Skocz do zawartości

The Last Unicorn


Turoń

Recommended Posts

Rarity%20as%20drawn%20in%20a%20realistic

OSTATNI JEDNOROŻEC

(The Last Unicorn),

Animowana ekranizacja powieści fantasy Petera S. Beagle'a pod tym samym tytułem. Jeden z Moich ulubionych filmów, przepiękna animacja i klimat w niej zawarty, tak niezwykły,że trudno doszukać się gdziekolwiek podobnego. Dzisiejsze bajki nie dorównują tejże atmosferze do pięt. Przede wszystkim polecam oryginalną wersję językową, polski dubbing niestety tego nie odzwierciedla, choćby głębi i tajemniczości głosu głównej bohaterki Lady Amalthea'i (Mia Farrow). Nie jest to cukierkowa pusta bajeczka, ma w sobie taką tajemniczość, piękno i swoisty mistycyzm, jest dla mnie niczym Księżyc w pełni. Osobiście wlazł mi głęboko w psychikę, myślę że każdemu podobnie zapadnie w pamięć. Głęboko polecam zapoznać się z tym istnym brylantem swojego gatunku.

http://www.youtube.com/watch?v=jwJbTmerdqc


LINK - wersja z pl dubbingiem (jak ktoś bardzo nie może eng, bo z napisami nie mogę znaleźć ale jak ktoś znajdzie to byłoby super gdyby ktoś dał tutaj znać^^)

Link do komentarza

Ja angielskiego nie za bardzo umiem, acz pierwszy raz obejrzana przeze mnie była oryginalna wersja eng, i jako tako zrozumieć się udało, dalej wersja pl,żeby zrozumieć wszystko, i po niej znów wezmę się za oryginał xD

Także najbardziej polecam dla osób urzeczonych Ostatnim Jednorożcem schemat Pierw wersja PL > później wersja ENG

Link do komentarza

Film jest przepiękny, a główna bohaterka i w ogóle inne postacie zostały bardzo ładnie narysowane. Amalthea'ia ma cudowny głosy, przynajmniej w tej wersji angielskiej, bo polskiej nie oglądałam w ogóle. Muzyka wprowadza fantastyczny klimat, wykonana jest perfekcyjnie, ani nie przeszkadza w oglądaniu, ani też nie wpływa na pierwszy plan, bo przecież najważniejsza jest historia tytułowego Ostatniego Jednorożca. I mimo, że animacja nie jest perfekcyjna, obraz nie jest najwyższej jakości, a kolory zszarzałe i niezbyt intensywne to jest on o wiele lepszy od tego co tworzy się teraz, prawdę mówiąc, jakbyś pozbyli się tych wszystkich niedoskonałości, to nie byłoby to samo.

Nie jest to film ani cukierkowy, ani przesłodzony. Momentami jest wręcz mrocznie i trochę przerażająco, co znów przyczynia się do utworzenia wspaniałego, baśniowego klimatu.

Link do komentarza

Ostatni Jednorożec? Oglądałam to kiedyś. Piękna bajka. Zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji główna bohaterka ma piękny głos. Ciekawy motyw przewodni - poszukiwanie innym jednorożców. Cóż tak jak wspomniała Cuddly, kolory są zszarzałe ale to według mnie tylko dodaje uroku całej bajce.

Link do komentarza

Kolory jak i animacja jest perfekcyjna, to że jest to z lat 80ych dla mnie jest jak najbardziej plusem , kocham stare klasyczne animacje ,są po prostu piękne. Wolę taką odręczną tradycyjną animacje,gdzie widzi się tą kreskę,każdy osobny ruch,to osobna ilustracja,to jest coś! Dziś niestety już się to odstawia, wszystko to oczowalące cyfrówki ,większość 3d i to już w ogóle smutne, bo wszystko wygląda tak samo i nie ma już w dzisiejszych animacjach tego czegoś  :<

Link do komentarza

Ostatni Jednorożec. No tak... stary, inspirujący film. Wiele możnaby o nim napisać... mimo iż niemało zostało już tu ogólnikami pokryte.

 

Jak to z większością filmów opartych na dziełach pisanych - istnieją głosy, iże oryginalna nowela była lepsza...

Spytam z ciekawości.

Ktoś tu ją czytał, aby móc wypowiedzieć się na jej temat?

 

Turoń - zgodzę się w kwestii poruszonej w Twym ostatnim poście. Jak z mlp:g1... ludzie często nie dają szansy pięknu lat minionych.

Edytowano przez Plothorse
Link do komentarza

Bajkę oglądałam od dzieciństwa i bez bicia przyznam się że mnie przerażała. Teraz jednak kiedy tak patrzę na nią to chce mi się śmiać z tego jaka byłam wtedy bojaźliwa. Poza tym to bajka jest naprawdę śliczna. Śmiem stwierdzić że można ją zaliczać do najlepszych bajek animowanych wszech czasów.

Link do komentarza
  • 2 weeks later...

Uch, aż bity tydzień tu nie pisano.

 

Mam to na płycie i prawie zawsze, gdy mam wolny czas.

Jeszcze mi się to nie znudziło, chociaż i tak znam każdy krok dowolnego bohaterka i zakończenie.

 

W pełni popieram zdanie Turonia - dziś nie ma tak pięknych bajek jak kiedyś, a ta zasługuje na coś więcej niż określenie Piękna bajka.

  • +1 1
Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...