Skocz do zawartości

TES: Skyrim


Rainbow Wave

Recommended Posts

Prawdziwa gra dla nerda.

 

Wojownik jednoręczna zbroja ciężka, kowalstwo obowiązkowo 100. Build mam taki że robię 200 HP potem 200 kondycji i reszta w zdrowie. Jeśli chce się coś ala paladyn to można dać jeszcze 200 many.

 

Teraz latam w pancerzu śmiercionoścy (Dragonborn) który nie dość iż jest lekki to jeszcze z tego co wyłapałem potężniejszy od deadrycznej zbroji. Ale jak nie ma się co robić i wbiło się 100 do lekkiego jak i ciężkiego to można latać w ubrankach :D

Edytowano przez FaithFire
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolę grać na magu, który nosi tylko i wyłącznie szaty i lekką zbroję. Ukończyłem tym grę, a nawet sprawiała czasem trudności.

Jak ktoś narzeka, że gra za łatwa polecam: Wars in Skyrim na Dark Age/Dark Rainbow lub/i mod o nazwie Requiem.

Dpa mnie Skyrim jest zbyt płytki fabularnie. Dlatego w Skyrima gram tylko jeśli trafi się jakiś über mod. Jak dla mnie to gra na jedno góra dwa ukończenia. Nie daje takiego funu jak Morrowind czy chociaż Fallout New Vegas.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skyrim... :ming:

Najbardziej przeceniana gra w historii naszej cywilizacji. A dorównać jej pod względem przereklamowania jest w stanie tylko jej poprzedniczka, Morrowind.

Naprawdę nie jestem w stanie zrozumieć, co ludzie widzą w tym syfie. Bug na bugu i bugiem pogania, idiotyczny system walki...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łucznictwo + skradanie się. A gdy jakieś ustrojstwo się zbliży to miecz + tarcza. Jeśli chodzi o czary to bawię się w Imperatora. Póki co przestałem grać, bo wciągnął mnie Borderlands 2. 

 

Jedna rzecz mnie denerwuje w Skyrimie - konieczność łażenia przez pół świata żeby wykonać jakieś zadanie. Przed odblokowaniem lokacji odpycha to od gry bo idziesz... i idziesz... i idziesz... i zafajdanego końca nie widać!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz że do miast można się "teleportować" zanim się je odkryje? (powozem np. przy Białej Grani)

Do jaskiń też? Z tego co pamiętam to nie jest to darmowe. Tanie chyba też nie. A takie skakanie Miasto X > Kryjówka bandytów trochę mnie irytowało. Ale i tak wrócę do gry, gdy już znudzi mi się Borderlands 2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, tylko do miast. To jest prawie darmowe, najdroższa taka podróż (z tego co pamiętam) kosztuje 50 złota... Może te podróże są nudne, ale jak napotka się szkielet jakiegoś smoka od razu jest ciekawiej (strzel w szkielet ognistym pociskiem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej przeceniana gra w historii naszej cywilizacji. A dorównać jej pod względem przereklamowania jest w stanie tylko jej poprzedniczka, Morrowind.

 

jak mogłeś :(

 

Kolejny temat.. Trochę głupio wg mnie wyszło na tym forum, bo były już tematy i o Skyrim, i o Oblivionie i o Morrowindzie, ale wylądowały w archiwum.

Ostatnio chciałem sobie w Dawnguarda zagrać, więc teraz mam postać biegającą z łukiem i w lekkim pancerzu. Fajnie się w ten sposób gra, jak ktoś podejdzie to fus ro dah i w nogi :) Niezbyt często, ale jednak zdaża mi się dobywać miecz jednoręczny. Głównie wtedy kiedy skończą mi się strzały.

Powiem że fajnie się w ten sposób gra, nie jest tak łatwo jak z dwuręcznym mieczem przykładowo. Do tego nie polecam ładować w kowalstwo, gra jest wtedy zbyt łatwa :f Znajomy tak robił i narzekał że smoki na 2 strzały ściągał.

 

Inna sprawa, ktoś tu pisał o konieczności biegania po całej mapie. Wg mnie to nie jest takie złe. Do głównych miast można się woźnicą zabrać, a z nich przykładowo kucem, kuce nie są takie drogie jak się wydaje. Kilka splądrowanych jaskiń i jest :D

Edytowano przez Bezik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem (zwłaszcza mając mod Wars In Skyrim) można spotkać ciekawe rzeczy, kiedy się łazi po mapie. Zarówno w F:NV Jak i Skyrim mam tak, że jak widzę jakieś miejsce na mapie/kompasie od razu zmieniam cel. W ten sposób potem przy zadaniach przybywam do miejsc bez problemów.

@Wave

1. Ciężko mi w to uwierzyć zwłaszcza, że ta sama aktualizacja, co jest na PC wędruje na konsole. Zapewne grałeś na piecu w starą wersję.

2. Niespodzianka! Do kompa też można podłączyć pad chociaż mi klawiatura pasi

3. PC ma mody, a konsole nie, więc z wyższego poziomu trudności (takiego jak w Wars In Skyrim czy Requiem) nici

Edytowano przez Qebor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, nie aktualizowalem :D

Nie chcę trudniej, ja chce moda na wygląd Pinkie!

Wiem, można podłączyć.

Bieganie po mapie? Jedna z najlepszych rzeczy w Skyrim. Po drodze możesz znaleźć różne dungeony/miejsca ze smokami. A tak btw, to warto kupić dodatek Dragonborn?

Ja zawsze czekam na edycje GOTY / Ultra / Complete / Mega Badass / Cokolwiek - warto. Kompletna edycja jest warta swojej ceny. Wszystkie DLC na płycie, ładnie wydane, podwójna okładka etc. Jestem na samym początku, póki co dostałem możliwość kupna domu i zaproszenie od gościa do walki z wampirami. Ale nie stać mnie na chałupę. Mogę też adoptować dzieci  :rdderp:  Chyba zapatrzyli się na Fable 2. 

Edytowano przez Triste Cordis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Fable 2 był fajny motyw. Dostawałeś czynsz nawet nie grając. Naliczano go w czasie rzeczywistym. Teraz wyobraźcie sobie 10-20 takich domów, sklepów etc. Wracasz do gry po tygodniu, a tu napływ kasy rodem z lotto. Szkoda, że nie ma tego w Skyrimie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Odkop tematu.

 

Mam pewien mały problem. Otóż mam od niedawna laptopa z tymże sprzętem:

Procesor: Intel® Core i7-3630QM CPU @ 2,40GHz

6.00 GB pamięci RAM

1 karta graficzna: Intel® HD Graphics 4000

2 karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 635M

 

Samo odpalenie Skyrim nawet na najwyższych detalach nie jest problemem, pojawia się on po niedługim czasie gry - laptop się masakrycznie nagrzewa oczywiście, nie przeginam i wyłączam Skyrim zanim wyłączy się laptop. Wszystko po jakimś czasie wraca do normy i mogę znowu grać, nic się nie zmienia gdy zmieniam na najniższe detale, po tym samym czasie laptop się nagrzewa. Dodam, że mam tak w przypadku Devil May Cry 5 z tym że w Skyrim nie mam spadku FPS a w DMC mam. Macie jakieś porady co mogę zrobić? By chociaż ograniczyć to nagrzewanie się?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop po prostu nie daje rady. Potrzebuje chłodzenia, którego w żaden sposób nie dostarczysz (odradzam podstawki z wiatrakami pod USB - plastik nie przewodzi ciepła). Laptop bez względu na moc to nie urządzenie do gier - wiem, włożyłem kij w mrowisko. Chcesz grać? Albo desktop, a najlepiej konsola. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że podstawka nic nie daje niestety wiem. Cóż pozostaje grać na raty (dobrze mi to zrobi). Ale zawsze jest jeszcze desktop który uciągnie na luzie Skyrim, problemem jest to że mogę go mieć 1 dzień na 2 tygodnie a w najlepszym wypadku 1 dzień na tydzień xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez obrazy, ale jesteście aż takimi desperatami?  :rarity5:  Mój komputer był za słaby, kupiłem konsolę. To co mogłem sprzedałem (niemal wszystkie gry), zarobiłem w domu (porządki etc), kieszonkowe.... grosz do grosza... Aż w końcu rodzice zobaczyli że BARDZO mi na  tym zależy. OK, teraz kupno PS3/Xboxa 360 mija się z celem. To emeryci, chociaż z drugiej strony nadal silni, a ilość gier zaspokoi każdego. Pisze to osoba, która grała na PC, Mac, DS, tablet, 3DS, PSP, Vita, PS3, Xbox 360. Wiem jedno. Jeśli priorytetem nie jest dla Was grafika postawcie na konsole. Obecnej lub raczkującej nowej generacji.   

 

Przez takie numery jak książki i wiatraki możecie zjarać komputer. Znam to z życia. Mój szwagier mimo ostrzeżeń grał na max detalach w najnowsze produkcje na iMacu. Cóż... ponad 3000zł poszło dosłownie z dymem. (Miał zainstalowany XP jako drugi system)

 

Obecnie sam gram, ale zwracam ogromną uwagę na wymagania i przede wszystkim grzanie się laptopa. Gram jedynie w "indyki" i proste przygodówki, których nie ma na konsolach. (polubiłem "ukryte przedmioty")  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...