Jump to content

EPIC [NZ][Human][Violence][Adventure][Crossover]


Recommended Posts

Nazwa jest bardziej robocza, bo nie mogłem wymyślić nic ciekawszego. Jedyny tytuł który mi pasował już jest zajęty. Jeśli zobaczycie jakieś błędy lub niedomówienia, albo macie pomysły dotyczące zmiany czegoś piszcie w komentarzach, albowiem mam zamiar wydać poprawioną edycję. 

O czym jest fanfic? Zdradzę tylko że o dosyć nietypowej grupie towarzyszy. A reszta wyjaśni się do 5-6 rozdziału.  Albo później.

 

 

Prolog 

Rozdział I 

Rozdział II 

Rozdział III 

Rozdział IV 

Rozdział V 

Rozdział VI 

Rozdział VII 

Rozdział VIII 

 

W ramach promocji u Victusa! Link do tematu na FGE gratis. 

Edited by Dolar84
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Są błędy w opowiadaniu, wszystkim byłoby łatwiej, gdyby udostępnione było dodawanie komentarzy.

Poprawione. Pierwszy raz korzystam z dysku google i jeszcze nie za bardzo go ogarniam, więc jak coś to pisać.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Cholernie wciągająca historia, stworzyłeś kompanię, która może się równać nawet z tą, którą zebrał Geralt. Mam nadzieję, że niedługo pozwolisz nam dowiedzieć się, co było dalej  :giggle:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Koń Rafał! :)

Bezbłędny rozdział, kilka razy prawie udusiłem się ze śmiechu. Masz talent!

 

Kolego, wygrałeś internet:

- Co prawda miałem na czarną godzinę schowane, ale dla większego dobra jestem w stanie się poświęcić. – powiedział pies wyciągając butelkę jakiejś wódki.

- Skąd to masz? – zainteresował się pułkownik.

- Pożyczyłem od Victusa.

- I niby zamierzasz mu to zwrócić.

- Tak, zamierzam to zwrócić.

Edited by plx
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pierwsze co się rzuca w oczy to justowanie i akapity. Taka mała sprawa, a opowiadanie od razu wyglądałoby ładniej.

Przecinki -  albo ich niema, albo są w niepotrzebnych miejscach. (Szczególnie w prologu)

Prolog trochę zbyt skaczący ale taka była sytuacja, więc można wybaczyć.

 

Co do pomysłu nie jest w 100% oryginalny, ale nie oznacza to że zły.

Ładnie opisujesz chodź z ubogim słownictwem. Przydała by się także lekka korekta dialogów - czasem gubisz myślniki

Podoba mi się wpleciony humor i ciekawe osobowości bohaterów. Ów "stado" zapowiada się na zrównoważoną kompanie niczym z jakiegoś mmorpg.

 

Ostatnie 2 rozdziały dokończę jutro.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aktualizacja. Rozdział szósty gotowy. Tradycyjnie ostrzegam przed błędami, głównie interpunkcyjnymi. Ze szczególnymi pozdrowieniami dla tych którym kończą się wakacje. Popijając wieczorkami zimne piwko łączę się razem z wami w bólu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Może się dowiem w jakim stanie będzie wagon po tym jak Yagern i reszta ekipy dobrali się do alko (w końcu trzeba jakoś ukoić nerwy po tym jak dowiadujesz się że twój bimbrownik to changeling). Obstawiam że PKP w porównaniu do niego, będzie można brać za wzór czystości. A jak dorwą do kryształowej wódy to już całkiem pozamiatane :D

Edited by SzymonL
Link to comment
Share on other sites

Jak na razie przeczytałem jeden rozdział z czystej ciekawości. I muszę przyznać, że naprawdę mi się podobało. Postacie ciekawie zrobione, fabułą dobrze prowadzona. Co do tekstu widziałem kilka powtórzeń oraz jeden błąd w pisowni imienia Kratosa ale to takie anegdotki z mojej strony :D. Jak czas pozwoli przeczytam następne :rainderp:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Aktualizacja. Od razu ostrzegam że rozdział jest chaotyczny i ma błędy. Nie wiem kiedy będzie następny bo musze kilka spraw przemyśleć i ułożyć, żeby nie było tak jak z tym rozdziałem, nad którym męczyłem się niemiłosiernie. Do tego możliwe że będę w nim coś zmieniał, ale o tym w razie czego poinformuję w osobnym poście.  

Link to comment
Share on other sites

Fick bardzo mi się podoba. Jest bardziej poryty niż mózg Pinkie Pie, po tym jak Discord lepił z niego uszka na Wigilię u Celesti. Czyli to co lubię. Z czego to jest crossover- zupełne OCty, czy z jakiś innych dzieł?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

OCty są różne. Niektóre całkiem wymyślone, niektóre bezczelnie zerżnięte, ale większość oparta na już istniejących postaciach (niekoniecznie z MLP). Po prostu niektóre nazwy są chwytające i wpadające w ucho i szkoda żeby się "marnowały" ;)

Link to comment
Share on other sites

Powiedzieć nie mogę. Ale mogę napisać ;)  Yagern jest oparty ogólnie na krasnoludach, głównie tych z wiedźmina (szczególnie Yarpen Zigrin z gry komputerowej), ale też mam zamiar pokazać jego drugą stronę związaną z pewną postacią z Ogniem i Mieczem (z racji że do tego jeszcze daleko, nie będę mówił do jakiej). Whisle miała być trochę inna, ale wyszła mi typowa czarodziejka z wiedźmina (tylko bez ciągłego spiskowania). Jeśli chodzi o Zecorę to wampir Regis był "podstawką". Aadrin na początku miał być odpowiednikiem Legolasa, ale potem sprawiłem że zbyt zdziecinniał (co wg. mnie wyszło nawet fajniej). Jeśli chodzi o Kratosa to na niczym się nie wzorowałem, bo do końca nie wiedziałem jaki ma być. A tak z ciekawostek to na samym początku miałem jeszcze przygotowane dwie postacie, które ostatecznie usunąłem. Pierwszą był zabójca Cahir (wzorowany na assasynach), a drugą bezimienny wojownik, który przeniósł się do Equestri kilka lat temu i przez ten czas nauczył się walczyć z tutejszymi potworami (wzorowany na postaci wiedźmina, a jakże). Do tego wiele postaci jeszcze się ukaże w przyszłości, mam też zamiar rozpisać poszczególnych przywódców, szczególnie Ganstla i Ardawakana Dwunastego (jeszcze się nie pojawił, ale powiem tylko że będzie po stronie diamentowych psów). 

Link to comment
Share on other sites

Yagren Griffin od początku kojarzył mi się z Yarpenem, ale co do reszty- nie domyśliłabym się. Whisle nie przypomina czarodziejki z wiedźmina- jeszcze nikogo do łóżka nie zaciągnęła i nie smaruje się toną upiększaczy :rdblink:.

Link to comment
Share on other sites

Jakby nie patrzeć wyboru zbyt wielkiego nie ma nasza czarodziejka, a do tego łóżka w Equestrii są nieprzystosowane dla ludzi ;p A upiększacze zostawiła w torebce, nie była przygotowana na przeniesienie się do świata kolorowych kucyków ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...