Skocz do zawartości

VIII Zgorzelecki minimeet z kotorożcem


Fisk Adored

Data spotkania  

16 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kiedy ma odbyć się minimeet (Można zaznaczyć więcej niż jeden termin)

    • 23 Sierpnia (Piątek) - Poproszono mnie o ten termin ze względu na wakacje.
      7
    • 24 Sierpnia (Sobota)
      12
    • 31 Sierpnia (Sobota)
      1


Recommended Posts

Dobra Panowie i Panie sprawa jest taka - jeśli umawiamy się na 23 - to ja proponuję zgoła trochę inną rozrywkę. Mianowicie

http://www.altstadtfest-goerlitz.de/

19. Festyn Staromiejski w Görlitz i Jakuby Zgorzelec!

To coroczny festyn mający miejsce zwykle pod sam koniec wakacji.

W planach jak co roku są pokazy rycerskie, koncerty, występy publiczne i wiele innych. Na ulicach w Gorlitz można zobaczyć teatry, występy błaznów i nie tylko. Pojawia się wiele stoisk z biżuterią, ozdobami, ciuchami(tymi charakteryzowanymi na 1400-1600 też :D). Całość jest prowadzona od jakiegoś już czasu i zawsze jest to wielka impreza. Wstęp darmowy, jedynym ale jest ewentualne zabranie ze sobą monet w celu zakupu pamiątki i/lub papu :D

Jeśli uda mi się wykaraskać wolne na ten dzień - będę waszym przewodnikiem.

I żeby zawczasu wyjaśnić to i owo - nie, nasi niemieccy sąsiedzi to nie barbarzyńcy którzy chcą nas zadźgać za każdym rogiem byle widelcem. Nie jest to też impreza abstynencka ale osoby które się "nawalą" mogą się zdziwić, gdyż Zgorzelczanie i Gorlitzfolks potrafią szybko uspokoić awanturników ;) Do burd na Jakubach dochodzi tak rzadko, że wszelakie wyskoki są szybko, konsekwentnie i surowo karane. Nie mówię tego jako oskarżenie, wszak udowodniliście mi że jesteście zgrają kulturalnych i inteligentnych osób, ale wolę dmuchać na zimne bo a nuż ktoś się wda w rozróbę na trzeźwo xD

 

Zaleta poysłu

+ Jest gdzie i po co iść efektem czego nie musimy martwić się o lokal.

+ Idąc jako zgrana grupa mamy większą silę przebicia - a to jest przydatne na ciasnych uliczkach pełnych ludzi xD

+ Miejsca oferujące dobre papu są wszędzie @_@

 

Minusy natomiast

-Wszystko jest przy granicy i częściowo za granicą, przez co dojezdni mają utrudniony dostęp do środków lokomocji

- Trzeba zdać się na kogoś kto umie albo samemu operować językiem niemieckim w gestach/komunikacji

- Będzie dużo chodzenia i mało siedzenia = brak miejsca na RPG/Kart/Planszowki

 

To chyba tyle w razie pytań słucham.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja do tego dopowiem, ze co ciekawsze rozrywki to po stronie niemieckiej, a tam to już kilka ojro na "bransoletke" mówiącą że wolno nam wejść na teren pokazów trzeba by mieć. Po stronie polskiej jednak częstokroc są na przykład koncerty jakiś słowiańskich zespołów metalowych typu nightwish co mi osobiście pamiętam odpowiadało. Naeleżałoby również dopowiedziec ze 23 to pierwszy dzien Jakubów, co oznacza ze co ciekawsze rozrywki będą po godzinach nam dostępnych, czyli wieczorem. Zostaliście ostrzeżeni. Ale z drugiej strony to kilka dni przed można sie dowiedziec jak to tam będzie z tym wszystkim. Pewnie jakaś rozpiska gdzieś jest. Ogólnie to pomysł sprowadzałby się do tego co ostatnio proponował Cygnus, jednak tym razem rzeczywiście coś się tam dziać będzie. Oczywiście proponowane przeze mnie daty sa całkowicie "przypadkowe" i wcale nie myślałem o tym gdy je pisałem :D

Edytowano przez Fisk Adored
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konta solarisa pisze Cygnus (a to głuptas, nie wylogował się, żal nie skorzystać), że aprobuje mocno pomysł. Tylko śmiesznie będzie, jak się ludziki pogubio :D

Ciekawi mnie tylko jak bardzo Solaris się ucieszy na to, że piszesz z jego konta. To może być... ciekawe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po polskiej stronie będzie stoisko bohemy - mojej drużyny harcerskiej - ONI  MAJĄ ŁUKI ^^

 

Hmmm... tylko wiecie to bardziej meet a nie ponymeet.

 

Inpreza jest świetna z roku na rok mają lepsze pomysły. Tylko najwięcej atrakcji jest po wieczór - zwłaszcza ten fajny koncert na kobzach i dudach po niemieckiej stronie ^^

Jedyna taka niepowtarzalna impreza w polsce w stylu śreniowiecza lub DnD jak kto woli. Zapraszam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

10% szans z mojej strony. Niestety, fundusze skurczyły się ostatnimi czasy i to dosyć dotkliwie.

Money Boost od kochanej cioci, jadę na 120%.

Edytowano przez mkr
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym meecie muszę się pojawić. Mam nadzieję, że mi nic nie pokrzyżuje planów. Nie obrażę się jeśli byłby w ten 23 lub 24. 23 mam urodziny i nie mam na nie żadnych planów co do nich, a meet byłby dla mnie dobrym rozwiązaniem. (:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, co by nie było niedomówień. Czekam z ostateczną datą do 2 tygodnie przed, czyli... jedenastego. Potem data zostaje ustalona na stałe, coby ludziom wody z mózgów nie robić. Jutro popytam co tam ze zwyczajowym lokalem (a nie przewiduję sprzeciwów). Jako, że mam wtedy urlopik, to mnie tam rybka. Chodzi tym razem o was. To chyba tyle z koniecznych spraw organizacyjnych, niech sie dzieje wola nieba. A ty Tacite chyba nie wiesz cóżeś uczyniła tą deklaracją, ale pozostawię to twojej wyobraźni :D.

Edytowano przez Fisk Adored
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wygląda to tak - i raczej się nie zmieni - 23 nie ma mnie wcale, 24 jestem cały meet. Niestety z moim szefem ciężko załatwić wolne, więc i efekty są..khm...specyficzne niestety...

Plus - biorąc pod uwagę że chciałem was na Jakuby zabrać, data 24 jest mi jak najbardziej na rękę. Niestety.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie 24 wygrywa różnicą aż trzech głosów, i zmiana tegoż wyniku wymagałaby minimum 4 głosów aktualnie. Bezpiecznie można więc przyjąć, że będzie to jak na razie właśnie ustalona data. Jako, że do końca ustalonego terminu zostały dwa- trzy dni (nie pomnę dokładnie) mogę chyba założyć, że właśnie ten termin wygrał jo? Dlatego też jutro dzwonię załatwiać lokal na tą właśnie datę. w sumi miałem to napisać jutro po załatwieniu, ale nudzi mi się na przerwie, możecie mnie ukrzyżować :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nasi niemieccy sąsiedzi to nie barbarzyńcy którzy chcą nas zadźgać za każdym rogiem byle widelcem.

 

Nie? Dziwne...

 

 

 

osoby które się "nawalą"

 

if_you_know_what_i_mean_mr_bea.jpg

 

 

 

Miejsca oferujące dobre papu są wszędzie @_@

 

Zapomniałeś o najważniejszym - miejsca oferujące piwo/wino są wszędzie @_@

 

brak miejsca na RPG/Kart/Planszowki

 

Kocyk i do parku, daleko nie ma. Albo co tam, chrzanić park, po prostu kocyk i gdzieś z boku się rozłożyć.

 

słowiańskich zespołów metalowych typu nightwish

 

Zgadzam się, toż te koncerty zwykle są epickie <3

 

 

 

3 mam urodziny i nie mam na nie żadnych planów co do nich, a meet byłby dla mnie dobrym rozwiązaniem. (:

 

Hmm... Hmm... Hmm... Piwo? ;D

 

 

Będę na 99%  jak się uda to z Daktylem przyjadę.

 
Najwyższa pora... Powiedz mu jedno: probówki!!!
 
________________________________________________________________________________________________________________________
EDIT: Zapomniałem o najważniejszym... Prawdopodobnie będę, zależy, czy będzie mi się chciało zdać do następnej klasy (czyt. uczyć niemieckiego) i oczywiście rzecz oczywista (masło maślane) - finanse.
Edytowano przez Gandezz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...