Skocz do zawartości

[Zabawa] Skąd wziął się wasz nick


kotekipiesek

Recommended Posts

Zatem piszemy skąd wziął się nasz nick.

 

Ale uwaga: to nie jest dobry temat dla takich użytkowników jak "rrrrrainbow dash" i tym podobne.

 

Good luck. :)

 

PS: Kiedyś w dawno zapomnianej prze zemnie grze (Mech Hero około 2 lata temu) powstał profil o nazwie: kotekipiesek. Niczym się nie wyróżniał jeśli chodzi o wypo czy technologie, lecz miał talent do spamienia na ShoutBoxie sojuszu :). Produkował hurtowe ilości wszelkich rakiet, przeszedł 2 ataki broni burzącej i miał 4 miasta. (wiem, słabo :|) Pewnego razu spotkał kogoś kto polecił mu DarkOrbit i gdy serw dobiegł końca nie powróciłem do MH i zanurzyłem się w DO. Nazwa jednak jest wszędzie ze mną do dziś. Nie ma sęsu ale ją lubię a ona mi pasuje do twarzy :)  Jeśli spotkasz gdzieś nick: kotekipiesek, to jest duże prawdopodobieństwo że to ja :) (jakby co to pytaj tutaj czy mam gdzieś konto o takiej nazwie)

 

Teraz wy. :)

 

PS: i nie jest to powiązane z serialem sprzed lat "kotopies" choć to ciekawe 

Edytowano przez kotekipiesek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick? Historia pokręcona jak grzywa Pinkie. 

W okolicach 2001-2002 kumpel poprosił mnie o nagranie płyty z muzyką trance. Sztuk dwie. A że bawiłem się w remiksy to na drugą dałem "swoje" kawałki. Wypadało by się jakoś zakamuflować, prawda? Na poczekaniu (w jakąś minutę) wymyśliłem więc - uwaga "djsoundtronic" :lol: - nadal to mam na Allegro. Jakiś czas później dostałem się do CD-Action jako newsman na WWW. Niejaki Q'nik skrócił to do "djsound". I tak zostało na lata. Ale taki ze mnie DJ jak z koziej...

Wypadało to zmienić. Jeszcze na tym forum zarejestrowałem się jako "djsound", ale skorzystałem z możliwości zmiany. Chciałem mieć, coś co mnie odzwierciedla, co ma ze mną cokolwiek wspólnego. Po chwili namysłu i pomocy Google Translate wykombinowałem Triste Cordis.

 

Co to oznacza? Wujek google Wam pomoże... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nazwiska. Mój nauczyciel od historii zaczął mnie nazywać "Generałem". Okazało się, że istniał niemiecki generał o podobnym do mojego nazwisku. Zaczęli mnie tak nazywać pozostali nauczyciele i tak to do mnie przylgnęło. Po jakimś czasie zdrobniłem przezwisko, żeby móc się wyróżniać w internecie - Generałów jest wielu, Generałkiem jestem ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arashel, imię żeńskie arabskie. Siedzę trochę w arabskich klimatach. Po drugie, końcówka mojego nicka. Nick generator + trochę gramatyki i powstało. Gram na tym nicku jakoś siedem, osiem lat, ale jakiś (nie powiem kto) splagiatował mój nick parę lat temu i grał na Tibia.pl i tak dalej. Dlatego z tym nickiem raczej nie kojarzy się mnie :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

Historia mojego nicku jest krótka. Little jako młody/niski, a bart jako Bartek. Wymyślony wtedy tylko na to forum, lecz teraz używam go prawie wszędzie. Odwzierciedla mnie, jako że nie jestem za wysoki :ajsleepy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damikkos? Hmm... Nudziło mi się na lekcji historii w klasie IV podstawówki, na ławce były wybazgrane różne napisy. Moją uwagę przykuł napis "Sasik" to ja postanowiłem maznąć swój czyli "Damik" (od imienia).

Potem dodałem "o", żeby uzyskać całkiem fajny nick do postaci w DBVictory (taki OTS w klimacie Dragon Ball).

Gdzieś tak rok czy półtora później zauważyłem, że moi koledzy mają końcówkę "os" w nicku np. "Wakos" więc, nie chcąc odstawać od reszty, przerobiłem nick na "Damikos" :)
Półtora roku temu kupiłem dostałem na gwiazdkę premium do Minecrafta, i musiałem znowu zmieniać nick. Podwoiłem więc "k" w moim nicku i odtąd zwą mnie Damikkos :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego sayback?
 
W sumie to trochę skomplikowane :crazytwi3:
 
Tak naprawdę jest to połączenie dwóch słów:
 
- Pierwszy człon to sajlens. Jest to nick którym posługuje się w różnych grach internetowych. Lecz na tym forum postanowiłem byc bardziej oryginalny. Sajlens to angielskie słowo które oznacza "cisza!" Po angielsku piszę się to silence, ale ja piszę to tak jak brzmi.

 

- Drugi człon to back czyli "do tyłu". To słowo akurat dodałem żeby brzmiało oryginalnie i pasowało do pierwszego członu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alder- Ze starożytnego języka równie starożytnych indian albańskich oznacza " siewca pomidorów" a teraz na poważnie, chciałem dodać komentarz na FGE dotyczący smoczych łez, pierw chciałem posłużyć się nickiem z wota, ale uznałem że lepiej będzie wymyśleć co nowego i tak oto z przypadkowych liter srodził się Alder, spodobało mnie się to i tak też zostało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ruch w temacie :3

 

Teraz Pan Admin (albo Pani Admin) powiedzą "spamowisko, kosz" albo "zatwierdzam temat" :)

W końcu wypowie się ten, kto się chce wypowiedzieć i temat umrze gdyż jest on jedynie jednorazowym pomysłem, nie mówię że złym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnego razu miałem potrzebę wymyślenia sobie jakiegoś nicku. Myślałem na tym bardzo długo, lecz po jakimś czasie przypomniała mi się bajka "Kung fu Panda", i wpadłem na pomysł by przekształcić nazwę postaci jaką był TaiLung na LungTai. I to tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...
Jakieś pół roku temu miałem okres dużego zainteresowania twórczością Huntera S. Thompsona, pioniera dziennikarskiego stylu "Gonzo" i znerwicowanego narkomana.
Musiałem wtedy wymyślić kilka nicków, a że "Doktorów Gonzo" było na tamtych forach/portalach mnóstwo powstał MisterGonzo. I tak zostało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick raczej odkrywczy nie będzie, no jest to pozostałość z czasów gdy chodziłem do liceum. na początku zwracał się i ta tak do mnie tylko mój Wuefista i katecheta, ale potem widać kolegom się spodobało , więc zaczęli na mnie wołać Zandi, albo Zandersen, bo mam na nazwisko Zandecki i tak szczęście ze nikt nie przejęzyczył w moim przypadku bo nna moją mlodszą siostrę z tego powodu wołają jak na pewną tylną część ciała,  a co do mnie to ostatnio wymyślili mi 3 wariant mojego Ncka - Zanda, ciekawe co będzie dalej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, nick jak chyba każdy może zauważyć, wziął się od mojego imienia, natomiast litery GR od pierwszych dwóch liter mojego nazwiska, a "8" jest dlatego, bo wtedy chciałem się zarejestrować w jakiejś grze, ale nick kubaGR był zajęty, to dałem kubaGR1, zajęty, potem kubaGR2, zajęty, i tak do kubaGR5, bo jak już kubaGR5 był zajęty, to dałem wtedy od razu kubaGR7 i tak zostało. Natomiast 7 zamieniłem na 8 rok później, i teraz daję sobie cały czas 8. Odtąd właśnie mój nick to kubaGR8.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyłącze się do zabawy więc...

 

Zanim jeszcze zalogowałem się na MLPPolksa lubiałem przeglądać sobie otpowiedzi na pytania i to szczegulnie w dziale Twilight (The Best Pony Forever) a tam spodobała mi się postać Solara of Eclipsy (i jego teksty) który w pewnym sęsie bardzi mnie przypominał no i był jednorożcem a to moja ulubiona klasa...Tfu, rasa w bajce. Że lubie  także nazywać się na stronach coś z angielskiego więc jest SolarIsEpic a połączone jest dla...Epickości a właśnie, to "Epic" wzieło się stąd że ta postać wydawała mi się epicka oraz dlatego że nadużywam tego słowa. A po za tym kojarzy się to z magią a magia is good.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

No to też coś opowiem, by zniszczyć nadzieje i marzenia tych, którzy myślą, że ja i matjasek mamy wspólny nick.

Matyas: Zainteresowałem się kiedyś własnym imieniem, pochodzeniem, znaczeniem etc. Wtedy dowiedziałem się, że moje imię pochodzi z hebrajskiego i takie tam, ale ważne było jak to imię zapisywało się w różnych językach. W łacinie i w niemieckim piszę się Matthias, ale spodobała mi się wersja węgierska i tak powstało Matyas. 

Corra: Po już długim czasie w fandomie, postanowiłem dodać sobie drugą nazwę, która rozróżniała by jednego Matyas od drugiego, szukam i szukam, nic ciekawego nie znalazłem, więc znów postanowiłem sięgnąć po imiona i nazwiska, a że jestem dumny z swojego drzewa genealogicznego, wziąłem stare nazwisko Corradini, odciąłem parę liter i tak powstało Corra :P to tyle z historii  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówiłem to już kiedyś?

Jak nie to... Halo i Gothic. Pełna wersja nicku to "MasterBezi117" ale ze względu, że przed rejestracją Lucy powiedziała mi, że nie można mieć cyfr w nicku (co teraz widzę, że jest nieprawdą), to skróciłem nick o liczbę 117.

Ten nick powstał już w połowie 2009 roku (mniej więcej nick ma już te 4 lata), wymyśliłem go podczas gry w Halo ale pierwszy raz oficjalnie użyłem rejestrując się na serwisie YouTube. Ale do rzeczy, objaśnię każdy człon nicku a jest ich 3 (na MLP Polska 2 bo bez członu z cyframi).

Master - bo Master Chief, główny protagonista serii Halo (no w prawie wszystkich odsłonach gier z tej serii).

Bezi - z kolei to główny protagonista Sagi Gothic (co prawda w Arcanii i dodatku stary Bezi nie jest protagonistą, ale też protagonista z Arcanii jest Bezimiennym) i to skrót od Bezimienny. I z kolei, że nie lubię swojego prawdziwego imienia, to wszędzie w internecie (i czasami w realu też) podaję się jako Bezi a swoje prawdziwe imię ujawniam tylko osobom zaufanym.

117 - numer taktyczny MasterChiefa.

 

A i teraz myślałem nad modyfikacją nicku poprzez dodanie czegoś związanego z kucami i bez modyfikacji żadnych członów starego nicku lecz brak pomysłów.

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...