Skocz do zawartości

<<Spoilery>> sezon III


Lukiner

Recommended Posts

Rozszerzone "streszczenie" odcinka:

"Twilight Sparkle accidentally casts a spell that switches the Cutie Marks and destinies of all her friends, and the only way she can reverse the spell is by writing her own magic. Little does she know that by achieving this great accomplishment, she will fulfill her destiny and emerge a princess."

źródło: http://press.discovery.com/us/hub/press-releases/2013/twilight-sparkle-earns-her-wings-and-becomes--2264/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1.7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Ja powoli się godzę z myślą, że Twili będzie alicornem. Jak już ma tak być to dwie ważne sprawy. Raz by był IV sezon, dwa by mane6 się nie rozpadł. Mam pewną wizję, że na koniec Twili odrzuci tytuł księżniczki, by nie stracić przyjaciółek. I mam nadzieję, że tak będzie.... może...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc ta-dam, jedno pomylone zaklęcie, Twilight na moment alicornem, Hasbro happy, bo może wypuścić zabawki, a twórcy, że nie muszą wywracać kanonu.

Nie byłabym aż tak pewna.

Twilight rzuca zaklęcie, która zamienia znaczki oraz przeznaczenia wszystkich jej przyjaciół, a jedynym sposobem na odwrócenie go jest napisanie swojego własnego zaklęcia. Nie zdaje jednak sobie sprawy z tego, że dokonując tego wielkiego wyczynu, wypełni swoje przeznaczenie, zostając księżniczką.

Cytat z wikii MLP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Isil i Anar to ma być na jeden odcinek z resztą dałem wam linka do EQUestria Dally i tam wszyscy tak mówią nikt nie panikuje nawet się z tego śmieją a my co panikujemy obgryzamy paznokcie jeszcze brakuje tylko tego aby ktoś się rzucił z przepaści. Miejcie kurka wiarę w twórców i moc przyjaźni bo ja mam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zandi, ona nie będzie księżniczką tylko na jeden odcinek. Tak jak jest napisane, Twi stworzy zaklęcie i dzięki temu wypełni swoje przeznaczenie, a Celestyna ozdobi ją skrzydełkami i koroną.

Ja to dołączam do ludzi, który głowią się nad tym, jak to wszystko zmieści się w jednym odcinku.

No bo jak?

Już mnie nic nie zdziwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam czytam te wpisy to nie wiem czy śmiać się czy płakać. Skąd wy bierzecie te wszystkie informacje. Dlaczego Twilight musi odrzucić wszystko by pozostać z przyjaciółkami. Ta wasza logika jest dziwna. Jeśli twi zostanie alicornem to nie wolno jej się przyjaźnić, ale jak będzie unicornem, to może mieć przyjaciół. To rozumowanie jest strasznie pokręcone. Czytacie wogóle to co piszecie. No ofense i wogóle, ale naprawdę śmieszne się czyta komentarze.

Kolejna rzecz: twi alicornem tylko na jeden dzień. Skąd te fakty? Oczywiście może się tak stać, ale nic nie wyklucza by została na zawsze. W żadnym przytoczonym wątku nie ma poparcia na ten jednorazowy wybryk. Na EQD śmieją się z tego. To poprostu przypuszczenia niektórch osób, nie fakt.

Po któreś tam, hasbro, pieniądze, brak Faust nie tłumaczy wcale tego co się dzieję. Wszystko było zaplanowane dużo wcześniej i to że teraz ktoś płacze, nie spowoduje że scenarzyści napiszą od nowa historię, że animacje wykonane klika miesięcy temu zostaną wyrzucone do kosza. Twórcy mieli swoją wizję i tego się trzymają, wszystkim nie dogodzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Twilight musi odrzucić wszystko by pozostać z przyjaciółkami

Zresztą nawet ktoś pisał (nie wiem czy Tara, czy ktoś z twórców), że Twilight, mimo tej zmiany, pozostanie sobą.

Ogólnie to wciąż jest śmiesznie z powodu Twiliecorngate. :drurrp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omójborze jakie to jest słodkie :lunaderp:

Słodkie? Mało powiedziane <33

A tak @topic: Też już powoli śmieszy mnie czytanie co poniektórych komentarzy. Ten obrazek w cytacie niech wam przewodzi. I wierzcie nadal w magię przyjaźni - i miejcie ją w sobie :))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radę dla tych którym nie podoba się to, że Twilight najpewniej zmieni się w alicorna i zyska tytuł księżniczki - po prostu przyjmijcie sobie, że wszystko co będzie się działo po tym odcinku (włącznie z samym, przełomowym odcinkiem) będzie niekanoniczne i sprawa załatwiona. A gdyby przypadkiem okazało się, że nie będzie aż tak źle to zawsze możecie zmienić zdanie. Sam mam mieszane uczucia co do takiego rozwoju wydarzeń. Byłbym spokojny gdybym miał pewność, że pod względem fabularnym zostanie to porządnie wykonane, ale z tego co czytałem to ma być promocja dla nowych zabawek. Cóż, światem rządzi pieniądz, co na to poradzić...

Jakby się nad tym zastanowić to jest możliwych kilka ciekawych rozwiązań. Na przykład może się okazać, że uczynienie z Twilight księżniczki to część planu Celestii i kolejna próba dla jej uczennicy. Ściślej rzecz biorąc przekonamy się czy nowa moc/ władza/ możliwości nie wpłyną negatywnie na Twilight i czy nie zacznie patrzeć na swoje przyjaciółki z góry. Może to ma być próba dla ich przyjaźni? Może to, czy Twilight zachowa wszystko co zyskała będzie zależeć od tego jak zachowa się po koronacji? Zawsze tak się pilnowała, aby nie popełnić żadnego błędu... A gdy będzie pewna, że udało jej się wypełnić swe przeznaczenie i zasiądzie na tronie być może przejdzie jej przez myśl, że już nic nie może pójść źle... czujność opadnie a wtedy łatwo będzie można popełnić błąd.

Ciekawa jest jeszcze kwestia nieśmiertelności. Nie wiem jak Wy, ale gdybym był w takiej sytuacji i dowiedział się, że wraz z nową mocą i tytułem otrzymam w pakiecie nieśmiertelność od razu bym podziękował. Przyczyna jest prosta - nie odpowiada mi perspektywa, że mógłbym przeżyć swoich rodziców, znajomych, przyjaciół, dzieci przyjaciół, wnuki przyjaciół, prawnuki przyjaciół... Do tego świadomość całej wieczności przede mną i ogrom wspomnień z przeszłości. Nie, nie zdzierżyłbym tego psychicznie.

A zatem pożyjemy, zobaczymy. Pamiętajcie też, że zawsze może się okazać, że cała ta szopka to była jedna wielka mistyfikacja. Naprawdę, nie ma co się denerwować. Zresztą jak wspominałem, możecie subiektywnie wykluczyć to z kanonu i tyle. Będziecie przyjmować do wiadomości nowe odcinki, ale fabularnie nie będziecie ich uznawać. Znacie serię "Piątek trzynastego"? Seria liczy sobie bodajże 13 filmów, z czego ja uznaję tylko 5 (nie licząc reboota). Tak mi pasuje i tego się trzymam. Poza tym jeśli ktoś zapragnie stworzyć jakieś opowiadanie albo rysunek i wizerunek Twilight jako alicorna nie będzie mu odpowiadał to przedstawi ją jako jednorożca jakim zawsze dla niego była i tyle. Wszystko zależy od Was moi drodzy.

Proponuję w spokoju zaczekać na kolejne odcinki i obserwować co z tego wyniknie. Może być ciekawie, może być całkiem dobrze, może też być beznadziejnie, nie wiemy. Nie ma co oceniać po kilku (oficjalnych?) grafikach i dość pobieżnych informacji. Trzeba to zobaczyć "w akcji". Oczywiście, że chęć promocji nowych zabawek może wzbudzać wątpliwości, ale jeszcze niczego nie widzieliśmy. MOŻE wyniknie z tego coś dobrego.

PS: A czy przypadkiem nie powstały jakieś fanfici w których Twilight jest przedstawiona jako alicorn? Orientuje się ktoś? Była już psychopatyczna Pinkie więc może ktoś pokusił się już o jakąś historię o przemianie Twilight?

Edytowano przez Hoffman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie do ludzi w MLP nie mam nic przeciwko byłoby to nawiązanie do chwalebnej G1, ale to że Twi ma być Alicornem mi nie pasuje, ale nie pod względem, fizycznym, a moralno-fabularno fliozoficznym, bo jak księżniczka może się uczyć o przyjaźni, chyba, że tak jak Hoffman mówi, ma być to pokrętna próba jaką Anartari szykuje dla swojej uczennicy jeśli tak jest to cieszę się że nie zostałem jednak Fanem Celestii, bo ona zaczyna mi przypominać jakiegoś polityka - kręci coś i nie powie o tym nawet swojej siostrze, a ja wolę grać w otwarte Karty.ale w sumie jeśli tak to rozwiążą to czeka nas ciekawa końcówka i następny sezon

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja mam być szczery to już lepiej by Twilight została alicornem, niż mieli by pokazać się ludzie w Equestrii. Bo jak tak będzie, to ja wieszcze początek końca. I szczerzę wierzę w to co pisał klimuk na temat że zaklęcie i to na jeden odc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nikogo martwić,ale w promo od Huba wyraźnie widać że Twilight jest mianowana księżniczką,nie staje się nią przez przypadek.

Mam nadzieję jednak,że zrezygnuje z tego tytułu i będzie chciała pozostać w ponyville,najlepiej jakby oddała także skrzydła i wzrost,żeby się nie wyróżniać spośród reszty kuców..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś w końcu zauważył jakieś zalety tego, że Twilight zostanie księżniczką? Wkońcu musi się troche zmienić, aby nie było to zbyt monotonne, ale z ludzmi to bezsens :_:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...