Skocz do zawartości

<<Spoilery>> sezon III


Lukiner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1.7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zastanawia mię to, czy Twilight przeholuje ? Skoro to pojedynek magiczny z tego co już wiemy "dobra ze złem",a na pewno nie będzie tak łatwo wygrać. Widzimy Trixie posiada dość potężne czary , więc Twi będzie musiała się nieźle wysilić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzałem na wiki i jest tam obraz Twilight z naszyjnikiem , Trixie z naszyjnikiem i Zecora , a na dodatek pisze tam że przegrała Twilight.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale patrzałem na wiki i jest tam obraz Twilight z naszyjnikiem ' date=' Trixie z naszyjnikiem i Zecora , a na dodatek pisze tam że przegrała Twilight.[/quote']

Możliwe, że Zecora zrobiła lub miała ten naszyjnik ze sobą, i oba (ten u Trixie oraz ten u Twilight) mają coś wspólnego z magią zebr, stąd też Zecora wie o nich (a poza tym, ta zebra naprawdę zna się na wielu sprawach, patrz Parasprite - była pierwszą, po Pinkie, która rozpoznała czym są te robale; wniosek taki, że może wiedzieć nawet o magicznych naszyjnikach).

A wyczuwając nieuczciwość u Trixie, Zecora mogła dać Twilight bliźniaczy naszyjnik, aby zapobiec większemu nieszczęściu (tylko ja zauważyłem, że naszyjnik Trixie wygląda jak coś złego?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczyło mnie jednak zachowanie Twi. Od razu na nią wrzeszczy' date=' a w poprzednim odcinku z Trixie nie okazywała raczej złości do Trix. Tylko uspokoiła tego niedźwiadka i do niej nic praktycznie nie miała (prawie). A tutaj ona od razu z tym Spikiem krzyczą żeby się wynosiła ... A jeśli ona by miała pokojowe intencje z przyjaźnią i w ogóle to takie zachowanie powierniczek harmonii jest całkowicie nie na miejscu. Oczywiście każdy wie, że nie miała pokojowych intencji[/quote']

No to jest oczywiste....

Po pierwsze, TS, zmieniła się już od poprzedniego kontaktu z Trixie i stała się bardziej śmiała i pewna siebie.

Po drugie, poprzednio Trixie tylko się przechwalała, ale w sumie nic złego nie robiła, a teraz od razu atakuję wszystkich dookoła.

Po trzecie, jest teraz Ona dużo bardziej agresywna, niż poprzednio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ee nope raczej to będzie Sombra on ma czerwone oczy a Trixie jest tylko jego nowym ciałem, sama woli iść raczej na skróty czyli cytując mistrza Yodę ciemną stronę tchórze wybierają

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, może Sombra wypadł z obiegu, i teraz próbuje innymi metodami walczyć :)

Raczej wątpię, żeby ten naszyjnik należał do Sombry. Przede wszystkim dlatego, że Sombra został zniszczony całkowicie (tylko róg gdzieś poleciał). Jeżeli już to Trixie znalazła jego róg i przerobiła go na naszyjnik, chociaż i ta teoria jest kulawa.

Moim zdaniem, ten naszyjnik jest po prostu jakimś starym artefaktem, który znalazła Trixie. Kto wie ile takich świecidełek jest na świecie? Albo czując chęć zemsty, Trixie sama zebrała odpowiednie instrukcje oraz składniki, i wykonała ten wisior. Odkrywając jego niesamowicie wielką moc, zdecydowała się na odwet na Twilight. A reszta to już historia.

Zauważyłem jeszcze czerwony kamień, oraz to jak magia Trix bardziej przypominała transmutację niż cokolwiek innego. Może tajemnica tkwi w kamieniu? Może Trixie znalazła/zdobyła/ukradła/stworzyła... Kamień Filozoficzny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, żeby ten naszyjnik należał do Sombry. Przede wszystkim dlatego, że Sombra został zniszczony całkowicie (tylko róg gdzieś poleciał). Jeżeli już to Trixie znalazła jego róg i przerobiła go na naszyjnik, chociaż i ta teoria jest kulawa.

Moim zdaniem, ten naszyjnik jest po prostu jakimś starym artefaktem, który znalazła Trixie. Kto wie ile takich świecidełek jest na świecie? Albo czując chęć zemsty, Trixie sama zebrała odpowiednie instrukcje oraz składniki, i wykonała ten wisior. Odkrywając jego niesamowicie wielką moc, zdecydowała się na odwet na Twilight. A reszta to już historia.

Zauważyłem jeszcze czerwony kamień, oraz to jak magia Trix bardziej przypominała transmutację niż cokolwiek innego. Może tajemnica tkwi w kamieniu? Może Trixie znalazła/zdobyła/ukradła/stworzyła... Kamień Filozoficzny?

Nienawiść jest potężnym uczuciem, ale bez przesady, żeby Trixpaw był zdolny do stworzenia takiego kamienia musiałaby stać się niesamowicie mądra bez tego swojego chwalipięństwa, a na to raczej nie liczę po za tym gdy patrzy się na Trailer zapowiadający 3 sezon to Trixe po tym gdy wygrywa za 1 razem to odmładza AJ i Rarcię do statusu Filly, o ile wiem Kamień filozoficzny nie posiadał zdolności odmładzania jego nieśmiertelność polegała raczej na zatrzymaniu procesu starzenia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wątpię, żeby ten naszyjnik należał do Sombry. Przede wszystkim dlatego, że Sombra został zniszczony całkowicie (tylko róg gdzieś poleciał). Jeżeli już to Trixie znalazła jego róg i przerobiła go na naszyjnik, chociaż i ta teoria jest kulawa.

Moim zdaniem, ten naszyjnik jest po prostu jakimś starym artefaktem, który znalazła Trixie. Kto wie ile takich świecidełek jest na świecie? Albo czując chęć zemsty, Trixie sama zebrała odpowiednie instrukcje oraz składniki, i wykonała ten wisior. Odkrywając jego niesamowicie wielką moc, zdecydowała się na odwet na Twilight. A reszta to już historia.

Zauważyłem jeszcze czerwony kamień, oraz to jak magia Trix bardziej przypominała transmutację niż cokolwiek innego. Może tajemnica tkwi w kamieniu? Może Trixie znalazła/zdobyła/ukradła/stworzyła... Kamień Filozoficzny?

Że co "Sombra został zniszczony całkowicie", nie wierzysz w reinkarnacje xD, tego nie wiemy do końca. Taki potężny Sombra może być cały czas duchem obecny :D i nawiedza kuce :P ,albo stworzył Artefakty w których jest zaklęta jego dusza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawiść jest potężnym uczuciem, ale bez przesady, żeby Trixpaw był zdolny do stworzenia takiego kamienia musiałaby stać się niesamowicie mądra bez tego swojego chwalipięństwa, a na to raczej nie liczę po za tym gdy patrzy się na Trailer zapowiadający 3 sezon to Trixe po tym gdy wygrywa za 1 razem to odmładza AJ i Rarcię do statusu Filly, o ile wiem Kamień filozoficzny nie posiadał zdolności odmładzania jego nieśmiertelność polegała raczej na zatrzymaniu procesu starzenia

Raczę zwrócić uwagę, że napisałem "znalazła/zdobyła/ukradła/stworzyła", czyli Trixie wcale nie musiała go sama zrobić. Bardzo możliwe, że tylko natknęła się na niego w czasie swojej podróży, albo nawet zwędziła z jakiegoś magicznego muzeum, choćby z Manehattan'u lub Canterlot'u.

Zapominasz także, że Trixie ma wręcz księżycowe ego (wielkości Księżyca). Nie tylko zwykła nienawiść, ale także posiniaczona opinia i wygórowane mniemanie o sobie grają tutaj ważną rolę. Trix uważała się za najpotężniejszego jednorożca w dziedzinie magi (i nie tylko), a kiedy jej image został ochlapany błotem, nie zdziwiłbym się jeśli to uszkodziłoby nieco jej psychikę. Także nie wątpię, że wśród tej burzy uczuć mogłaby znaleźć dość determinacji, żeby faktycznie powiększyć swoje moce

Co do mocy kamienia, kim jesteśmy, żeby odgadywać jego tajemne moce? Spotkałem się już z wersją, że Kamień nie tylko służy transformacji, czy też wydłużania życia (Harry Potter, co?), ale może także służyć jako swoisty boost do mocy magicznych. Przykład z anime Slayers (bo stąd też moja referencja) - czarodziejka normalnie strzela kulą ognistą wielkości ludzkiej głowy (klasyczny Fireball), a z pomocą kamienia to samo zaklęcie zostaje wzmocnione tak, że kula powiększa się do rozmiarów człowieka. Możliwe, że ten kamień działa podobnie.

A także, ten status Filly, to również może być zwykła transformacja, nie odmłodzenie. Tak jak z kosmetykami i operacjami plastycznymi, wszystko może być powierzchowne. Jaki problem dla czarodzieja, który potrafi zamienić ołów w złoto, z pomocą kamienia także sprawić, żeby dwa kucyki zmieniły się tylko zewnętrznie? Tak samo jak sprawiła, że skrzydło Raibow stało się takie wielkie, albo połączyła Snip'a i Snails'a za rogi, to ja nie widzę problemu w redukcji Rarity i AJ do rozmiaru CMC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta mnie zastanawia jedna rzecz skoro Sombra padł według niektórych i się nie pojawi to po co twórcy przed sezonem gadali że będzie istotną postacią ? Poco by mieli robić wszystkich w bambuko, bo przyznam szczerze, że było by to strasznie dla nich nie wygodne ze względów finansowych. dlatego wierzę że Sombra się pojawi, a jak nie to... pozdrowienia z Skaro :molestia:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również, ale tak doskonały plan to tylko my jesteśmy wstanie wymyślić. Znając autorów historia nie będzie miała aż tak głębokiego dna. :/

*w stanie

Anom :/ Ale nie zdradzili jeszcze tytułu paru odcinków (w tym jednego w samym środku akcji). Powtarzam, mam wielką nadzieję, że Sombra wróci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak wiele innych kuców miało się tak bardzo zmienić po pewnych odcinkach. No i cóż, one są jednak praktycznie takie same. Jak dla mnie w dwóch pierwszych odcinkach pierwszego sezonu Twili raczej nie wątpiła w siebie i była normalna (tylko nie miała na początku przyjaciółek u boku i w ogóle przyjaźń była dla niej zua). No bo jaki normalny jednorożec wierzy aż tak w swoje umiejętności, że chce pojedynkować się z potężną NMM?!:nmm:

No dla mnie odcinek teraz wydaję się trochę bezsensu i od czapy ale w końcu niech im będzie.

2. No prawda, to się wydaję trochę dziwne. Ale może ona chce dać im jakąś zemstę czy coś. A może ona jest taka na wszystkich zdenerwowana z powodu tego amuletu? Może on nasila jej żądze zemsty?

3. No właśnie może to przez ten naszyjnik jak już mówiłam albo po prostu zrobiono z niej prawdziwą zuą postać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie zrobią z niej złego potwora, uwielbiam wredną i zadziorną Trixi która uwielbia wygrywać i stawiać na swoim, ale żeby od razu robić z niej złego. Chęć zemsty też rozumiem, w końcu została poniżona, a nikt tego nie lubi. Właśnie też myślę że ten amulet może żywić się i wzmacniać negatywne uczucia, takie jak chęć zemsty, zazdrość. Matko to trochę jak w przypadku Luny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zandi, to prawie jak obietnice wyborcze :), mówią tak a w praktyce robią co innego.

Spes ultima moritur (dla fanów Sombra)

też fakt, ale oni tworzą serial a nie program wyborczy,, a poza tym obietnice składali na kilka dni przed startem sezonu, to gdyby zrobili takie coś to by dużo stracili przynajmniej u mnie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...