Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z gier


Wizio

Recommended Posts

Gość Skurwysyn

DA-DA-DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!

Najpiękniejszy soundtrack jaki kiedykolwiek powstał!

Jeremy Soule panie i panowie! Prawdziwy miszczu!
Morrowind > Skyrim-Shit 

11/10 !!!!!!!!!!!!!!!

 

Odezwałem się tylko, bo chciałem oddać hołd tej grze! ...jednak muszę wrzucić coś od siebie.

A więc: Chrono Trigger - Corridors of Time (Zeal Theme).

Ta gra ma również całkiem przełomowe soundtracki.

Ten spokój Zeal Theme jest po prostu taki.... MMMMMMMMMMMMMMMMM! BUPU-DU-BUPU!.... BIBIDI-BAŁP!

Polecam!

 

https://www.youtube.com/watch?v=UzC0MEDHcv4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bardzo miłe i klimatyczne, szczególnie podoba się mi ten dziwny instrument, co to też dzwoni stale w tle i to... buczące coś, co jest... jeszcze bardziej klimatyczne, kojarzy się mi z nieco nostalgicznymi i melancholijnymi utworami z OST-u Cave Story - bardzo fajnej gry tak swoją drogą - zaś sam utworek... jakby go tu ocenić, na pewno pozytywnie, niech będzie... 7.9/10

 

A teraz klasyka gier strategicznych czasu rzeczywistego, nie jest to temat mojej ulubionej frakcji, ale jak dla mnie chyba najlepszy w grze...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kurczę, dawno w Warcrafta nie grałem... po odsłuchaniu zachciało mi się :D Strasznie klimatyczne i dobrze wyważone. Nie licząc drugiej połowy, to "wyciszanie" jak dla mnie za bardzo przeciągnięte. 7,5

 

Kilka słów do VGM Auto Update - Skyrim to wcale nie shit! To drugi najlepszy TES tuż po Morku! :)

Skoro znowu jesteśmy przy tym temacie - oto utwór The Road Most Travelled. Ale nie z Morrowinda. To zmodyfikowana wersja o tytule From Seyda Neen To Balmora z tworzonego jeszcze modu Skywind.

https://www.youtube.com/watch?v=AMK1ewp2lAk

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Pierwszy raz słyszę o tym modzie! W filmiku wygląda przepięknie powinienen sobie raz ściągnąć! 

"At this stage, Skywind is not available for public release anymore, due to its very alpha state."

NO TO PIRATEBAY JAK JEST!

The Road Most Travelled ma wciąż ten swój feeling!
Według mnie Jeremy Soule to jeden z najlepszych kompozytorów!

10 / 10

Ze Skyrima nie jestem zadowolony, ponieważ nie spełnił moich oczekiwań i jak się go porówna do Morrowind i Oblivon to do najlepszych niestety nie należy.

Według mnie Skyrim to po prostu przereklamowana część, która przyciągnęła w cholerę dzieci z całego świata i oszpeciło całą serię.

No cóż, to tylko moja opinia.

 

 

I znowu nie wiem co dać...

(ok. 3 godziny później)
DOBRA! Castlevania znowu wrzucę!
Wspaniały soundtrack, heroiczne brzmienie!
Ciężko jest mi się zdecydować między Bloody Tears, Dwelling of Doom, a Monster Dance... ALE WRZUCĘ MONSTER DANCE!!!
Wpada w ucho jak cholera! Bada-dara-da-daaaaaaaa x2 Bura Ba Błi Bi Błidu Budubadu Budubadu Budubau Budubadu BA-BA-BA-BA-BA!!!! (0:00 - 0:08)
Muzyka trza czuć! Przysięgam nie mam problemów umysłem!
 

https://www.youtube.com/watch?v=Drfs6dUF1nk 

Edytowano przez VGM Auto Update
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 8-bitowy motyw jest dosyć ciekawie wymyślony, ale 23-sekundowa melodyjka puszczona w półgodzinnego loop-a, dziś nie jest zbyt... atrakcyjna? 
Rozumiem, w czasach Castlevanii II to było pewnie w porządku. Jak dla mnie - 6/10

Następny utwór występuje w Mafii I. Jest to motyw z misji "The Running Man" i "You Lucky Bastard" o tytule "La Verdine" zespołu Latcho Drom. Moim skromnym zdaniem, najlepszy kawałek w grze, akordeoniście pozostaje pogratulować techniki gry (1:32 do końca), a solo na gitarze od 0:50 wymiata.

https://www.youtube.com/watch?v=dlvY7XOGJP8


 

Edytowano przez The Rain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Say wat, usunęło mi pół posta od góry .-.

Magia.

W każdym razie. Nie grałem w mafię (o zgrozo spalo mnie) ale ten utwór jest... fajny. Takie mocne 7/10 

ma taki styl przyjemny, jest klimatyczny. Ta 7/10 to dobra ocena. 

 

 

Ostatnio dużo takich utworów z gier raczej o konkretnej tematyce. To ja dam soundtrack broni...? Ow yee Saints Row 4 guys!

Dubstep gun. 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=742vVjWQbiA

Nie zawsze słucham dubstepu ale kiedy to robię to pochodzi on z Saints Rowa'a

Edytowano przez Mephisto
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Saint's Row IV, tyle w nim epickości. Muzyczkę z Dubstep Gun'a lubiłem, lubię i będę lubił. 9/10

 

To teraz coś z "hińskich bajek". Tylko, że nie z bajki, a z gry. Taka sytuacja. Przed państwem: Persona 3.

 

https://www.youtube.com/watch?v=N-gM7RNd_rM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Naprawdę piękne. Dziś nie miałem za bardzo ochoty pisać cokolwiek, ale jak przesłuchałem to, to czułem się lekko zmuszony.

Na początku kojarzyło mi się z Dark Souls, bo niektóre momenty naprawdę przypominały mi styl kompozytora z tej gry.

A tak do kawałka - piękne, dobrze dobrane instrument. Dać niską ocenę byłoby grzechem!

10 / 10

Wow, ten n00b daje ciągle 10/10, nawet sie nie wysili!

 

Nie wiem czy ktoś to wrzucał, ale NINJA GAIDEN!

"Ninja Gaiden? Normally they say... Ninja... GAY-den..."

A hummingbird that has no song will never be a popstar, SAI, WE WILL DEVELOP SPEED!

Ninja Gaiden ma wspaniały soundtrack, choć z brzmienia nie może się każdemu spodobać.

Więc dam wam coś bardziej wpadającego do ucha. (Chyba nawet najlepszy według wszystkich co słyszeli soundtrack)

 

https://www.youtube.com/watch?v=qv0TSofXC1w 

Edytowano przez VGM Auto Update
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melodia wpada w ucho, szkoda tylko, że taka jakość a nie inna... Na pewno doskonale brzmiałoby po przerobieniu, najlepiej w jakiejś orkiestrowej osłonie. Daję 6/10, bo po dwóch minutach motyw zdążył mi się znudzić n__n"

 

No to wrzucam kawałek ścieżki dźwiękowej z gry, w którą bardzo chciałabym zagrać.

Proszę państwa, oto Apotheosis z Journey! Magia zaczyna się mniej więcej od 1:15.

Może mam nieco... mało obiektywny stosunek do tego utworu, bo towarzyszył mi w wielu chwilach w życiu, tych lżejszych i tych cięższych i do teraz jego brzmienie sprawia, że wpadam w dziwny nastrój.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 1:15 powiadasz? Cóż, dla mnie magia zaczęła się od samego początku słuchania :D

9/10. Obrazek trochę mnie zmylił. Spodziewałem się nieco orientalnej muzyki (wiadomo, pustynia :v ). Tutaj jednak mamy coś w stylu muzyki klasycznej. Dużo instrumentów smyczkowych usłyszałem + trąbki. Szczerze? Jest dobrze, można się przy tym odprężyć, zapomnieć o kiepskim dniu. Bardzo dobre do odstresowania się. Włożyć słuchawki na uszy i odpłynąć do innego, lepszego świata. Tak, ta muzyka jest do tego idealna. Zwłaszcza ta końcówka, taka delikatna. Utwór nie jest tak genialny, by mnie powalił na kolana, ale nie o to tu chodzi. Jest wysokich lotów i koi umysł. Fajnie się tego słuchało :3

Przez Scyfera zacząłem grać w Battle for Wesnoth (tak, wciągnąłeś mnie :x ). Niby prosta gierka open source'owa, ale wciąga. W dodatku OST jest bardzo nieprzeciętny. Zresztą, przekonajcie się sami :rdblink: :

Edytowano przez Imesh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

O grze pierwszy raz słyszę. Ale soundtrack jest naprawdę przekonujący. W paru momentach aż chce się Walca tańczyć  :lol: Yoo know wat ahm seyin?  :kappa:

Mi się podoba. Skrzypce, "BEMBENY!", niezły feeling.

Dlaczego miałbym nie dać 10/10 ?

 

Ostatnio postanowiłem zagrać w Metroid na NES (Pierwszy raz! Nigdy nie miałem tej gry D: )

A więc, Brinstar Theme. Pierwsza muzyczka jaką słyszymy w grze, nie licząc Main Theme'u.

Wesoły, bohaterski, fajny, wpadający w ucho. Jedyne co jest dziwne to to, że "APOKALIPSA, METROID WYDOSTAŁ SIĘ Z LABORATORIUM I MORDUJE LUDZI!".

"GŁÓWNA BOHATERKA ZOSTAJE WYSŁANA BY RATOWAĆ ŚWIAT I STAWIĆ CZOŁA ZŁU" "LUDZIE GINĄ"

A tu nagle da-darara wesoła muzyczka. I c***! Ważne, że brzmi fajnie!

 

 https://www.youtube.com/watch?v=T-2sE0Napg0

Edytowano przez VGM Auto Update
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VGM, pisałem posta i mi się wepchałeś :<

Chwytliwy kawałek, szczególnie w drugiej połowie, gdy na chwilę wchodzi ten "bas", choć całość cierpi na ten syndrom powtarzalności znany z osimiobitowców (niektórzy go lubią, ja nie do końca). 7/10

 

Słyszeliście kiedyś o No Man's Sky? Zapowiada się ciekawie. Niedawno odkryłem, że za soundtrack odpowiada jeden z moich ulubionych zespołów - 65daysofstatic. 

Oto kawałek Debutante (VGM - chyba to polubisz :))

https://www.youtube.com/watch?v=YTpBVMHKjc4

Jeżeli komuś się spodobało, to polecam dokładniejsze zapoznanie się z zespołem. Ten utwór jest z płyty "We Were Exploding Anyway", a mój ulubiony krążek to "The Fall of Math"

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyborny soundtrack milordzie. Z początku podchodzący pod postapokalipsę- lekko ponury, cichy wręcz melancholijny. Bardzo podobał mi się chór który nie dominował lecz idealnie wkomponował się utwór. Nic na świecie nie jest w pełni dopracowane więc dam 9/10 taki jestem wredny.

 

 

Ledwo co go usłyszałem już go przed wami prezentuje. Dość prosty, energiczny(?) i   krótki. Zelda, nic więcej mowić nie trzeba.

https://www.youtube.com/watch?v=LepGlDFhcKM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Skąd ja to znam?! Nie wiedziałem, że to było z Zeldy. Nigdy nie grałem w Twilight Princess, ale aż się chcę zacząć!

Utwór jest strasznie euforyczny  :tip:

Bardzo ładnie brzmi bass. Slap & Pop. Daje takie fajne, "Funkowe" brzmienie  :D

Teoretycznie powróciły do mnie wspomienia z czegoś, co nawet dokładnie nie znam.

10 / 10

Koji Kondo to miszczu!

 

Czas na Megaman X!

Less is more  "Wiencej jezt wencej"

Tyle nut! Armored Armadillo. Utwór ma coś w stylu solówki w jednym momencie. 

Nie chce mi się pisać! Sami zobaczcie!

 

 https://www.youtube.com/watch?v=6mdLAT8pOZ4 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

OOOOOOOOOOOOO!

Skąd ja znam ten utwór! Pamiętam, że mnie gra wkurzała, tak jak każda inna jak miałem 2 lata!

Już pamiętam! Jedyne co kojarzę tak na pewniaka to ta plansza z muszlami.

GoDizzyGo.png 

 

Ogólnie to kawałek naprawdę fajny. Taka nostalgia, że łoho! Dzięki za przywrócenie mi parę wspomnień!

Utwór wpada w ucho, prosty rytm no i oczywiście dobrze dobrana harmonia i melodia  :kappa:

10/10 bez dwóch zdań!

 

Ostatnio (A tak naprawdę to 5 minut temu) męczyłem ten a la "fugowy" moment w tym utworze. (Dalej się uczę)

Heart of Fire z Castlevania, Stage 5.

Wpadający w ucho i daje ten Bach-owy feeling  :kappa:

Jedyny w swoim rodzaju!

Nie zwracajcie uwagę na to, że to jest 30 minutowy loop, nikt was nie zmusza do słuchania 30 minut! Po co dawać za to minus punkty, jak się ocenia muzykę, a nie pracę uploadera  :sparkler:

 

https://www.youtube.com/watch?v=A8KA0sc80KM 

 

Edytowano przez VGM Auto Update
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szczerze, to utwór ten wydaję mi się strasznie miałki (boże, nie lubię tego słowa) i nijaki. Owszem, czuć trochę ten klimat soundtracków z Castlevani, lecz mi osobiście ten kawałek słabo podchodzi. Nie wiem, dlaczego ludzie aż tak go lubią. Być może w samej grze prezentuje się on lepiej? Tak czy tak, na razie jest 5/10.

 

Teraz ja zapuszczę coś... interesującego z bardzo... """""""interesującej""""""" gry.

 

Bo kto powiedział, że ten kawałek ma być dobry :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "muzyka" jest tak okropna że nawet kakofonią nie można tego nazwać. Nie wiem co powiedzieć, oniemiałem. Piękne, okrągłe i pierwsze 0/10!!! Ktoś się nie zgadza (prócz autora)?

 

"Ta melodia powinna służyć jako tortury w Guantanamo"~BartekGM

 

 

 

"All the lost" z DLC Frozen Synapse, ciekawej gry w której planujemy ruchy jednych by zabić drugich. Nie tylko ten utwór lecz cała ścieżka dźwiękowa jest godna uwagi każdego melomana.

 

 

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Revard
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

Grę nie grałem, ale Soundtrack daje ogólnie taki "kosmiczny" feeling. (Nie wiem jak to opisać). Trochę elektroniki, trochę chórku i perkusji. Trochę przypomina mi Soundtrack z FTL. Ogólnie to brzmi fajnie, na kolana nie powala, bo w grę nie grałem (wiadomo), ale to nie oznacza, że soundtrack jest zły. Większość ludzi kuma ten topic zupełnie inaczej xD.

Oceń poprzedni utwór = Jak bardzo podoba ci się ten utwór, oceń od 0 do 10.

No cóż, z samego wykonania tego utworu dam 10/10. Nie da się tego inaczej opisać. Nie jest sfałszowany i dobrze zmixowany.

 

Ostatnio nie grałem w jakieś gry, że aż mi jakiś soundtrack został we łbie. OH!

Czas znowu powk**wiać Castlevania.

Albowiem włączyłem sobie ostatnio Castlevania III: Dracula's Curse. Prequel do wszystkich poprzednich części (Oryginałka i Simon's Quest)

Wrzucę ten najbardziej wpadających w ucho, czyli Mad Forest.

Uważam to za wspaniałe jak kompozytorzy w tamtych czasach potrafili stworzyć muzykę, mimo ograniczonych środków.

 

https://www.youtube.com/watch?v=hPbKUdFvbeM 

 

Jak wiadomo, muzyka z gry komputerowej = loop ._.

Edytowano przez VGM Auto Update
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze: ta "pętelka" jest na mój gust strasznie sympatyczna. Przede wszystkim momentalnie wpada w ucho, i jak na tamte czasy to bardzo fajna melodia. Pierwsze 9 sekund wstępu to coś à la Samba, resztę skojarzyłem z remiksem klasycyzmu (np. Beethoven). I jeszcze te zjazdy po skali w dwudźwiękach... Świetne. Jak nie przepadam za muzyką tego typu, to temu utworowi jestem skłonny dać 9/10. 
 

Następny jest z soundtracku gry "Metro Last Light". Co ciekawe, nie występuje w całości w grze właściwej (mimo że to kawałek "sztandarowy"), jedynie jego początek jest odtwarzany podczas ładowania menu. Autor wzorował się o na utworze barokowym pana Marina Maraisa - La Rêveuse.

 

Jednym słowem: "Enter the Metro".

https://www.youtube.com/watch?v=wDy4dch6iBc

Edytowano przez The Rain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem nigdy w Amnezje i szczerze mówiąc, myślałem, że wstawisz jakąś "muzykę", która tak naprawdę jest komplikacją różnych, strasznych odgłosów. Tutaj jednak mama bardzo przyjemny, wręcz relaksacyjny ambient. Mama nadzieje, że ten soundtrack wkomponowany jest w jakieś spokojniejsze lokacje, bo jak takie coś ma mi grać do ucieczki przed... "czymś', to wtedy jest słabo. Tak czy tak, utworek 7/10, gdyż o wiele większą przyjemność uzyskuję się ze słuchania czegoś takiego podczas grania.

 

Trine 2 to bardzo, bardzo fajna platformówka z ciekawymi zagadkami i wręcz bajeczną szatą graficzną. Polecam się zapoznać z tą produkcją. Muzyka w grze jest bardzo bajkowa, pasująca do klimatu z gry, która jest wielką, jedną opowieścią. Niektóre z tych kawałków są wręcz piękne, szczególnie jeden.

Nie chciałbym tylko, żeby jakaś osoba oceniła to słabo, bo nie lubi tego rodzaju muzyki i woli coś bardziej epickiego.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzy mi się ze starymi grami pokroju Anno 1602, Wesnoth, Twierdza Krzyżowiec i tym podobne produkcje tamtych czasów. Przyjemna nutka. Można się przy niej zrelaksować. Do tego jest mieszanką brzmień wesołych i nieco smutniejszych, to lubię. A w Trine nie grałam toteż nie wiem jakiego typu to jest gra, a prawdę mówiąc sprawdzać mi się nie chce :v W każdym razie 8/10 

 

https://www.youtube.com/watch?v=RZVyHH-voR8&index=33&list=PL3ulPISZmIbzLy7oZGwKa5SXAfFcMOGTi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Skurwysyn

"OOooooh, Gościu wrzucił tą muzykę, zaraz wracam muszę mu odpisać!", I tak się rozłączyłem ze Skype'a, bo MMMMMMMM!

Ten przepiękny chór na początku, harfa w tle, dzwony. I potem ta cisza z Cello!

Następnie żałoba! Chór! Krótkie solo, alla Flet. Kopnięcie chóru! I cisza z perkusją!

I ten Tenor!!! Można się popłakać! 10/10 BEZ WĄTPLIWOŚCI!

Sikorka, doprowadziłaś do mojego opuszczenia przyjaciół na Skype! ALE BYŁO WARTO!

 

Aha, teraz mam wrzucić swoje...

Nie mogę na nic wpaść, bo ciągle żyje Castlevanią, a tym już dość męczyłem!

Dobra, wrzucę Meat Boya (znowu, już chyba po raz trzeci)

Wrzuciłbym co innego, ale nawet jak pomyślę o takim kultowym soundtracku to się tylko niepotrzebnie wk**wiam, bo kiedyś tam widziałem kogoś co zrobił do dupy Cover tego oto kawałka.

A więc, Hot Damned! Chyba najbardziej wychwalany utwór z gry, od razu obok The Battle of Lil' Slugger.

DannyB!

 

 https://www.youtube.com/watch?v=AlAQ8fdqoFA

 

Pro Tip: Słuchaj Głośno

Żeby było chórek słychać ;D

Edytowano przez VGM Auto Update
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie grałem w tą grę i zresztą sama ta czerwona... kostka zawsze mocno mnie odpychała. Lecz ta muzyka... słuchało mi się ją bardzo, bardzo przyjemnie. Kawałek dobry, może nawet i świetny i w sumie ciekawi mnie, w jakim momencie się on pojawia, bo nie mam bladego pojęcia, jak ta gra wygląda. W sumie, to nic innego nie mogę powiedzieć o tym utworze, po prostu był na prawdę dobry. 8,5/10

 

Saints Row'a IV przeszedłem jakiś czas temu i mocno się nim zajarałem. Muzyka była spoko, lecz bardzo spodobały mi się te kawałki grające podczas zakupów w sklepach z bronią, z cuchami, robienie tatuaży itd. Oto jeden z tych ambientów ze sklepu z bronią "Mój przyjaciel gnat", który strasznie mi się spodobał.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, i to jest soundtrack, który się puszcza, gdy idzie się na miasto z nastawieniem na porządną rozwałkę~ :D
W grę co prawda jeszcze nie grałem, niemniej sądzę, iż całkiem pasowałby też do gameplaya... 7.5/10
 
Ostatnio ładny motyw można było usłyszeć, logując się do LoLa, jak się później okazało, nie po raz pierwszy login screen oferował w tej grze przednią muzykę, z tych wszystkich utworów chyba najbardziej do gustu przypadł mi temat Brauma, choć Nami, Lucjan, Lulu, Diana i Pool Party też były niczego sobie... ale nie je tutaj wstawię, tylko właśnie ten utwór, od którego zacząłem poszukiwania kawałków z klienta - Snowdown 2014 theme!!
 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...