Skocz do zawartości

Jakie filmy ostatnio oglądaliście?


Blue Sparkle

Recommended Posts

  • 4 months later...

Aquaman

 

Obejrzałem... A raczej próbowałem obejrzeć film Aquaman. Niby wszystko jest na swoim miejscu: świetny główny bohater, który jest konkretnym kozakiem. Ciekawe uniwersum. Nietypowe ujęcia w trakcie walk i doskonała muzyka. A mimo wszystko "coś nie pykło" :rarity5: i bardzo szybko zaczęło wiać nudą. Nie chciałem zmuszać się do oglądania i dałem sobie spokój. Podobne odczucia miałem w trakcie oglądania Czarnej Pantery, którą jakoś zmęczyłem do końca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek

 

Miałem oglądać cokolwiek innego, ale gdy zobaczyłem go na Netflixie, to uznałem, że muszę sprawdzić jak bardzo zły jest ten film. I powiem tak... Takiego polskiego szajsu nie widziałem od czasów Smoleńska.  Jest nudno, nieciekawie, bez ładu i składu. Jeśli wasza dziewczyna zmusi was do oglądania tego czegoś, to udajcie atak padaczki czy coś... Albo zmieńcie dziewczynę :rdderp:

 

Ocena? "Chu*owy/10"

 

Edytowano przez Triste Cordis
  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Triste Cordis napisał:

Zenek

 

Miałem oglądać cokolwiek innego, ale gdy zobaczyłem go na Netflixie, to uznałem, że muszę sprawdzić jak bardzo zły jest ten film. I powiem tak... Takiego polskiego szajsu nie widziałem od czasów Smoleńska.  Jest nudno, nieciekawie, bez ładu i składu. Jeśli wasza dziewczyna zmusi was do oglądania tego czegoś, to udajcie atak padaczki czy coś... Albo zmieńcie dziewczynę :rdderp:

 

Ocena? "Chu*owy/10"

 

Tak też sądziłem widząc zwiastuny, ale jakoś wiele opinii było pozytywnych :v W Biedronce widziałem to na DVD, za chyba 10 zł i sekundę się zastanowiłem czy tego nie kupić i ocenić sobie to, jednak po drugiej sekundzie zmieniłem zdanie, że szkoda mi kasy... Teraz wiem, że dobrze zrobiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem trakcie oglądania  oryginalnej Klątwy Takieshi Shimizu i jak na razie muszę powiedzieć, że Amerykański remake który oglądałem w 2006 roku jest gorszy jeśli chodzi o nastrój grozy   

Edit 

Klątwa obejrzana teraz jestem w trakcie oglądania serialu Lucifer , gdy sprawiedliwość ludzka nie daje rady to warto czasem zwrócić się do instancji ostatecznej, nawet jeśli będzie t trzeba podpisać cyrograf

Edytowano przez Paladyn Zanderson
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 1 month later...

Co prawda to nie film, ale ostatnio skończyłem oglądać serial WandaVision i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem. Fabuła jest świetna, zaś efekty specjalne wgniatają w fotel. To co widać na zwiastunie, to raptem przedsmak atrakcji z kilku ostatnich odcinków :isee: Poza tym, wraca kilka zapomnianych postaci, te nowe są całkiem niezłe, a do tego zadrwiono ze znikającego akcentu Wandy. Ach tak... I jeszcze jedno. Ten serial wprowadza do MCU

Spoiler

wiedźmy. Interesujące... Ciekawe co na to Dr. Strange?

 

 

Zwiastun

Spoiler

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Godzilla vs. Kong

Zgodnie z oczekiwaniami dostałem kretyńską i dość przewidywalną fabułę, odrobinę idiotyzmów, ale przede wszystkim totalny rozπerdol spowodowany przez dwie walczące ze sobą bestie. I to jest największa zaleta tego filmu. Sceny walk to prawdziwy majstersztyk, i aż żałuję, że nie mogłem zobaczyć tego w kinie. Na szczęście są też inne plusy. Muzyka została dobrana po prostu per-fek-cyj-nie i sprawia, że starcia są jeszcze bardziej epickie. Jak dla mnie, ten film to takie 8/10. Polecam :)

 

Sword Art Online: Odcinek Specjalny

Odcinek specjalny to swego rodzaju "streszczenie" pierwszego sezonu wzbogacone o przemyślenia bohaterów oraz jedną nową przygodę (podwodny quest). Co ciekawe, poprawiono udźwiękowienie (więcej efektów dźwiękowych), a w kilku miejscach zmieniono muzykę na zdecydowanie lepszą. Niestety nadal nie ma tu żadnego logicznego wyjaśnienia motywów działania Kayaby. Tak, wiem, w książce też go nie ma (czytałem), ale mogli dać cokolwiek (np. jedna z postaci mogłaby powiedzieć coś w stylu: "może chciał poczuć się jak bóg? Albo to był jakiś eksperyment?". Dosłownie, jakiekolwiek tłumaczenie będzie lepsze od "nie pamiętam dlaczego to zrobiłem". Serio? Poświęcasz na to lata badań, CAŁĄ swoją karierę na stworzenie wirtualnego świata, tworzysz skomplikowane urządzenie... I co? Dwa lata później nie wiesz dlaczego uwięziłeś 10 tysięcy osób, z czego zmarło 4 tysiące? No błagam...  :twilight5: To samo tyczy się "zmartwychwstania" Kirito oraz Asuny. No, ale to nie recenzja serialu, a odcinka specjalnego. Świetnie się przy nim bawiłem, i polecam go każdemu, kto lubi to uniwersum.     

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mortal Kombat (2021)

 

Nie jestem fanem bijatyk, moje oczekiwania względem filmu były praktycznie zerowe, a i tak się zawiodłem. Fatalna ścieżka dźwiękowa, kiepski główny bohater, zmarnowany potencjał konfliktu Sub-Zero vs. Scorpion, niezbyt ciekawa fabuła i momentami żenujące dialogi to największe wady filmu. Owszem, pojedynki są spoko, efekty specjalne znakomite, zaś krew leje się strumieniami, ale to za mało żeby nazwać ten film "udanym". Wielka szkoda, że HBO nie zdecydowało się na stworzenie mini-serialu, bo aż się prosi. 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Byłem wczoraj w kinie na "Pan Wilk i spółka. Bad Guys" (byłem tylko ja i jeszcze troje innych dorosłych na sali). 

Niestety o samym filmie nie znalazłem dość ciekawostek i materiału na osobny temat, zatem swoją opinię na temat filmu napiszę tutaj...

Ogólnie, że film mi się spodoba, to wiedziałem na długo przed pójściem do kina, już sam opis fabuły i postaci, plus zwiastun mnie przekonał do siebie. Ogólnie to fabuła nie jest czymś nowym, ot kolejna przemiana tych złych w dobrych. I tutaj jest lekkie "nawiązanie" do "Zwierzogrodu", bo ów gang nie jest zły bo tak chcę, bo się tacy urodzili, lecz każdy z nich od dziecka był postrzegany jako ci "źli" i przestali płynąć pod prąd, więc skoro i tak uchodzą za niegodziwców, zaczęli nimi być, zupełnie jak pewien lis... Moją ulubioną postacią jest oczywiście pani burmistrz Diane Foxington, która nie będę  zdradzać skąd  zna się na przestępczym fachu, celnie i boleśnie wypunktuje gang Wilka, co ich mocno zaboli. Gang postanawia zwinąć pani burmistrz posążek dla zasłużonych na gali jej wręczenia, taki "święty gral" dla złodzieja, ponieważ jeszcze nikt nigdy go nie ukradł. Skok się nie udaje i tak wpadają w ręce policji, jednak zamiast do więzienia, zawierają układ, że jeśli się zmienią, to ich winy zostaną im odpuszczone. Nauczyć ich dobroci ma najszlachetniejsza świnka morska.  I powiem, że sądziłem że iż na tej przemianie film się skończy, nie wyszukiwałem tam jakiegokolwiek wroga, że to ten gang będzie tym głównym daniem, ale się okazało że jednak jest tam ukryty wróg. 

Film bardzo mi się podobał i jest to murowany pewniak, że go kupię na DVD, jednak z minusów, to średni przeciwnik i jego armia, jak i jego motywacje działania, z plusów, cała reszta, animacja, mimika twarzy postaci, dialogi, pani burmistrz i jej sekret, dubbing itp.

Polecam każdemu ten film.

 

Tutaj dodaję recenzję filmu:

Spoiler

 

 

Edytowano przez BiP
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Disney+ jest już w Polsce, a co za tym idzie pora na oglądanie seriali :) 

 

Obi-Wan Kenobi

Ależ to jest dobre! Akcja serialu rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Obi Wan żyje na uboczu strzegąc Luke'a, pracuje za pół darmo i robi wszystko aby nie dać się rozpoznać. Tak się bowiem składa, że Inkwizytorzy polują na Jedi, którzy przetrwali rozkaz 66. Niestety, ale pewnego dnia Ben będzie musiał opuścić Tatooine i wyruszyć na pewną bardzo ważną misję... 

 

Serial składa się z sześciu odcinków i naprawdę wciąga. Jasne, jest tu trochę fabularnych głupotek, ale jakoś mi nie przeszkadzały. Największą niespodzianką jest dla mnie kreacja Vadera, który jeszcze nigdy nie był tak brutalny i bezwzględny. Serio, czegoś takiego jeszcze nie widzieliście! Znakomicie wypadła także młoda Leia, która jest zaskakująco pyskata, ale cholernie sympatyczna za razem. 

 

Widziałem narzekanie na to, że Kenobi zbyt często sięga po blaster zamiast miecza. :wtf: No co tu dużo mówić. Czasy się zmieniły. Obi miał do wyboru - schować swoje ideały do kieszeni lub przez nie zginąć. Podoba mi się też niewielka zmiana charakteru. Kenobi to były mistrz Jedi, który przegrał, pogodził się z porażką i utratą ucznia. Mimo to, nie potrafi odmówić pomocy, nadal potrafi się poświęcić. 

 

Jeśli ktoś ma D+, to serdecznie polecam :) 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja za to ostatnio oglądam serial "Stranger Things". Serial opowiada o wydarzeniach w pewnym miasteczku w USA. Serial zaczyna się naprawdę ciekawie... od zaginięcia pewnego chłopca, pojawienia się tajemniczej dziewczynki obdarzonej nadprzyrodzonymi zdolnościami, odkrywaniem tajnych, rządowych eksperymentów, a kończąc na walce z siłami nadprzyrodzonymi. 

Bardzo dobry był sezon pierwszy i drugi... sezon 3 był według mnie słaby, ale początek sezonu 4, który aktualnie oglądam, jest ciężki... to znaczy nudny, a nawet bardzo. Głównie za sprawą bogatego i pełnego prześladowania życia amerykańskich studentów, które znamy z miliardów innych seriali młodzieżowych z USA. Mam nadzieję, że się rozwinie.

 

Serial jest dostępny np na platformie Netflix

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Obejrzałem jakiś czas temu "Avatar Istota Wody" i moim zdaniem wyszło lepiej niż pierwsza część. Chodzi mi o fabułę, nie o efekty specjalne, bo te były na równym poziomie. Oczywiście druga część, jak to zwykle bywa, pojawiają się nowe postacie, a konkretnie dzieci głównych bohaterów z poprzedniej części, jak i nowi wrogowie, ale nie do końca tacy nowi, bo są to "klony" starych, ale w ciałach avatarów, czyli już nie są ludźmi. Jest sporo nawiązań do poprzedniej części, więc warto najpierw ją obejrzeć, prze kontynuacją. Poznajemy w tym filmie nową rasę avatarów, mieszkających na wybrzeżu. Ogólnie film podobał mi się i na pewno dołączy do kolekcji moich filmów na DVD, polecam każdemu, ponieważ akcja filmu już nie opiera się tylko na tym, że ci "źli" czyli ludzie dążą do walki z tubylcami, ale jest tu masa innych wątków. Główny antagonista już nie ma za zadanie wytępienia mieszkańców Pandory, ale przedewszystkim zabić głównego bohatera i jego rodzinę, za jego zdradę z jedynki, a do tego jeszcze dochodzą wątki ich dzieci, które muszą nauczyć się żyć w nowym środowisku i między nowym plemieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sonic 2: Szybki Jak Błyskawica

 

Kontynuacja jednej z najlepszych ekranizacji gier jest jeszcze lepsza od jedynki. Tym razem Sonic łączy siły z "liskiem" Tailsem aby wspólnie pokonać dr. Eggmana oraz Knuckles'a (typowy niezbyt ogarnięty "mięśniak"). Fabuła jest przewidywalna do bólu? Jasne, że tak. Zabawna? No, ba... Warto to obejrzeć? A pewnie, że tak. Film dostępny jest na HBO Max.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cipher 618 napisał:

Sonic 2: Szybki Jak Błyskawica

 

Kontynuacja jednej z najlepszych ekranizacji gier jest jeszcze lepsza od jedynki. Tym razem Sonic łączy siły z "liskiem" Tailsem aby wspólnie pokonać dr. Eggmana oraz Knuckles'a (typowy niezbyt ogarnięty "mięśniak"). Fabuła jest przewidywalna do bólu? Jasne, że tak. Zabawna? No, ba... Warto to obejrzeć? A pewnie, że tak. Film dostępny jest na HBO Max.

Byłem na tym w kinie, plus leci to też na HBO, jak dla mnie film był ok, podobnie jak jedynka, ale ja nigdy nie byłem jakimś mega fanem Sonica, czy to gier, czy filmów, albo seriali animowanych, to jednak oba filmy mi się podobały, najlepiej wyszedł tutaj główny zły Egman, czyli Jimm Carrey. Ciekawe czy powstanie trzecia część, bo brakuje tutaj jeszcze kilka postaci z trzódki Sonica jak np Rose, czy ta nietoperzyca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BiP napisał:

Byłem na tym w kinie, plus leci to też na HBO, jak dla mnie film był ok, podobnie jak jedynka, ale ja nigdy nie byłem jakimś mega fanem Sonica, czy to gier, czy filmów, albo seriali animowanych, to jednak oba filmy mi się podobały, najlepiej wyszedł tutaj główny zły Egman, czyli Jimm Carrey. Ciekawe czy powstanie trzecia część, bo brakuje tutaj jeszcze kilka postaci z trzódki Sonica jak np Rose, czy ta nietoperzyca.

Tak, będzie trzecia część. O ile się nie mylę, to jakoś w 2024 roku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kot w butach: Ostatnie życzenie (2022)

nie widziałem tak dobrej animacji od czasów Zwierzogrodu.
Sama fabuła niby prosta ale to co się działa w trakcie, kreacja postaci i relacji miedzy nimi, coś wspaniałego.

Główny przeciwnik klasa sama w sobie, aż normalnie ciarki przechodzą na jego widok a jak się dowiadujemy kim jest jest jeszcze straszniej.
Jeśli ktoś się zastanawia czy Kot w butach to tylko odcinanie kuponów od Shreka? Oj na pewno nie!

 

Jak ktoś się zastanawia czy obejrzeć, to warto

Recenzja "Brody z kosmosu"

Spoiler

 

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Last of Us (odc 1)

 

Obawiałem się, że HBO nie podoła zadaniu, ale myliłem się. Ten serial to DLA MNIE ekranizacja idealna:

 

+ Ellie - idealna

+ Joel - idealny

+ Klimat - idealny

+ Emocje - wgniatają w fotel (mimo, że znam już fabułę)

 

Oczywiście nie zabrakło zmian, ale nikt tu nie wymyślał koła na nowo. Zmieniono chociażby początkową motywację Joela i Tess (jest bardziej przyziemna i osobista), czy to jak doszło do spotkania Joela i Ellie. Część scen i dialogów to dosłownie 1:1 z gry, co jest świetnym ukłonem w stronę graczy. Dla takich seriali jak ten (czy Czarnobyl) warto wykupić HBO Max :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Cipher 618 napisał:

The Last of Us (odc 1)

 

Obawiałem się, że HBO nie podoła zadaniu, ale myliłem się. Ten serial to DLA MNIE ekranizacja idealna:

 

+ Ellie - idealna

+ Joel - idealny

+ Klimat - idealny

+ Emocje - wgniatają w fotel (mimo, że znam już fabułę)

 

Oczywiście nie zabrakło zmian, ale nikt tu nie wymyślał koła na nowo. Zmieniono chociażby początkową motywację Joela i Tess (jest bardziej przyziemna i osobista), czy to jak doszło do spotkania Joela i Ellie. Część scen i dialogów to dosłownie 1:1 z gry, co jest świetnym ukłonem w stronę graczy. Dla takich seriali jak ten (czy Czarnobyl) warto wykupić HBO Max :)

Widziałem ten film dzisiaj w nocy i... Ogólnie nie był zły, ale emocji z gry nie przebije. W grze to my braliśmy udział w akcji, tutaj jesteśmy tylko widzami, bez jakiejkolwiek integracji. Do tego ja oglądałem z lektorem, natomiast grałem z dubbingiem, a wiadomo że lektor nie oddaje jakichkolwiek emocji, plus ten sam głos dla każdej postaci skutecznie psuł klimat, immersję, a także nie było już tych emocji co w grze. No raczej obejrzę cały ten serial, ale póki co efektu "wow to jest genialne" u mnie nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

"Gdzie jest Anne Frank"

Spoiler

 

Film ten miał swoją premierę w kinie w zeszłym roku, ale jakoś mi umknęła, nie mniej dzisiaj była premiera na HBO i powiem, że powala mnie ten film, super jakość zarówno fabuły, jak i kreski. Unikam spoilerów, dlatego więcej nie napiszę, po za tym, że polecam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Pantera: Wakanda w Moim Sercu

 

Jak podsumować ponad 2.5 godziny seansu w 25 sekund? A no tak:
 

Spoiler

 

 

Czarna Pantera 2 jest zbyt długa, nudna, fabuła co najwyżej średnia, nowa małolata irytująca, zaś sposób uśmiercenia T'challi to jakaś kpina. Nawet sceny akcji nie porywają. Odradzam. Szkoda czasu.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Nimona

Spoiler

8GExyZv.jpg

KE6PyHC.jpg

 

Fabuła:

Pewien rycerz z plebsu zostaje jako pierwszy pasowany na rycerza. 

Niestety podczas tego wydarzenia, ginie królowa, a całe podejrzenie pada właśnie na niego. 

Zmuszony do ucieczki i życia w ukryciu, poznaje Nimonę, która marzy o byciu jego pomocnikiem w sianiu zła i zamętu.  

Gdy dowiaduje się, że ów rycerz, nie jest zabójcą i nie chce nikogo zabijać, ani nawet być tym złym, dziewczyna odczuwa lekki zawód, ale nadal chce mu pomagać.

Nimona, albowiem jest też wyrzutkiem, żyjącym w cieniu, ze względu na swoje moce, dzięki którym może zmieniać swoją formę.

Oboje postanawiają, oczyścić siebie ze złej sławy, co rozpoczyna całą drogę do znalezienia sprawcy zabójstwa królowej.

 

Moje wrażenia:

Ogólnie to jeden z najlepszych filmów animowanych na Netflixie jaki widziałem od dawna. 

Fabuła jest dobra, choć nie porywająca, ale ta Nimona, to moja ulubiona postać, jej wygląd, charakter, styl życia, itp.

Zakończenie jest mega smutne i wbijające w fotel.

Film posiada sporo gagów i drwin, ale na poziomie.

Już wiem, że film zostanie kupiony przeze mnie na DVD jak tylko wyjdzie.

Dzisiaj kupiony został także komiks, na którego podstawie powstał film.

 

Recenzja komiksu:

Spoiler

 

 

Recenzja filmu:

Spoiler

 

 

Ja osobiście polecam ten film, bo komiks ma specyficzny styl graficzny i nie każdemu się pewnie spodoba. 

Film jest na Netflixie, więc kto go ma, zapraszam.

 

Minusy:

Są to moje prywatne minusy, a konkretnie to jeden...

Kolejny świetny film, który też z jakiegoś powodu musi mieć wątek lgbt podobnie jak "She-Ra". 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Oglądałem ostatnio może nie film, ale serial Fundacja na apple i powiem szczerze, że zaskoczył mnie. Poza pewnym oczywiście koniecznym obecnie wątkiem lgbt, który nie dość, że nie zgodny z książką, to jeszcze tak wygląda na siłę, to cały serial jest wyjątkowo dobry i co najważniejsze... w końcu to serial sci fi, a tych jak na lekarstwo teraz.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Rebel Moon

Ten film to chyba najgorszy badziew jaki powstał kiedykolwiek w historii kina... Główną osią fabuły jest to że złe kosmiczne imperium napada na wioskę na odludnej planecie, by zabrać stamtąd (o ile dobrze pamiętam) 15 ton zboża, czy 15 racji, jakoś tak... Nawet za paliwo by im się nie zwróciło.

Później jest jeszcze gorzej. Postacie są nieciekawe i dodawane na siłę. Kosmiczne konie to zwykłe konie, tyle że z drewnianą deską przyklejoną do głowy. Całość wygląda jak niskobudżetowa podróbka Star Wars, tyle że jeszcze z durną fabułą.

Omijać to szerokim łukiem.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...