Skocz do zawartości

Wskrzeszenie działu o Wonderbolts


Sosna

Recommended Posts

Po pierwsze nie wiedziałem gdzie umieścić ten temat, więc w razie czego poprosiłbym o jego przeniesienie

Po drugie jako wielki fan Spitfre szukałem działu, w którym mógłbym się udzielać. Po naprowadzeniu mnie na odpowiedni dział przez użytkowników zauważyłem, że jest takowy w dziale o Rainbow Dash. Zauważyłem także, że ostanie aktualizacje postów w tym temacie zostały zrobione jakieś 3-4 miesięcy temu. Dlatego chciałbym przedstawić program naprawczy w kilku punktach, który w założeniu ma postawić dział na nogi

1) Odzielić dział od działu Rainbow jeżeli jest to możliwe i wyeksponować go w dziale w którym są działy Daring Do i Doctora Whoovsa

2) Wybrać nowego avatara Spitfire i ewentualnie Soarina jeżeli dotychczasowy nie będzie chciał podjąć współpracy( mogę podjąć się zadania bycia avatarem Spitfire jeżeli nikt nie zgłosi się na to stanowisko oraz nikt nie będzie miał nic przeciwko temu, choć jeżeli zostanie ogłoszony konkurs na avatara to się zgłoszę) gdyż dotychczasowy avatar Spitfire nie wywiązał się z powierzonego mu zadania, którym było opieka nad działem i utrzymywanie na nim jako takiej aktywności zarówno ze strony swojej jak i użytkowników.

3) W miarę możliwości aktywizować użytkowników poprzez przeróżne zabawy, gry i ciekawostki( choć to oczywiście zadanie nowego avatara)

I 4) Pisać i utrzymywać aktywność działu( choć to oczywiście zadanie użytkowników ;D)

Edytowano przez sosna564
  • +1 1
Link do komentarza

"Akademia Wonderbolts" - ładnie brzmi i jak dla mnie to całkiem niezły pomysł. Trzeba tylko konkretów. 

 

Ad1. Komentarz zbędny

 

Ad.2 Rozumiem, że widzisz siebie jako opiekuna działu? ;)

 

Punkty 3 i 4 wyglądają ładnie w teorii. W praktyce... Ciężko o aktywność użytkowników w zabawach czy dyskusjach. Trzeba mieć łeb do prowadzenia jednej postaci, a co dopiero całej gromadki. Oczywiście moim zdaniem im bardziej znana postać tym łatwiej, ale osobiście jestem "za". 

Link do komentarza

Odzielić dział od działu Rainbow jeżeli jest to możliwe i wyeksponować go w dziale w którym są działy Daring Do i Doctora Whoovsa

A co to da? Bo widzisz dział Wonderbolts jest w poddziałem w dziale RD na takiej samej zasadzie jak Komnaty Blueblooda w dziale Rarci. Poddział ten zupełnie nie podlega avatarowi, ani regentowi, a jako, że ma dużo wspólnego z Rainbow dash został ujęty jako poddział w jej dziale by nie robić kolejnych działów w innych postaciach. Jest więc taką samą enklawą jak San Marino na terytorium Włoch. Zupełnie inny rząd i inne prawa, a ziemia prawie ta sama.

 

 

 

Wybrać nowego avatara Spitfire i ewentualnie Soarina jeżeli dotychczasowy nie będzie chciał podjąć współpracy(...) gdyż dotychczasowy avatar Spitfire nie wywiązał się z powierzonego mu zadania, którym było opieka nad działem i utrzymywanie na nim jako takiej aktywności zarówno ze strony swojej jak i użytkowników.

Tutaj trzeba się zgodzić. Niestety dział Wonderboltsów długo żywy nie był i mimo aktywności użytkowników zaczął obumierać, a wybór nowych opiekunów działu na bank to powinien zmienić.

Edytowano przez Cuddly doggy
Link do komentarza

Cóż Daring Do też ma wiele wspólnego z RD a jednak nie jest z nią w jednym dziale. Co by to zmieniło? Uważam, iż bardziej wyeksponowany dział zainteresuje większą ilość użytkowników niż wciśnięty w inny

Edytowano przez sosna564
Link do komentarza

Sam od jakiegoś czasu zacząłem się interesować Wonderbolts, postanowiłem poszukać jakiegoś działu w którym mógłbym się czegoś dowiedzieć, pooglądać jakieś arty

A tu działu ani tematu nie ma !  :fluttershy4: Dlatego jestem całkowicie za wskrzeszeniem Wonderbolts!  :soawesome:

Edytowano przez Arktez
Link do komentarza

Może najpierw rozpisz dokladnie co chcesz robić w dziale tak jak to miało miejsce w przypadku kazdego innego działu i wyślij do rozpatrzenia administracji... jeżeli podanie ich przekona to dostaniesz dział, jeżeli nie to dział poleci...

Jesli powiesz "kilka" nowych zabaw to to nic nikomu nie mówi...

Brak aktywnosci ze strony opiekunów oznacza tylko ich brak chęci.

Aktywność użytkowników to coś czego wręcz się nie da zapewnić. Niezaleznie ile się meczysz czesto mogą cię najzwyczajniej olać...

Dziękuję za uwagę.

Kuoth były Avatar Pinkie i były Regent Luny.

Link do komentarza

hmmm. założyłem ten temat by po pierwsze zobaczyć czy nie jestem jedyny, który chce wskrzeszenia tego działu a po drugie bym uzbierał wystarczająco dobrą argumentację by móc uderzyć z tym wyżej więc na razie zobaczę jak rozwinie się temat wskrzeszenia tutaj a potem uderzę z tym pomysłem wyżej

Link do komentarza

Doprecyzowując myśl nie chciałem żeby ktokolwiek podsuwał mi jakiekolwiek argumenty bez jaj chodziło mi bardziej o to bym mógł je jakoś dopracować we własnym zakresie, poukładać w makówie by brzmiały jakoś sensownie i były w miarę logiczne( tak swoją drogą zegarków chyba robił nie będę skoro brak mi precyzji w wyrażaniu własnych myślii :rainderp: )

Link do komentarza

Wypraszam sobie checi byly i zapal byl tylko nie trafily na jakakolwiek akceptacje .

Tak to jest na tym forum ze jakiekolwiek ambitniejsze pomysly ulegaja zapomnieniu bo nikomu nie chce sie w nich pisac..

Widocznie wymaga to zbyt wiele pracy jak na jeden post.

Lepiej napisac gdzie indziej jedno zdanie jak pomeczyc sie nad sensowna trescia.

Jak dla mnie to ten dzial moze poleciec w kosmos , sam zastanawiam sie czemu mam ciagle kolor mimo ze nie robilem nic.

Ba! nawet nie pojawialem sie na forum od 3 miesiecy.

Widocznie nikt nie sprawdza jak sie ma stan dzialów i pod dzialów dopóki ktos  nie zacznie truc o tym tylka publicznie.

(bez obrazy dla Autora tego tematu ja poprostu mam z tego niezla beke)

A potem dziwicie sie ze ludzie z ambicjami opuszczaja to miejsce. 

 

tyle odemnie ja spadam do zobaczenia ze jakies kolejne pól roku...

Link do komentarza

kurczę napisałem ten temat by przekonać się czy gra warta jest świeczki ale chciałem być ambitny i jakoś przekonać ludzi, żeby się wysilili a jak ma dział przemienić się w spamernię to raczej podziękuję

Edytowano przez sosna564
Link do komentarza

A teraz? Spam działy, które IMO powinny wylecieć bo sam syf tam jest. W dziale MG od dobrego pół roku nie zauważyłem ANI JEDNEGO posta, który wyglądałby na wartościowy (nie to, że bym specjalnie takowego szukał, zbyt dużo nerwów mnie to kosztuje). 

 

Skoro nie szukasz i nie wiesz, co dzieje się w niektórych działach, nie wypowiadaj się. Fakt, uogólnić jest zawsze łatwiej, ale na początek może zapoznaj się z sytuacją, o której piszesz, bo w tej chwili obraziłeś nie tylko mnie, ale i również kilku MG, którzy jakieś pojęcie mają i nie piszą jednolinijkowych postów.

Edytowano przez Applejuice
Link do komentarza

Przykładu daleko szukać nie musze, bo wystarczy spojrzeć co się działo u Iron Willa - były chęci ale nie było dla kogo tego realizować.

 

Jako były Avatar Cheerilee potwierdzam. Chęci i pomysły są, ale najpopularniejsze zabawy to po prostu głuchy telefon - A powtarza po B... Wszystkie bardziej ambitne pomysły to loteria. 

Link do komentarza


bo wystarczy spojrzeć co się działo u Iron Willa - były chęci ale nie było dla kogo tego realizować.

A ja? Ja się tam aktywnie udzielałam! :<

 


W każdym razie, kiedyś nie było (albo prawie nie było, gdyż pamiętam jedną taką sesję... ale i tak wszyscy z niej mieli beke) sesji, których nie uznałbym za wartych przeczytania przy nadmiarze czasu. Teraz, moim zdaniem, jest ich zanadto.

A na to dałoby się zaradzić, gdyby nabór na MG był bardziej skrupulatny. Nie, żebym obwiniała o stan sesji, osoby odpowiedzialne, za nabór.

 

 

Co do ambitniejszych pomysłów i zaangażowaniu członków forum, to rzeczywiście w zabawach, przy których trzeba się wysilić i napisać coś dłuższego, udzielają się nie liczni, a i zabawy typu "przydziel użytkownikowi" nie spełniają swojej roli, bo większość idzie "za głosem ludu", przez co zabawa trochę traci sens, bo bardzo często wygrywa osoba, której nick został wymieniony jako pierwszy, a nie ta do której rzeczywiście pasuje.

Mimo wszystko, nie spisywałabym tego działu na straty, bo mimo, braku zainteresowania ze strony opiekunów posty tam co jakiś czas tam się pojawiały, więc może jakby się nim w odpowiedni sposób zająć, coś by z tego wynikło. Dlatego uważam, że Sosna powinien dostać szansę.

Link do komentarza

Dwa słowa: trzeba walczyć! Ja jestem jak najbardziej za, pomimo, że sama nie bardzo się tym działem interesuję. Trzeba zorganizować może kilka konkursów, dyskusji... Pamiętam jeszcze czasy jak leciały mi na koncie neutrale za tytuł "złotej łopaty"... Waliłam posty, gdzie chciałam, nie obchodziło mnie, że te tematy są nieaktywne. Do tych neutrali... Z powodu kilku z nich i długiej dyskusji z Tricem zaprzestałam odświeżania działów. Więc doradzę jedno: Nie idcie za moim przykładem i chwalcie się "łopatami" :)

Link do komentarza


Czyli co mi zarzucasz?

To co napisałam, że nie za dokładnie wybierasz osoby, które są Mistrzami Gry, bo przecież, osoby, których odpisy wynosi góra dwie linijki z dupy się nie wzięły. Rozumiem, że takie osoby, mogły napisać mega epickie podanie, a potem prowadzić jak im się chce, dlatego potem napisałam, że za stan sesji nie obwiniam osób odpowiedzialnych za rekrutacje tam, tylko przydałoby się (nie wiem czy tak aktualnie jest) po przeglądać np. posty użytkownika, bo one dużo mogą powiedzieć o danym osobniku.

Link do komentarza

Niech ktoś go zamknie i wstawi warna osobom wykłócającym się o poziom w dziale MG...

Uspokój cyce.

 

Odgrzebujesz znowu temat sprzed trzech dni. Padnie sam śmiercią naturalną i Domine go wywali w niebyt. Jak dziesiątki innych.

Ale fakt, że powiedziane zostało co trzeba:

 

Wonderbolts to bardzo ciekawe postacie, a ich dział, jeśli poświęci mu się wystarczająco dużo czasu i pracy, może znów zalśnić nowością i większą liczbą userów, którzy się w nim rozpisują. Jeśli chcesz przedyskutować tą sprawę, najlepiej zgłoś się do kolorowych ,,z wyższych sfer", czyli WA i adminów. Wyślij do nich swoje propozycje, a oni zajmą się resztą (o ile zgodzą się na taką ,,reformę" w dziale)

 

 

Może najpierw rozpisz dokladnie co chcesz robić w dziale tak jak to miało miejsce w przypadku kazdego innego działu i wyślij do rozpatrzenia administracji... jeżeli podanie ich przekona to dostaniesz dział, jeżeli nie to dział poleci...

Jesli powiesz "kilka" nowych zabaw to to nic nikomu nie mówi...

Brak aktywnosci ze strony opiekunów oznacza tylko ich brak chęci.

Aktywność użytkowników to coś czego wręcz się nie da zapewnić. Niezaleznie ile się meczysz czesto mogą cię najzwyczajniej olać...

Dziękuję za uwagę.

Kuoth były Avatar Pinkie i były Regent Luny.

 
Edytowano przez Avanidius
  • +1 2
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...