Skocz do zawartości

Moja Mała Incepcja - Dyskusje o sesji


Ever3Tree

Recommended Posts

Regis wpadł na ten pomysł z „taktycznym spojrzeniem” dla każdego w drużynie.

Mnie taki pomysł się bardzo podoba z uwagi na to, że różne obiekty i konstrukcje mogą wydawać się dla poszczególnych graczy nieistotne, a dla innych ciekawe i możliwe do wykorzystania; np. moja postać z (nazwijmy to…) „niestandardowym poruszaniem” będzie zwracać uwagę na obiekty i konstrukcje pozwalające na: odbicia (ściany i coś do chwycenia powyżej, meble pozwalające na wyskok lub skrycie się), chwilowe odcięcia się od przeciwnika w trakcie walki (solidny stół na 4 nogach z możliwością wślizgu) itp. Jeszcze jeden większy przykład; jeśli postać chce dogodzić innej, to może chwilowo lub stale zwracać uwagę na obiekty które będą interesować 2 postać (tą której nasza chce pomóc lub zaimponować), oczywiście w mniejszym stopniu i czasami MG mógłby to celowo robić niedokładnie lub w niektórych przypadkach nawet mylnie? Każda „klasa postaci” (alfa…) ma również inne możliwości i zadania i to również powinno być uwzględniane.

 

Jeśli tak, to mam propozycję jak to będzie wyglądać:

Poniżej posta prowadzącego będą spojlery z imionami postaci; kolejno: Alfa, Omega, Architekt, Konstruktor i Fałszerz w których MG poda dodatkowe wskazówki i sugestie dotyczące nastawienia i umiejętności dla każdej postaci. Tj

 

Imię Alfy

sugestie

I Omegi

sugestie

I Architekta

sugestie

I Konstruktora

sugestie

I Fałszerza

sugestie

 

My jako kuce dobrej woli po prostu nie będziemy otwierać nieswoich spoilerów dopóki dany gracz nie uzna, że możemy spojrzeć na jego spoiler.

I co wy na to???

 

 

 

Rozejrzał się po zgromadzonych.

-Och, pani! -spojrzał na alicorna z wyraźnymi przeprosinami w głosie- Przepraszam, lecz zbyt wolno zwróciłem uwagę na obecnych. -wykonał niski, płynny dworski ukłon. 

Edytowano przez Dolritto
Link do komentarza

Jak najbardziej, ma możliwość zmiany dowolnego szczegółu architektonicznego (wstawić schody, zrobić pośrodku pomieszcznia sadzawkę z wodą, pokryć ściany folią aluminiową, położyć panele albo zmienić tapetę)

EDIT: Xena-nyan powinna wrócić w ciagu najbliższych dwóch dni i prosiłbym ją o odpis w sesji drużyny Tempestris. Dopiero wtedy pojawi sie tam mój post.

Edytowano przez EverTree
Link do komentarza

Architektowa władza, ciąg pytań dalszy:

 

A jakbym chciał "pobawić się" grawitacją? Dałoby się zrobić tak, żeby część drużyny obecna przy mnie 'wylądowała' na suficie i poruszała by się jak po podłodze, a reszta chodziłaby normalnie? I skoro już pytam, to te pralki sięgają samego sufitu czy nie?

Link do komentarza

Architekt może zmieniać grawitację (wystarczy spojrzeć na scenę w filmie w której zostaje zakrzywione całe miasto), jednak efekt ten zadziała na wszystkich, nie tylko na postacie graczy. Pralki zaś owszem, są wielkie, mają około czterech metrów wysokości, ale nie sięgają pod sufit (który jest swoją drogą dość wysoko).

Link do komentarza

Zabawnie byłoby, gdyby nie mając doświadczenia wywrócił CAŁY SEN do góry nogami, choćby na krótką chwilę. Wiecie, nie umiejąc poprawnie ograniczyć obszaru... A w końcu to sen, prawda? Tam aby coś zmienić wystarczy umieć to sobie wyobrazić. Nie mam może zbyt dużo doświadczeń na ten temat, ale zdaje mi się, że niewiele więcej wysiłku potrzeba (jeśli w ogóle) do rozszerzenia takiej... "Zmiany zasad" na cały sen, aniżeli tylko użycie jej w jednym miejscu.

 

I po prawdzie nie jestem też pewien, czy przyciągnie to o wieeele więcej uwagi niż zmienienie jej tylko w jednym miejscu. W końcu tak czy owak jest to spora zmiana, prawda? A co wie jeden fragment podświadomości... Ok, tego nie musi wiedizeć całość... ALE, z tego co pisał Dżewo, tych praczek jest tam sporo. Jeśli Sysktus ograniczy się chociażby do całej pralni (nawet wyłącznie względem "konstruktów białkowych") to i tak na suficie powinno wylądować MNÓSTWO praczek, których wiedza już na pewno wpłynie na projekcje całej podświadomości. Co ciekawe, może to także uratować Tempestris, o ile nie wymyślą nic do następnego posta Black Scroll'a... Ale moze starczy już gdybania. Pomysł podany, to jest ważne.

 

Edit:

I kolejne ważkie pytanie - czy odwrócona grawitacja będzide działać na przedmioty? Nie tylko w tym wypadku, ale ogólnie przy zmianach grawitacji. Czy będzie to zależeć od intencji architekta? A jeśli będzie chciał, aby na suficie znaleźli się (połamani oczywiście przez upadek z takiej wysokości, jeśłi nie wpadnie na to aby przez chwilę po odwróceniu grawitacja była mocno zredukowana) to czy zadziała to także na ekwipunek, jaki tachają postacie? A jeśli nie, to czy protezy będą traktowane jako część kucyka, czy może przedmiot, dla któego grawitacja sięnie zmieni?

 

Może to wywołać kilka naprawdę zabawnych paradoksów... Oj taaaak...

Edytowano przez Hilianus
Link do komentarza

Cóż... w Incepcji, po zmianie otoczenia podświadomość zachowywała się jakby nic się nie stało - w końcu samochody jeździły normalnie po drodze nachylonej 90 stopni do podłoża, żadne kosze nie spadały, a przechodnie chodzili normalnie, a tu takie coś.

 

Dobra, nie narzekam, tylko komentuje, że w filmie było inaczej, a na jego logice mieliśmy się opierać :P

Link do komentarza
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Domyślam się że nasz Drzewomistrz zamierza dodać posty do wszystkich drużyn jednocześnie. w Cerastes i Tempestris posty wszystkich (poza Lisicą-leserką w Cerastes) są już od piątku, a jeśli nie liczyć w naszej drużynie Eevee (Lampy), która nawet nie czytała naszej konfy od zeszłej niedzieli, to nasza drużyna też już czeka pilotarz. Mam tylko nadzieję że Ever wyrobi się z odpisami przed długim weekendem, kiedy będziemy mieli sporo czasu na pisanie własnych odpowiedzi.

Link do komentarza

Gajz, izi!

Ever ma do ogarnięcia trzy powiązane sesje! Musi skonfrontować to, co napisaliśmy, z tym co dla nas przygotował. Jeśli chcecie żeby trzy odpisy poszły jednocześnie, musi je odpowiednio zsynchronizować. Kurna, to nie jest tak proste jak wam się wydaje! Samo pisanie potrafi zabrać lwią część czasu (coś o tym wiem). Chyba warto poczekać, na w miarę porządny odpis, przynajmniej ja wolę. No chyba, że lubicie szybkie, nieprzemyślane posty, które ciężko jest zrozumieć nawet po piętnastym czytaniu.

 

Bronię go, bo sam GMuję i wiem, jakie to potrafi być wymagające, stworzyć zadowalający odpis do sesji. A co to musi być jak się wypuszcza potrójny post.

Link do komentarza

Rozumiem.

Przepraszam, nie dostrzegłem, że Drzewo ostatnio był na forum 28 października, po czym zniknął.

Cóż... po jego poprzednim powrocie gadałem z nim, mam nadzieję, że wziął sobie to do serca i niedługo napisze posty, ewentualnie poinformuje, że go nie będzie dłuższy czas.

Link do komentarza
  • 1 month later...

Powiem tak - ze strony Dżewa nie ma raczej co liczyć na powrót. Chyba że mu się semestr studencki skończy. Bo nie odzywa się nawet prywatnie już wcale. Mam propozycję - znajdźcie kogoś chętnego do poprowadzenia tej sesji z obecnych na forum MG. A ja zagadam do Dżewa aby ruszył swą zakorzenioną... Osobę, by przekzał wszystkie info potrebne do prowadzenia sesji. To chyba jedyna realna opcja.

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...