pomiędzy "spokojem" a "żywiołowością", bardziej gustuję w spokojniejszych utworach gdzie przejścia są płynniejsze. 7/10.

 

 

Udało mi się znaleźć płytę z ost z Gothica III! Uwielbiam tą muzykę, spokojna, stonowana... idealna na chillout :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utwór rzeczywiście świetny. Ty to Eternal potrafisz poprawić mi humor. Piękne dźwięki stonowane aurą tajemniczości. Po prostu idealne na oderwanie się od rzeczywistości i rzucenie się w otchłań spokoju. Zdecydowanie ten utwór zasługuje na 9/10.

 

Ode mnie najlepszy soundtrack jaki słyszałem z mojej ulubionej gry Legacy of Kain Defiance.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Duży błąd! Gothic III nieco odstawał od I oraz II ale  to w żadnym wypadku nie oznacza że był zły! Nadrób zaległości ;)

 

Oj kusisz, kusisz :rainderp: . Tyle gier, tylko te stuuuuudiaaaaaa :octcry: .

 

Legacy of Kain - zawsze mnie ta gra ciekawiła (ale patrz wyżej .-.) . Utwór ciekawy, przyzwoicie się go słucha, taki idealny do biegania :rainderp: . 7,5/10 .

 

Ode mnie kolejny staroć. Lecz tu nie znajdziemy magów, smoków i krasnoludów, lecz wielkie spluwy i wszędzie latające flaki  :evilshy: . Unreal Tournament '99 (szkoda, że z planszy mało popularnej na multi :rainbowcry:):

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie utwór ciekawy a to plumkanie mnie rozwaliło :P .  Ciekawa linia melodyczna i poszczególne dźwięki. Dość konkretna muzyczka umilająca pojedynek, ale nic poza tym. Ustaliwszy wszelkie za i przeciw, dam temu utworowi... 7/10.

 

Ode mnie ponownie Legacy of Kain, tym razem w nieco inne odsłonie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lunaderp:

 

Uwielbiam ost z The Elder Scrolls... Ta seria ma jeden z najpiękniejszych soundtracków jaki słyszałem w grach...

 

Ta cisza, ten spokój, płynność oraz wspaniale zgrane instrumenty... miód na uszy... 10/10 nie mam ŻADNYCH wątpliwości.

 

Poza tematem dodam że uwielbiam serię TES za możliwości jej modowania... uwielbiam ją modować i upiększać.

Bardzo podobne ( gdzieniegdzie nawet lepsze!) efekty udało mi się osiągnąć ostatnio w Skyrimie:

http://www.gamer.ru/system/attached_images/images/000/579/705/original/32062-8125564025_a07615af48_h.jpeg

http://electronicsfanboy.com/index/wp-content/uploads/2012/12/skyrim-ultra-real-100-mods-at-once-06.jpg

http://img.gawkerassets.com/img/185tv31c5y0kzjpg/original.jpg

 

Zostajemy przy TESie, przed Wami ewolucja utworu przewodniego od Morrowinda poprzez Obliviona aż do Skyrima...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, TES, mimo iż ostatnia część jest przesadnie ukrucona z zawartością względem budrzetu... Zawsze mi się w nie przyjemie grało, a najbardziej mi się z tej gry podobał właśnie soundtrack. W Skyrimie z takim budżetem mogli nie tylko zachować poziom, ale i całą grę udoskonalić i wyprzedzić konkurencje o kilka lat. Rozgrywka jest dużo ciekawsza od Obliviona, co dużym osiągnięciem nie jest ale z soundtrackiem się według mnie bardzo zacofali. Z trzech wersji Morrowind wypadł najlepiej, a utwór w całości to tak 8/10, gdyby nie ostatnia część serii to byłoby 10/10, dwa poprzednie są idealne pod każdym względem. Wszystkie utwory zachowują klimat gry w której je umieszczono, ale Skyrim zrobił to jednak najgorzej... Albo poprostu nie lubię atmosfery tej gry.

 

 

Ten utwór zapadł mi w pamięć na zawsze, nie mogę się go pozbyć z głowy, ale to dobrze bo piosenka jest piękna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wat: Po prostu WOW! Genialne. Piękny, kobiecy głos, bardzo spokojna muzyka. Nic dodać, nic ująć. O Bastionie pierwsze słyszę, obstawiam, że to gra z tych "independent". Czasem naprawdę mnie pozytywnie zaskakują. Szczere 10/10 i do odtwarzacza!

 

Unreal Tournament '99 :D . Myślę, że każdy kto w to grał ten utwór kojarzy (Deck16][ i Hyperblast - najlepsze mapy) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=BSj0hId4Z6A

Edytowano przez Filozof Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem W UT2004 i w górę, moje życie jest niekompletne :LZ1bP: . Utwór sam w sobie idealnie pasuje do klimatu UT, szybki oraz futurystyczny. Co prawda ten typ muzyki to nie jest to co Eternale lubią najbardziej jednak "Go Down" zdobył moje uznanie, 8/10.

 

 

Mój osobisty faworyt z OST Obliviona, szkoda tylko że jest tak krótki...

 

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne, esencja Obliviona. W tej grze nawet nie chciałem używać szybkiego podróżowania, środowiski jest piękne tak samo jak muzyka. Ale nie jest to najlepszy z soundtracków TES'a 4, dam 7/10.

 

Dam Theme Song z mojej ulubionej gry niezależnej, dzięki tej muzyce nigdy nie chce przewijać intra. Szkoda że nie zrobili takiego soundtracku do samej gry.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że co? xd

 

Proszę, nawet zacytuję treść pierwszego postu...

 

 

Oceniamy poprzedni utwór w skali liczbowej od 0 do 10 w postaci x/10, dodajemy krótką (długość dowolna) argumentację oceny, po czym wstawiamy pokrótce (wystarczy jedno zdanie) opisany własny utwór.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten bałagan nie wiem so osenić ;_;

 

Metodą "Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek" wypada na utwór Aoby. Elektronika, ciekawe nawet. Nie rzuca mnie na kolana, choć nawet przyjemnie mi się tego słuchało. 6,5/10.

 

Ode mnie... chorał gregoriański :rainderp: . Menu z Medieval II: Total War (szkoda, że krótki utwór :octcry:) :

 

http://www.youtube.com/watch?v=KIEunqeXF0s

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TWD nigdy nie grałem, ost też nie słyszałem. Utwór jest ciekawy (15 min, nice ), spokojny oraz klimatyczny. Coś co mogę zarzucić to powtarzalność, mam takie wrażenie że jest tutaj nagrany odcinek może półtorej minuty po czym jest zapętlony. Tak czy inaczej, wpada w ucho 8/10.

 

Ode mnie coś z World of Goo... świetna gra pełna przemyśleń... Najmocniejszą jej stroną jest jednak muzyka, jest naprawdę wspaniała.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...