Skocz do zawartości

[Dyskusja] Propozycja nowego eventu - "Wśród szczęku piór".


Dolar84

Wśród Szczęku Piór  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy weźmiesz udział w evencie: "Wśród szczęku piór"?



Recommended Posts

Zgodnie z najlepszymi regułami niezdecydowania wytrawnych polityków, tudzież innej hołoty, która przed podjęciem naprawdę ważnych i wiekopomnych decyzji (jak przemalowanie ścian gabinetów na inny kolor), wprowadzam szeroko zakrojone badania opinii publicznej na temat nowego wydarzenia w dziale Opowiadań.

 

Pomysł został mi sprzedany przez Foley'a, a że okazał sie wiele sensowny, to po uzyskaniu stosownego pozwolenia od osoby pierwszej wprowadzającej podobną zabawę (ukłony i podziękowania dla Trica/Alexsuza) zachęcam do dyskusji na temat wydarzenia o nazwie

 

"Wśród szczęku piór".

 

 

Jak to ma wyglądać? Teoretycznie sprawa jest prosta - w każdej walce startują dwie osoby (logiczne, czyż nie?). Dostają temat i założenia ogólne, limit słów (będą większe, niż w Konkursie Literackim) i co najważniejsze - czas. I tu tkwi haczyk, ponieważ na początku planujemy wprowadzić pojedynki wyjątkowo krótkie i zajadłe - 48 do 72 godzin czasu na napisanie rzeczonego opowiadania.

 

Dobór konkurentów można przeprowadzić dwojako. Jeżeli zgłoszę się dwie osoby chętne do zmierzenia się ze sobą, to z całą pewnością nie będziemy stać im na zawadzie. Ci którzy zgłoszą się sami, zostaną sparowani przez złowrogą komisję. Naturalnie postaramy się tak dobierać adwersarzy, żeby walki były interesujące i wyrównane.

 

Jednak chociaż pomysł wydaje się wielce interesujący, chcielibyśmy najpierw dowiedzieć się, co myślą o nim potencjalni uczestnicy. No i czy w ogóle trafią się jacyś chętni do... sprawdzenia swych sił w pojedynkach na pióra, kałamarze, ołówki tudzież klawiatury. Stąd temat i ankieta.

 

Dyskutujcie, pytajcie i komentujcie. W zależności od zainteresowania dyskusją przewiduję istnienie tego tematu przez tydzień-dwa.

 

EDIT:

 

"Wśród Szczęku Piór" ruszyło.

 

Przed Wami lista aktualnych uczestników:

 

 

- Polusen
- Alexsuz (Pojedynek 1)
- Alder
- Cahan
- Koschei O'Clock
- Generalek (Pojedynek 1)
- Araszel

- Myhell

- S443556

- Moe Warmen

-Qebor

- Kretyński Sześcian

 

Zapisy są cały czas otwarte. Jeżeli chcecie zmierzyć się z kimś wybranym proszę o zaznaczenie tego w poście (i wcześniejsze omówienie z przeciwnikiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę! O ile nie będzie przeszkadzać Ci/komukolwiek prawdopodobne i niezamierzone zrozumienie tematu na opak i okraszenie wypaczonego tworu zatrważająco-horrendalno-absurdalną ilością absurdu i chaosu. Pomysł ciekawy. Złowroga komisja ocenia, czy reszta osób również może to robić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielce ciekawy, jeśli rzucony zostanie temat, to mój główny problem przy pisaniu zniknie... Mógłbym wreszcie coś napisać. A planowałem od dłuższego czasu, brak było jedynie impulsu, który mógłby mnie do tego pchnąć. Zdecydowanie podoba mi się inicjatywa, wstępnie byłbym zainteresowany. Jeśli nie wyjdzie, trudno. Warto jednak spróbować w końcu sił w pojedynku z tekstem pisanym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania natury technicznej . Czy brak polskich znaków i doca eliminuje mnie z ewentualnego udziału w konkursie ? Mój doc się spieprzyl i zawsze korzystam z pomocy przyjaciół . Jednak w tak krótkim czasie mogę nie zdarzyć opublikować na czyimś koncie doc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, pojedynki everywhere :)
Właśnie wyjeżdżam więc wezmę udział później, jednak chętnie się z kimś zmierzę.
Lecz mam nadzieję że ten event nie zastąpi Konkursu Literackiego, którego z resztą wyczekuję. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fire Sky, to zależy kto będzie oceniał ;) Dla niektórych brak polskich znaków to nie problem, dla innych błąd wymagający spalenia na stosie :rd7:

Myślę, że nie eliminuje Cię to z udziału, możesz spróbować swoich sił i liczyć na wyrozumiałą komisję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo sprawy techniczne muszą być brane pod uwagę przy ocenianiu i to niezależnie od tego kto będzie oceniał. Podałeś jednak stosowne wytłumaczenie, więc z pewnością będzie można jakoś to obejść.

 

Kruczek - zdecydowanie nie zastąpi. Kolejna edycja Literackiego ruszy dzisiaj lub jutro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdecydowanie na tak! :) Jednak jak wyglądałoby całe zgłaszanie się? Czy trzeba by było w poście zgłoszeniowym podać próbkę swojej pisaniny?

 

 

Nie, nie ma potrzeby podawania próbek. To otwarty event, każdy może spróbować swoich sił. A jak będzie wyglądać zgłaszanie się? Jeżeli pomysł będzie cieszył się dużą popularnością i zostanie podjęta decyzja o jego wprowadzeniu, to zapisy będą miały miejsce w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pisarzem, więc nie biorę udziału lecz sam pomysł jest ciekawy.

Brakuje mi jeszcze wielu zasad i regulaminu, stąd moje pytania.

Jaka forma parowania? Przegrani mierzą się dalej ze sobą czy odpadają i czekają na kolejną edycje.

W jakiej formie będą porównywane dane fice? Czy np przyznawane punkty w danej kategorii i wygrywa najwyższa suma? Czy wyniki wraz z uzasadnieniem będą upubliczniane publicznie lub wysyłane autorom ficów, by wiedzieli za co zostały odjęte im punkty.

No i oczywiście czy prace będą udostępniane na forum (najlepiej dopiero po ocenie, by publiczność nie wpływała na oceny komisji).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że wszystko jest w sferze ustaleń. Na razie nie jest przewidywany system turniejowy. Do tego może dojść, jeżeli będzie odpowiednie zainteresowanie, jednak zaczniemy od klasycznych pojedynków "jeden na jednego". Wszystko zależy od liczby zgłoszeń - jeżeli chętnych będzie dużo, to Ci którzy już pisali będą musieli poczekać na kolejną okazję. Jeżeli niewielu, nie widzę problemów, żeby piszący się powtarzali.

 

Co do ocen - jeszcze nie zdecydowano czy oceniać będzie komisja, czy publiczność. Naturalnie jeżeli zapadnie decyzja o tym, że ocenia publiczność, będzie trzeba wprowadzić kilka obostrzeń, żeby nie dochodziło do tak zwanego "konkursu popularności" czyli głosowania na daną osobę, ponieważ lubi się ją bardziej od adwersarza.Jeżeli zaś będzie to komisja, to zapewne opowiadania będą oceniane pod względem fabularnym, technicznym i tak dalej. Naturalnie decyzja o wyniku pojawi się z odpowiednim uzasadnieniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jedyne sensowne wykorzystanie mojej idei pojedynków, poza tym ogromny plus dla Dolara za to, że przed ujawnieniem konceptu spytał się mnie, czy na to zezwalam, do tej pory każdy, kto chciał wykorzystać ten pomysł, wykonywał kserokopię bez słowa :P

 

Jestem za. Może jak pomysł wypali sam zdecyduję się coś skrobnąć, kto wie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z przytłaczającą przewagą głosów "za", event się odbędzie. W ciągu najbliższych dni dogramy szczegóły i przedstawimy dokładne zasady oraz regulamin. Tymaczsem proszę chętnych o zgłaszanie się w tym temacie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy na razie 5 osób zgłoszonych. Jeszcze jedna i startujemy z tym koksem - mamy akurat trzy tematy. Pojedynki będą odbywać się pojedyńczo. Przed ich rozpoczęciem naturalnie wrzucę tu regulamin (jak i do każdego osobnego posta z pojedynkiem).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...