Skocz do zawartości

Humanizacja kucyków – rysunki i opinie


Guzik

Recommended Posts

Tutaj będziemy rozmawiać o humanizacji kucyków oraz wstawiać obrazki.

Niektórzy tak jak ja lubią humanizację, inni wręcz nienawidzą. A ty co o tym sądzisz?

UWAGA Nie wstawiamy obrazków które naruszają regulamin forum, czyli są obraźliwe, gore, +18 itp. Nie chcemy kłopotów.

I pierwszy obrazek:

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam humanizacje! Zresztą, dużo ich rysuję sam xD

Humanizacje pomagają nam wkleić postaci w nasz świat, przez co dostrzegamy ich dziwność, bądź wręcz przeciwnie :P

Niestety, czasem ciężko jakąś dobrą humanizację skleić. Artyści, którzy się tym zajmują mają ciężki orzech do zgryzienia... np. ja.

Meczę się i męczę, by fryzury były dobre >.> I wcale takie nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ten obrazek nawet niezły, szczególnie dobrze prezentuje się Twilight :P A co do samych humanizacji - lubię i z przyjemnością zaspokajam ich dawkę wchodząc na 4chana /mlp/ gdzie codziennie ukazuje się temat z toną nowości :>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysować nie potrafię, ale do humanizacji nic nie mam - niektóre są ładne nawet. Rzadziej, niż zwykłe, kucowe arty, ale to dlatego moim zdaniem, że rysownicy kucowi mają więcej oparcia w swoich artach. Co do tego powyżej, przeszkadzają mi w nim oczy - trochę są jak z odpowiednika poprzednich generacji MLP w anime. Co mnie irytuje zdziebko. Zwłaszcza u Pinkie - jej oczy w ogóle nie pasują jakoś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem może maniakiem humanizacji, ale również nic do niej nie mam. Niektóre mi się nie podobają (bo są brzydkie po prostu), ale znajdą się również takie, które przyciągają moją uwagę. Znam paru speców od humanizacji i podobają mi się one. Jednak jak wspomniałem wielkim fanem nie jestem. Co do obrazka jak dla mnie średni - nie wszystkie postacie wpadają w mój gust.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są humanizacje np. takie jak na obrazku wyżej , to nie mam nic przeciwko, (chociaż za stylem anime nie przepadam). Czasem znajdą się naprawdę dobre arty , ale czasami są takie humanizacje że aż się patrzeć nie da :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przeciwko humanizacją ale wolę kucyki w normalnej kucykowej formie. Choć nie mogę zaprzeczyć, że niektóre humanizacje bardzo mi się podobają. Co do tej w pierwszym poście to z tych wszystkich kuców, które są tam podoba mi się tylko Twilight, no i może trochę Fluttershy. Inne kucyki mają jakieś dziwne spojrzenie, a Rainbow ma włosy, które wyglądają jakby były zakurzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory włosów!

Ich "naturalne" czy nasze ludzkie, hm? ;> Bo wiecie... tak ciężko, by ludzie urodzili się z różowymi albo fioletowymi włosami (nie mówiąc o tęczy)

A co myślicie o takim ciekawym rozwiązaniu:

Dołączona grafika

Naturalne czarne włosy zaakcentowane paskami w kolorze znanym z oryginalnej postaci? Mi osobiście takie coś się bardzo podoba i jakbym umiał tak rysować przerobił bym wszystkie kucyki. Albo zamiast takich pasków np. Fluttershy z blond włosami i z różową opaską.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ziomisz12

Ja lubię Humanizację, bo to ciekawa forma sztuki. Jest bardzo dużo obrazków, które są bardzo ładnie i rozmaicie wykonane. Gry patrze na taki obrazek to mi zaczyna wyobraźnia szwankować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

humanizacja?

Dołączona grafika

a tak na serio to nie mam nic przeciwko humanizacjom, zarówno typowym a również tym gdzie postaci mają skrzydła, rogi, ogony.

przykład artystki która nawet przypisała (head canon) dla mane6 ich wiek, rozmiar biustu i budowę ciała. Dałem spoiler, gdyż mane6 jest tylko w bieliźnie .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Sailor Moon anyone? xD

Dołączona grafika

http://img.ponibooru.org/_images/d924acc04a2aacc955feab49816cbb08/78522

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak humanizacje, to najlepiej John Joseco. Zarówno jego styl, jak i sposób przedstawiania wszystkich niemal postaci są dla mnie idealne. A że tworzy tego dużo i regularnie, to tym lepiej. Przyznam, że jestem zatwardziałym fanem jego całej twórczości.

Niezłą wizję ma też Megasweet, zwłaszcza Twilight i Applejack.

A tu taka zbiorówka autorstwa the livingmachine gun:

Dołączona grafika

Wszystko ładnie może z wyjątkiem Pinkie, która wygląda co najmniej dziwnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, JJ i the living machine wymiataja na tym polu. Hot springs by JJ if you know what I mean :P

Ale nie zapominajmy o GlancoJusticar ktory tez robi swietne humanizacje. I skoro juz jestesmy przy temacie to nie jestem fanem czarnej Twi (biała rasa ponad wszystko!)

Stanowcze "hmmm" mowimy tez anthro, czasem sie znajdzie naprawde dobre ale czesto to polaczenie wygladaja poprostu dziwnie, nie kazdy ma skila zeby dobrze wszystko dopasowac

Dołączona grafika

source

Dołączona grafika

source

Dołączona grafika

source

Dołączona grafika

source

Dołączona grafika

source

  • +1 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bardzo lubię Humanizacje. Ogólnie trzeba ruszyć odrobinę wyobraźnią (chociażby po to by wymyślić ubrania w których chodzą). Powiem szczerze, że lubię nawet styl bardziej kreskówkowy.

Np: http://theartrix.deviantart.com/ ma styl bardzo kreskówkowy, oraz same postacie nie są jakieś specjalne, ale za to posiada wspaniałe przedstawianie sytuacji.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Innym fajnym kanałem z humanizacjami jest http://glancojusticar.deviantart.com/

gościu (polak zresztą :P), który zrobił Daring-Do and Small Chest - Big Treasure.

http://glancojusticar.deviantart.com/art/Daring-Do-and-the-Small-Chest-Big-Treasure-p1-287054229?q=gallery%3Aglancojusticar%2F29367851&qo=15

Posiada też całkiem sporo szkiców scen z mlp tylko z humanizacjami zamiast kucyków.

Ten z Super Speedy Cider Sqeezy 6000 jest całkiem fajny :D

Ogólnie ten styl + pomysł prezentuje się według mnie lepiej niż mangowe przedstawienie. Chociaż jakbym miał porównywać same postacie, to jest wiele mangowych przedstawień, które mi się bardziej podobają.

Ten ostatni rysunek co Lunkier przesłał mi się akurat mało podoba. Po pierwsze nie mamy stałego stylu: AJ, Rarity, FS są narysowane bardzo oldschoolowo (za tym stylem nie przepadam), RD jest wyjęta prosto z jakiegoś Shonena (i wygląda jak chłopak), Twi wygląda jak Sawako z Kimi no Todoke, a Pinkie akurat mi się najbardziej tam podoba.

Nie jestem też osobą, której specjalnie przeszkadzają częściowe humanizacje. Skrzydełka lubię. Rogi jednak dodają swego rodzaju agresji, poza tym naprawdę ciężko znaleźć dobrą humanizację Rarci, albo Twi z rogiem. Nie przepadam za to za uszkami, czy już typowym furry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, JJ i the living machine wymiataja na tym polu. Hot springs by JJ if you know what I mean :P

Hot springs, pegasus party (i przyszłe unicorn i earth) i te sprawy hehe ;p

I skoro juz jestesmy przy temacie to nie jestem fanem czarnej Twi (biała rasa ponad wszystko!)

same. Jak dla mnie to Zecora mogła by być murzynką/afroamerykanką (jak zwał tak zwał byle nie zabrzmiało jak "czarnuch"). A z tych o ciemniejszej karnacji (z naciskiem na opaleniznę) to hmm: Celestia, AJ, Carrot Top, ,....

Rogi jednak dodają swego rodzaju agresji, poza tym naprawdę ciężko znaleźć dobrą humanizację Rarci, albo Twi z rogiem.

taa rogi ;p ciężko jest się przyzwyczaić do jednego rogu na humanizacji (nie ma rzeczy niemożliwych ;p). Dla mnie jak myślę róg/i + człowiek to od razu widzę sukkubusa/inkubusa lub innego demona/diabełka z dwoma różkami, niż humanizację z MLP.

no ale skrzydła to już inna bajka ;p

albo prawdziwe

http://img.ponibooru.org/_images/f7fddec37c360ba5ae9b2904962002b2/148810

Dołączona grafika

albo magiczne

Dołączona grafika

co do Twi z rogiem:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hot springs, pegasus party (i przyszłe unicorn i earth) i te sprawy hehe ;p

I może jeszcze seria z Daring Do ;p huehuehue

Takim humanizacją mówię twarde i zdecydowane TAK!

A z tych o ciemniejszej karnacji (z naciskiem na opaleniznę) to hmm: Celestia, AJ, Carrot Top, ,....

Zdecydowanie najbardziej AJ, jak i reszta Appleów. Do tego RD z powodu ciągłych ćwiczeń pod słoneczkiem.

Ale Celestia? Ona bardziej jak XIX wieczne arystokratki, bladość jako symbol pozycji społecznej :D

no ale skrzydła to już inna bajka ;p

Największy problem jest ze skrzydłami, bo o ile humanizacje Twilight, Rarity, czy nawet Fluttershy nic nie tracą bez rogów/skrzydeł, o tyle Rainbow Dash bez nich to jak czołg bez lufy.

A z kolei jeżeli pegazy już je dostają, to wyglądają jak jakieś anioły czy cuś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...