Skocz do zawartości

Żelazny Księżyc [Epic][Oneshot][Crossover][Violence]


Recommended Posts

Mimo wszystko proszę zamieść tekst w gdocs. Jeżeli uda się z obrazkami - cudownie, jeżeli nie, niech będzie goły tekst (i wpis koło niego, że wersja do ściądgnięcia jest pełna). Czas na poprawę - 3 dni.

 

Samo opowiadanie jest dobre. Postać mhówiąca z specyficznym akcentem niszczy system. Czekam na kolejne odsłony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przestudiowałem co się zmieniło. Ocena całości:

 

+ Połączenie II WŚ z MLP to coś niesamowitego dla miłośnika militariów (czyli dla mnie)

+ Idealne wykorzystanie elementów historycznych

+ Barwne i dokładne opisy

+ Ciekawa i nie monotonna historia

+ Bohaterowie, każdy ma ciekawie ułożoną osobowość

+ Rainbow Dash. Właśnie taką bym sobie wyobrażał na stanowisku dowódcy. I taką ją lubię :)

+ No i ogólnie wszystko jest świetne

+ Ilustracje, ten plus należy się Ruhisu

 

Miło było znowu zgłębić ten tekst :rd6:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm po przeczytaniu 50% 1 rozdziału muszę powiedzieć że opowiadanie ma klimacik taki  jak moja ulubiona książka o polskich lotnikach czyli "Dywizjon 303", trochę tylko martwą mnie te niemecko brzmiące nazwy bo wiadomo że te Wafy i Kampfy i Machty  przegrały wojnę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kieruj się stereotypami ;)

O wszelkich "machtach" "waffe" itp. większość z Was myśli pod pryzmatem stereotypu że niemcy źli itp. Autor jest miłośnikiem wojsk niemieckich i po prostu wzoruje Equestriańskie formacje na ich sprzęcie itp. Takie Luftwaffe to były najzwyklejsze siły powietrzne.

Marder także dokładnie wyjaśnił mi całą sprawę po czym dokładniej sam to przebadałem. Fakt jest już trochę fanficów o tematyce II wojennej jednak zauważcie kto najczęściej spełnia tam rolę głównych protagonistów. - Ano tak :) Alianci. 

Problem polega na tym, że gdyby autor zdecydował się na stylizację sił Equestrii na standardowo USA a Sombre na Niemcach, wtedy byłoby to kolejne fanficowe odcięcie kuponu. Znów to samo, amerykanie walczą z Niemcami itp.

A tak jest tutaj ciekawa doza oryginalności. Nie mogę udzielać informacji na temat tego czy sprzęt wzorowany na aliantach się pojawi i po której ze stron. To zostawiam Marderowi jeśli uzna, że taka informacja może być upubliczniona ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie mam nic przeciwko wojskom niemieckim, znam historię dosyć dobrze, więc nie myślę takimi stereotypami. Ponadto użycie modeli pojazdów III Rzeszy jest według mnie plusem do tego ff, ponieważ są one bardzo dobre, a co za tym idzie Equestria ma większe szanse. Nie wolałbym czytać np. o Derpy jadącej w amerykańskiej "zapalniczce" (Sherman) :derp3:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja absolutnie nie mam nic przeciwko wojskom niemieckim, 

 

Miałeś pecha, że Twój post wbiło przed moim :D Ja w zupełności nie kierowałem tego do Ciebie tylko na wypadek gdyby ktoś pomyślał w ten sposób. Wolę tak reagować bo trafiły się sytuacje kiedy 2 osoby, którym przedstawiłem koncepcję IM i CS zarzucały, że bawimy się w złych Niemców

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też nie mam nic przeciwko wosjskom niemieckim jako takim, ale powiedzmy, że ze względu na historyczność, obawiam się by nie było powtórki w wersji ponicznej. Sam bowiem lubię Tygryski i Ubociki (eh to pewnie przez to ze mam trochę niemieckiej krwi chociaż mocno rozcieńczonej ) w sumie Autora już pochwaliłem, alr grafik też zasługuję na pochwałę naprawdę fajnie wyszły te mundury ciekawe jak moja ponysona wyglądała by w nim http://ziomal1987.deviantart.com/art/Ancient-Knowlege-Me-as-a-Pony-356442811

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz Zandi, by Twój OC wylądował w ficu, to napisz mi PMkę ;) Dogadamy się xD


Co do Twoich obaw o losy Equestrii i historii, to... biorąc sprawę na 1000%, Niemcy przegrali walkę nie dlatego, że mieli gorsze czołgi, ale Hitler wywołał wojnę w złym momencie, walczył z niewłaściwym przeciwnikiem i dowodził w błędny sposób. Jeśli Luna z Celestią unikną jego błędów (jak to brzmi :YhZzy: ), to daję Equestrii pewne szans e na sukces  nawet przy sombryjskiej przewadze liczebnej :)

 

 

Alianci są reprezentowani przez Imperium Gryfów, z prezydentem gryffońskim na czele. Gryfy to banda sprzedawczyków, więc ich rola w konflikcie będzie bardzo dwuznaczna dla obu stron. Trochę tak jak polityka zagraniczna Francji w latach 39-44.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na Serio to mam całkiem sporo oców, ale na Ancient Knowledge'u zależy mi najbardzej bo to właściwie moje kucykowe "ja" choć nie wiem czy jednorożec - alchemik przydałby się w Tęczowym Skrzydle czy w ogóle na froncie ale to szczegół, wiec może wyślę PMKę. No Fakt Nie wziąłem pod uwagę wariactwa Pana H i jego sztabu, a o królestwa gryfów to jakoś ja sobie ich nie wyobrażam w roli Francji Vichy, ale lubię niespodzianki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a h mój mózg za dużo historycznego myślenia (lubię historię) czyli królestwo gryfów będzie się częściowo izolować od konfliktu Eqestriańskiego, ale jednocześnie będzie pomagać obu stronom konfliktu zarówno Zjednoczonym siłom Equestrii jak i Sombrajczykom, chyba daruję sobie dalsze myślenie bo sam się gubię (nie ma to jak Chaos myśli)

PS Skończyłrm czytać opowiadanie i powiem jedno chyba opowiadanie zasługuje  jeszcze na jeden tag  a jakj ? [ War Drama] (autorski wiem) po prostu wbiło mnie w ziemię

Edytowano przez Zandi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było Ruhisu, nie wiem ttylko czy radzisz sobe z kucykami z pony Creatora,bo niestety nie umiem rysować kucy z powodu swojej niepełnosprawności bo wychodzą mi dosyć pokracznie z resztą zwykle nie lubię kucyków mundurkach ,ale twoje ilustracje są tak ładne, że zacząłem sie zastanawiać na tym jak mój Ancient Knowledge by wyglądał w takim mundurze,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...