Skocz do zawartości

[Poradnik] Tapety na PC, telefon i inne urządzenia


Cipher 618

Recommended Posts

Witajcie. Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że niniejszy temat NIE służy do umieszczania tapet (od tego mamy galerię) To poradnik, dzięki któremu dowiecie się jak wgrać tapetę na PC, konsolę czy telefon (tylko te wspierające karty pamięci, zwykle micro SD). Nie odpowiadam za zabawy wszelkiego rodzaju kablami z Allegro - robicie to na własne ryzyko.
 
Źródła tapet.

Najprostsza metoda do Google - "MLP Cadence wallpaper". Niestety ma jedną wadę. Możemy natknąć się na clopy i inne paskudztwa.
 
Deviant Art - na tej stronie mamy gwarancję, że nie znajdziemy niczego niepożądanego. Większość grafik ma jednak ogromną rozdzielczość. Należy je zmniejszyć, o czym za chwilę.
 
Sekcja DA
 
Rezultaty google
 
Nasza galeria ;)
 
Porady ogólne

1. Lepiej pobrać zbyt dużą tapetę niż zbyt małą.

2. W przypadku urządzeń innych niż PC, weź pod uwagę rozdzielczość i proporcje ekranu. 
 
3. Paint w zupełności wystarczy, aby wyciąć fragment tapety niezbędny dla twojego telefonu, tabletu, konsoli. Wystarczy wybrać narzędzie zaznaczania (Select - mam eng. wersję systemu). W lewym dolnym rogu pojawią się liczby z dopiskiem "px" np 389px x 432px - to właśnie rozdzielczość.


Jak zmniejszyć / powiększyć tapetę?

No dobra. Mam tapetę, ale jest za duża :sab:
 
Spokojnie. 

1. Wejdź na tą tą stronę
2. Browse - wybierz tapetę - giganta.
3. Wybierz Continue - cierpliwości, w przypadku gigantów to może potrwać
4. Najważniejszy jest punkt 2. Z rozwijanej listy możecie wybrać "Custom Size" (co też polecam)
5. "width" - szerokość, "height" - wysokość. UWAGA! Zwróćcie uwagę, że po wpisaniu np 1366 (pikseli, nie procent) drugie okno wypełni się automatycznie. Jeśli wypełnicie oba pola, tapeta zostanie rozciągnięta. Pamiętajcie. Albo wpisujecie wysokość, albo szerokość.

Urządzenia - PC

Najlepiej sprawdza się tapeta dopasowana do rozdzielczości ekranu. Jak to zrobić? Opis dla Win7. Nie pamiętam już XP. Kliknij prawym przyciskiem myszki na pulpicie i wybierz "rozdzielczość ekranu (screen resolution)". Przy jednej z nich powinien być napis "zalecana".

Urządzenia - Telefon

Karta pamięci to podstawa. Chyba, że dostaliście w zestawie kabel USB do kopiowania muzyki, zdjęć etc.

Tu niewiele mogę pomóc. Część modeli automatycznie dostosowuje tapetę, inne nie. Najważniejsze jest aby, Wasza tapeta była wyższa niż szersza. Po znalezieniu ładnego arta przytnijcie go w Paincie (rozdzielczość wyświetlacza znajdziecie w instrukcji obsługi). Teraz pozostaje jedynie skopiować plik na kartę pamięci lub przez kabel USB.

Urządzenia - Konsola

Playstation 3
 
Wymagany - Pendrive

Metoda 1 - użycie przeglądarki. Dajmy sobie spokój
Metoda 2 - użycie pendrive

Wystarczy wgrać tapetę na pendrive - zalecana rozdzielczość 1024x768 - następnie przejść do sekcji Zdjęcia. Po wyborze naszej przyszłej tapety zatwierdzamy ją naciskając "trójkąt"
 
Zalecana rozdzielczość - 1920x1080

Playstation Portable aka PSP

Wymagany - kabel USB > micro usb lub przejściówka MemoryStick > MicroSD. Od siebie polecam kabel. Jest tańszy i trwalszy.

1. Podpinamy konsolę za pomocą kabla do komputera. Ten rozpoznaje ją jako przenośny dysk.
2. Jeśli po wejściu w ten dysk nie ma folderu "PHOTOS" tworzymy go. Jeśli nie zadziała wejdźcie do folderu PSP. Powinien tam być folder "Photo". Skopiujcie wybrane zdjęcie.
3. Uruchomcie konsolę, reszta tak jak w PS3 (menu zdjęcia, wybór tapety, trójkąt).

Rozdzielczość dla PSP 480 x 271

Playstation Vita.

Wymagany - ten program

Na nasze szczęście Vita ma w zestawie odpowiedni kabel. Wystarczy pobrać program, ewentualnie uaktualnić go.

Program poprosi o stworzenie folderu dla zdjęć, muzyki etc. Zróbcie to.

Rozdzielczość tapet dla Vity 960 x 544. (akceptuje większe). Tylko pliki .jpg

1. Podepnijcie konsolę pod PC załączonym kablem - program powinien uruchomić się automatycznie
2. W Vicie wybieramy Menadżer zawartości
3. Wybieramy Połącz z PC,a następnie PC > Vita, Zdjęcia
4. Jeśli wszystko zrobiliście dobrze na ekranie Vity powinniście widzieć zawartość folderu z komputera. A w nim waszą tapetę. Skopiujcie ją.
5. Na ekranie głównym przytrzymajcie palec przez kilka sekund. W rogu pojawi się taki "prostokąt" - kliknijcie go, a w następnym menu wybierzcie "wszystko" (o ile mnie pamięć nie myli). Wybieramy tapetę, klikamy na strzałkę w lewym dolnym rogu ekranu. Gotowe

XBOX 360

Wymagany dysk USB lub Pendrive

Zalecana rozdzielczość - 1920x1080 (nie obrazi się za nieco większą)

1. Skopiujcie zdjęcia na przenośny dysk
2. Wejdźcie w Moje Aplikacje > Zdjęcia
3. Wybierzcie "urządzenie przenośne". Na ekranie powinny wyświetlić się zdjęcia
4. Ustawcie tapetę klawiszem "Y"


Urządzenia - Tablet

Wybaczcie, ale w zalewie tanich "chińczyków" trudno cokolwiek doradzić. Wszystko zależy od systemu operacyjnego (Android, iOS), modelu, ewentualnej nakładki na system... Mówiąc krótko - jeżeli tablet obsługuje karty Micro SD to najprawdopodobniej w opcjach lub po wejściu w przeglądarkę zdjęć da się zmienić tapetę. To pewne. A jak? Cóż... w tym wypadku nie mam pojęcia.

I na koniec.

Jeśli o czymś zapomniałem, popełniłem błędy, coś jest niezrozumiałe - przepraszam, jestem tylko człowiekiem. Macie problemy z wgraniem tapety? Ewentualne pytania tu, w wątku lub na PW. Proszę jednak o podawanie tylu szczegółów ile to możliwe (na co wgrywacie, model, co się dzieje etc).

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...