Skocz do zawartości

Efekt Magii [NZ][Crossover][Sci-Fi][Przygoda][Violence]


Recommended Posts

Cóż... Mój pierwszy poważny (czytaj: opublikowany) fanfic napisany po polsku. Jest to crossover MLP:FiM z serią Mass Effect, opierający się luźno na historii znanej z gier (nie biorę pod uwagę książek, gdyż moim zdaniem są słabe ;P ). Zdaję sobie sprawe, że takich fanficów jest już niemało, jednak pomysł chodził mi po głowie od prawie roku i uznałem, że trzeba w końcu usiąść i coś napisać. Mam nadzieję, że uda mi się doprowadzić ten projekt do końca, oraz że spodoba się on zarówno fanom serii, jak i osobom jej nieznającym. Wszelka konstruktywna krytyka będzie bardzo mile widziana. Zapraszam do lektury! :)

 

UWAGA: po dłuższej przerwie fanfik zostaje wznowiony, a już wydane rozdziały poddane zostały dość znaczącym zmianom - powracających czytelników zachęcam więc do ponownego zapoznania się ze wszystkimi rozdziałami :)

 

=================

 

 

2_1377288612.png

 

 

Minęło pięćset lat od kiedy Nightmare Moon została pokonana, a Księżniczka Luna na powrót zajęła miejsce u boku swej Siostry. Kucyki wyruszyły ku gwiazdom używając rozległej sieci Przekaźników Masy, starożytnych urządzeń stworzonych przez dawno wymarłą rasę obcych. Trzy Plemiona kucyków skolonizowały liczne planety a Equestria jest obecnie tylko jednym z wielu zamieszkałych światów. Cztery Księżniczki nadal czuwają nad swoimi poddanymi, choć ideały przyjaźni i harmonii utraciły wiele ze swojego dawnego znaczenia.

Do niedawna byłam jedynie zwykłą klaczą po dwudziestce, która dopiero co skończyła studia, pracującą na swoich pierwszych prawdziwych wykopaliskach na jakiejś zapomnianej przez Lunę planetce, nie do końca wierzącą w swoje szczęście. Jednakże jeden artefakt obcych i kilka tuzinów morderczych maszyn później zostałam rzucona w wir wydarzeń, które miały zdecydować o losie nie tylko mnie, ale i całej galaktyki.

Nazywam się Applecore. Oto moja historia.

 

EFEKT MAGII

[NZ][Crossover][Sci-Fi][Przygoda][Violence]

 

Wstęp

Rozdział I

Rozdział II

Rozdział III

Rozdział IV

 

 

Specjalne podziękowania dla Zodiaka za pre-reading i współpracę przy tworzeniu opowiadania, oraz dla Gandzi za korektę tekstu i pewne cenne uwagi :)

 

 

 

 

 

Spoiler ten zawiera linki do poprzednich wersji rozdziałów fanfika - zostawiam w topiku ze względów kronikarskich ;]

Wstęp

Rozdział 1

Rozdział 2

Rozdział 3

 

Specjalne podziękowania dla Niklasa, Dolara 84 oraz Kredke za pre-reading :ajawesome:

 

 

 

 

Aha, jeszcze jedna sprawa: fanfic bierze pod uwagę kanon MLP z pierwszych 3 sezonów, bez "Equestria Girls".

Edytowano przez Poulsen
zarf
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książki są fajne, jeno pierwsza jest zje:yay przez tłumaczenie. Tak jak ci mówiłem, zacne dzieło i pragnę więcej ^^

 

Ja czytałem pierwszą w oryginale i była na poziomie średniego fanfika. Po tym niemiłym zawodzie reszte sobie odpuściłem :grumpytwi:

 

Kolejny rozdział nadciąga, postaram się, abyście nie czekali zbyt długo :lie:

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja też z resztą nie mam.

Ty chcesz mnie zabić, tak?

 

Pojedyncze błędy w stylu niepotrzebna kropka w dialogu, ale to drobnostka. Poza tym: YAY. Kolejna spośród moich ulubionych serii gier doczekała się polskiego crossovera! Na razie troszku mało, ale poczekam na więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poulsen, ogólnie jest tak, że pierwsza książka wyszła średnio w oryginale i fatalnie w tłumaczeniu (asarianie ftw!). Dwie kolejne są już całkiem w porządku - czytałem, to wiem xd Aczkolwiek.... miało się nadzieję na opis wyglądu quarian w Odwecie, bo była odpowiednia scenka, ale tak to bezczelnie gość wyminął xD Tak czy siak, daj szansę następnej książce. 

 

I unikaj tych kropek w dialogach, bo będę krzyczał! :v

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, może kiedyś przeczytam, jak znajdę chwilkę wolnego czasu w końcu :ajunsure:

 

A co do kropek, to robię tak jak w tym poradniku co linka wrzucałeś mi kiedyś na forum FoE, więc powinno być dobrze :aj5:

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nikern: oj pojawi się, pojawi... :aj5:

 

Mały update: z racji tego, że wyjeżdżam na wakacje i przez 10 dni będę bez dostępu do komputera, nie wspominając o internecie, rozdział 2 ukaże się kiedy wrócę, po 20-tym sierpnia. Jest już prawie gotowy, ale niestety ze względu na pracę i inne zobowiązania nie będę miał czasu dokończyć go przed wyjazdem :ajsleepy:

 

Stay tuned! Historia dopiero się zaczyna :ajawesome:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zapowiada się ciekawie. Wydarzenia z początku kojarzą mi się z Eden Prime, tyle że bez Shepharda, który powstrzymałby wybuch bomb. Star Shimmer = Sunset Shimmer? ;)

 

Błędów żadnych nie wykryłem, ale czytałem dość szybko. Czekam na wejście kuca-Mordina albo Wrexa: "Za*yay*bista łajba, Shephard" xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Star Shimmer = Sunset Shimmer? ;)

 

Imię Komandor Shimmer wymyśliłem prawie rok temu, na długo przed EqG, więc raczej nie :ajawesome:

 

Co do postaci typu Wrex/Mordin to się zobaczy, staram się nie wyrywać ludzi/obcych z gier z mięsem i nie wstawiać ich na chama do historii. Jak ktoś taki podpasuje do fabuły, to może się pojawi.

 

Edit: Dodałem w pierwszym poście obrazek, bo tak :aj3:

Edytowano przez Poulsen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Cześć i czołem! Przybywam z nowym, mającym ponad 5k słów rozdziałem :ajawesome: Tych, którzy na niego czekali przepraszam, ze tyle to trwało (miałem po drodze kolejną przeprowadzkę i takie tam), zaś tych, którzy już o niniejszym fanfiku zapomnieli zapraszam do odświeżenia znajomości :v6Jdq:

 

 

Rozdział 3: Widmo

 

 

Jak zwykle, podziękowania dla moich wspaniałych pre-readerów, Dolara, Niklasa oraz Kredke :ajawesome:

 

Aha no i:

 

つ ◕_◕ ༽つ give comments

Edytowano przez Poulsen
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie!

 

Myślałem, że fanfik umarł, ale jednak nie.

Rozdział 3 jest bardzo dobry i jakoś się nie czuje 5 tysięcy słów. Czekam na więcej, fanfik jest naprawdę wart czytania!

 

Pozdrawiam

 

Fanfik żyje i żyć będzie :ajawesome:  Cieszę, się, że rodział się podoba :v6Jdq:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Myślałam, że zajmują się ważniejszymi sprawami, jak właściwa krzywizna ugięcia bananów i temu podobnymi."

 

Mistrz.

 

Drobne nawiązania do oryginalnej trylogii były wspaniałe (okna to słabość konstrukcyjna xD). Bardzo dobry rozdział i czekam na więcej ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Myślałam, że zajmują się ważniejszymi sprawami, jak właściwa krzywizna ugięcia bananów i temu podobnymi."

 

Mistrz.

 

Drobne nawiązania do oryginalnej trylogii były wspaniałe (okna to słabość konstrukcyjna xD). Bardzo dobry rozdział i czekam na więcej ;)

 

Cieszę się, że ktoś to zauważył i docenił :aj3: Na kolejny rozdział trzeba będzie nieco poczekać, bo wracam (w końcu :yHRvV:) do prac nad tłumaczeniem FoE. Postaram się jednak wyrobić w miesiąc-półtora :lie:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Po ponad 3,5 roku od ostatniego posta w tym zacnym topicu, Efekt Magii tryumfalnie powraca!:ajawesome::ajawesome::ajawesome: Wybaczcie tak długą przerwę w publikacji... czegokolwiek związanego z tym opkiem, ale jakoś tak wyszło T.T W ramach rekompensaty przynoszę Wam zredagowane i poprawione: wstęp oraz trzy pierwsze rozdziały, jak również całkiem nowy rozdział czwarty! :ajawesome: zmiany wprowadzone w już opublikowanych rozdziałach są miejscami dosyć istotne, dlatego zachęcam do ponownego zapoznania się z całością opowiadania :ajawesome: Ja tymczasem zaś wyruszam, aby rozpocząć prace nad rozdziałem piątym...

 

Wielkie podziękowania dla Zodiaka za pre-reading i współpracę przy tworzeniu opowiadania, oraz dla Gandzi za korektę tekstu i pewne cenne uwagi :D

 

Wstęp

Rozdział I

Rozdział II

Rozdział III

Rozdział IV

Edytowano przez Poulsen
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...