Skocz do zawartości

Limbo i inne męczarnie


Cipher 618

Recommended Posts

Właśnie ukończyłem Limbo - powiem krótko, jedna z lepszych platformówek. Pod koniec robi się BARDZO trudna, zakończenie zaskakuje. O co chodzi? Jako mały chłopak budzimy się w mrocznym lesie i... to było na tyle. Cel? Odnaleźć zagubioną siostrzyczkę. Jest tylko jedno "małe ale". W tym lesie prawie wszystko chce cię zabić. Umieranie co 10-30 sekund to norma. Ale ma to swój urok. Gra dostępna na PC, XBOXa 360, PS3 i Vitę.

 

Screen z Vity. 

 

1000545_670683566281637_192959331_n.jpg

Graliście? Jak wrażenia?

A może znacie inne gry, które tybetańskiego mnicha wyprowadzą z równowagi? Ja znam tylko Super Meat Boy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ukończyłem Limbo - powiem krótko, jedna z lepszych platformówek. Pod koniec robi się BARDZO trudna, zakończenie zaskakuje. O co chodzi? Jako mały chłopak budzimy się w mrocznym lesie i... to było na tyle. Cel? Odnaleźć zagubioną siostrzyczkę. Jest tylko jedno "małe ale". W tym lesie prawie wszystko chce cię zabić. Umieranie co 10-30 sekund to norma. Ale ma to swój urok. Gra dostępna na PC, XBOXa 360, PS3 i Vitę.

 

Screen z Vity. 

 

1000545_670683566281637_192959331_n.jpg

Graliście? Jak wrażenia?

A może znacie inne gry, które tybetańskiego mnicha wyprowadzą z równowagi? Ja znam tylko Super Meat Boy.

 

 

Grałem w limbo ale niestety nie przeszedłem. Podobała mi się .

 

Od siebie polecam Dark Souls

 

Piekielnie trudna, fabuły trzeba szukać samemu, mroczna, wciągająca ale zarazem niezwykle piękna.

Muzyka jest w niej wspaniała...

 

 

Pozdrawiam.

Edytowano przez Eternal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem, i mogę powiedzieć, że świetnie trzyma klimat. Nie przeszedłem jeszcze, ale może twój post, że zakończenie jest zaskakujące może mnie zmotywuje. Na razie męczę Borderlandsy 2.

 

EDIT: Aha, chciałeś "gry, które tybetańskiego mnicha wyprowadzą z równowagi" to spróbuj Cat Mario. Powodzenia :evilshy:

Edytowano przez DrathVader
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem, grałem, warto. I cholewa przeszedłbym jeszcze raz, i chyba będę przechodził tak długo, aż nie zginę ani razu. Ładne wyzwanie.

Hm, gra.. Perspective. http://www.seewithperspective.com/ Nie bije, (ale zginąć można) i też trzeba nieźle pomyśleć. Może ładnie pofałdować musk.

 

Aha, jeszcze The Plan: http://www.krillbite.com/theplan/ ale to w sumie tylko chwila rozgrywki, skłaniająca do przemyśleń o życiu.

Edytowano przez Aziz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Limbo na konsolach jest odpowiednie osiągnięcie za przejście gry przy 3 zgonach lub mniej. Ale wymaga to chyba nauczenia się na pamięć wszystkich rozdziałów. Jak sobie przypomnę te zmiany grawitacji, piły tarczowe... Oj było kombinowania. I ten trolling w jednym z rozdziałów:
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ok, minęło odpowiednio dużo czasu - myślę że nie oberwę za podwójny post. 

 

Antichamber - gra, którą reklamują hasłem "you are not here". Widok FPP, fabuły brak, menu brak! Po prostu "budzimy się" w jakimś pomieszczeniu i musimy iść przed siebie. Pomieszczenia wyglądają jak te z filmu CUBE - jednolite (tylko jeden kolor). Początkowo łatwo połapać się w tym labiryncie, ale z czasem pojawia się klasyczny mindfuck, a nawet robienie gracza w konia - schody prowadzące w kółko. Co więcej gra non stop pokazuje jakieś dziwne rzeczy (lewitujący napis WTF?), zachęta do skoku nad przepaścią, który kończy się upadkiem w przepaść. A tam napis "sometimes falling doesn't mean failing" A to tylko wierzchołek góry lodowej. Jeśli ktoś lubi BARDZO dziwne rzeczy - pozycja obowiązkowa.   :confused:

 

Gra do kupienia na steamie. Niestety cena dość wysoka - 40zł  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz gry które wyprowadzają z równowagi? Zobacz Give Up - darmowa gra przeglądarkowa której celem jest dojście do końca bez rage'a. Powodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z męczarni to mogę jeszcze polecić VVVVVV, nie wiem czy darmowa czy nie, bo nie grałem, ale na yt widziałem ok. 1000 śmierci gwarantowane (chyba że ktoś ma dobrego skilla)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound Shapes - poziomy stworzone przez graczy. Kampania jest dość prosta (w porównaniu do takiego Limbo czy SMB), ale to co zrobili gracze... matko. Czasami godzina na ukończenie krótkiego poziomu to normalka. A najlepszy był poziom inspirowany Mario. Zgadnijcie jaki napis był na końcu 
 

Thank you for playing but the Princess is in Another Castle

:lie: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z męczarni polecam Cave Story. Jest darmowe (jest też płatna wersja z lepszą grafiką). Miks platformówki, przygodówki i erpega. Przejście zajmuje kilkanaście godzin, ale warto.

Również polecam. Warto też dodać, że gra ma trzy różne zakończenia.

Co do wersji płatnej, to chyba tylko na konsole istnieje? Czy nie?

Edytowano przez konrad5
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sound Shapes - poziomy stworzone przez graczy. Kampania jest dość prosta (w porównaniu do takiego Limbo czy SMB), ale to co zrobili gracze... matko. Czasami godzina na ukończenie krótkiego poziomu to normalka. A najlepszy był poziom inspirowany Mario. Zgadnijcie jaki napis był na końcu

Thank you for playing but the Princess is in Another Castle

:lie:

Zapomniałeś napisać że gra jest tylko na PSV i PS3 :ming:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, następnym razem będę pisał łopatologiczne posty. Myślę, że skorzystanie z wyszukiwarki google nie boli.  :fluttershy3:

Edit - do moderatora. Zrozumiałem. Wezmę to pod uwagę przy następnych postach.

A ja myślę, że jednak warto byłoby poinformować dokładniej o tym, o czym się pisze posta. ~War

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwszy raz odwiedzam temat.

 

Kiedy zestawiłeś ze sobą słowa "Limbo" i "męczarnia" myślałem, że chodzi ci o "Limbo of the lost"

Tak btw. pamięta ktoś jeszcze ten ultraplagiat?

Oczywiście. Swego czasu można go było kupić - legalnie! - na Allegro za ok 25zł. Żałuję że nie wziąłem. Dziś praktycznie nie do zdobycia. Poza tym chciałbym sprawdzić ile jest "plagiatu w plagiacie"  :rainderp:

 

PS Tak poza tematem. Kto wie czym inspirowałem się pisząc: "ile jest plagiatu w plagiacie"?

 

@ Pan E - dokładnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months later...

Ostatnio grałem w Speljunky. O ile się nie mylę wydano ją PC (STEAM) i konsole. LIMBO to przy tym spacerek w parku. Mówiąc krótko: główny bohater (kilka postaci do wyboru) penetruje jaskinie w poszukiwaniu skarbów. Za znalezienie zagubionej duszyczki jaką może być niewiasta lub... pies otrzymujemy dodatkowe punkty. Problem? Gra jest PIEKIELNIE trudna. Po pierwsze: na palcach jednej ręki można policzyć rzeczy, które nie chcą nas zabić, po drugie po jakimś czasie pojawia się duch który - tak - też nas zabije, jeśli nie uciekniemy do wyjścia, po trzecie za każdym razem poziomy są tworzone losowo i wreszcie po czwarte po śmierci tracimy wszystko i zaczynamy od początku... Raj dla miłośników męczarni. :crazytwi:   

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Napisano (edytowany)

Ostatnio kupiłem grę Ethan: Łowca Meteorów. Początkowo była dziecinnie prosta. Biegamy, skaczemy, zbieramy odłamki meteoru... aż tu niespodzianka. Baseny z kwasem, piły tarczowe i konieczność używania mocy zatrzymania czasu by przejść dalej (chociażby po to, by wspomniana piła tarczowa nie przerobiła nas na mielone). A wiecie co jest w tym wszystkim najlepsze? Ta świetna gra kosztuje... 20zł. A za jakiś czas cena spadnie pewnie do 10zł. Warto zrobić rundkę po kioskach i jej poszukać. Całkiem możliwe, że można ją kupić także w jakimś markecie.

Osobiście grałem na Vicie. Trzeba się trochę pomęczyć.

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 months later...

They Bleed Pixels. Miks beat'em up i platformówki z ciekawym systemem checkpointów i chorym poziomem trudności.

I Wanna Be The Guy. Ponoć gra, przy której SMB jest jak spacerek przez ukwieconą łąkę.

Z klasyki - Kapitan Pazur. Ta gra potrafi być naprawdę wymagająca, zwłaszcza przy próbach maksowania poziomów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...