Skocz do zawartości

Punktowa ocena filmu


SPIDIvonMARDER

Jak oceniasz film?  

295 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz film w skali 1-10, gdzie 1 to najniższa ocena?

    • 1 - TOTALNE, NIEZAPRZECZALNE DNO!
      15
    • 2 - miernota
      2
    • 3 - film słaby, ale miał jakąś tam zaletę
      11
    • 4 - da się obejrzeć, ale po co?
      9
    • 5 - niezłe, choć zdecydowanie nie ma sensu tego oglądać po raz drugi
      25
    • 6 - całkiem spoko. Podobało mi się nawet
      24
    • 7 - dobry film. Miał swoje wady, ale obejrzałem z przyjemnością
      93
    • 8 - bardzo mi się podobało!
      50
    • 9 - rewelacja! 20% cooler!
      28
    • 10. G-E-N-I-A-L-N-E! Urywa kopyta!
      38


Recommended Posts

Ummm...ja myślę, że...był bardzo dobry, ale...prawie wszystkie piosenki...mi się niepodobały. Tylko...ummm...'helping twilight win the crown'. Ale...nie chcę tym nikogo zrazić moją opinią...ale rysunki postaci średnio mi przypadły do gustu...ummmm...lecz to tylko dlatego, że...jak zobaczyłam ich pierwsze szkice, to tak właśnie stwierdziłam...Więc...ummm...uważam, że ogółem film zasługuje na ocenę 8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo mi się podobał, sam wahałem się go obejrzeć, ale teraz chce go polecić wszystkim. Według mnie świat ludzi był zbyt mało realistyczny, przykładowo prawie wszyscy ludzie mieli różne kolory skóry, wogule nie dziwił ich gadający pies (Spike) oraz gdy Sunset Shimmer zamieniła się w potwora i potem została pokonana przez Twilight ludzie wogule się tym nie przejmowali, więc według mnie powinno być więcej realistyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film bardzo mi się podobał, sam wahałem się go obejrzeć, ale teraz chce go polecić wszystkim. Według mnie świat ludzi był zbyt mało realistyczny, przykładowo prawie wszyscy ludzie mieli różne kolory skóry, wogule nie dziwił ich gadający pies (Spike) oraz gdy Sunset Shimmer zamieniła się w potwora i potem została pokonana przez Twilight ludzie wogule się tym nie przejmowali, więc według mnie powinno być więcej realistyki.

 

Fakt świat ludzi jest taki... płytki.

Ja film obejrzałem jest nawet dobry. I z pewnością obejrzę jeszcze drugi raz wersję z dubbingiem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

3-Za największą zaletę uważam intro. Obejrzałem oryginał i z lektorem i powiem tak:

- Postacie mi się nie podobały, chodzi o styl rysowania (buty to okropność, jeszcze do tego sztucznie długie nogi)

-Piosenki jakieś były, ale w serialu były lepsze.

-Humor też był, ale nie uważacie, że ostatnia scena z sezonu 3 i jedna z pierwszych scen EG są przeciwstawne? W Magical Mystery Cure Twilight lata jak RD, ale już w EG lata tak, jak ja podczas pierwszego mojego starcia z symulatorem lotu (czyli wcale).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To tak...

żałosna kreska, przypomina mi obrzydliwe, ba, odrażające wręcz Monster High. Tak samo 'zabawki'.

 

Generalnie film nie podoba mi się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Angielski Dubbing.

Mimo iż przypominało mi to Monster High jak wspomniał poprzednik lecz nie powiem, bajka mi się spodobała pomimo kilku wad. Ogólnie popieram humanizację, ale te "kreatury" mnie lekko wystraszyły, choć nie powiem, RD czy Vinyl wyszły bardzo fajnie (Celestia wygląda jak zwykła nauczycielka a Luna jak ksiądz? WHY?). Wszystkie piosenki są prawie perfecto z naciskiem na prawie. I znowu magia elementów..Jak to mnie denerwuje! Gdyby Twi nie odzyskała korony to ciekawe jak by se poradzili

:notsure: Nie mogli wymyślić czegoś oryginalniejszego niż znowu te błyskotki? Błagam, niech zrobią z 10 odcinków w których nie będzie tych paciorków bo przestanę wierzyć w kucykową "moc" :derp6: Ogólnie 7,5/10

Polski Dubbing...

Jeszcze nigdy nie słyszałam tak schrzanionych piosenek i zrypanego dubbingu. Na pierwszych minutach już mnie mdliło, dosypali do głosów mane6 tyle cukru, że chyba więcej się nie dało. Zniszczyli wszystkie piosenki (najbardziej "Helping Twilight Win the Crown") lecz muszę przyznać, dobrze zdubbingowali Sunset Shimmer, a już miałam obawy, że "zniszczą" taką fantastyczną postać. Co mi się podobało: Luźny dialog Księżniczek, Dubbing Sunset Shimmer, Dubbing Flash Sentry'ego, intro i przedprzedostatnia i przedostatnia piosenka. Ogólnie 4,5/10

 

To "Mój kucyk pony" na początku lepiej pomińmy -.- 

Edytowano przez Insomnia
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówczynią, o ile film, w angielskiej wersji był bardzo fajny, miły i przyjemny (choć fabuła swym stopniem skomplikowania nie powalała) to polski dubbing wypadł fatalnie. Totalnie niższy poziom niż przy odcinkach serialu. Piosenki złe, zmieniony głos Cheerilee, zmieniony głos Sweetie Belle, parę zbyt dosłownych tłumaczeń (tłumaczenie messed i messed up jako bałagan what a bullsheet!), parę zbyt luźnych

 

http://mlppolska.pl/watek/6385-punktowa-ocena-filmu/?p=343155 <- tu dałem oryginałowi (mocne) 8 na 10, a dubbing ma u mnie, hm... mało. Nie było fatalnie, ale było źle, gorzej niż się tego spodziewałem myślę że 3,75/10 jest dobrą oceną. 3,5 za nisko, a 4 za wysoko.

Buu dla Teletoon+

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ogólnie podobało mi się, choć było parę wyjątków. Pełną recenzję wrzucam do ogólnego tematu, bo nie chcecie ich tutaj  :pinkiep: .

 

Według mojej skali:

8-/10

(osiem z minusem na dziesięć)

 

Według skali w ankiecie:

7/10

(siedem na dziesięć)

Edytowano przez Moposable
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

7/10, nie było fajerwerków, ale ogólnie rzecz biorąc film był w porządku, były ciekawe piosenki, nowe, ale również stare postacie, no i oglądając go się nie nudziłam. Nie podobało mi się wygląd Luny i Celestii no i mógłby być nieco dłuższy, z rozwinięciem paru jeszcze wątków. (;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj już krótko napiszę.

 

Daje temu filmowi zasłużone 10/10. Za co?

Za to, że obejrzenie tego filmu było jak obejrzenie po raz pierwszy MLP. Oczywiście film ma też baaaardzo dużo innych zalet, o których napisałem o tutaj: http://mlppolska.pl/watek/4343-equestria-girls/page-37. Zapraszam do czytania.

 

Nie będę się tutaj rozpisywać, iż już to zrobiłem. Tyle wystarczy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prześwietny! Zawsze chciałem zobaczyć jak wyglądałaby Rainbow jako człowiek :) Szkoda, że pierwszy raz obejrzałem przed zobaczeniem 13 odcinka 3. sezonu i zaspoilerowałem sobie, że Twi będzie Alikornem ;( Ale poza tym czysta rewelacja, fabuła genialna, muzyki wpadają w ucho (W szczególności "Helping Twilight win the Crown") Nawet Polski dubbling dobrze wyszedł. Ogólna ocena: 10/10  :efWiK:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film według mnie zasługuje na porządne 9/10. Pomijając średnio udany wątek miłosny to film uważam za niesamowicie dobrze zrobiony. Postacie mimo iż nieco wychudzone to przedstawione były ładnie i uroczo. Piosenki wpadały w ucho i cofałem film kila rady dla ich powtórki :D Poza tym scenki takie jak "So awesome" w wykonaniu RD, Applejack otwierająca cydr zębami, czy "przeczucia" Pinkie nie pozwalały uśmiechowi zejść z mojej twarzy :)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oceniam to arcydzieło na 11/10 choć to i tak za mało ale... Obejrzałem z dubbingiem który wręcz kocham i jestem zachwycony. Pod koniec jak zwykle byłem wzruszony jak nie wiem co doprowadziło mnie do płaczu :fluttershy3: Przepiękny film, chciałbym aby kiedyś wrócili do tych super dziewczyn a najlepiej jak zrobiliby cały sezon, dwa albo 10.. :yay: Ogólnie jestem wniebowzięty, oczywiście nie będę wymieniał tu rzeczy które mi się podobały lub nie bo podobało mi się wszystko, a najbardziej wygląd postaci - są one chyba jeszcze bardziej słoodziutkie niż kucyki :kUzFl: ich przepiękna przyjaźń godna podziwu i piosenki! Tak, piosenki, wszystkie, każda jedna! są nie do opisania. Już mam wszystkie pościągane i słucham gdy mam gorsze dni. :giggle:

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dlaczego ludzie mają różne kolory skóry i ogony (chyba).

Dlaczego te alternatywy z ludzkiego świata nie mogły wejść do świata equestri.

Dlaczego nie było alternatywy twilight.

Zły temat. Tutaj wystawiamy filmowi ocenę, a nie go rozkminiamy :0 Zapraszam do drugiego dużego tematu z tego działu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Film spoko, postacie świetnie zrobione (jak zawsze :lunalaugh:), ale o wiele za krótki, przez co fabuła trochę mało ciekawa. Bardzo podobały mi się piosenki, szczególnie z oryginalnym dubbingiem. Jedyna postać, która nie przypadła mi do gustu jako człowiek była niestety Luna  :derp5:. Ale tak to spoczko!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pod względem technicznym bez zarzutu. Animacja standardowo na wysokim poziomie, przyjemne piosenki i nienaganne role voice actorów. Szkoda więc, że opowiedziana historia jest płytka i przewidywalna, ale nie jest aż tak źle, żeby nie dało się oglądać. Nieprzyjemne wrażenie próby wydojenia pieniędzy z dziecięcej widowni oglądającej Monster High i pokrewne zostało starannie zakryte absurdalną wręcz ilością nawiązań, smaczków i ogólnego puszczania oka do fandomu, co można chyba zaliczyć na plus. Film jest o niebo lepszy niż początkowo zakładałem, ale mógłby też być znacznie ciekawszy, gdyby popuszczono wodze marketingu i pozwolono ekipie skonstruować spójną, ciekawą linię fabularną.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...