Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Symulatory


Cipher 618

Recommended Posts

Na Steam trwa obecnie wyprzedaż świąteczna. Jednym z ciekawszych tytułów jest "Simple Planes". To taki "Kerbal..." o samolotach, a raczej czymś co ma wznieść się w powietrze. O ile model lotu jest w 100% zręcznościowy (służy tylko do testów) to fizyka pojazdów jest bezlitosna. Pod uwagę brane są: aerodynamika, środek ciężkości, napęd... Zbudowanie "tradycyjnego" samolotu jest fajne, ale tworzenie dziwnych konstrukcji i testowanie ich sprawia najwięcej frajdy. Próbowałem odtworzyć "ścigacz" Anakina z Gwiezdnych Wojen - "jaka piękna katastrofa" :pinkiehappy:

 

Ok. Trochę to kosztuje, wygląda paskudnie, ale polecam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

 

Pograłem sobie w Farming Simulator 2015 (ten od Giants Software). Do zakupu zachęciła mnie wersja "2014" wydana na "urządzenia mobilne". I jedna i druga na początku jest niesamowicie nudna, ale dość szybko się "rozkręca". Trzeba brać pod uwagę ceny różnych rzeczy, zatrudniać pracowników (chyba, że ktoś chce "obrabiać" kilka pól na raz) i nastawić na jeden typ zbiorów. Nie da się ogarnąć wszystkiego (zwierzęta, drewno, uprawa ziemi). Najbardziej bałem się sterowania. W końcu to tylko pad, a funkcji jest więcej. Na szczęście autorzy dali radę używając "kombosów" w stylu "L1 + kwadrat". Co prawda wymaga to przyzwyczajenia (szczególnie przy skomplikowanych maszynach), ale później nie sprawia ono żadnych problemów. Niestety AI leży. Potrafi zablokować się na kamieniu, zaorać zasiane pole itp. Trzeba na nich uważać. "Hardkorowcy" mogą ustawić czas rzeczywisty. Ja mam przyspieszony o 5 razy oraz zwiększone tempo wzrostu plonów. 

 

Wszelkie pojazdy są licencjonowane (jest nawet Zetor), mają widok "zza kierownicy", ale niestety fizyka nie jest idealna. Można pobawić się w off-road. Najbardziej denerwuje brak jakiejkolwiek muzyki :derp5: No bez jaj... Można to "naprawić" uruchamiając w tle Spotify, ale to konkretne przegięcie. Nawet w badziewiu wydawanym przez PlayWay coś tam "plumkało". Grafika jest całkiem niezła, ale wczytywanie się obiektów na oczach gracza jest niewybaczalna (to konsola a nie PC). Pomimo błędów gra wciąga jak woda mój traktor. Tak, niechcący utopiłem traktor. Jakieś pomysły jak go wyciągnąć? :derp2:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Swego czasu w Lidlu była wyprzedaż symulatorów. Kupiłem "Symulator straży pożarnej". Lista błędów i chorych pomysłów ciągnie się jak rolka papieru toaletowego (50% gratis). W mieście nie świecą się latarnie. Węże mają nieskończoną długość - może przenoszą wodę przez WiFi? NPCe nic nie robią (pomijam gościa, który podlewał las gdy nie było zagrożenia przeniesienia się ognia). W trakcie jednego z zadań musiałem wyciągnąć ofiarę z samochodu. Niby fajne urozmaicenie (ile można gasić śmietniki), ale auto paliło się, a kobieta jakby nigdy nic siedzi sobie w środku. Nie zabrakło tak "ekscytujących" zadań jak... ratowanie rowerzysty, który się przewrócił :lol: AI? Mistrzostwo - "wyłącz niebieskie światła, nie jesteśmy na służbie" - powiedziała koleżanka w drodze do pożaru. Warto było zapłacić za taki kabaret. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 4 years later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...