Skocz do zawartości

[Konkurs] Namaluj Księżniczkę Cadance


Kruczek

Recommended Posts

Nie potrzebnie obrazek nagrody zmieniony, rozwalał mnie gdy tak raził pod profilem Raven. Dobrze rozumem?,będzie temat gdzie wystawi sie wszystkie prace uczestników? tak by bylo super,bo glupio by bylo gdyby ktos sie staral, a pozniej jego praca nigdzie by sie nie znalazla

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje takie rozwiązanie na przyszłość...

 

...żeby było mniej dramy ...standardowe trzy miejsca zastąpić... trzema pierwszymi ,ale w rożnych kategoriach:

 

-Digital (obrazek wykonany w komputerze)

-Tradional (obrazek wykonany w stylu tradycyjnym...kredki itp)

-Oraz miejsce za ciekawy pomysł (tutaj jest szansa dla ludzi którzy dopiero co zaczynają przygodę z rysowaniem...czasami wykonanie może nie jest rewelacyjne ,ale pomysł potrafi być genialny i godny uwagi) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebnie obrazek nagrody zmieniony, rozwalał mnie gdy tak raził pod profilem Raven. Dobrze rozumem?,będzie temat gdzie wystawi sie wszystkie prace uczestników? tak by bylo super,bo glupio by bylo gdyby ktos sie staral, a pozniej jego praca nigdzie by sie nie znalazla

No wiesz xD źle mi życzysz D:  A ja tutaj ci komplementy prawie D:

 

 

Twoja praca na pewno zostanie wyróżniona. Po prostu musi bo jest za ładna ._.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz xD źle mi życzysz D:  A ja tutaj ci komplementy prawie D:

 

ależ ja źle nie żhczę tobie! tylko wspominam moja reakcję jak pierwszy raz TO ujrzalem u Ciebie i mie to rozwalilo,poprostu nie moglem sienpowstrzymać by tego nie napisac . diękuję Tobie z adobre słowa :hug: kto sie czubi ten sie lubi

Edytowano przez Turoń
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje takie rozwiązanie na przyszłość...

 

...żeby było mniej dramy ...standardowe trzy miejsca zastąpić... trzema pierwszymi ,ale w rożnych kategoriach:

 

-Digital (obrazek wykonany w komputerze)

-Tradional (obrazek wykonany w stylu tradycyjnym...kredki itp)

-Oraz miejsce za ciekawy pomysł (tutaj jest szansa dla ludzi którzy dopiero co zaczynają przygodę z rysowaniem...czasami wykonanie może nie jest rewelacyjne ,ale pomysł potrafi być genialny i godny uwagi) 

Świetny pomysł. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście siedziałem od 12:00 do ok. 23:00 nad pracami (Kruczek wie, bo była umowa, że do 23:59 :P). Narysowałem i oddałem. Co umiem to umiem i już. Jak będą prace w galerii to zobaczycie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nagrody przyznane sprawiedliwie, między innymi dlatego, że Tavi i Vile Raven robiły swoje prace od początku do końca same, a Graphite Shine wzorował się na tym rysunku. http://th04.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/144/2/b/princess_cadence_by_ric_m-d5109x7.png

Ja jednak stawiam pracę wykonaną według własnego pomysłu (nawet z nieco gorszym wykonaniem) ponad pracą, podczas robienia której autor wzorował się na czymś innym.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie nagrody przyznane sprawiedliwie, między innymi dlatego, że Tavi i Vile Raven robiły swoje prace od początku do końca same, a Graphite Shine wzorował się na tym rysunku. http://th04.deviantart.net/fs70/PRE/f/2012/144/2/b/princess_cadence_by_ric_m-d5109x7.png

Ja jednak stawiam pracę wykonaną według własnego pomysłu (nawet z nieco gorszym wykonaniem) ponad pracą, podczas robienia której autor wzorował się na czymś innym.

 

A to bardzo nie ładnie z jego strony. Nie można kopiować czyjej pracy nie wspominając o osobie która wykonała oryginał :B  Powiem szczerze że tego się nie spodziewałam.

A reszta prac jest już wystawiona ? bo chętnie obejrzę ^.^

Edytowano przez VileRaven
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bardzo nieprzyzwoicie. A jeśli już wzoruje się na czyjejś pracy to powinien wspomnieć o autorze oryginału bo przez takie nie przyznanie się oszukuje wszystkich którzy myślą że on sam to wymyślił i narysował :B

ale to że nie było wspomniane w zasadach że nie można kopiować to go usprawiedliwia :3

 

Edytowano przez VileRaven
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruczku, rozumiem ze nie bylo wpsomniane czy praca moze byc kopiowana czy nie, ale nawet wedlug prawa ,nioe wolno przywloaszczac sobie cudzej pracy(tzw prawa autorkie). rozumem ze to tez jakaś tam 'robota' cos przerysowac,ale to żadna sztuka,normalnie takie prace powonny byc dyskwalifikowane. Sądze że autor oryginalu na pewno nie bylby(bylaby?) zadowolnony z tego,ze ktos od tak przywlaszczyl sobie jego pomysl. z tego co wiem od wielu plastykow wykladających min w szkolach plastycznych ,taka rzecz nie moze byc dopuszczona ,wrecz takie rzeczy mogą byc karalne, co innego gdy ktos kopiuje jakas prace dla siebie do szuflady,a co innego gdy ktos takie cos publikuje podpisujac sie jako 'autor' bez zgody ( iwiedzy?!!) prawdziwego wlasciciela. Dobrze ze owy konkurs nie jest pieniężny i niczym na serio,bo to zwykloa zabawa,( wiec tez zbytniego halo nie ma co robic,ale na przyszlosc warto takich przekretow unikac). Ale gdyby bylo to czyms innym to moglyby byc z tego prawdziwe kłopoty.(co nie oznacza ze klopotow moze nie byc,bo to juz zalezy tylko od autora oryginalu czy cos z tym zrobi czy nie. ) Ja procz napomnienia nic nie zrobię,(mimo ze moglbym,), ale ludzie,na przyszlosc pytajcie autorow o zgodę i koniecznie dajcie odnosniki do oryginalu bo serio, mozeciemiec z tego problemy z ich strony!!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruczku, rozumiem ze nie bylo wpsomniane czy praca moze byc kopiowana czy nie, ale nawet wedlug prawa ,nioe wolno przywloaszczac sobie cudzej pracy(tzw prawa autorkie). rozumem ze to tez jakaś tam 'robota' cos przerysowac,ale to żadna sztuka,normalnie takie prace powonny byc dyskwalifikowane. Sądze że autor oryginalu na pewno nie bylby(bylaby?) zadowolnony z tego,ze ktos od tak przywlaszczyl sobie jego pomysl. z tego co wiem od wielu plastykow wykladających min w szkolach plastycznych ,taka rzecz nie moze byc dopuszczona ,wrecz takie rzeczy mogą byc karalne, co innego gdy ktos kopiuje jakas prace dla siebie do szuflady,a co innego gdy ktos takie cos publikuje podpisujac sie jako 'autor' bez zgody ( iwiedzy?!!) prawdziwego wlasciciela. Dobrze ze owy konkurs nie jest pieniężny i niczym na serio,bo to zwykloa zabawa,( wiec tez zbytniego halo nie ma co robic,ale na przyszlosc warto takich przekretow unikac). Ale gdyby bylo to czyms innym to moglyby byc z tego prawdziwe kłopoty.(co nie oznacza ze klopotow moze nie byc,bo to juz zalezy tylko od autora oryginalu czy cos z tym zrobi czy nie. ) Ja procz napomnienia nic nie zrobię,(mimo ze moglbym,), ale ludzie,na przyszlosc pytajcie autorow o zgodę i koniecznie dajcie odnosniki do oryginalu bo serio, mozeciemiec z tego problemy z ich strony!!

Otóż drogi koleżko jest to problem większości konkursów rysowniczych i jeżeli miało by to polegać na przetrząsaniu przeze mnie internetu w poszukiwaniu artów które mogłyby zostać skopiowane, to może lepiej uznajmy że to po prostu zabawa. I owszem, bardzo dobrze że nie ma żadnych nagród pieniężnych bo byłoby więcej zamieszania i shitstormu z powodu wyników. Podobno taka sama sytuacja miała miejsce w konkursie Luny, więc narazie można przymknąć na to oko i cieszyć się nagrodą, jednakowoż jeżeli w przyszłości byłbym skłonny do organizowania konkursu, zamieszczę odpowiednią uwagę że kradzież artów będzie karana dyskwalifikacją oraz (być może) warnem.

 

Tylko, że w konkursie w Regnum Lunae ta druga praca prześcignęła pierwowzór, który widziałem ~ Arjen

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam koleżankę, która odrysowała jeden rysunek, jakiejś autorki, Choć wcześniej pisała do niej, ale nie było odpowiedzi, więc namalowała na płótnie podobną postać. Tamta Kobieta o tym wiedziała i oskarżyła ją o kradzież, i poszło to wyżej musiała wycofać ten obraz z galerii. Nie była to dla niej miła sytuacja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem należy tu rozgraniczyć przerysowanie (mimo to, to nadal talent) od inspiracji. Moim zdaniem najważniejsze jest powiedzenie od razu czy praca jest w 100% moja czy "inspirowałem się i tu źródło". Podobnie jak zrobiłem to ja, tłumacząc, że obrazki Cadance oraz kryształowego serca zostały stworzone przez osoby trzecie - pochodzą ze "sklepu", ale cała reszta jest jak najbardziej moja (pomysł, wykonanie, ba - musiałem kupić za "grubą walutę" auto, na którym powstał rysunek). 

 

Gdy zobaczycie galerię będziecie wiedzieli o co chodzi. Niestety nie jestem w stanie podać linków. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...