Skocz do zawartości

Punktowa ocena filmu


SPIDIvonMARDER

Jak oceniasz film?  

295 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz film w skali 1-10, gdzie 1 to najniższa ocena?

    • 1 - TOTALNE, NIEZAPRZECZALNE DNO!
      15
    • 2 - miernota
      2
    • 3 - film słaby, ale miał jakąś tam zaletę
      11
    • 4 - da się obejrzeć, ale po co?
      9
    • 5 - niezłe, choć zdecydowanie nie ma sensu tego oglądać po raz drugi
      25
    • 6 - całkiem spoko. Podobało mi się nawet
      24
    • 7 - dobry film. Miał swoje wady, ale obejrzałem z przyjemnością
      93
    • 8 - bardzo mi się podobało!
      50
    • 9 - rewelacja! 20% cooler!
      28
    • 10. G-E-N-I-A-L-N-E! Urywa kopyta!
      38


Recommended Posts

Dla mnie naprawdę świetny film ,oczywiście każdy się do czegoś przyczepi ,ale jednak hasbro się postarało ,bo były i naprawdę świetne piosenki,animacja jak zwykle bez zarzutów ,i muszę powiedzieć że przed obejrzeniem nie byłem przekonany do tego filmu to po jestem wręcz zachwycony .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A mi się podobało mimo że prawie nic nie rozumiałem (no co nie znam dobrze angielskiego).

 

Jeżeli nic nie rozumiałeś, Twoja ocena de facto nie ma prawa bytu, bo ocena punktowa wymaga nieco dokładniejszej analizy. (zresztą, czy w wersji udostępnionej nie było polskich napisów?...)

 

Co do tematu, z czystym sumieniem wybrałem piątą pozycję w ankiecie. ''Niezłe, choć zdecydowanie nie ma sensu tego oglądać po raz drugi '' - to zdanie jest idealnym streszczeniem mojej opinii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcowa akcja kiedy Sunset zmienia się w sukkuba(?) była trochę przesadzona.

SPOILERRRR...

Oh well. Nie oglądałem, bo czekam na HD, którego, jak zasłyszałem na EQD, jeszcze nie ma. A może jest? Muszę sprawdzić. W każdym razie, nie napalałem się nigdy na ten film, ale muszę przyznać, że trailer z Twi jedzącą jabłko i adekwatne przeniesienie do humanoidalnego świata pewnej wyjątkowo irytującej postaci zachęcały mnie do obejrzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem punkt 7.

Film mimo nieco ścieśnionej fabuły, film dosyć mi się podobał. Co do odbicia Luny o, którym wspominała chociażby Leurie, to gdzieś te włosy musiały się znaleźć. Nie wiem czy mogłyby wyglądać inaczej.

Humanizacje...hmmm...tutaj niestety Luna dla mnie wyszła najgorzej. Chociaż lepsze to niż zrobić z niej niebieską murzynkę ;-;

Piosenki mi się podobały i to jest duży plus dla filmu.Zdziwiło mnie,że Sunset Shimmer ukradła Trixie, Snipsa i Snailsa jeśli chodzi o posiadanie dwójki popychadeł i sługów. Transformacja SS w Satan Shimmer nieco mnie rozśmieszyła, no i trochę zbyt szybko magia przyjaźni ją pokonała. Co jeszcze...Flash Sentry...nie mam nic przeciwko  podrywaniu przez niego Twilight :crazytwi3: , chociaż i tak nie zobaczymy zapewne ich flirtów i słynnego wpadania na siebie w MLP:FIM.

Podsumowując, chętnie obejrzę ten film raz jeszcze kiedy dorwę go w lepszej jakości.

Edytowano przez Tiger beetle
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz to rozwinąć? Bo zabrzmiało intrygująco

 

Dużo już zostało powiedziane na forum. Fabuła zbyt prosta, ale za to dobra dla dzieci i sporej części blondynek. Brak logiki w wielu momentach, ale można to uznać za poczucie humoru.  Humanizacje słabe, ale chodziło o wygryzienie Monster High i chyba się udało.

 

Było nie było i tak mlp ogląda się z pewnym dystansem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo już zostało powiedziane na forum. Fabuła zbyt prosta, ale za to dobra dla dzieci i sporej części blondynek. Brak logiki w wielu momentach, ale można to uznać za poczucie humoru.  Humanizacje słabe, ale chodziło o wygryzienie Monster High i chyba się udało.

 

Było nie było i tak mlp ogląda się z pewnym dystansem.

myślę że właśnie chodziło to że teraz MH jest bardziej lubiane wśród małych dziewczynek dlatego też MLP postanowił zrobić praktycznie lustrzane odbicie 

moja ocena 2/10

Edytowano przez Rivershy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła słaba, film strasznie naiwny i kiczowaty. Wygląd postaci koszmarny. Tylko piosenki były naprawdę zajebiste. "Helping Twilight Win the Crown" mogę słuchać godzinami.

Dałem 3/10 bo na więcej ten film nie zasługuję, marna reklama laleczek.

Edytowano przez DaVe Dash
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. no mi film się bardzo podobał, może nie był idealny, ale nie był też najgorszy. Humanizacja nawet im wyszła, humor, jak zawsze, dobry, ciekawy wątek zakochania się Twilie (ciekawe, czy będzie kontynuowany (noi dobrze, że zakochała się w jakimś gościu, który słucha dobrej muzy :P)) dałem 8 :)

 

P.S. A i dyrektor Celestia, fajnaaa :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałam nr. 3

 

Na samym początku obejrzałam ostatnie 13 minut ..Potem gdy pojawił się cały film...tak mnie nudził ,że drugi raz tych ostatnich 13 minut nie obejrzałam.

 

Jednak piosenka z tą koroną jest bardzo udana i czasami lubię sobie ją posłuchać 

Edytowano przez OttonandPooky
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła taka sobie i znowu to cudowne nawrócenie. Humor całkiem znośny, momentami nawet można było się pośmiać (Trixie   :rolleyes:). Siedem, bo większość postaci pozostała bez zmian pod względem charakteru (za to największy +) i obejrzałem całość bez znudzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę zrobić sobie małe podsumowanie. Minął prawie miesiąc od premiery filmu i oto wyniki:

 

Na chwilę obecną, czyli 11.07.13 mamy 118 ocen, które rozkładają się w sposób następujący:

wykresEQG2_zpsb5da77dd.jpg

 

 

Średnia wychodzi 7.034. Pokrywa się to z przeciętną opinią, czyli "dobry film, ma swoje wady, ale ogląda się przyjemnie". Najwięcej ocen padło w tejże kategorii.

wykresEQG_zpsbac126a4.jpgPowyższy wykres jasno dowodzi, że ilość ocen pozytywnych (6-10) zdecydowanie przeważa nad ocenami neutralnymi (5) i negatywnymi (1-4). Samych "siódemek" jest więcej, niż wszystkich niższych ocen razem wziętych. Ocen skrajnie pozytywnych (10) jest nieporównywalnie więcej od skrajnie negatywnych (1).

 

Można zatem wyciągnąć wnioski, że pomimo licznych obaw, film został przyjęty przez fandom bardzo ciepło. Bardzo duża liczba ocen 7, 8, 9 i 10 (w tej kolejności to cztery najczęściej wystawiane oceny) świadczy, że pomimo wielu głosów sprzeciwu, film został uznany za udany. Nie jest to jednak wielkie zwycięstwo, gdyż ocen bardzo wysokich (9-10) jest o wiele mniej, niż ocen po prostu "dobrych" (6-7, stosunek 24:13). To też pokrywa się z opiniami. Większość osób chwali film, ale wytyka mu liczne istotne wady.

 

Ankieta i jej wyniki zatem nie są niespodzianką, pozwoliła jednak w klarowny sposób przedstawić opinię fandomu o Equestria Girls. 

Edytowano przez SPIDIvonMARDER
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jedną uwagę. Jak już piszecie, że film wam się podobał, to nie piszcie, że Hasbro się postarało. Oni tylko zainwestowali kasę, postarali się graficy, dubbingowcy, scenarzyści, muzycy etc. Pewnie nawet sam pomysł wyszedł od jakiegoś kreatywnego.

 

Hasbro było, jest i będzie złe.

Edytowano przez fallout152
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego by tu..., aha.

Film był naprawdę dobrze zrobiony, jednak uczepiłem się pewnej rzeczy.

Wygląd Celestii i Luny w wersji HomoSapiens jak dla mnie nie były ani dobrze ani złe.

Wyglądały one tak... dziwnie, nie wiem ale to jedyna wada jakiej się dopatrzy..., a nie chwila.

Znalazłem jeszcze parę

2.Strasznie szablonowa fabuła i przebieg

3.Zbyt krótki wątek miłosny

4.Za dużo wzorowania się na te papki z Nicka i Disney Ch.

Ale poza tym było naprawdę ciekawie

 

Plusy

+ - wątek miłosny

+ - ciekawie zorganizowana akcja

+ - Spiiiiiiiiiiiiiiike w wersji LPS (Littlest Pet Shop) {Sorki ale nie mogłem się powstrzymać}

+ - Ładnie zrobione wersje ludzkie postaci

+ - Piosenki

+ - Pare naprawdę śmiesznych sytuacji

Minusy

- - Długość trwania wątku miłosnego (ale to szczegół)

- - Szablonowa (Kartonowa) fabuła

- - Straszne wzorowanie na odcinku pierwszym (zwłaszcza ta sytuacja Flutterki ze Spikiem) mi to "nie pasi"

- - Celestia i Luna w wersji HomoSapiens

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dałem 1/10, ale to i tak za dużo.

 

Film, nie dość, że ma w cholerę błędów opisanych swego czasu na FGE, to jest dosłownie o niczym. To to samo, co jakiś Jonas Braders czy Hajh Skul Musikal, ale żerujące na uniwersum MLP.

 

Po cholerę robić jakieś antro-coś tam skoro najwfajniejsze są kucyki. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby do Equestrii (wzorem poprzednich generacji) wrócili ludzie, ale to, co zaserwowano nam w EG jest do niczego.

 

Co ciekawe, film ma raptem 70 coś minut. Fakt, że nie 90 świadczy o tym, że twórcy byli leniwymi waflami.

 

Czekamy na IV sezon, który mam nadzieję zmyję z MLP posmak tandety, jakim zatruł nią ten chłam.

  • +1 4
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy trochę się zawiodłem. Pod względem fabularnym film jest niewątpliwie słaby, tego chyba nie trzeba wyjaśniać. Świat ludzi jest dokładnym odbiciem świata kucyków ... chodzi mi o to, że ludzie zachowują się w taki kucykowy sposób. Nie wspominając że generalnie są kopiami znanych kucyków. Nie podoba mi się to. Błędów logicznych sporo. Na przykład ... gdzie "do jabłka" są miejscowi Twi i Spike?

Jeżeli chodzi o pozytywne aspekty to otrzymaliśmy masę informacji na temat uniwersum MLP, działania magii etc ... To niewątpliwe przyda się w fanfickach. Dalej, pojawia się nowa postać, niejaki Flash Sentry. Chodź moim zdaniem nie pasuje do Twi to paradoksalnie taki kucyk może się przydać ze względu na fandom (znowu ff, animacje, arty itd itp ... można go shippować, dodawać w ff slice of life, a jak ktoś go nie znosi to czemuż by nie gore? Muahaha ... do wyboru do koloru)

Generalnie podoba mi się motyw, że Twi jednak nie potrafi latać. Tak jak już kiedyś mówiłem, przydałby się odcinek gdzie RD uczy Twi latać. Pytanie brzmi ... Jakim cudem Twilight latała pod koniec ostatniego odcinka 3 sezonu? Odpowiedź: "Yes, everything's going to be just fine!" a zaraz potem uderzenie w kamerę XD.

Ostateczna ocena 6/10

Edytowano przez Razjel666
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...