Skocz do zawartości

TES: Skyrim


Rainbow Wave

Recommended Posts

Problem przegrzewającego się sprzętu znam aż za dobrze. Mój laptop ma tragicznie zaprojektowane chłodzenie. Ale: mimo wszystko podstawka pod laptopa jest dobrym pomysłem, chociażby ze względu na ogólne obniżenie temperatury podczas pracy. Kiedy laptop stoi na blacie, jego spód potrafi się zrobić naprawdę gorący, wpływa to znacząco na żywotność baterii i dysku.

Podstawka poprawia też nieco komfort pracy, lepszy jest cichutki szum wentylatorków, niż wycie rozgrzanego laptopa.

 

Z graniem na laptopach różnie bywa. Owszem da się grać, ale często jest to znacząco utrudnione i tylko dodatkowo zajeżdża podzespoły. Miejsca w takim sprzęcie jest mało, wszystko jest upchnięte blisko siebie, CPU, GPU, HDD i mamy piecyk. Sam gram na laptopie w różne gry, ponieważ nie mam ani konsoli, ani mocnej stacjonarki. Co zatem robię, żeby dało się pograć?

 

- Zdjąłem klapę od dysku. Teraz jeden z wentylatorków podstawki chłodzi go bezpośrednio. Jego temperatura nie przekracza 45*C.

- Czasem, podczas grania, dostawiam obok zwykły wentylatorek 12V, podłączony do zasilacza. Stawiam go obok wlotu powietrza.

- Jeśli gram w mniej wymagające gry, obniżam moc procesora, używając zarządzania energią komputera. (Obniżam moc do 50%).

- Ostatecznie można pobawić się MSI Afterburner i tam zmniejszać taktowanie zegarów, przy grach mniej wymagających.

 

Stosuję takie sposoby od czterech lat, na tym sprzęcie. W niektóre gry da się grać, w niektóre niestety nie pogram. Ale, zawsze to jakieś zbijanie temperatury sprzętu jest.

 

Od siebie mogę polecić podstawkę Coller Master Notepal U3 Plus. Posiada ona regulację szybkości wentylatorków, więc dostosowujemy sobie przepływ powietrza do własnych upodobań: w idlu na najniższych obrotach, w grach, na najwyższych. Podstawka jest cicha i dość wygodna. Wpinana jest przez kabel USB, lecz ma dodatkowy port USB 2.0. Wykonana jest z metalu, więc ciepło jest lepiej odbierane i rozprowadzane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem desperatem. Mówię tylko jak robię gdy jestem zmuszony siedzieć na lapku. Posiadam kompa, słabego co prawda ale gram w sumie tylko w lola, więc jest git. Do posażnych gier posiadam xboxa 360, przerobiony oczywiście, na multi mi nie zależy, plus wydawać 200zł na grę to ja podziękuję. W tragicznych przypadkach mam jeszcze NDS :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem desperatem. Mówię tylko jak robię gdy jestem zmuszony siedzieć na lapku. Posiadam kompa, słabego co prawda ale gram w sumie tylko w lola, więc jest git. Do posażnych gier posiadam xboxa 360, przerobiony oczywiście, na multi mi nie zależy, plus wydawać 200zł na grę to ja podziękuję. W tragicznych przypadkach mam jeszcze NDS :).

Ostatni raz wydałem na grę 200zł... hmm... a tak, na najbardziej wypasioną edycję kolekcjonerską Bioshocka 2. Ale przed i po zawsze czekam na obniżki. "200zł" za grę to taki fajny mit. OK, teraz będzie 300zł za grę bo ci od nowej generacji padli na głowę z co najmniej 30 piętra niestety przeżywając upadek i pomyśleli, a co tam. Dorzucimy kolejne 10 "ojro". Ale warto poczekać aż gra stanieje, a nie napalać się jak łysy na grzebień. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram ma laptopie Samsung Q530 w różne gry- od Kapitana Pazura, przez popularne hirołsy, po Skyrima i Wieśka II. Nigdy nie miałam problemów z przegrzewaniem podczas grania, znaczy miałam, ale po naprawie sprzętu zniknęły. Gram na podstawce- lepszy dźwięk, chłodzenie też pomaga, komputer nie nagrzewa się dodatkowo od gorącego blatu. PCta nie mam gdzie postawić, a konsola nie stoi w moim pokoju, a nie mogę katować reszty domu swoimi grami :bemused:.

 

Co do Skyrima- najprzyjemniej mi się grało khajiitką w ciężkim pancerzu, z mieczem jednoręcznym i tarczą + czasem łuk i magia. Obecnie gram argoniańską czarodziejką i też jest sympatycznie. Najgorzej mi się dotychczas grało thalmorskim magiem- brrr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Gość Pegasis89

Jest to póki co najładniejsza gra RPG, jaką widziałam, choć gra jest raczej dla "nowego" pokolenia graczy, bo jest tam tyle ułatwień, że szok. W starych grach tego typu, musieliśmy dokładnie się wczytywać w dialogi i misje, po czym musieliśmy samemu szukać drogi do celu, a szukaliśmy jej, na podstawie np współrzędnych geograficznych, a nie podążaj za strzałką. Gra nie wątpliwie bardzo ładna, zbliżenia kamery, podczas dobijania przeciwników, bardzo mi się podobały, jednak, to już nie te czasy, co kiedyś, gdy RPG wymagało myślenia od gracza, a nie tylko klikania myszką. 

 

Moja ulubiona postać, to Khajiitka wojowniczka, obecnie zainwestowałam w skradanie się i zaraziłam moją postać wampiryzmem, dzięki czemu jestem prawie niewidzialna podczas skradania się. Wykańczanie wrogów, jednego po drugim, bez wszczynania alarmu, bezcenne i dające wiele frajdy, a nie takie zwyczajne wbieganie do pomieszczenia i zabijanie wszystkich dwoma machnięciami miecza.

 

Gra jest bardzo rozwlekła, ma multum zadań, jednak ma też wiele błędów, ale co poradzić, przy tak rozbudowanej grze? Podobają mi się też mody MLP, do tej gry, jak np. konie o umaszczeniu kucyków Mane 6, lub księżyc z Luną (taki jak na moim profilu).

 

Grę mimo jej licznych wad, polecam każdemu :enjoy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno kupiłem za około 36 złotych legendarną edycje ze wszystkimi dodatkami i jestem zadowolony.
Kupiłem głównie bo była chwalona za spory świat i ogólnie żeby mieć jakiś pogląd żeby móc później świat Wieśka 3 porównywać (wielkość).

 

Do tego kilka modów polepszającyh grafike i mod na Fluttershy :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pegasis89

Cóż, mój dodatek do gry jakoś nie chce się odpalić wcale, mimo że jest zainstalowany :octcry: Więc nadal muszę się bawić w podstawową wersję gry. Co do W3, to podobno wielkość świata, ma być porównywalny, jak nie większy niż w Skyrim. (Zobaczymy jeszcze) Jednak W3, też będzie miał otwarty świat, nie to co poprzednie części.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, mój dodatek do gry jakoś nie chce się odpalić wcale, mimo że jest zainstalowany :octcry: Więc nadal muszę się bawić w podstawową wersję gry. Co do W3, to podobno wielkość świata, ma być porównywalny, jak nie większy niż w Skyrim. (Zobaczymy jeszcze) Jednak W3, też będzie miał otwarty świat, nie to co poprzednie części.

 Może nie zaznaczyłaś go w zakładce "Pliki Danych"?

Edytowano przez GoForGold
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pegasis89


 Może nie zaznaczyłaś go w zakładce "Pliki Danych"?

Hmm, tego sama nie wiem, po zainstalowaniu był komunikat, że się powiodło, ale premiery jeszcze nie było i muszę czekać. Po kilku miesiącach, raz jeszcze sprawdzałam, czy już jest i wyskoczył mi inny komunikat, już nie pamiętam jaki, ale że instalacja powiodła się i gra już jest na moim komputerze. Problem taki, że tego nie mogę uruchomić, ani znaleźć. Cóż, może kiedyś wrócę do tego jeszcze, teraz i tak czekam na Wiedźmina 3 ;)  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pegasis89

Możliwe, że DLC nie jest kompatybilne, z polską wersją?

Może zwyczajny błąd gry?

Cóż, pokombinuję w przyszłości, jak na razie mam wiele gier i mało czasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że DLC nie jest kompatybilne, z polską wersją?

Może zwyczajny błąd gry?

Cóż, pokombinuję w przyszłości, jak na razie mam wiele gier i mało czasu.

Wątpię bo na przykład na YT można znaleźć co najmniej kilka osób które mają wszystkie DLC i polską wersję (większość ma też kilka(naście) modów ale to chyba nic nie zmienia)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Pegasis89


Wątpię bo na przykład na YT można znaleźć co najmniej kilka osób które mają wszystkie DLC i polską wersję (większość ma też kilka(naście) modów ale to chyba nic nie zmienia)

Tak, ale co jeśli to ja mam wadliwą grę, bo np przy DragonAge1 było to samo, czyli polska wersja nie chciała się uruchomić, a np angielska już tak, po wymienieniu egzemplarza w sklepie, okazało się, że na innym egzemplarzu, polska wersja działa poprawnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jeśli dalej masz problem ze Skyrim spróbuj odinstalować grę i ponownie zainstalować, jeśli błąd się pojawia ściągnij grę poprzez Steam. Nie wczytuj też zapisu sprzed zainstalowania dodatków. Aby włączyć DLC wchodzisz poprzez Launcher w pliki danych i tam zaznaczasz wszystko związane z DLC. By rozpocząć wątek Dawnguard musisz mieć około 10 lvl zaczepi Cię wtedy typek albo usłyszysz od byle jakiego strażnika o Łowcach Wampirów, o budowę domu dostaniesz list ale nie wiem dokładnie kiedy, co do Dragonborn również zostaniesz zaczepiona przez kilka osób które będą próbowały Cię zabić.

  • +1 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...