Skocz do zawartości

Sunset Shimmer


Wizio

Recommended Posts

A czy ten komiks jest dostępny gdzieś w internecie? Na youtube, czy jako pdf?

Tak jak wszystko... Choć nie mogę do tej pory znaleźć Lego Minifigures Character Encyclopedia -_-

 

 

 

Cahan, tutaj masz link: http://mlpforums.com/topic/67435-sunset-shimmers-backstory-comic/

 

Jakość... jest jakaś, ale da się przeczytać.

 

 

 

 

Nie do końca mogę się z tym zgodzić. Zobacz, jak zachowywała się Sunset po ukończeniu testów w akademii, a jak to było przy Twilight. SS była bardzo dumna z siebie, co przerodziło się w arogancję, gdy opiekę nad nią objęła Celestia (zobacz jej słowa do innych kucyków). 

 

Więc nie mogę tutaj winić tylko i wyłącznie Celestyny.

A TS jak się zachowywała. Może nie wywyższała się jak SS, to fakt, ale też nie chciała nikogo znać. Też zależało jej tylko na wiedzy i gdyby pokazała jej to lustro miałaby powtórkę z rozrywki.

PS.

Tu jest znacznie lepsza jakość:

http://yp.xtraxtreme.me/ypbooks/YP-PDF-SDCCBONUS9.pdf

Edytowano przez WhiteWarrior
  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS raczej odtrącała innych właśnie swoją arogancją i uważaniem, że nie będzie się zadawać z plebsem, Twilight raczej była po prostu zbyt speszona innymi, by mieć z nimi kontakt... Ale z drugiej strony, nie wiemy jak to wyglądało, bo ta część życia Twalot jest na razie nieznana.

 

Z tym się zgodzę, gdyby zobaczyła te lustro, zaczęłaby robić wszystko, by odkryć jej działanie. Z pewnością dlatego nie dowiedziała się o nim wtedy, bo Celestia była już nauczona przykładem Sunset Shimmer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SS raczej odtrącała innych właśnie swoją arogancją i uważaniem, że nie będzie się zadawać z plebsem, Twilight raczej była po prostu zbyt speszona innymi, by mieć z nimi kontakt... Ale z drugiej strony, nie wiemy jak to wyglądało, bo ta część życia Twalot jest na razie nieznana.

Też fakt niezaprzeczalny.

Swoją drogą to wiemy, że SS znalazła zaklęcie przemiany w alicorna. Ciekawe czy tylko inne alicorny mogą je zastosować, czy SS mogłaby wykorzystać tę wiedzę? Hmm...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, komiks przeczytany.

 

Chyba tylko inne alikorny, bo ona miała żal do Celesti, że Tia nie uczyniła jej alikornem. Ogółem, to jest wina Solarnej Księżniczki. SS była dzieckiem i Celestia powinna jej cierpliwie wszystko wytłumaczyć, zamiast "Wrócimy do tego, jak będziesz gotowa". Takie coś działa na większość ludzi niczym przysłowiowa płachta na byka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo...
W sumie pokazanie jej tego lustra było głupie, bo pokazało jej możliwą przyszłość, a wiadomo, że po takim widoku rodzi się w głowie coraz więcej pytań. Tia źle do tego podeszła, bo od razu powinna była jej powiedzieć czym jest lustro i co SS w nim zobaczyła. To w pewnym stopniu zaspokoiłoby jej ciekawość i możliwe nawet, że pchnęło by ją do tego aby przestać zachowywać się jak burżuj wśród plebsu, bo zrozumiałaby, że sama nic nie osiągnie(oczywiście wcześniej musiałaby jej ponownie przypomnieć jedną z lekcji, którą wcześniej SS uznała za ultra nudną).
A tak, Tia zaryzykowała tworząc kolejną uczennicę i licząc, że powrót NMM skłoni ją do tego czego nie lubiła SS, współpracy, a w konsekwencji przyjaźni z innymi kucykami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mnie zastanawia co z jej rodzicami, no wiecie...gdyby na przykład Twilight nagle zamieszkała w świecie ludzi, to raczej jej matka i ojciec martwili by się i próbowali zdobyć z nią jakiś kontakt, albo chociaż czegoś się dowiedzieć. Nie wiemy jak było, ale Sunset na pewno nie wychowała się z probówki. :wut:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem leniem, zamiast posać nową, lepszą opinie na temat owej postaci, wpierniczę to na kopiuj wklej z mojej recenzji całego filmu, którą znajdziesz tutaj: http://mlppolska.pl/watek/4343-equestria-girls/page-37

 

Ogólnikowo powiem szczerze, że postać bardzo mi się spodobała oraz od obejrzenia filmu zajęła ona 4 miejsce najbardziej lubianej postaci.

 

Jeśli chodzi o wygląd, to zarówno jako człowiek, jak i kucyk, prezentuje się bardzo dobrze. Jako człowiek jest jedną z ładniejszych, jak nie najładniejsza. Z charakteru: ostra, nie dająca sobie w kasze dmuchać babka, która lubi rozstawiać innych po kontach i mieć nad innymi nie tylko przewagę, lecz kontrole. Mi osobiście taki charakter bardzo przypadł do gustu. Jest ona dość podobna do Trixie, lecz ona była bardziej łagodna i mocniej się przechwalała. Sunset natomiast była o wiele bardziej "rządząca" i lubiła być takim jakby tyranem. Ma także bardzo fajny głos. Jeśli chodzi o jej transformacje w demona, który przypomina mi golema z Doty: http://www.youtube.c...h?v=5Acrscqt0dU. Zawładnęła wtedy nad super mocami, jak miotanie kulami ognia, niszczeniem budynków czy nawet przejmowaniem kontroli nad innymi lub zmienianiem innych w pomniejsze "mini-demony". Dość kontrowersyjne, jak na tego typu film, jednak mi się tam podobało i marudzić nie marudzę. Dostała mocny wpiernicz od mane 6, przez co wypaliła się do swojej dawnej postaci, w dodatku robiąc krater, jakby dopiero co był tutaj Gyrocopter: http://www.youtube.com/watch?v=giXbV1mdaBw. Bardzo wielu ludzi skarży się, że tak bez powodu nagle się nawróciła. Według mnie, Elementy Harmonii działają właśnie w taki sposób, że zamiast zabijają, to "nawracają" (no, nie licząc Discorda, chociaż on nie zginął). Zła Nightmare Moon zamieniła się w dobrą Lunę, więc i zła Sunset przemieniła się w dobrą Sunset. Zresztą, ktoś już wcześniej w tym temacie o tym pisał. Raczej nie sądzę, aby Panna Shimmer zmieniła się tak sama z siebie. Bardzo chętnie bym zobaczył, co będzie z nią dalej. Ciekawi mnie ten wątek i mam nadzieje, że kiedyś go poruszą. Zauważyłem też coś interesującego. Twilight oraz Sunset bardzo kojarzy mi się z dwiema innymi postaciami, a dokładnie ze Sknerusem McKwaczem i Granitem Forsantem. Prostu przykład: http://dyn2.heritagestatic.com/lf?set=path%5B7%2F2%2F7%2F6%2F7276212%5D%2Csizedata%5B450x2000%5D&call=url%5Bfile%3Aproduct.chain%5D. Wszystkie postacie mają wspólne cechy (Twilight i Sunset były uczennicami Celesti i są bardzo uzdolnione magicznie, a Granit ze Sknerusem są dwoma najbogatszymi ludźmi kaczorami świata i są skąpi że aż strach) oraz dążą do wspólnego celu (zdobycie korony u Twilil i Sunset oraz zdobycie tytułu najbogatszego kaczora świata, lecz w każdym komiksie tłuką o się o jeden dany przedmiot np. złoto inków czy inne skarby). Jednak każdy z nich ma charakter, który całkowicie się sprzeciwia z drugim. Taką właśnie różnice zauważyłem pomiędzy tymi postaciami. Czy to dobrze? Ja osobiście lubię takie rzeczy. W dodatku, McKwacz i Forsant to moje ulubione postacie z Donalda, a Twilight jest moją drugą ulubioną, natomiast Sunset czwartą.

Edytowano przez Talar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Po tym jak zostałam zmuszona do obejrzenia tego filmu muszę stwierdzić, że SS to po prostu wredna lafirynda, jej ludzki wygląd był bardzo kiczowaty chociaż w jakiś sposób ta niegustowna krzykliwość pasowała do jej despotycznego charakteru. Jedyne czego jej nie odmówię, to pomysłowość i umiejętność osiągania celu, ale co z tego jeśli ten cel jest -delikatnie mówiąc- do bani. Jej przemiana oczywiście nikogo nie przekonała, ale nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie rozczulają się nad nią. Bo płakała? Bardzo dobrze, należało jej się! Mam tylko nadzieję, że jest tak jak napisał Talar i została po prostu "nawrócona", ale żeby jakoś nadrobić bycie nieszczęśliwą socjopatką z manią władzy musiałaby zrobić baaaaaaardzo wiele, żeby wyczołgać się spod poziomu podeszw moich butów. Również jej "mutacja" i moce nie miały najniejszego sensu i były chyba szczytem bezsensu w tym filmie, na tym etapie mogłam już tylko facepalmować. x.x ...podsumowując oglądanie jej postaci było traumatyzujące.

Edytowano przez Palące Pytanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunset Shimmer jak dla mnie była bardzo ciekawym pomysłem na antagonistę, jednak... Nagła przemiana pod koniec i jej bardzo szybkie uświadomienie sobie, że postępowała źle, było mało przekonujące, wręcz "tanie". Łzy, szablonowe zdania, to trochę za mało na porządnego bohatera. Szkoda, bo postać na pewno miała potencjał na jakąś ambitniejszą rolę i chętnie zobaczyłbym ją w Ponyville.

 

Co do wyglądu, to muszę przyznać, że prezentuje się bardzo ładnie. Jej kolorystyka rzeczywiście przywodzi na myśl promienie słońca, które powoli zachodzi. Jej grzywa, uczesanie jest chyba jedną z najlepiej zaprojektowanych przez twórców. Ludzka postać tworzy ciekawy kontrast w porównaniu z otaczającymi ją "statystami". Podoba mi się również jej charakter. Stanowcza, wie czego chce... 

 

Oglądając końcówkę filmu byłem niezbyt zadowolony z rozwiązania. Prosty schemat: zła postać chce zniszczyć dobrą, dostaje łomot, nawraca się na chodzący ideał. Podsumowując sama postać oraz jej historia prezentują się znakomicie, aczkolwiek całość została, lekko mówiąc, zniszczona przez banalne rozwiązanie. Chętnie zobaczyłbym ją w serialu, jednak to są tylko moje zachcianki.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Sunset Shimmer przekonała mnie tym, że się zmieniła. Prawdopodobnie wystąpi w kolejnym filmie związanym z EQ, tak słyszałam. Ten film ma się nazywać Rainbow Rocks i.. większą rolę będzie miała nasza Vinyl Scratch... Co do Sunset Shimmer, pierw mi nie przypadła do gustu, ale później mi się spodobała jako kuc, i jako człowiek. Chociaż na początku charakter miała okropny.  :ajunsure:  Film był wspaniały i bardzo mnie wciągnął, toteż mam go na dvd i puszczam go na okrągło  :twiblush:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Sunset to jest jak Tolarei Stripe z Mąsterę Haję. Są zrobione według pewnego schematu...

Nie masz sweet image'u=antagonista i zło=ale musisz chodzić do szkoły o nazwie [...] High!

Sunset jest beznadziejna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 8 months later...
  • 10 months later...
  • 6 months later...
12 minuty temu Littlepip napisał:

Nie wiem czy to już gdzieś było odnośnie Sunset. Chodzi mi o jej ludzki odpowiednik. Skoro wszystkie kucyki z Equestrii mają swoje odzwierciedlenie w ludzkim świecie, to gdzie podziewa się i taka Sunset? Czy będzie w którejś z kolejnych części?

Temat był poruszany wiele razy m. in. tutaj: link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...