Skocz do zawartości

Odrodzenie Legend [NZ][Fantasy][Violence][Sad]


Gość

Recommended Posts

Witam. Jako, iż ostatnimi czasy stałem się posiadaczem ton weny twórczej, postanowiłem to wykorzystać. Owocem tego posunięcia jest właśnie to opowiadanie.

 

Na początek, udzielę małego wprowadzenia do ogólnego zarysu świata przedstawionego w tym ficu. Otóż, istnieje możliwość, że podczas lektury napotkacie pewne nieścisłości względem świata przedstawionego w opowiadaniu, a serialowym oryginałem. Z góry zaznaczam, iż dopuściłem się lekkiej modyfikacji tego uniwersum (poza elementami fantasy), aczkolwiek nikomu nie powinno to przeszkodzić w lekturze.

 

Co do samej fabuły - akcja toczy się w Equestrii. Znajomej krainie, która pod wpływem ataku trzech potężnych magów oraz licznych bitew i zamieszania, (jakie również udzieliło się innym krainom spoza Equestrii) diametralnie się zmieniła. Zamiarem trzech przybyszów o złowrogich zamiarach jest sterroryzowanie nowej ziemi, na którą przybyli. Działania swe opierają na skutecznym schemacie niszczenia kolejnych obszarów po chwili przerwy. Przez to każde stworzenie zamieszkujące Equestrię jest dotknięte uczuciem panicznego strachu, obaw o życie swoje i swoich rodzin. Każdy próbuje walczyć, jednak wysiłki te są niczym w porównaniu z niszczycielską profesją najeźdźców. Prolog zawiera dokładniejszy opis zdarzeń oraz przedstawiona jest tam jedna z misji ugrupowania odpowiedzialnego za poszukiwania kryjówki wrogów. W następnych rozdziałach poznamy już dokładniejsze fakty na temat tego, co stało się z przedstawicielkami elementów harmonii.

 

Prace nad rozdziałem pierwszym trwają. Ogólnie cieszę się z faktu, iż tym razem jestem zdolny do napisania czegoś więcej niż jedno zdanie, bo pozwolił mi na to zasób weny i chęci. Pisanie pierwszego rozdziału zapewne jeszcze potrwa, gdyż moim priorytetem w zakresie opowiadań jest długość i jakość.

 

Prolog: Ślad Smoka

 

Tak więc, Enjoy. Życzę miłej lektury (o ile ktoś zechce to przeczytać :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodobało mi się porównanie "martwymi niczym skamieliny", nigdy nie słyszałem w Fiku.
To jedynie prolog i trudno ocenić po tym resztę pracy, jednak chętnie zobaczę resztę rozdziałów.
Prolog ładnie trzyma zamierzony klimat, błędów nie wychwyciłem, ale chętnie przeczytam jeszcze raz to może takowe znajdę.


 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...