Skocz do zawartości

[Oceń poprzedni utwór] - Muzyka z gier


Wizio

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Utwór brzmi spokojnie i nieco westernowo. Podoba mi się gwizdanie i subtelna gitarka :D muzyczka dała mi nawet lekką gęsią skórkę i na pewno wpasowuje sie w uniwersum tej gry. Jak dla mnie to to zasługuje na 9\10 ;)

 

A ja ponownie wstawię utwór z serii Rayman. Konkretnie z Origins, a dokładniej ponownie utwór towarzyszący mojej ulubionej złej postaci czyli Mr Dark'owi. ;) utwór byłby moim ulubionym z całej gry... gdyby twórcy nie postawili go wycofać jak z resztą całkiem sporej części gry, bo Ubisoft naprawdę pokazało już że potrafi spierdzielić Raymanowi reputacje (jak szalone skurliki <_< ) Dałbym wiele by ten utwór znalazł się w tej grze. Miał nam on towarzyszyć podczas finałowej walce z Mr Dark'iem, a.k.a złym Magikiem (który jest jego fanem i jakby jego następcą) Zakochałem się w tym utworze, gdy ktoś go wstawił. Jest on jako bonus w oficjalnym soundtracku z gry.

https://www.youtube.com/watch?v=PE6fJlX1lKw (nie ogarniam na nowym forum jak tu bezpośrednio video wstawić)

Edytowano przez Sajback Gray
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rayman dobry towar. Grałem w jedynkę, dwójkę oraz trójkę, a tych następnych już nie tykałem, bo te kurliki mnie obrzydziły (wiem, ze Origins i ta inna część to dobry staff, ale jakoś nie czuję chęci zagrania). Mr Dark z jedynki był kozacki, a ten kawałek tutaj brzmi na prawdę dobrze. Trochę za krótki, ale słuchało się na prawdę przyjemnie. Aż wysłuchałem ponownie i lajka dałem, a lajkowanie podesłanych w tym temacie utworów zdarza się raz na ruski rok. 8/10

 

Ostatnio przeszedłem niesamowita grę, która jest Grim Fandango. Wręcz magiczny tytuł z dosyć smutną historią, ale do rzeczy. W grze jesteśmy agentem od biura podróży (którego uniform roboczy to czarna szata, mechaniczne szczudła i kosa) i musimy się dostać do świata żywych by odebrać "klienta". Jako iż nasz kierowca sobie pojechał, załatwiamy sobie nietypowego kierowce, mechanika Glootysa, który jest jakimś stworem, a niżeli zmarłym człowiekiem. Tak czy tak, Glootis przerabia jeden ze służbowych samochodów i... cóż. Muzyka podczas samej jazdy jest na prawdę ciekawa i oddaje klimat gry gangsterskiej z hiszpańskim folklorem.

 

 

Wygląda to mniej więcej tak. Ten po prawej na górze to ja.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Niby nic wielkiego, ale czego się spodziewać po muzyce zrobionej pod jeden fragment gry. Nie grałem, ale pewnie nadrobię zaległość, bo jest zdaje się jakieś spolszczenie do gry. Typowa muza pod harleye spełniająca dobrze swoją rolę 7/10

 

Ścieżka dźwiękowa z finałowej walki w Final Fantasy 7. Nie grałem, ale zamierzam zagrać bo jest nieoficjalne tłumaczenie na polski, a gra jest ponoć ogromna. A muzyka robi wrażenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Fajna muzyczka. Nie grywam za bardzo w final fantasy, ale to mi się podoba. Brzmi jak muzyka w jakiejś specjalnej lokacji, ale mogę się mylić. Połączenie czegoś co brzmi jak jakaś świątynia, potem odgłosy jak park rozrywki. Podoba mi się takie pomieszanie ^^ utworowi dam 7/10, bo troszeczkę nie moje klimaty. A ode mnie....

 

https://www.youtube.com/watch?v=8dKo5fjh4pU

 

Metal Slug ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedyś bym rzekł, że dobrze się słucha. Ale, że moja współlokatorka ostatnio była w fazie słuchania takich utworów nonstop, oczywiście na głośnikach, zamiast słuchawek, to mnie jakoś to tak drażni. Także no. Takie 6/10. Serii nie ogarniam, więc też pod tym kątem na to jednak nie spojrzę.

A taki klasyk? Ha.

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh... aż się łezka w oku kręci jak przypomnę sobie czasy, gdy gdy wszyscy jarali się nowym Fallout'em (3), a ja nadal grałem w pierwszą część Simsów.

8/10

 

Ciężko było mi się zdecydować i wybrać tylko jeden utwór z Mafii 2, bo muzyka w tej grze to mistrzostwo świata, dlatego zaprezentuję Wam dwa moje ulubione utwory.

 

Pierwszy pochodzi z samego końca gry:

Spoiler

 

 

 

A drugi to jeden z utworów lecący w radiu:

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Pawiu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy utwór - 7/10

 

Całkiem sympatyczne skrzypki w tle. Początek spokojny, końcówka bardziej energiczna i to spowodowało, że utwór mi się spodobał. Trochę z Robem Douganem mi się skojarzyło :giggle: . Zadka mi nie urwało, ale nutka jest dosyć klimatyczna, więc jest spoko ^^

 

Drugi utwór... zobaczyłem tytuł i bez słuchania 10/10 (ale to kłamstwo, bo sobie właśnie słucham :rainderp: )

 

No wreszcie ktoś daje bluesa :x . Utwór myślę dosyć znany, nie tylko fanom tego gatunku ^^ . Motyw gitarowy powtarzalny, ale wchodzi w ucho i nie chce wyjść. No i głos, czyli to, co najbardziej lubię w bluesie. Odprężyłem się przy utworze. Nawet dobrze, że mi się zostało trochę whisky w szkle, bo dzięki temu poczułem się jeszcze lepiej słuchając "Mannish Boy" :D . Świetny utwór, po prostu :lunaderp:

Pisałem już, że muzyka w Undertale to mistrzostwo świata?

 

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na tło w tym utworze zanim odpaliłem spodziewałem się jakiejś kiczowatej muzyki ze starych gier a tu miłe zaskoczenie ;) Ciekawy utwór, super klimat, co by sie nie rozpisywać, 9/10.

 

Coś odkopane niedawno przeze mnie :

 

Spoiler

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkim fanem Herosów nie jestem, ale sam utwór jest jak najbardziej przedni. Aż mam ochotę ukraść statek i popłynąć przed siebie w poszukiwaniu przygody. Albo wybrać się do karczmy. Nie wiem czemu, ale czuje jeszcze tutaj nutę DnD. 9/10

 

Czy tylko ja na forum lubię tą serię? Anybody?

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Skaza
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ogólnie rzecz biorąc przestałem lubić Disneya od kiedy skośnookie go wykupiły. Gry nie znam ale podany utwór jest dobry. Dominuje ponura atmosfera cmentarzyska (Keyblade Graveyard). Normalny i tajemniczy. Co można więcej napisać? Nic. Bo czego innego się można spodziewać? Ma być smutno. Jest. Ma być bardzo smutno. Jest. Ma być okropnie smutno. Trochę jest. Pasuje do oprawy wizualnej? Musi. 7/10

 

Tutaj zaś jeden z paru koncertów Vivaldiego słyszany w dodatku do M&B Warband czyli Napoleonic Wars:

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

W NFS zawsze były dobre nutki :D

9/10

 

Może coś z Call of Duty 4? :D

Spoiler



 

 

Edytowano przez Decaded
Chowam w spoiler ~Dec
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka z Fallouta jest naprawdę stylowa, tak po prostu. 
Nawet jeśli wolę metal to jak słucham utworów z każdej części czuje się jakoś energicznie. 
7/10 

 

Cóż, to nie do końca utwór z samej gry tylko z ekranu ładowania ale trudno. 

Spoiler

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

TAK! Portal! Utwory z tej gry mają w sobie ten niesamowity, intrygujący klimat, który zwyczajnie sprawia, że nie masz ochotę na nic innego, jak zabawienie się w rozwiązywanie jakichś zagadek :) 9!

 

XCOM! Muzyka z ekranu wybierania drużyny

Spoiler

 

 

 

 

Edytowano przez plx
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość Maniek

Całkiem przyjemny dla ucha utwór, dobrze oddaje klimat gry, Oceniam na 7/10.

 

A to z najnowszego dodatku do Starcrafta 2, co prawda nie grałem ale OST przypadł mi do gustu.

 

Spoiler

 

 

 

Edytowano przez Maniek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Tak nie patrząc na okładkę można by mieć wrażenie, że słucha się ścieżki z filmu (np. w tematyce starożytnego Rzymu). Gdybym mógł coś zmienić to podgłośniłbym smyczki i zmienił to kiepskie pianino przy końcu. 6,890/10

 

Ścieżka pochodzi z gry Earthbound. O grze nic nie wiem a na track wpadłem przypadkowo. Taka niby prosta ale nie lipna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ile razy to jest zapętlone, ale po prostu średni mi się podoba. Jednak samą grę znam i bardzo chętnie bym sobie w nią zagrał. Zresztą, gra ta ma olbrzymią liczbie świetnych soundtracków, jak np. z walki z Frankiem i pewnym przeciwnikiem (new age retro hippie) czy ze sky-runnera. Polecam obczaić, jak również samą grę, bo jest na prawdę niesamowita. Ale wracając do podanego kawałka, to daje jedynie 5/10

 

 

Sam zapodam kawałek, który usłyszałem dosłownie przed chwilą. O grze słyszałem dużo i teraz stwierdzam, że koniecznie muszę się z nią zapoznać.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

W red alert nie grałem nigdy, ale o grze słyszałem sporo dobrych zdań. Może w najbliższym czasie nadrobię zaległości. Ale wróćmy do utworu. Jeśli mam być szczery to takie piosenki pro krajowe dodane do gier po za grą nie przemawiają do mnie. W grze owszem dobrze się je słucha i w ogóle, ale żeby odpowiednio ocenić ten utwór musiałbym zagrać w red alert a tego nie zrobiłem na razie, więc jestem zmuszony dać 5/10.

 

Ode mnie utwór z gry Savant - Ascent.

[spoiler/]

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W życiu o tym tytule nie słyszałem, ale ta zalatująca glitch hopem i 8-bitowością muzyka jest całkiem zacna :) Dodać jeszcze ujawniający się w niektórych momentach "niby-średniowieczny" klimacik - no poezja  po prostu. 9 i pół.

 

Coś z Krwi i Wina (Od 1:14 istna poezja)

Spoiler

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...