Skocz do zawartości

Moja Mała Incepcja - Dyskusje o sesji


Ever3Tree

Recommended Posts

  • 3 months later...


Mam pytanie - czy to ty będziesz adminem tej sesji, Arjenie, czy może wydelegujesz kogoś innego? I czy będziemy musieli pisać drugie KP albo modyfikować swoje postaci (jeśli coś by ci nie pasowało w ich dotychczasowym buildzie)?

 

Generalnie klimaty tej sesji to pomysł mojego regenta, EverTree. Jego jedynym problemem jest czas, bo przecież odpisy robi moim zdaniem na dobrym poziomie. Chyba, że totalnie odpadnie, pisał mi o problemach z wyświetlaniem forum. W takim wypadku mógłbym się podjąć tego zadania, ale musiałbym zgłębić temat, gdyż nie jestem w nim obyty. Skoro restart sesji to nie miałbym nic przeciwko by można napisać nowe KP lub zostawić stare. Szczegóły zależą już kto zostanie MG. Czy macie jakieś zastrzeżenie co do Evera? Nie licząc tego, że poświęca sesji zbyt mało czasu (z powodów od siebie mało zależnych).

Link do komentarza

Ever, z tego co pamiętał, miał jakieś problemy. Popieram przedmówcę. To nie jest maraton. W większości nad pojedynczymi postami myśli się długo. 

Jeśli jest chętny prowadzić tą sesję, to popieram go. Jednak nie jestem przeciwko innemu mistrzowi. Ale uważam, że Ever powinien zostać konsultantem. By jego pomysł choć częściowo żył tak, jakby tego chciał.

 

Z kartami to najlepiej jak zostaną postaci, z którymi zaczynaliśmy. Najwyżej zrobi się nabór na brakujące miejsca.

Edytowano przez PiekielneCiastko
Link do komentarza

Jakkolwiek paskudnie to nie brzmi, nadal żyję.

 

Zdaję sobie sprawę z beznadziejnego rozprzężenia wątków, bałaganu, dezorientacji i wszelkich innych problemów jakie mamy w obecnej sytuacji. Ogarnięcie tego jest możliwe, ale wszystko zależy nie ode mnie, tylko od Was.

Pierwszym zagadnieniem jakie należy poruszyć, jest dalsza chęć uczestniczenia graczy w projekcie. Prosiłbym, aby wszyscy, którzy mają ochotę kontynuować wypowiedzieli się w wątku i chociaż pokrótce wyjaśnili, czego oczekują od rozgrywki - czy żądają zmiany Mistrza Gry, czy chcą kontynuować rozpoczętą akcję, czy są zwolennikami starych, czy na nowo rozpisanych Kart Postaci. Wreszcie, czy chcą zmiany jakiegokolwiek elementu mechaniki.

Druga sprawa, po części poruszona już wyżej. Czy Waszym zdaniem nadaję się na MG, czy raczej powinienem zająć się poszukiwaniem kogoś, kogo można by było wtajemniczyć w ideę scenariusza i kto przejąłby całą tą imprezę.

Trzecia sprawa, także związana z prowadzeniem rozgrywki jest znacznie bardziej delikatna. Wydaje mi się, że w razie potrzeby można zmienić to wszystko w sandboks, pozostawiający większość świata kreowanego graczom, z marginalną rolą MG. Są ku temu środki, jest parę pomysłów. Jeśli odpowiadałoby Wam takie rozwiązanie, również dajcie znać.

  • +1 1
Link do komentarza

Ja chętnie dalej bym w sesji uczestniczył.  W kwestii oczekiwań dotychczasowa gra mi się podobała.

 

Co do stanu sesji , na chwilę obecną znaki życia dało tylko 6 z 15-tu graczy więc nabór  + restart jest chyba rozsądnym rowiązaniem. A postacie  to jak kto woli, ja osobiście bym zostawił aktualną ewentualnie zmodyfikował szczegóły. Co do mechaniki według mnie należałoby nieco dobitniej ustalić możliwości/zdolości naszych postaci żeby nie było potem dziwactw. Podobał mi się system który dodałeś pod koniec z spojlerami. Tylko uważam że takie informacje powinny być dawane na privie , bo to zawsze kusi a ciekawiej jest kiedy nie wiesz czego się po innej postaci spodziewać.

 

Co do zmiany MG. Z wyjątkiem opóźnień nie potrafię znaleźć w twoim prowadzeniu gry jakiś wad. Mam tylko nadzieje że chcesz kontynuować sesję z własnej woli, a nie  z obowiązku.

Sandbox nie brzmi dla mnie za dobrze, że tak powiem film potrzebuje dobrego reżysera, samowolka  może łatwo coś zepsuć.

Edytowano przez EmielRegis
Link do komentarza

Ja bardzo chętnie dalej będę uczestniczyć w tej sesji.

Osobiście uważam, że najlepszy byłby restart. Co do kart postaci- najprawdopodobniej poprawiłabym trochę (DUŻO) rzeczy. Ale to już zależy od chęci innych. Do mechaniki "nic nie miałam". Wszystko było w porządku.

Nie widzę potrzeby zmiany MG. Sesja była prowadzona na wysokim poziomie i jedyny "przeszkadzajdłem" były opóźnienia.

Sandbox może być fajny, ale (jak to już napisał Emiel) może też zepsuć całość.

Link do komentarza

Moja opinia nie będzie sięwiele różnić odtych przedstawionych przez przedmówców:

 

- MG jest potrzebny. Opóźnienia były, nawet kiedy Ever nie miał cięższch problemów osobistych. W tym także "zapomnienie" o tym, że należałoby odpisać jednej drużynie (konkretniej to Tempestris) przez okres tygodnia. Wiem, że wszyscy wolelibyśmy o tym zapomnieć, ale fakt faktem pozostaje. Mimo to uważam, że przeszkolenie innego MG co do mechaniki i założeń (nawet jeśli znaleźlibyśmy odpowiednio kompetentnego), plus przekonanie go że wszystkie stare postacie które miałyby brać udział trzymają się kupy byłoby czasochłonne i trudne. I wierzcie mi, wiem o czym mówię na przykładzie mojego Sky Shielda...

 

- Wymaganie od graczy by pisali nowe KP bo MG przestał odpisywać (obojętnei z jakich powodów) byłoby imo nie fair. Jeśli ktoś chce, to ok, ale stare OCki powinny móc zostać. Na miejscu Evera rozważyłbym jednak dokonanie mocno RESTRYKCYJNEJ (mam nadzieję żę nie obrażę niczyich uczuć przywołując przykład Cameda i tego jakim był wirtuozem słowa) rekrutacji uzupełniajacej. A potem jeszcze raz przeżenie starych KP, by dokonać ewentualnych korekt ku chwale balansu.

 

- Tworzenie świata przez graczy powinno być oczywiste. Oczywiście, to MG kreuje świat. Ale no jasna cholera, mówimy tu o SNACH. Dyskutowaliśmy przecieżo tym, jak to pod wpływem emocji/wspomnień postaci otoczenie się zmienia, gdy tylko się nanie nie patrzy. Raz dywan może być różowy i łaty, a za chwilę, nawet w tym samym poście, pomarańczowy w groszki... Streszczając wywód, który mógłbym tu wstawić, ale nikomu nie chciałoby się go czytać - Z MG powinien być stały kontaktna wypadek, gdyby gracze chcieli dodać jakiś PRZEDMIOT lub MEBEL(nie za pomocą mechaniki architekta/konstruktora, ale jako uzupełnienie opisu MG). Reszta, jak szczegóły estetyczne, powinna być udostępniona graczom. A gracze z kolei nie powinni się obrażać, jaśli MG dokona w ich postach korekt :)

 

I to byłby chyba cały, kompletny wszystek... A nie, jeszcze trochę! Według mnie nie powinno być 3 poziomów snu na kuca, ale dwa. Luna powinna się pojawiać jako guide spirit, przynajmniej ja uważam to za miłe, skoro jesteśmy, no nie wiem, w DZIALE PRZYGÓD Z LUNĄ? To taka luźna, niezobowiązująca sugestia... Ach, no i popieram ideę kontynuowania sesji z naszymi znajomościami i wiedzą o śnie,przynajmniej tych postaci, które zostaną. Zrobić crash snu, przemieszać wszystkich jeszcze raz i wysłać nawet do innego kuca? I'm OK with this. A jeśli ktoś powie, że "przez to nowi będą mieć problem z adaptacją" - Screw You, nasze postaci i tak wiedzą niewielewięcej niż minimum od Luny i nie mają doświadczenia w swych profesjach! A takie rozwiązanie dodatkowo przyspieszy wznowienie sesji, bo CZĘŚĆ relacji zostanie.

 

Dobra, kończę, bo już i tak rozwlekłem...Tekstościanowiec jakiś ze mnie czy jak?

Edytowano przez Skrzynek
  • +1 2
Link do komentarza

A Skrzynek jak zwykle się rozpisał...

 

Dodam tyle, że ja bym był za tym, że byłbym za ewentualną zmianą postaci dla obecnych już (oczywiście dobrowolnie). Ja na przykład, chciałbym raczej zmienić mojego Sykstusa na jakiegoś pegaza albo jednoroga... No, mniejsza.

 

Co do MG, Ever jest dobry, byleby odpisy pojawiały się chociaż... raz na tydzień? W weekend na przykład? Wtedy w tygodniu drużyna spokojnie odpisałaby sobie i znów na sobotę byłby post MG i wszystko szłoby jak po maśle.

  • +1 1
Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...