Skocz do zawartości

Danganronpa


Xyz

Recommended Posts

Danganronpa to anime z gatunku horror psychologiczny oparte na grze video o tym samym tytule.

 

Krótki opis by AnimeZone:

Grupka 15 elitarnych uczniów z liceum zostaje przeniesiona do specjalnej, ekskluzywnej szkoły. Ukończenie jej gwarantuje ci sukces w życiu, jednak bardzo trudno tego dokonać. Dyrektorem jest niedźwiadek zwany Monokuma – wyjaśnia on, że proces ten zahacza o popełnienie morderstwa. Jedyny sposób to zabić innego ucznia i nie dać się złapać na przestępstwie. Jeżeli reszta uczniów odkryje tożsamość mordercy, tylko on zginie, jednak jeśli nie uda im się to zrobić, to zabójca odejdzie ze szkoły z dyplomem, reszta zaś straci życie. Kto spośród 15 przeżyję tą krwawą grę?

 

tumblr_mmkoca08ap1rw38cgo2_500.jpg

Ogląda ktoś? Jakie są wasze odczucia? Bo jak na razie ja uważam, że to może być najlepsze anime tego sezonu  :fluttershy5:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądam na bieżąco. Dziwi mnie tylko ta różowa krew bo bardzo dziwnie wygląda xD Kreska fajna. No i zwrot akcji - nie spodziewałam się że

przyjaciółka głównego bohatera umrze od razu w drugim odcinku

 

Niektóre postacie wyglądają trochę jak pokemony, ale nah. Moimi ulubionymi postaciami jak na razie są Celestia (kucykowa Celestyna = księżniczka władająca słońcem, ta Celestia = gotka z wyglądu :rainderp:), Kyouko...

No i nie mogę zapomnieć o Aloisie w okularach z głosem Aru Akise i imieniem Byakuya :ming: Serio, połączenie moich ulubionych postaci xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zaskoczyło :D Przynajmniej teraz wiadomo, że to anime jest nieprzewidywalne.

Kyouko od samego początku wydawała się być ważną postacią, myślę, że ona utrzyma się najdłużej.

Co do krwi - też mnie to dziwi, wygląda jakby była fluorescencyjna xD Może ten niedźwiedź karmi ich jajkami GMO :rainderp:

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Krew jest różowa ponieważ byłą taka w grze, na razie anime jest bardzo dokładnie zgodne z grą, anime tak mnie wciągnęło że po pierwszym odcinku jak wyszło przeszedłem grę ale nie będę wam spoilerował, jak byście chcieli coś wiedzieć piszcie pw. 


Ps. Nie radzę oglądać akurat tego anime na shindenie iż, gdyż autor tych tłumaczeń nie robi napisów ze słuchu a tłumaczy tekst, a znajomość kanji jest u niego znikoma. 

Edytowano przez kuba567g
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różowa krew ftw!!! xD nie dość, że wygląda ślicznie *-* to jeszcze mimo krwawości nie podchodzi pod gore~! xD

 

A Celestię możecie oficjalnie nazywać powodem, dla którego się tym anime zainteresowałem. xD Już wcześniej natknąłem się na nie, ale dopiero, gdy bawiąc się wyszukiwarką w bazie danych postaci anime zauważyłem skądinąd znane imię... reszty możecie się domyślić x) ale gotycka lolitka o imieniu naszej miłościwie nam panującej władczyni w japońskiej animacji to bardzo miła niespodzianka! ^^

 

Jednakże mam z tym anime dylemat, podobnie jak w przypadku Persony 4 - istnieje również taka gra, i wolałbym ją najpierw przejść zanim za jej wersję anime się wezmę... przy czym o ile z dojściem do animacji nie ma problemu, to dojście do gry może już stanowić pewne wyzwanie, no ale trudno... spróbuję coś wymyślić i znaleźć kompromisowe rozwiązanie~! ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, to może na początek się pochwalę, iż... udało się mi sprostać wyzwaniu zdobycia gry!!! :party:

 

Co mogę powiedzieć o całej serii? Miodzio... dawno nie spotkałem się z czymś takim, co byłoby mi ot tak tak emocjonalnie nieobojętne, aj tak to jest dobre - nieco pokrętne - ale w pełni na miejscu określenie! Obecnie jestem w czwartym rozdziale gry, czyli patrząc na tytuły odcinków anime, które się do tej pory ukazały, jestem nieco do przodu, tak więc już i tę wersję nadrabiam... ^^

 

Co mogę powiedzieć o anime? Jest baaardzo na podstawie gry, tyle znajomych elementów... Różowa krew? Właściwie skąd ten pomysł? Niemniej cóż, buduje klimat, przynajmniej w moim odczuciu x) Łamanie argumentów przeciwników podczas rozprawy, jednoręki bandyta z losowaniem złoczyńcy i pikselowa (nie tylko) animacja, która po niej następuje, MTB w openingu do czwartego odcinka, i... długo by wymieniać, ogólnie świetna robota! ^^

 

O! I jeszcze mimo tego, że jest to właściwie powtórka z tego, co było w grze, się nie dłuży, w anime wszystko się dzieje tak szybko... nie wiem, czy to plus, dla mnie owszem, ale jak ktoś nie grał w grę to... cóż, spoooro traci .__.

 

No to na razie tyle... nie wiem, czego (i ile) jeszcze mogę oczekiwać przed sobą w tej nadziei akademii, ale raczej o nieoczekiwane zwroty akcji się nie martwię - ich tu wg mnie nie brakuje i... niektóre już dały o sobie znać... i to mocno... po żebrach, ałaa .__. jak chociażby na przykład trzecia rozprawa... jak każda jest dla mnie smutna, to ta oprócz tego była druzgocząca, bo...

Celestia... dlaczego? Cholera, Celes, dlaczego?! Cholera, Celes...... WHY?!?! ;___;

Ironicznie... odpowiedź "For Money!!!" całkiem zgrabnie tu pasuje xD

Szlag trafił moją ulubioną postać, a to praktycznie na jej życzenie, ech...

Brawo, Celes, brawo... stawanie naprzeciw duetowi Naegi&Kiri to genjalny pomysł! >,<

 

I tak btw. już wiem, co czuł główny bohater, gdy dowiedział się, że jego przyjaciółka, Sayaka postanowiła go wrobić, sam czułem się podobnie - nie szczędziłem czasu nad dokonaniem wyboru, kto jest złoczyńcą podczas tej rozprawy, mimo iż był on w sumie oczywisty, a ostatecznie dokonując go przez myśl mi przeszły słowa "Mam nadzieję, że się mylę, ale..." nie pomyliłem się... jak Naegi ;__;

 

Hej, jeszcze żeby tego było mało, po rozprawie udało się mi zrazić do siebie Kiri, yay! ;D

Tyle wygrać, cholera, tyyyle wygrać... jak w życiu!! lel >___<

 

Ach... nic, tylko czarna rozpacz, mmm... wybornie... to JEST genialna seria ^^

Uwaga! Spoiler faktycznie zawiera spoiler (wow!) i to gruby... z rozdziałów od 1-3 jeśli się nie mylę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź na spoiler Discorsa, so yeah... te same spoilery wielkie co tam xd

 

Ja to mam do siebie, że bardzo często wpadam na spoilery. Tak więc o śmierci Celes od niedawna już wiem ;_; Strasznie mi szkoda, też moja ulubiona bohaterka na tej samej półce co Kirigiri i Togami. W sumie nie zdziwiłam się, że miała inne nazwisko. Celestia Lundenberg (czy jakoś tak) po prostu nie pasowała do tych nazwisk/imion typu Asahima, Byakuya, Sakura...

 

No i żeby nie było samego spoilera, to dodam, że seria bardzo mi się podoba.

Poza tym... gra ma sequel. Można mieć nadzieję, że będzie następny sezon. Co do którego też znam jeden spoiler, bo jestem głupia i wpadam na spoilery 24 na dobę xd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak tak dłużej patrzę na ten serial, to w porównaniu do gry jest strrraaasznie okrojony, chyba aż nazbyt z nim pędzą... to jednak niedobrze, a przynajmniej źle dla tych, co nie mieli styczności z grą. Dobrze, że się natrudziłem, aby ją zdobyć ^^ ale naprawdę, ten, kto w nią nie grał dużo straci niestety :/
 
O właśnie! Mowa o grze... przeszedłem ją~! ^^ Innymi słowy wracam do żywych po zarwaniu dwóch nocy... xd to były najlepsze 28h wakacji! xD no, a tak przy okazji, już żadnych spoilerów się nie boję! ^^ ...chyba że z kontynuacji, ale o tym za chwilę... xD
 
Hah, skoro temat w spoilerze zszedł na Celestię... Yay, Ludenberg, Celestia Ludenberg, tak się dokładnie siebie zowie, "Berg" to z niemiecka góra, a "Luden" to nie wiem... może to z łacińskiego "ludus" - gra, rozrywka, zabawa, fun? Hmm... aż nazbyt do niej pasuje, nie sądzisz? xD Podczas jednej z rozmów powiedziała mi, że lubi czasem powtarzać swoje imię ot tak i wcale mnie to nie dziwi... też bym to robił, posiadając takie nazwisko! Hmm... ale... czy ja tak nie robię już przypadkiem? xD

...a wracając do treści zakazanych, tak, Celes to moja ulubiona postać, choć po tym, co zrobiła już nią być nie powinna, to było podłe, bardzo podłe z jej strony, a do tego mało przemyślane, ale... paradoksalnie wręcz lubię ją jeszcze bardziej, zupełnie nie mam pojęcia dlaczego! ;__; choć jest niby takie jedno tego wyjaśnienie, o którym wspominała sama Celes...

 

Jeśli chodzi o Kirigiri, też się zgadzamy, lubię ją zaraz na równi przed Celestią, w końcu podobnie jak ja nie rozstaje się z rękawiczkami, a jej hobby, którym zapewne jest macanie trupów jest na tyle oryginalne, iż zasługuje na uznanie... i w ogóle ten jej sposób bycia jest bardzo urokliwy... ^^

 

Jest jeszcze jedna postać, ale nie zdradzą, która to ze studentek! ;x Ech... tak czy inaczej wygląda na to, że Celestia swojego marzenia nie spełniła... chciała mieszkać w zamku, otoczona świtą, wręcz traktowana jak bóstwo, a tu nic z tego... upupu? Ale czy na pewno? x3

tumblr_mq40g22zyf1s65k4jo1_1280.pngWiele to w sumie tłumaczy, nie? x)

Uwaga! Spoiler faktycznie zawiera spoiler (wow!) i to gruby... z rozdziałów od 1-3, ergo odcinków 1-7 ^^
 
I wracając do kontynuacji, okazało się, iż Project Zetsubou dopiero niedawno, tzn. czerwiec tego roku, opublikował tę grę w wersji angielskiej, a prace nad tłumaczeniem kontynuacji są dokonane w około... 0.1% .__. Trochę więc chyba przyjdzie na nie mi poczekać ;__; taka rozpacz, że hurray~! ^^
 
Właśnie... ktoś tu się miał brać za Madokę? Bo patrzajcie, co znalazłem... ZUO^2! xD
 

tumblr_m8tvohTrKP1qiu58bo1_500.png161032_zgp5r0xvfln6743ay9sudwjokm8ihb1cq

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się strasznie zrobiło przykro jak nasza droga Celes rzekła, że (spoiler z najnowszego odcinka jak ktoś nie widział, ale nie chce mi się robić spoilera bo to w sumie mały spoiler) jest tak dobra w kłamaniu, że nawet udaje jej się okłamać własne serce. Po prostu poruszyło mną to zdanie.

Zastanawia mnie tylko co to za koleś na końcu odcinka O.o Przestraszył mnie strasznie, normalnie podskoczyłam jak się pojawił za Naegim xd I co jest nie tak z Sakurą? No... dzisiaj niby wychodzi nowy odcinek, ale tłumaczenie pewnie jak zwykle w okolicach środy -.-'

Nawiązując do obrazków powyżej: Kyubey + Monokuma = SAMO. ZUO.

 

 

No cóż, Celestyna nadal pozostaje na półce ulubionych bohaterów, za nią stoi nasz Super High School Level Panicz, a przed Celes Kirigiri-san. Lubię białowłosych detektywów :ming:

Swoją drogą gdyby zrobili crossover Danganronpy i Mirai Nikki (wątek "zabij albo zostań zabity" huh.), to Kyouko i Akise by się pewnie zteamowali xd Tak samo jak Yuno i Genocider Syo.

 

Off-topic, ale trochę też w temacie gier: Grał ktoś? Anime by było z tego niezłe, a ostatnio jest kilka gier zanimowanych (jest takie słowo?)... więc mam nadzieję... taką małą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay, to jest na Nintedo, nie mam Nintendo ;__; w sumie PSP też nie posiadam, ale Dangę udało się jakoś załatwić, niemniej to już inna historia xP poza tym jakoś nie wyobrażam sobie w to grać na PSP, ta gra jest zbyt epicka jak taki mały ekranik! o_0 Nie ma to jak blaszak ^^

 

84c.png

 

 Zgadza się, mną też poruszyło to zdanie... niemniej nie tak, jak w grze, raz, że wiedziałem jak się to skończy, a dwa... SERIAL JEST STRASZNIE OKROJONY!!! I o ile w tytanach strasznie przedłużają akcję, to tu pędzą jak nienormalni! .__. Nikomu nie zaszkodziłoby parę dodatkowych dialogów między postaciami czy też przedstawienie jakichś fragmentów dni wolnych... naprawdę, jeśli ktoś w to nie grał, anime nie polecam, bo to jednak nie to, co pierwowzór... no ale jednak się starają! ^^
 

Np. to jak się Kiri-Kiri obraziła... w anime zdążyła sobie to wyjaśnić z Naegim dosłownie parę scen dalej, a w grze... trwało to przynajmniej dwa dni!! >,< I podczas tych dni w czasie wolnym także dało się poznać, że jest wściekła - wszelkie rozmowy ucinała tym, że "jest zajęta" albo wprost kazała nam zjeżdżać! ;__; Nie żeby coś, ale chyba w grze bardziej było odczuwalne to napięcie... i jeszcze jak Asahina się zaczęła wtrącać xD a w anime się pytam, gdzie to jest? :/

Uwaga! Spoilery faktycznie zawierają spoilery (wow!) górny z odcinka 8, a dolny z odcinków wcześniejszych... x]

A wracając do Celestii... to, co mnie w grze wtedy poruszyło to jej śmiech - jej śmiech zawsze był taki charakterystyczny, a tuż przed egzekucją zaśmiała się po raz ostatni i... mimo że to był ten sam chichot, brzmiał zupełnie wtedy inaczej, Neagi zresztą też zauważył, że coś jest nie tak, podczas gdy na mą myśl nasuwało się pytanie 

dlaczego? Nie wiem, czy to z oszukiwaniem serca nie jest samo w sobie kłamstwem xd Taak... pamiętam, do ostatniej chwili liczyłem na jej niewinność, to były czasy... to było jakoś z środę temu? xD

 

tumblr_mkua8y2IT81rmi0vgo1_r2_1280.png

 

Hmm... tak technicznie to jej włosy są koloru bladego fioletu x) A ten panicz jest... ogólnie spoko, ale ciężko do człowieka dotrzeć, rzadko ma się do czynienia z tak zadufanym w sobie typem, a skoro w serialu pojawiła się Celestia to ten jakoś tak się mi skojarzył z... Bluebloodem xD i... nie, nie ma szans na sojusz Genocyder + Yuno! >,< Yay, zastanów się, to są przecież yandere, prędzej się pochlastają wzajemnie niż stworzą duet, one duet mogą stworzyć tylko ze swoim wybrankiem! ^^

 

tumblr_mf55uwYMum1qfap51o1_500.png

Powiedziałem, że nie zdradzę trzeciej ulubionej postaci, ale...

...może sami ją w takim razie zgadniecie, co? Jest jakby na zdjęciu~! ^^ 

Edytowano przez DiscorsBass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chętnie zagrałabym w grę, gdyby nie fakt, że też nie mam PSP ._. Skąd żeś to wytrzasnął?

Poza tym 999 to też świetna gra. Mimo że nie ma wątku "musisz się dowiedzieć kto jest winny" to i tak cały czas o tym myślisz. No i 999 też pewnie gdzieś by się znalazło w zakamarkach internetu, nawet jeżeli nie masz DS'a~

Ale nawet jak się ogląda let's play z 999 i tak czuje się prawie te same emocje co w grze (w końcu to po części visual novel :ming: )

 

 

 

Aha, na spoilery z 8 odcinka nie klikam, ale... Twoja trzecia ulubiona postać, huh? Czyżby... *dun dun dun*

Junko-san? Tak, nawet o niej wiem. Mam to do siebie że zawsze znajduję milion spoilerów, a i tak mile mi się ogląda animu ^^

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety w nic nie grałem z tej serii, ale za to samo anime mnie strasznie wciągnęło :D 

 

Moimi ulubieńcami od początku anime byli i wciąż są: Naegi i Kirigiri - tworzą całkiem niezły duet "detektywów". Bardzo jestem ciekaw co to będzie jak zostaną z 2-3 osoby z nich wszystkich :D Ale bez spoilerowania mi tu :rainderp:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumblr_mpll53PTiP1sutpmno1_1280.png

Bardzo chętnie zagrałabym w grę, gdyby nie fakt, że też nie mam PSP ._. Skąd żeś to wytrzasnął?

Grę? Stąd visualnovelaer.fuwanovel.org. I nie grałem w to na PSP, tylko na PC, a konkretniej na PPSSPP!! x]
 
Yay, tylko ten górny spoiler jest z ósmego, dolny już nie x)
 
A co do trzeciej ulubionej postaci... jak wspomniałem, możecie ją zgadnąć, ale jak wspomniałem jeszcze wcześniej - nie zdradzę jej... i konsekwentnie się tego będę trzymał aż do końca! x] Czyli nie powiem, czy dobrze! xP Ale skoro o niej wiesz... to dlaczego sądzisz, że akurat ona zajęłaby trzecie miejsce na podium? Yay, za kogo Ty mnie masz? .__.
 

Bardzo jestem ciekaw co to będzie jak zostaną z 2-3 osoby z nich wszystkich

Ależ odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta! Wszystko wyjaśnia spoiler poniżej... 

lol, nope, i lied ^ ^  :trollface:

Choć Ty pewnie oczywiście nie chcesz go kliknąć, nie? 残念です。。。xD
 
~~
 
Btw. kolekcjonując arty o tematyce Celes & Kirigiri ani się obejrzałem, a trafiłem na shipp o tematyce... cóż, Celes & Kirigiri xD takich rzeczy bym się raczej spodziewał po naszym fandomie, ale szczerze to nie narzekam xd całkiem zabawne rzeczy znalazłem na tumblrze Celegiri, jakby to Celes określiła - macie bujną wyobraźnię x) dałbym linka, ale są tam też materiały nsfw, więc nieee xD


tumblr_mpll53PTiP1sutpmno2_1280.png

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oż Ty... xD Kusi mnie by zerknąć, ale... nie zrobię tego, nie chcę sobie popsuć miłego oglądania xD

Być może też wezmę się za grę, ale to już po anime. Obecnie ogarniam inny ciekawy Visual Novel, a mianowicie Muv-Luv Alternative ^^

A same kuce w tym klimacie mogłyby ciekawie wyglądać, od czasu do czasu takiego rodzaju spin-offy MLP mogliby robić ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... po odcinku 9 to już serio muszę zacząć grać bo nie wytrzymam.

 

Co do odcinka 8 i 9...

W komentarzach pod odcinkiem 8 wszyscy pisali, że uważają że to Asahina zabiła Sakurę. Naprawdę nie rozumiem tego, przecież to było oczywiste że popełniła samobójstwo. Zamknięte drzwi, jej zachowanie, butelka z trucizną? I ludzie NADAL myśleli że to Asahina...

 

Oh, Kirigiri wytrzasnęła znikąd wieść o 16 uczniu. Wiem która to. Ja i moje spoilery xD Interesuje mnie jedynie zdanie "Monokuma musiał coś zrobić z ciałami"... whaaa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yay... Yay... twój awatar... weź coś z nim zrób, bo mnie cały czas rozbraja... Yay, to połączenie... lol xD

No wiesz, w grze te motywy były ciut bardziej rozwinięte, Kiri-Kiri sama zasugerowała taką możliwość rozwiązania tej zagadki, iż sprawca się po prostu w pokoju ukrył, w końcu Fukawa się schowała w szafce i nawet mieli tam jej odciski dłoni, poza tym w ogóle nie wyjaśniono dlaczego magazyn był obrócony, nie było ważenia butelek i takich tam... jak już wspominałem, okrojone strasznie w porównaniu do oryginału D:
 
Zaraz tam znikąd... przecież po co wzięła ze sobą Naegiego? Chyba nie dla towarzystwa, nie? xP

Spoilery z odcinków 8 i 9, więc nie zaglądać, ok? ^^

 

Ach, i jeszcze jedną rzecz odkryłem, która mówiąc szczerze, mnie nieco zaskoczyła! D: Ale pozytywnie! >,<

http://www.youtube.com/watch?v=KsQZtXHceRs

Spokojnie, spoiler tylko ukrywa filmik, nie ma tam żadnych zdrożnych treści xD

Nie, nie pomyliłem linka! xD

Ciekawe, czy się zorientujecie, o co chodzi... (a może już wiecie?) hmm? x)

 

Obecnie ogarniam inny ciekawy Visual Novel, a mianowicie Muv-Luv Alternative ^^

Ach, coś tytuł się mi obił o uszy! ^^ To chyba trochę dłuższa opowieść, zaraz... chwila moment... o_0

 

~~

 

PS, właśnie, Yay, to zaopatrzasz się w tę grę w końcu? ^^ Jakby były jakieś problemy natury technicznej, mogę pomóc~! ^^

PPS, o, a Anime Character DataBase wydało nową serię kart o motywie przewodnim Danganronpa! Yay~! ^^

Edytowano przez DiscorsBass
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zaopatrzyłam się się w grę, działa (czasami napisy szaleją ale po chwili się naprawia xd) i muszę powiedzieć, że rzeczywiście anime jest okropnie okrojone. No i jeszcze niektóre rzeczy się nie zgadzają, na przykład ta katana co była w pokoju Naegiego...

 

I gra rzeczywiście jest o niebo lepsza. Trzyma w napięciu, nawet przy kontaktach z innymi uczniami. Ach Byakuya... nazwał mnie bezwartościowym beztalenciem, to na pewno miłość :rainderp: I sposób w jaki przyjął mój prezent (stare radyjko): "I'll be taking that!" xD

 

W dodatku mimo tego ponurego nastroju wiele dialogów sprawia że ze śmiechu staczam się na podłogę...

 

A właśnie, jeszcze soundtrack. Soundtrack w anime jest jednym słowem wzięty z gry. Taki sam, z wyjątkiem niektórych kawałków.

Oceniam tą grę, a sama jestem jeszcze niedaleko przed pierwszą śmiercią ;P Właściwie to wczoraj zanim zeszłam z komputera, musiałam zapisać na miejscu, kiedy Naegi leci do pokoju Maizono, która nie zjawiła się na śniadaniu. Niedługo zagram dalej, jestem bardzo ciekawa jak wygląda szkolny sąd i zbieranie wskazówek (^.^)/

 

Avatara nie zmienię, nigdy! xD Poza tym...

tumblr_mqtvl55Grp1swanlfo8_500.png

 

http://nyapanzer.tumblr.com/post/57041905540/purifiezmoi-sprite-edits-of-one-of-my-favorite <-- Dis

 

 

Ach, zapomniałabym: Ten ending <3 Wielbię, ale chwila co to... O.o TEN GŁOS JA ZNAM TEN GŁOS :O

Edytowano przez Na pewno nie Flutteryay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z napisami, zazwyczaj tak się dzieje, bo dłuższej bezczynności, a przy kontemplacji niektórych dialogów czasem się to zdarzało, wtedy najlepiej dać na chwilę pauzę kwadratem, aby nic nie przegapić... ale skoro to jedyny problem, to wygląda, że gra u Ciebie chodzi bez problemów! ^^ 

 

Ta, w serialu już u niego była, a w grze sam musiał ją sobie przynieść, pewnie dokonali tej modyfikacji, aby zaoszczędzić na czasie i nic dziwnego, jak chcą się zmieścić w 12 odcinkach to naprawdę ;P hmm... zadajesz się z Togamim z własnej woli, lol, what is wrong with you? xD ja najsampierw pogadałbym z tymi, z którymi już nie będę miał okazji pogadać później, ale Togamiego nie zostawiłbym nawet na koniec xD

 

A soundtrack jest genialny, rzadko jakieś ściągam, ale dla tego zrobiłem wyjątek... i specjalnie zainstalowałem azjatyckie znaki w systemie, abym mógł odczytać te tytuły w odtwarzaczu xd tak, to wyjątkowo klimatyczny OST... najbardziej podobają się mi te motywy z egzekucji, zwłaszcza... no nie mogę powiedzieć! xD I fajne jest zastosowanie bliźniaczych utworów - sąd klasowym ma kilka alternatywnych podkładów, które się na tyle dyskretnie różnią, że nie pierwsze przesłuchanie nie widać różnicy, lecz jeśli się przysłucha, to zauważy się, że się robią bardziej epicki, jeśli chodzi o alternatywy dla śledztwa, to to już różnica jest spora, od razu wiadomo, kiedy nastąpił przełom, od razu ma się motywację do gry, aż nie chcę się kończyć! ^^ A muzyka w finale? Mmm! Napisy końcowe? O tak... muszę kiedyś to załatwić jako album xD

 

Haha, właśnie tego tumblra szukałem, bo tam to kiedyś znalazłem xD a ten głos no raczej tak na pewno znasz, detektywie! XD

 

kirigiri_watches_blues_clues_by_mitsukik

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Przyszłam odkurzyć temat.

 

W grze jestem już po sprawie z Oogami. Teraz będzie się działo...

 

Poza tym zauważyłam nawiązanie do gry 999 o której wspominałam wcześniej - Naegi powiedział, a raczej pomyślał:

"Zrobił coś z naszymi ciałami? Może... umieścił bombę w naszych żołądkach!? Nie jesteśmy na statku, ale jesteśmy uwięzieni... Gah! Nawet myślenie o tym sprawia że mam dreszcze!"

(Ja też mam dreszcze Naegs, ja też.)

 

W każdym razie 5 piętro here I come! Nie obejrzę anime dopóki nie przejdę gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszłam grę la.gif

Teraz zostało anime, nowelki, a potem tylko czekanie na tłumaczenie drugiej gry.

 

Szczerze mówiąc anime to faktycznie trochę zawód. Potrafię wyłapać wiele niedopatrzeń patrząc na pierwszą minutę 11 odcinka.

Przeszukiwanie miejsca zbrodni przy sprawie z Mukuro trwało 15 sekund, a u mnie? Jakieś dobre 15 minut. Nie wiem co to było. Nie dość, że Kirigiri nagle przyszła (w grze pojawiła się dopiero jak wszyscy byli już w windzie i do ostatniej sekundy myślałam że to rzeczywiście ona zabiła Mukuro broniąc Naegiego), a Togami i Naegi weszli do jej pokoju od tak se (tak to wyglądało w anime)...

Po prostu sądzę, że anime dałoby radę rozciągnąć do jakichś 20 odcinków. A przynajmniej do 15.

 

Co do samej gry i zakończenia...

Genialne. Tylko albo jest parę niedopowiedzeń, albo coś przoczyłam, albo jest to wyjaśnione w nowelkach/następnej grze.

 

1. Sprawa różoffej krwi. Przecież w tej zmasakrowanej klasie kreff była czerwona... huh?

2. Właśnie, ta zmasakrowana klasa. Co tam się właściwie stało?

3. To "Monokuma zrobił coś z naszymi ciałami"... chodziło o to, że zmodyfikowano ich pamięć? "Monokuma zrobił coś z naszymi mózgami" chyba bardziej by pasowało. Ale to na pewno o to chodziło? Jest to gdzieś wytłumaczone?

4. Eeeee a ich ciała? D: Co wy, zostawicie swoich przyjaciół w jakiejś zamrażarce i po prostu sobie pójdziecie!? Kaman! (swoją drogą zastanawiam się, czy w jednej z tych zamrażarek jest masłOowada-kun)

 

Nie wiem, czy coś jeszcze... coś przeoczyłam? Huh? Poza tym, ten bad ending...

640px-Bad_ending.png
Małe Naegisie, Byakuysie i Hagakurusie? Fukawa umarła ze szczęścia? Asahina odpowiedzialna matka? TOGAMI W DRESIE!? Bez Kirigiri wszystko się sypie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sequel anime jest w sumie bardzo prawdopodobny, skoro jest druga część gry :I Poza tym tego zakończenia tak nie zostawią, huh? Wyszli i co? Jest ten koniec świata, nie ma tego końca świata? Druga część to (miejmy nadzieję że w całości) wyjaśni~

 

 

 

A tu znalazłam takie coś... smuteczek...

tumblr_msxfdsAPEH1s69s51o1_1280.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...