Skocz do zawartości

[EVENT] Tajemnicza Przygoda Znaczkowej Ligi


Rahmir

Recommended Posts

Cześć! Razem z pozostałymi avatarami CMC, przygotowaliśmy dla was niespodziewajkę, już niedługo dowiecie się szczegółów na temat zasad a teraz zachęcam i zapraszam do czytania :tigertaming:

Każdy kto by przechodził obok niewielkiego domku na drzewie znajdującego się na Akrach Słodkich Jabłek mógłby usłyszeć parę piskliwych głosików, poczuć nieprzyjemny swąd w nozdrzach, a także zobaczyć słabe światełko palące się w środku drewnianego domku. Jednakże późny wieczór nie zachęcał nikogo do zapuszczania się w tą okolicę, dzięki czemu Znaczkowa Liga mogła w spokoju zajmować się swoimi sprawami.

- Sweetie Belle, znowu nadepnęłaś mi na kopyto – zdenerwowała się Scootaloo.

- Przepraszam, tu jest po prostu tak bardzo ciemno, ta lampa daje za małe światło. - Odparła biała klaczka.

- Dziewczyny, uspokójcie się! Musimy się skupić jeśli chcemy uwarzyć ten wywar.

- A gdzie jest Babs?

- Powinna zaraz dotrzeć, mówiła że zdobędzie ostatni potrzebny składnik - wyjaśniła Applebloom.

- Nie jestem pewna, co do tego pomysłu. Pamiętacie co się stało ostatnim razem kiedy próbowałyśmy zrobić jakiś eliksir? Pani Cheerilee i Big Macintosh nie byli zachwyceni...

- Ale wtedy pomyliłyśmy przepisy, ten jest inny i musi się udać!

- Cicho! Babs chyba idzie.

Po kilku sekundach ciszy, zabrzmiało lekkie pukanie w drzwi.

- Psst, otwórzcie.

- Podaj hasło.

- Jakie hasło? Nie ustalałyśmy żadnego hasła!

Nastąpił dźwięk otwieranej zasuwy, po którym uchyliły się drzwi.

- No tak... Musimy je w końcu wymyślić. Wchodź.

- Znalazłaś ostatni element do wywaru?

- A jak. Piórko feniksa, zgodnie z zamówieniem.

- Świetnie! Ale właściwie to jak je zdobyłaś?

- Emm... Znalazłam koło drzewa-biblioteki?

- Koło Twilight? Skąd... Nieważne. Dziewczyny, możemy rozpocząć przygotowywanie eliksiru!


Po tych słowach i optymistycznym przybiciu kopytek, klaczki przystąpiły do warzenia, trwało to długo i nie obyło się bez wypadków - powiedzmy że pewien pegaz nie mógł się powstrzymać przed spróbowaniem tęczy - ale po wspólnym wysiłku wywar został skończony.

- Znaczkowa Ligo, odniosłyśmy sukces! Już niedługo będziemy cieszyć się naszymi uroczymi znaczkami.

- Nadal nie jestem przekonana.

- Przestań narzekać, Sweetie. Co najgorszego może się stać? Najwyżej nie dostaniemy znaczków.

- Sweetie Belle, ma jednak sporo racji. Czy to nie jest tak jakby wymuszenie znaczków?

Applebloom przewróciła oczami i podstawiła napełnione wywarem, szklanki pozostałym towarzyszkom.

- Oh, przestańcie już, po takim trudzie zamierzacie się poddać? Ja zacznę! - Powiedziała i opróżniła zawartość.

Pozostałe klaczki popatrzyły się po sobie i podążyły za przykładem farmerki.

- I co? Jakiekolwiek ślady znaczków?

- Kolejny niewypał!

- Dziewczyny, kręci mi się w głowie...

- J-ja chyba też nienajlepiej się czuje.


Sweetie Belle przeszła dwa chwiejne kroki po czym nieprzytomna padła na drewnianą podłogę, nie minęło kilka sekund, a ciemno-pomarańczowa klaczka pogrążyła się w błogim śnie.

- Applebloom, skąd wziełaś ten przepis?

- To była taka stara zakurzona księg-


Nim zdążyła dokończyć, Applebloom, razem ze Scootaloo również zapadły w letarg, dołączając do swoich towarzyszek. Znaczkowa Liga z pewnością nie spodziewała się tego co zastały rankiem...



Jak myślicie co mogło się przydarzyć naszym małym bohaterkom? Jakie działania mógł mieć eliksir? Zapraszamy do wypowiedzi!

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo najstarsza metoda otrzymywania środka na przeczyszczenie.

 

A tak na poważnie. Tajemniczy eliksir mógł okazać się katalizatorem powodującym dość niecodzienne przemiany w ciałach CMC. Może się to skończyć na przykład nabraniem przez nich, choćby czasowo zdolności wykraczających poza zwykłe spektrum umiejętności kucyków w ich wieku.. Telekineza, prekognicja, rozmawianie ze zmarłymi. Dzięki mocy umysłu, a nie czarom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może (dość stary i oklepany motyw, ale co tam), że Apple Bloom teraz wygląda jak Sweetie, Sweetie wygląda jak Babs, Scoot wygląda jak Apple Bloom, a Babs wygląda jak Scoot?

Fakt, że najczęściej ten motyw jest realizowany przez przeniesienie duszy/umysłu/psychiki/łotewer z jednego ciała do drugiego, ale tutaj chyba lepiej jak eliksir po prostu pozmienia ich ciała w ciała przyjaciółek ;)

Głos oczywiście też się zmienia, ale już sposób mówienia nie, więc jeśli CMC będą próbowały ukryć przed starszymi kucykami to co zaszło, to... fakt, że Babs i Apple Bloom mają charakterystyczny akcent będzie im trochę sprawę utrudniał. Ale już nie z takimi rzeczami sobie CMC poradziły, więc i tu nie wątpię, że znajdą jakieś antidotum zanim ktoś się połapie co zaszło... chociaż... kto wie?

Scoot sobie trochę popracuje na Akrach Słodkich Jabłek, Apple Bloom pomoże Rarity szyć ciuchy, Babs będzie się uczyć latania razem z Rainbow Dash, a Sweetie... no właśnie, co zrobi Sweetie? Może zacznie ćwiczyć rap :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zmieniły się w małe kociaki? :lunaderp:

Są takie wyjścia

-Zamiana gatunków (SB jest ziemnym,AB pegazem itp)

-Zmiana osobowości (patrz post wyżej!)

-Dorosłość 

-Zamiana Płci

-Zamiana w jakieś zwierze (na przykład małe puchate kociaki!)

-Przeniesienie się do innego świata

-Zamiana w ludzi

-Podróż do przeszłości (np:dzieciństwo M6) lub przyszłości (dorosłość CMC)

Ym...i tak najlepszy pomysł jest z kociakami :lunaderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś, czego nie spodziewał się nikt... a nasze bohaterki w szczególności...

9uz.png

Wykorzystane grafiki stąd:

http://theodoresfan.deviantart.com/art/Request-CMC-with-cutie-marks-321305803

http://blackgryph0n.deviantart.com/art/Zecora-Cutie-Mark-244376734

http://marelynmanson.deviantart.com/art/Babs-Seed-Vector-338907560

Edytowano przez Xinef
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas dowiedzieć się, co zdarzyło Znaczkowej Lidze! Zapraszamy do czytania!

Pierwsze promienie słońca obudziły Sweetie Belle, która szybko wytarła sobie oczy kopytkami.

- Dziewczyny, wszystko w porządku? - zapytała szturchając leżącą obok Scootaloo. Ponieważ w ogóle nie reagowała, wstała i spojrzała się na Scootaloo. To co zobaczyło spowodowało, że z wrażenia aż podskoczyła.

- Dziewczyny, musicie to zobaczyć! - wykrzyknęła rozgorączkowana.

- O co chodzi?! - zapytała zdziwiona Apple Bloom, leniwie patrząc na swoją koleżankę, ale to co zobaczyła spowodowało, że również i ona podskoczyła - Scootaloo, co się z tobą stało?!

- AAaaa! Spójrz lepiej na siebie! - wykrzyknęła Sweetie.

- AAaaa! Ty też spójrz na siebie - Apple Bloom również wykrzyknęła.

- AAaaa! O co wam chodzi? - zapytała zdziwiona Babs Seed.

- AAAAA! - wykrzyknęły wspólnie Apple Bloom i Sweetie Belle.

- Obudziliście mnie, o co wam chodzi? Dostaliśmy znaczki?! - zapytała Scootaloo próbując wstać z podłogi.

- AAaaa! Co się wam stało?!

- Jesteśmy... źrebakami! Wiecie co to oznacza? - ponieważ jej pytanie spotkało się tylko z potrzęsieniem głów pozostałych jej koleżanek, Sweetie szybko wyjaśniła: - Oznacza to, że będziemy w przyszłości ogierami! My! Znaczkowa Liga! Ogierami!

- Nie przesadzaj, na pewno można coś wymyślić! Przecież ta zmiana nie może trwać wiecznie!

- Właśnie, coś wymyślimy!

A więc tak... MasterDash miał rację - wywar przyrządzony przez Znaczkową Ligę spowodował, że nasze klaczki stały się źrebakami. Co z tego wyniknie? Zobaczymy. Tymczasem chcielibyśmy was zaprosić do kilku zabaw jakie przygotowaliśmy dla was. Tutaj możecie pomóc Znaczkowej Lidze - w jakiej sprawie? Przekonajcie się sami, na pewno będą wam wdzięczne za pomoc. Możecie też zadać swoje pytania do naszych źrebaków, wystarczy kliknąć tutaj. Ale to nie wszystko. Planujemy także ogłoszenie pewnej gry strategicznej, jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to jeszcze dzisiaj w tym dziale znajdzie się odpowiedni wątek. Ale wróćmy do tego miejsca. Macie pomysły jak pomóc Znaczkowej Lidze wrócić do swojej odpowiedniej postaci? Macie pomysł do czego może doprowadzić zmiana płci? Jakie będą konsekwencje tego? Piszcie poniżej! Oprócz tego, chcielibyśmy ogłosić konkurs rysowniczy - jeżeli masz ochotę, to narysuj jak według Ciebie mogły by wyglądać "męskie" postacie Znaczkowej Ligi i wyślij je do mnie przez prywatną wiadomość. Styl dowolny, przesłane prace pokażemy na forum, a najlepsze z nich dostaną od nas nagrody w postaci nagród działowych. Czas trwania eventu? Dwa tygodnie! Powodzenia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Znaczkowa Liga będąc w swoim domku na drzewie szukała po książkach jakichkolwiek informacji na temat tego, kiedy eliksir przestanie działać. Jednak informacje zawarte w nich wskazywały tylko na to, że powinno to przeminąć wkrótce.

- A kiedy jest to wkrótce? - spytała zirytowana Sweetie Belle, po tym jak zamknęła kolejną już książkę.

- Uspokój się, Sweetie - rzuciła Apple Bloom.

- Szczerze powiedziawszy, to ja też mam już mam tego dosyć. Nie dostałyśmy za to żadnych znaczków, a zmiana w ogiera nie pomogła mi z lataniem... - fuknęła Scootaloo. 

- Hej, na pewno to wkrótce jest bardzo blisko - spróbowała jakoś uspokoić sytuację Babs Seed.

Gdy tylko to powiedziała, wszystkim zaczęło się kręcić w głowie.

- W-wiecie co...? Coś jakoś dziwnie się poczułam... - wymamrotała Apple Bloom.

Po chwili cała czwórka upadła bez przytomności na podłogę.

 

Poszukiwacze Znaczków obudzili się następnego dnia. Każda z nich jęknęła nie tylko z bólu. ale również wycieńczenia.

- Ach... moja głowa... Co się stało? spytał z trudem pomarańczowy pegaz.

Wszystkie zaczęły powoli wstawać. Masowały sobie bolące głowy i patrzyły po reszcie.

- Nie wiem... mam kompletną pustkę w pamięci... Pamiętam tylko, że wypiłyśmy jakiś eliksir, a potem ciemność - odpowiedziała Sweetie. 

Apple Bloom i Babs Seed spojrzały na puste szklanki i ślady po tym, że coś było warzone.

- Nigdy więcej warzenia eliksirów... Już wolę to zostawić Zecorze... - jęknęła jasnożółta klaczka.

- Zgadzam się... - przytaknęła kuzynce Babs.

Każda z nich znów była w swojej normalnej postaci, jako klaczki. Nie mogły sobie przypomnieć, co nastąpiło po wypiciu eliksiru. Ale sądząc po tym, że nie dostały znaczków, postanowiły odpuścić sobie w większe zagłębianie się w to. Mimo po kolejnej nieudanej próbie ich entuzjazm do znalezienia wymarzonych znaczków ani trochę się nie osłabił.

 

Tak więc Liga Znaczkowa znów jest sobą, jednak nic nie pamiętają. Może to nawet dobrze...? W każdym razie serdecznie dziękujemy za udział w zabawie  :)

 

Pozdrowienia i podziękowania od całej ekipy CMC :cmc:  

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...