Skocz do zawartości

[Zabawa]Jaki to kamień szlachetny?


Unbridle

Recommended Posts

Zabawa jest prosta. Ja daję zdjęcie oraz krótki opis kamienia szlachetnego, a Waszym zadaniem będzie zgadnąć jego nazwę.
Pierwszy kamień:
xXYmCfF.jpg
Podpowiedź: Jest to także greckie imię męskie, które jest połączeniem dwóch słów, które z tłumaczenia oznaczają "dar słońca".

 

RANKING:
 

Ranking:
1. Cassidy - 7 pkt.

2. Xyz - 6 pkt.
3. Patyk - 5 pkt.
4. Marcos - 4 pkt.
5. Anathiela - 3 pkt.

6. Chantilly - 3 pkt.
7. Solaris Fabulous - 1 pkt. 
8. Fisk Adored - 1 pkt.
9. Evelinna Eve Pie - 1 pkt.
10. Kruczek - 1 pkt.

11. Unbridle - 1 pkt.

Edytowano przez Cava.
Link do komentarza
  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Chodzi zapewne o Heliodor.

 

tygrysie.jpg

 

Jest odmianą kwarcu. Ma zlocisty lub zlocistobrazowy kolor, jest zwiazany z energia ognia.

Kamien ten uzmyslawia nam, ze jedyna pewna rzecza w swiecie jest ruch, zmiana i jedynie dzieki jej akceptacji mozemy przezywac szczescie i poczucie pelni. Dzieki wibracjom tego kamienia mozemy zaktywizowac wlasna energie, wzbudzic sobie poczucie bezpieczenstwa bez koniecznosci przylegania i trzymania sie tego, co materialne i namacalne. Energia ta pomaga nam pozbyc sie wewnetrznego zametu i zniesc blokady emocjonalne.

Ten kamień wyostrza nasze postrzeganie (równiez wzrok), na wielu poziomach zaczynamy lepiej dostrzegac, co sie wokól nas dzieje, wzrasta tez nasza zdolnosc przewidywania. Kamien ten dodaje odwagi w wyrazaniu wlasnego zdania, wzmacnia wole przetrwania i dazenia do sukcesu.

 

Jeden z moich minerałowych ulubieńców. Kiczowaty opis wzięty z przypadkowej stronki, jednak powinien starczyć obrazek.

 

Edycja po 3 minutach od napisania: Właśnie uświadomiłem sobie, że to TY masz zadawać następne minerały a nie MY. Wybacz to niedopatrzenie, mam nadzieję, że dzieło mojej nieuwagi okaże się pomocne, jeśli nie to z chęcią edytuję ten post zostawiając samą odpowiedź.

By nie zaśmiecać tematu, we just met and this is crazy co heres my mineral, PW me maybe?

Jeszcze jedno, heliodor jest chyba minerałem, nie kamieniem szlachetnym. Moja propozycja natomiast odwrotnie, jako minerał jest pochodną kwarcu ale jako kamieńszlachetny ma inną nazwę.

Edycja2: I znów nie miałem racji, Heliodor to kamień szlachetny pochodna berylu, mój błąd :D

Podoba mi sie aspekt edukacyjny tej zabawy, dla czytającego jak i dla szukającej informacji osoby. Fisk Approves .

Edytowano przez Fisk Adored
Link do komentarza

Gratuluję! Fisk Adored zdobywa punkt!

Ranking:

Fisk Adored - 1 pkt.

 

Teraz czas na coś łatwiejszego.

TOgvvsz.jpg

Podpowiedź: Także imię kota należącego do Rarity. Cenny kamień jubilerski. Jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych kamieni szlachetnym na świecie.

Edytowano przez Unbridle
Link do komentarza

To było łatwe. Dlatego osoby do Patyka dostają po jednym punkcie!

Ranking:

Solaris Fabulous - 1(000)pkt. :rainderp:

Fisk Adored - 1 pkt.

Evelinna Eve Pie - 1(000) pkt. :rainderp:
Kruczek - 1 pkt

Patyk - 1 pkt.

Kolejny kamień:

EsYKN5L.jpg

Podpowedź: Osadzane w biżuterii złotej, często używane w pierścionkach zaręczynowych.  Jest bardzo twardy i przez to używany do szlifowania i polerowania.

Edytowano przez Unbridle
Link do komentarza

Doskonale! Radzicie sobie świetnie. ^^

Patyk zdobywa punkt. 

Ranking:

Patyk - 2 pkt. 

Solaris Fabulous - 1 pkt. 

Fisk Adored - 1 pkt.

Evelinna Eve Pie - 1 pkt.
Kruczek - 1 pkt.

lcNg9ji.png

Podpowiedź: Pochodząca z greki nazwa oznacza poszukiwanie. W starożytności jeden z  najcenniejszych i najbardziej poszukiwany kamieni.  Jest on krzemieniem glinu zawierający fluor. Jego duże złoża znajdują się w Brazylii, Rosji, Madagaskarze oraz na Sri Lance.

Link do komentarza

Wszyscy otrzymują po... 2 punkty!

Ranking:

Patyk - 4 pkt.

Anathiela - 2 pkt.

Marcos - 2 pkt.

Solaris Fabulous - 1 pkt. 

Fisk Adored - 1 pkt.

Evelinna Eve Pie - 1 pkt.
Kruczek - 1 pkt.

SE0dF0O.jpg

Podpowiedź: Nazwa jego pochodzi od pewnego greckiego słowa, które znaczy cętkowany kamień. Związki żelaza nadają temu kamieniu barwę czerwoną, żółtą, zieloną, żółtobrunatną lub brązową. Najczęściej spotykany w Meksyku, Rosji, Chinach, Czechach, Indiach, Egipcie i w Niemczech. Oprawiano go w złoto i srebro.

Link do komentarza

Zgadliście! Naprawdę znacie się na kamieniach. Księżniczka Cadence powinna być z Was dumna (Kruczek też).

Oboje otrzymujecie po 1 punkcie.

Ranking:

1. Patyk - 5 pkt.

2. Marcos - 3 pkt.

3. Anathiela - 2 pkt.

4. Solaris Fabulous - 1 pkt. 

5. Fisk Adored - 1 pkt.

6. Evelinna Eve Pie - 1 pkt.
7. Kruczek - 1 pkt.

lpFeaVX.jpg

Podpowiedź: Jest różową odmianą berylu, odkryty w 1911 r.  Występuje w Chinach, Brazylii, USA, Rosji, Pakistanie, we Włoszech, w Kazachstanie, a także w Afganistanie. Najczęściej znajdowany w skałach okruchowych, łupkach biotytowych, pegmatytach. Bardzo poszukiwany i wysoko wyceniony kamień jubilerski.

Link do komentarza

Marcos zdobywa punkt.

Ranking:

1. Patyk - 5 pkt.

2. Marcos - 4 pkt.

3. Anathiela - 2 pkt.

4. Solaris Fabulous - 1 pkt. 

5. Fisk Adored - 1 pkt.

6. Evelinna Eve Pie - 1 pkt.
7. Kruczek - 1 pkt.

zMkjkfG.jpg

Podpowiedź: Skrytokrystaliczna odmiana kwarcu o wzorze SiO2. Oprócz kwarcu buduje go także mogánit.  Największe złoża tego kamienia odkryto w Brazylii, Urugwaju 

 

oraz w Indiach. Występuje także w Polsce, a głównie w Sudetach i Małopolsce. 

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...