Skocz do zawartości

Spis prereaderów, korektorów i lektorów.


Recommended Posts

Jako że wraz z Zodiakiem cierpimy ostatnimi czasy na niemoc twórczą i nie tylko, chodzi nam po głowie wzięcie się za coś co by pomogłoby nam ją zwalczyć. Mam mianowicie na oku niewielki projekt - trochę crossover, trochę przygoda, trochę komedia, taka niezobowiązująca historyjka na szybką lekturę, z której, jeśli bogowie weny dopiszą, może się urodzić coś odrobinę większego. Będzie jak będzie, ale przydałaby się pomoc jakiegoś uczynnego korektora. Osobiście nie odmówię też komuś, kto zechciałby raz na jakiś czas niezobowiązująco pogadać o robótce i nie boi się wyrażać swoich opinii. Dodatkowym, ale absolutnie nie wymaganym, atutem byłaby znajomość koronnych projektów fanfikowych zarówno mojego, jak i Zodiaka.

Obecny stan prac? Długo leżakowany prolog i pierwszy rozdział, potrzebna motywacja do dalszego tworzenia...

Edytowano przez Johnny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Poszukuję korektora do tłumaczenia starego już, ale zajmującego wciąż wysoką pozycję w rankingu i kanonicznego wręcz opowiadania "Yours Truly". Jest tego 16k słów, ale pisanych lekkim językiem i przystępnie podzielonego na części (listy, jako że to powieść ciekawej, epistolarnej formy).

 

Więcej informacji PW lub skype: nejvypl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam serdecznie.

 

Poszukuję chętnych do korekty, prereadingu i konsultacji tłumaczenia ff "Austraeoh". Rozdziały są krótkie, ok. 1000 słów, lecz jest nich równo 200, więc tłumaczenie trochę czasu mi zajmie. 

 

O zgłoszenia proszę na PW na forum lub na Discordzie: Coldwind#1679

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam prereadera i korektora do opowiadania sci-fi, mile widziane są osoby z doświadczeniem, choć chętnie dam szanse ludziom chcącym je zdobyć.
Uprzedzam level science-fiction: hard.
Opowiadanie to "Nauka a magia".
https://mlppolska.pl/topic/15855-nauka-a-magia-nzcrossovertcb-humansci-fi/
Kontakt przez GG 58708847.

Edytowano przez Krystal Arrow
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukam prereadera i korektora do krótkiego opowiadanka z podmieńcami w roli głównej Chętnych proszę o pisanie do mnie na skrzynkę forumnową.

UWAGI! NIE CZYTAĆ:

Spoiler

Podejmując się tego zadania narażasz się na utratę świadomości pod wpływem ogromnej ilości błędów itp. (plis mimo tego proszę nie rezygnować)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Szukam prereadera do wielorozdziałowca TCB. Narracja pierwszoosobowa, self insert. Fik ma być z jednej strony poważny, a z drugiej wyśmiewać oklepane motywy. Formę mam raczej niezłą, więc polecam^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję korektora i prereadera do opowiadania, które początkowo powstało w częściach na niedawne "gradobicie", a teraz po połączeniu wszystkiego w jedną całość zostało nieco rozbudowane.

Tagi: [slice of Life][oneshot]

Długość: 7600 słów (według google docs)

Nieaktualne

Edytowano przez Kacpi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuję korektora do mojego ślimaczego molocha "Wszystkie Drogi" i tam resztę znacie. Nie obraziłbym się na kolejnego prereadera, albo nawet dwóch, ale jest jedno ale - fik ślimaczy się niemiłosiernie w czasie (znaczy pisanie) i przerwy mogą być długie pomiędzy rozdziałami.

 

{EDIT} Korektor jest, tak jak i jeden z pre, ale wciąż potrzebuję innych.

Edytowano przez M.a.b
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, w związku z tym że chciałbym zostać masochistą, to chętnie sprawdziłbym się jako korektor. Do zaoferowania wiele nie mam poza chęciami i marudną oraz czepialską naturą, bo doświadczenia w tym temacie jak na razie brak, ale od czegoś trzeba zacząć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę zgłosić się jako korektor. Moje doświadczenie nie jest zbyt wielkie, jednakże jestem wyczulony na wszelkie błędy, czy ortograficzne, czy językowe. Piszę Fanfika więc miałem jakąkolwiek styczność z tekstem. Zapraszam :squee: Nie gryzę...

 

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szukam kogoś, kto nie będzie bał się powiedzieć co myśli, bo przestanę pisać... i jednocześnie co jakiś czas spyta: Jak tam? by sprawdzić czy przypadkiem o czymś nie zapomniałem, jak np. o pisaniu dalej tego opowiadania.

Potrzebuje korektora i prereadera... Za jakiś niedługi czas.

Spodziewane tagi: [Adventure][Violence][DD]

Ktoś chętny?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Wszystko się zaczęło od Dolarowego konkursu Steampunkowego niestety dowiedziałem się o nim nieco za późno i porzuciłem błyskawicznie projekt. Jakaś nieznana siła kazała mi wrócić do tego fanfika w nieco innej moim zdaniem usprawnionej formie, a nie pisaniem superszybko z błędami na hurra! Potrzebowałbym prereadera/korektora, który przeczytałby tekst ocenił, wyłapał usterki, które z pewnością gdzieś popełniłem.

Co my tu mamy?

- Tytuł Ukryta Strona Magii
- 1 Rozdział niecałe 3k słów do oceny teraz

- Tagi Steampunk, Political, Adventure

- 2 rozdział napisany w połowie, 3 do przepisania. Docelowo to wielorozdziałowiec. Fabuła tak na kilkanaście fragmentów.

Generalnie zastanawiam się poważnie czy wejść w pisanie tego FF. Ewentualna ocena i reakcje pomogłyby mi podjąć decyzję (oby pozytywną!)

Z góry dziękuje za każdy odzew i ewentualną pomoc.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój korektor stwierdził że jest za słabym korektorem i że się nie nadaje. Więc poszukuje korektora do "Orły Mórz" [Comedy] [Human] [Adventure] [Violence] [Mature].

Mam stwierdzoną głęboką dysleksję więc często zdarzają mi się literówki. Jednak przed oddaniem do korekty próbuje poprawić większość.

 

Poszukuje również wszelkiej pomocy przy projekcie "Lucyfer" [TCB]

Ogółem połączenie świata z serialu Lucyfer i TCB, w tym że ucinamy serial w momencie kiedy Lucyfer wychodzi ze szpitala. Jest już napisane 5 stron i jest wizja na kolejne 5. Jednak potrzebuje innego spojrzenia na sprawę, korektora i całej reszty.

Mój styl, minimum opisów, ciekawe postacie, zagadki i możliwie dużo akcji.

Edytowano przez GhostRiderCaptain
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...

W związku z notorycznym brakiem czasu zawiadamiam, iż od tej chwili nie biorę się za żadną nową korektę czy prereading.

 

Wyjątkiem są ewentualnie te projekty, które już zacząłem poprawiać i o których pamiętam (Austraeoh oraz A Great Endeavor).

 

Może dzięki temu będę miał czas by pchnąć niektóre ze swoich projektów pisarsko-tłumaczeniowych.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Grupa tłumaczeniowa “Królewskie Archiwa Canterlotu” poszukuje prereaderów do swoich pierwszych fanfikowych projektów tłumaczeniowych. Na razie jest to kilka oneshotów - głównie komedyjki i [slice of life]... dodam, że parę jest z Sunset i byłoby dobrze opublikować je 22 września ;) -  ale szykujemy też jedno dłuższe opowiadanie w klimatach baśniowych.


Zainteresowanych proszę o kontakt ze mną lub Midday Shine, tu, na Discordzie lub gdziekolwiek indziej nas znajdziecie. Można też wysłać wiadomość na naszego fanpage’a.

 

No i przy okazji - tak już od siebie prywatnie - w sumie myślę, że przydałby mi się jeszcze jeden korektor do "Kodu Equestria". 

Jest to połączenie MLP z Kod Lyoko, ale wprowadzanych "delikatnie", tak by można się było w tym połapać nawet Kod Lyoko nie znając(przynajmniej w założeniu), więc w zasadzie nawet lepiej by było by ten korektor nie znał tej serii. 

Co do reszty - jest to raczej tasiemiec, planowo będzie około 50 rozdziałów, przygodowy, z silnymi elementami wojennymi, kanon do 6 serii razem z Equestria Girls, duży udział Sunset(+jej ludzka bliźniaczka), liczne wystąpienia postaci pobocznych i nowe postacie, w tym kucykoperze, rozbudowana interpretacja magii Equestriańskiej łączenie nauki z magią... 

Więcej można zobaczyć w temacie opowiadania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...