Jump to content

Strona Główna  |  Ogłoszenia  |  Lista Fanfików  |  Fanpage  |  Feedback
Sign in to follow this  
Dead Radio Man

Eureka Seven i Erueka Seven AO

Recommended Posts

Eureka+Seven.jpg

 

 

Eureka Seven, a więc anime które jest jednym z moich ulubionych. Polecam je każdemu kto chcę obejrzeć zacne Anime ale nie może się zdecydować.

 

Trochę fabuły :

 

Eureka Seven, w Japonii znana jako Psalms of Planets Eureka Seven (jap交響詩篇エウレカセブン Kōkyōshihen Eureka Sebun) – to anime o mechach, miłości oraz walce stworzone przez studio BonesEureka Seven opowiada historię Renton'a Thurston'a oraz przestępczej grupy Gekkostate, jego przyjaźni z enigmatycznym pilotem mecha - Eureką oraz o tajemnicy Coralian.

 

Akcja w Eureka Seven dzieje się wokół Rentona Thurstona, czternastoletniego syna Adroca Thurstona, wojskowego badacza który umarł ratując świat. Prowadzi nudne życie razem z dziadkiem mechanikiem w nudnym mieście, gdzie nic ciekawego się nie dzieje. Kocha refować, sport podobny do surfowania z tym, że tu powietrze jest medium. Marzy by dołączyć do przestępczej grupy Gekkostate, której liderem jest jego idol Holland, legendarny refer.

Nadarza się okazja do tego, kiedy mech, zwany Nirvash typeZERO, oraz Eureka, członek Gekkostate, lądują na domu, w którym Renton mieszkał ze swoim dziadkiem. Dziadek nakazał mu dostarczyć specjalną część do Nirvasha zwaną "Amita Drive", która miała obudzić drzemiącą w Nirvashu typeZERO moc. Po tym zdarzeniu Renton dostaje zaproszenie do dołączenia do Gekkostate, gdzie szybko przekonuje się, że życie jako członek Gekkostate jest nieco inne niż sobie wyobrażał i czytał w magazynie ray=out. Tylko jedna rzecz sprawia, że to wszystko dla Rentona jest "warte świeczki" - Eureka, pilot Nirvasha typeZERO. Renton, Eureka oraz Gekkostate doświadczają przygód, które ukształtują ich przyszłość jak też przyszłość całego świata.

Eureka Seven występuje duża liczba wątków. Jednym z najbardziej przeważających wątków w serii jest racjonalna i religijna tolerancja i harmonia, występująca pomiędzy postaciami w serii jak też konflikty pomiędzy nimi. Innym z wątków w anime są wojny oraz subkultury. W serii występują także personalne wątki takie jak rodzicielstwo i rodzina, a także pierwsza miłość Rentona i Eureki. Tożsamość oraz Ochrona grają dużą rolę dla Rentona i Eureki, ponieważ oboje mówią, - "Jestem sobą" - wiele razy podczas serii oraz Renton przysiągł chronić Eurekę. W serii występuje także wątek dorastania.

 

 

 

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Pegasis89

Pamiętam te anime, trochę jak przez mgłę. Eureka moim zdaniem miała trochę "miałką" fabułę, a postacie trochę takie karykaturowane były, co  nawet widać na załączonym obrazku powyżej. Jednak miło się oglądało mi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...