Skocz do zawartości

<<Spoilery>> sezon III


Lukiner

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1.7k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Twi przecież do rodziny królewskiej już należy, więc dla mnie zbytnio nie przeszkadza, że będzie księżniczką.

ALE ALICORNEM? Moje marzenia zostały zruinowane ;__; I to na stałe? Nie, dziękuję.

Kocham wręcz Twilight, ale tego nie zniosłabym. Na jakiś okres - mogłaby nim być ale...

Cóż, jednak nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem. Co będzie, to będzie.

To Hasbro będzie płacić za to, że potnę się mydłem w płynie ;__;

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejna wiadomość :derp4:

Mam nadzieję, że to maks na 1 odcinek. Czemu oni psują bajkę jak jest dobrze?! Jak mogą...

Twi może i zasłużyła, ale to już nie będzie ta sama bajka. Nie będzie takiego mane6 jak znamy. Nie będzie równowagi żadnej. Tutaj lubienie Twilight nie ma nic do rzeczy. :twilight4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że to głupi pomysł z wielu powodów np:

- skrzydła do niej nie pasują

- Zawsze był równy skład- 2 pegazy, 2 jednorożce i 2 ziemna, a teraz ona się wybije poza nie na nowy poziom co jest dla mnie głupie.

- Sam tytuł księżniczki sprawia że się wybija ponad przyjaciółki

- Jest to robione czysto pod komercje

- Zawsze myślałem, że alicorny się takie rodzą i ta koncepcja mi bardziej odpowiadała

- Naprawdę uważam, że to zły pomysł by zruwanywać ją z Luną i Celesitą, poza tym musiała by dostać nową moc i być czegoś strażniczką jak Luna- nocy, Celsetia- Dnia i Cadance- Miłości

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydkie włosy ;( ...

- Naprawdę uważam, że to zły pomysł by zruwanywać ją z Luną i Celesitą, poza tym musiała by dostać nową moc i być czegoś strażniczką jak Luna- nocy, Celsetia- Dnia i Cadance- Miłości

Twilight - Gwiazdy :D .

Ogólnie myślę, że księżniczką w zamku będzie 1 dzień, a do Ponyville wróci, bo zatęskni za przyjaciółkami, oczywiście skrzydła zachowa i czasem będą jej pomocne.

Ja tam się odcinka 13 nie mogę doczekać, musi to być coś super (szkoda, że 1 odcinek :( )

Twi jako alicorn dla zabawek...

mlp-princess-twilight-sparkle_510x696.jpg

mlp-celebration-cars_510x344.jpg

mlp-princess-packs_510x700.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeszkadza mi Twilight jako księżniczka, nie przeszkadza mi to, że jest OP (zawsze była). Ale jako alicorn - to będzie dla mnie poprostu dziwnie wyglądać. Tak samo jak dziwnie (czy poprostu głupio) wyglądałaby np. Rainbow z rogiem na czole, rzuczająca zaklęcia.

Inna sprawa to polityka hasbro. Biorąc pod uwagę zakończenie tego i poprzedniego sezonu (Cadance), czy mam się spodziewać, że za każdym razem gdy będzie potrzebny jakis 'powiew świeżości' dostaniemy kolejną księżniczkę-alicorna?

No i kwestia fabularna - taka sytuacja może utrudnić życie scenarzystom, bez względu na to czy zdecydują się pozostawić księżniczkę Twilight w bibliotece w Ponyville, czy też przenieść ją do Canterlot.

Jak dla mnie za dużo 'ale'.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy powody obiektywne uzasadniające' date=' że to dobra decyzja są? Oprócz starej gadki, że zasłużyła [/quote']

Ok, jest jeden obiektywny powód.

- Elementy Harmonii. Celestia mówiła, że nigdy nie spotkała jednorożca z taką magią jak Twilight. Prawdopodobnie nawet Cadance nie mogłaby użyć Elementu Magii (bo inaczej Celestia dawno by go jej powierzyła). Zachodzi więc pytanie. Kto będzie używał EoH kiedy Twi się zestarzej i umrze? Następne pokolenia? Jasne ... zawsze się znajdzie kucyk z taką cechą jak np: lojalność, ale znajdź kogoś z taką mocą jak Twi. Niewykonalne!

Inne powody [już trochę mnie obiektywne]

- Twilight jest niejako najbardziej main z mane6 i z tego powodu powinna przekraczać granice swojej fizyczności. To cecha charakterystyczna dla głównych protagonistów, a Twilight na ten moment osiągnęła swój limit (co widać było w "Magic Duel" i "Crystal Empire") ... teraz musi dostać power up. To chyba logiczne. :twilight4: Oczywiście na pewno mogła by się jeszcze wzmocnić, lecz teraz zajęło by to lata. Seriale mają jednak to do siebie, że zmiany potrzebne są "na gwałt".

- Serial jest o przyjaźni, więc podniesienie statusu Twiilight wystawi tę przyjaźń na próbę. To może być istotne w 4 sezonie. (Btw. Chcę zobaczyć jak RD uczy Twi latać ... to będzie zabawne. Właściwie RD i Twi nie miały chyba odcinka stricte we dwie, a szkoda... to moje ulubione postacie) :rd8:

- No i oczywiście muszę to dodać na koniec.

BO ZASŁUŻYŁA! :twilight5:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod postem Razjela i od siebie dorzucę jeszcze co niego. Najważniejsze w tym nadchodzącym odcinku nie jest w sumie to, że Twi stanie się Tłajlikornem ale że zacznie tworzyć własną magię a bez tego boosta nie byłoby to pewnie możliwe. To dobry argument na ciekawsze odcinki właśnie w tym stylu, więcej pomyłek, więcej szukania rozwiązań w sile przyjaźni i tego typu duperelach bo nie sądzę żeby dalej były to czary na poziomie wąsów i pomarańczy, więc może stać się bardzo ciekawie. Dwa, niekoniecznie zaleta bo nie wszyscy przepadają za Twi ale kolejna okazja do rozbudowania tej postaci i stworzenia mostu pomiędzy unicornami i pegasami silniejsze zawiązanie więzi np z RD. Kolejna rzecz - nowe obowiązki - księżniczkę można wysłać gdziekolwiek w królestwie z bandą elementów do towarzystwa a nie cisnąć się tylko w ponnywille. Kolejna sprawa Twi ma dużą moc, Discord jest po stronie dobra, ogólnie siły dobra mają ogromną przewagę - W waznych odcnikach pojawiający się antagoniści muszą im sprostać, ergo nowi ciekawi villani!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) poza tym musiała by dostać nową moc i być czegoś strażniczką jak Luna- nocy' date=' Celsetia- Dnia i Cadance- Miłości[/quote']

To chyba oczywiste, że strzegła by magii.

Według mnie to jest lekko naciągane, że Twilight tak nagle wyrosną skrzydła. Musiałby być jakiś potężny, magiczny czynnik a raczej wątpię, że coś takiego wystąpi w 20 minutowym odcinku. Jednym słowem - mam nadzieję, że finał tego sezonu nie będzie kompletną klapą. Chociaż nasuwa mi się kolejne pytanie - czemu Hasbro niszczy tak dochodowy serial, bo nie widzi mi się o czym byłby kolejny sezon z Twilicornem.

A na sam koniec:

MLP-PRINCESS_510x317.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy co z biblioteką? I co ze Spike'iem? Księżniczce nie przystoi zajmować się takimi przyziemnymi sprawami. A jeśli opuściłaby Ponyville' date=' to gdzie by zamieszkała? Czym by rządziła?[/quote']

Nie byłbym taki pewien. Twilight jest jeszcze bardzo młoda, więc pewnie będzie rządzić ... NICZYM. Popatrz co Cadance robiła w jej wieku. Była opiekunką do dzieci (też mi królewska funkcja). Innymi słowy Twilight dalej będzie w Ponyville i będzie się uczyć, tylko teraz na "wyższym stadium", jak to powiedziała Celestia. Niema powodu do obaw, twórcy tak szybko nie doprowadzą do sytuacji patowej, ponieważ serial przynosi dochody. Powinniśmy się z tego cieszyć, a nie płakać. Handel napędza rozwój, bez dochodów serial by się po prostu skończył.

Może Bronies kupują za mało zabawek? :twilight4:

A tak na poważnie. Serial od początku był robiony pod małe dziewczynki i moim zdaniem dostosowanie go do dorosłych odbiorców zniszczyłoby tę odmienność która stworzyła Bronies, upodabniając MLP do tandetnych seriali telewizyjnych. Poza tym skąd pomysł że wszyscy są przeciwni Twilicornowi? Ja np. liczyłem na to od początku mojej przygody z poniaczami. Fakt, wielu Bronies ten pomysł się nie podoba. W polskim fandomie widać to bardzo wyraźnie, a w anglojęzycznym proporcje są gdzieś tak pół na pół. Ostatecznie jednak wszyscy do tego przywykną, ponieważ hejt na Twilicorna wynika z czysto ludzkiej zazdrości komuś kto jest "lepszy" od innych (ludzie przywiązują się do postaci i wyniesienie którejś "na nieboskłon" wzbudza oburzenie). Kiedy emocje opadną, a Twi okaże się taka sama jak wcześniej (z wyjątkiem skrzydeł), nikogo już nie będzie obchodził fakt że jest alicornem.

Na koniec dodam, że jedna rzecz zaczęła budzić mój niepokój. Mianowicie obawiam się, że jeden odcinek może być za krótki na taką WIELKĄ ZMIANĘ. Wtedy cała koronacja wyda się wymuszona. Obym się mylił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nadal rzygam' date=' ten pomysł zrzuci Twilight poniżej mojego rankingu[/quote']

Witaj w klubie. U mnie tak samo.

@topic -

Nein dla Twilicorna. Twili jest dość mocno wywyższana:

-Opiekunka: księżniczka

-Jej brat jest księciem

-Posiada najważniejszy EoH

-Faworyzowana przez Celestię

-Duży potencjał do magii.

Ja jestem przeciw. I to co prawdopodobnie mówił właściciel Hasbro prezentując Twilicorna to: "Spodziewamy się dwukrotnego wzrostu sprzedaży.". Będę strajkować. Jak? Po włosku. To są moje słowa na ten temat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie rozwala ten wieczny płacz odnosnie alicorn Twi. Zarówno tutaj jak i na EQD wszyscy którym nie podoba się ten pomysł, nie potrafia nawet zaargumentować dla czego. Jeśli już pada jakis arguement to w stylu: "odjedzie od przyjaciół". To niech ktos rozwinie dlaczego przeistoczenie Twilight w alicorna miałoby zniszczyć jej przyjaźn z resztą? Dlaczego sezon4 ma być zrujnowany? Właśnie ta cała zmiana tworzy okazję na nowe fajne historie. Czy to nie byłoby nudne gdyby zrobić sezon4 na zasadzie 1szego ze zmienionymi tytułami? Sezon 1 był świetny, ale on już minął i lepiej będzie jeśli akcja ruszy z miejsca a nie będzie tkwić w nim na wieki.

Jak pisałem tu wcześniej, ja się cieszę ze zmian. Mam nadzieję że w sezonie 4 wreście CMC dostaną swoje znaczki, jeśli scootolo nauczy się latać, też będzie fajnie.

Spoiler: Gummy pod koniec 4 sezonu będzie miał skrzydłą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zmiana Twilight w alicorna i jej koronacja nie jest końcem świata. Fakt, niektórym może się to nie podobać, ale o gustach się nie dyskutuje. Z pewnością po tym, jak zostanie księżniczką, akcja w 4 sezonie może się bardzo rozwinąć, co byłoby korzystne dla serialu. Nie jestem zgodna z tym, że niektórzy uważają Sparkle za wywyższaną nad inne powierniczki Elementów Harmonii. Jest uczennicą Celestii, a ta na pewno chciałaby poddać ją jakiejś próbie. Możliwe jest, że zostanie księżniczką już do końca serialu, ale nie wykluczajmy opcji zmiany jej z powrotem w jednorożca po paru odcinkach.

Według mnie Twilight ładnie w skrzydłach, ma też uroczą grzywę. Ale to tylko moja opinia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się będę śmiał jak się okaże, że Hasbro ztrollowało, Twi zostanie na ostatni epizod S3 ali, po czym stwierdzi, że woli być z przyjaciółkami i da ultimatum Celestii xD

Zresztą - ludzie! Jeszcze nic nie wiadomo, a już wieszacie na tym psy ;) Trochę optymizmu! jak zostanie jednak ali w ponyville, to płakać nie będę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie czytajcie opis odcinka dany przez twórców tam jest wyraźnie kurka napisane, że to na 1 odcinek ot przypadkowo rzucone zaklęcie zmiany przeznaczenia i oczywiście Twilie musi stworzyć zaklęcie które wszystko odwróci

http://www.equestriadaily.com/2013/01/season-3-episode-13-revealed-magical.html#more

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te skrzydła Twi są dziwne. Ale to chyba tylko moje zdanie :3

Powracając do tematu. Powoli zaczynam przekonywać się do Twicorna, tylko jak dla mnie, trochę nieswojo będzie na początku widząc Sparkle ze skrzydłami. Tak... dziwnie o:

Już nie patrząc na wzrost, bo niealicorny też mogą być wysokie (taka Fleur; tyle, że ona jest modelką, więc długie nogi - fajne nogi).

Pociesza mnie fakt, że Twilight nie rozstanie się z przyjaciółkami. Jakoś nie widzę jej z powrotem w Canterlocie. Po prostu... pasuje do Ponyville i tyle.

Zresztą - chciałabym zobaczyć odcinek z Rainbow i Twi w roli głównej :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Discord Server

Partnerzy

  • For Glorious Equestria
  • Bronies Polska
  • Bronies na DeviantArcie
  • Klub Konesera Polskiego Fanfika
  • Kącik lektorski Bronies Corner
  • Lailyren Arts
×
×
  • Utwórz nowe...