Skocz do zawartości

[Archiwa Forum] Symulatory


Cipher 618

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ostatnio kupiłem sobie w "bundlu" Ship Simulator Extremes. W moim przypadku, póki co, jest to "Ship Sink Simulator" xD Ok, gra jest genialna. Trzeba wbić sobie do głowy, że nawet najmniejszy statek nie "zahamuje" ot tak. Trzeba to robić wcześniej, uwzględnić opór wody etc. Do sterowania przyda się pad (a najlepiej joystick, perfekcyjny będzie wolant) i klawiatura. Trochę jest tych przycisków.

 

Drive Club (PS4) - myślałem, że to taka Forza na PS4, ale już pierwszy zakręt udowodnił mi, że jestem w błędzie. Gra jest bardzo wymagająca i trudna. Lepiej zapomnieć o wyjeżdżaniu po za tor, żeby skrócić sobie drogę. Dostajemy za to "prezent", w postaci sekund. Ustawienie:

 

- noc

- burza

- ulewa

 

Istne samobójstwo. Swoją drogą efekt wody spływającej z szyby... po prostu :twilightconfused: Spływa z szyby na zakrętach, po ulewie na asfalcie zostają kałuże (a MS tak się chwalił Forzą Horizon 2) itp. Niestety, masa aut jest płatna, ale to co jest w "podstawce" w zupełności wystarcza (żeby się rozbijać, zanim nabierzemy pokory).    

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Polecam Silent Hunter. Symulator okrętu podwodnego, realizm stoi na wysokim poziomie. Część 4 jest wg mnie najlepsza, choć 5 też jest niezła (ale to bardziej arkadówka, pod względem realizmu 4 deklasuje pozostałe). Tylko fabuła i klimat trochę słabo wypadają, ale to przecież symulator :P

Edytowano przez Lepus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daaaawno temu (~3 lata wstecz) jeszcze jeździłem. Fajne bardzo, dopóki nie dostało się Trainza.

No Trainz lepszy nigdy nie zapomnę jak budowałem tam polskie trasy,tylko zależy w którego grałeś w trs2006 były polskie budynki i składy a w następnych trzeba wszystko ściągać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trainza to chyba każdy grał ehh fajna była jazda "kiblem" po trasie stworzonej przez siebie, jednak (moim zdaniem) nie jest to pełnowymiarowy symulator.

Pytanko. Grał ktoś kiedyś w omsi/omsi2?

 

 

No Trainz lepszy nigdy nie zapomnę jak budowałem tam polskie trasy,tylko zależy w którego grałeś w trs2006 były polskie budynki i składy a w następnych trzeba wszystko ściągać

 

 

1. Posiadam wersje 2009 i 2012.

 

2. OMSI 1 i 2 posiadam :3 Aktualnie dłubię przy Grundorfie, trochę go "kucykuję".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 1 edytora map nie odpalałem. Całkiem fajna gierka jazda Solarisem po Szczecinie kupa frajdy, jeszcze do tego ta interaktywność extra.

Offtop - sprawdzę czy radio YAY będzie hulać xd

Edytowano przez DaringDo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trainza to chyba każdy grał ehh fajna była jazda "kiblem" po trasie stworzonej przez siebie, jednak (moim zdaniem) nie jest to pełnowymiarowy symulator.

Pytanko. Grał ktoś kiedyś w omsi/omsi2?

w omsi grałem,tyle że przy tej (ilośći) map ciężko było grać więcej niż dwa tygodnie a ściągać tras nie umiem,chciałem ściągnąć Ikarusa w barwach MZA warszawa

1. Posiadam wersje 2009 i 2012.

 

2. OMSI 1 i 2 posiadam :3 Aktualnie dłubię przy Grundorfie, trochę go "kucykuję".

mam 2012 i właśnie buduję polską trasę ruską infrastrukturą :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sry bo się zgubiłem gadamy o omsi TRS-ach itp,moglibyśmy zrobić ale na modach? jak będę miał czas to jakieś zainstaluje

pierwsze to muszę kupić dwójkę :rd11:

 

OMSI 2 na Steam lata po ~32 ojro, pozostaje Aerosoft bądź inne internetowe sklepiki... ewentualnie mogę podać mapę (bo w moich planach mapa była robiona w jedynce i jest dostosowana pod 2) i lokalizację "naszej zajezdni (aka depota)".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMSI 2 na Steam lata po ~32 ojro, pozostaje Aerosoft bądź inne internetowe sklepiki... ewentualnie mogę podać mapę (bo w moich planach mapa była robiona w jedynce i jest dostosowana pod 2) i lokalizację "naszej zajezdni (aka depota)".

Ok,moglibyśmy tez zagrać w TRS-a 2012 bo jak już wcześniej wspominałem buduje (polską) trasę kolejową mam już doświadczenie z 2006 więc nie będzie ona amatorska :D,do zbudowania jej potrzebuję jeszcze trochę czasu ale będzie dobra do multiplayera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Biedronce można kupić "Car Mechanic Simulator 2015". Wahałem się, czy to kupić (większość "cośtam symulator" to badziewia). Mimo to, kupiłem ją i nie żałuję. Gra jest genialna. Zlecenia są generowane losowo. Samochody można rozłożyć praktycznie na czynniki pierwsze.

 

Na początku nie warto brać się, za naprawę podzespołów na własną rękę. Lepiej sprzedać zużytą część, niż ją uszkodzić. Początki są trudne. Zlecenie: "wymień filtr oleju oraz powietrza". Wiecie gdzie one są i jak się do nich dogrzebać? A no właśnie... A to tylko początek naszej kariery. Polecam każdemu miłośnikowi motoryzacji. Może nie ma tam licencjonowanych aut, ale zabawa jest przednia. 

 

PS. W maju otrzymamy dodatkowe auto. "Malucha"  :twilight2:  Tak, będziemy mogli naprawiać "kaszlaka". 

Serdecznie polecam - cena: 40zł 

 

PS2. Jeśli chcecie ją kupić - pospieszcie się. 13 mają dać nowe tytuły. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Może się przydać jeśli będziemy się przygotowywać do naprawy danego samochodu który właśnie jest w tym symulatorze,maluch ok fajnie jakby był jeszcze duży fiat,mi by się przydało akurat nim najbardziej jestem zainteresowany,poczekamy może dodadzą :D

Tyle że ja w symulatorach wolę czymś jedzić :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kioskach jest wersja 2014. Dużo słabsza, a raczej mniej rozbudowana. Wciąga i kosztuje raptem 10zł. Zainteresowani powinni szukać, gry w "kartoniku" (gra, okładka, karton w środku). O ile mnie pamięć nie myli, na okładce znajdziecie faceta grzebiącego pod maską. Tytuł - chyba - "Mechanik Samochodowy". "Warsztat samochodowy. Edycja rozszerzona 2014" 

W tej samej serii jest Ship Simulator 2008. Jeśli macie słabszy sprzęt, który nie uciągnie wersji Extreme - warto. Firmie takiej jak V-Step można zaufać.

Może się przydać jeśli będziemy się przygotowywać do naprawy danego samochodu który właśnie jest w tym symulatorze,maluch ok fajnie jakby był jeszcze duży fiat,mi by się przydało akurat nim najbardziej jestem zainteresowany,poczekamy może dodadzą :D

Tyle że ja w symulatorach wolę czymś jedzić :P

W takim razie:

1. Xbox - Forza

2. Playstation - GT5/6

3. PC - seria RACE

Aha, jak już wspominałem, auta są bez licencji. Pogram gdy dodadzą tego "kaszlaka".

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wczoraj kupiłem sobie dość... ciekawą grę. Recovery Search & Rescue Simulator. Co prawda to "symulator strażnika leśnego" :crazytwi2:. ale jest niesamowicie realistyczny. Autorzy nie silili się na epickie misje ratunkowe typu: "uratuj Golluma zanim wpadnie do lawy", a postawili na życie codzienne. A to jakiś dowcipniś ukradł nam krótkofalówkę, a to w nagrodę szefostwo zorganizowało jednoosobowy piknik - nagroda za znalezioną "zabawkę". Pal licho, że mamy już "łoki toki" xD Następne zadanie jakie otrzymałem to odnalezienie "nieporządku" zostawionego po turystach. Zobaczymy co będzie dalej. Z pewnością gra dostarczy więcej adrenaliny, niż seria CoD czy Battlefield. 

Grafika jest niesamowita. Tak bogate otoczenie sprawia, że potrzebujemy wyjątkowo mocnego komputera. Co więcej pracujemy w ekstremalnych warunkach. Wszystkie stworzenia najwidoczniej wyginęły (pomijam świnię, niestety nie udało mi się jej złapać). Ba, nawet wiatr padł ofiarą jakiejś bestii, którą zapewne będziemy musieli pokonać w ostatniej misji (Kratos nie dałby rady). 

A tak na serio, to bardzo "śmiechowa" gra. Tak głupia, idiotyczna, pełna nielogiczności, że aż warto zagrać. Dobry kabaret "za dychę"? Czemu nie... Tym bardziej, że gratis dają 3 gry: Trucker 2, jakieś czołgi (pamiętacie te z "polskiego NESa"? - mamy tutaj wersję 3D. Tyle że nudniejszą) oraz Super Motocross Afrika czyli takie bardzo ubogie Trials.  

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat. Co się porobiło... Wiecie czego nie ma? "Symulatora symulatora" oraz "symulatora oddychania", czy innych funkcji życiowych. Jeśli "Symulator Kozy", który powstał dla żartu - premiera 01.04.2014, a autorzy zapewniają, że nie będą wypuszczać łatek - bo tak jest śmieszniej, to coś tu jest nie tak. Rozumiem, że ze względu na głupotę w dawkach śmiertelnych robi taką furorę, ale żeby za to płacić? Ba, trafiła na sklepowe półki :facehoof: Nie mam pytań. Poza tym, ostatnio widziałem Symulator Śmieciarki i Recyklingu.

 

EDIT - sorry, zły guzik. Zamiast "04" napisałem "02" :facehoof:

Cofam to co "powiedziałem". Symulator Kozy oczywiście nie ma nic wspólnego z symulacją, ale to najbardziej debilna, głupia, bezsensowna, a za razem najśmieszniejsza gra jaką widziałem. Jeśli ta gra coś symuluje, to błędy: fizyka, kolizje etc. Autorzy, tak jak w serii UT wmontowali mody. Możemy założyć "jetpack", nauczyć się okrzyków ze Skyrima czy... założyć maskę Deadmou5'a i włączyć muzę (NPCe zaczynają tańczyć). Gra nie ma żadnego celu, ale przyciąga jednym - gdy poznamy "możliwości" zwierzaka, zaczynają się eksperymenty. 

https://www.youtube.com/watch?v=CIhciGqYqSg

Lqo7znN.jpg 

RmoMLyB.jpg 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Zapewne słyszeliście o takim cudzie...hqdefault.jpg

 

„Symulator kamienia” to oryginalna produkcja niezależna, reprezentująca nowe, nieco ironiczne spojrzenie na gatunek symulatorów. Pozwala ona na podziwianie różnego rodzaju głazów w rozsianych po całym świecie, zróżnicowanych środowiskach oraz udział w szeregu zręcznościowych mini-gier. -źródło GRYonline.pl.....inaczej mówiąc twórcy zaszaleli....:facehoof:   Mówię wam przeczytajcie ten opis uważnie.

 

Edytowano przez Rapid
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...