Skocz do zawartości

Danganronpa


Xyz

Recommended Posts

Powiem tak: oglądanie DR3 bez chociażby zaznajomienia się z całą serią jest zupełnie bez sensu. Dwie pierwsze gry to podstawa, ale nie można pominąć też Danganronpa: Another Episode; Ultra Despair Girls (lub DR:AE, for short), przez sporą ilość osób uznawaną jako "niepotrzebny spin-off". Ponadto przez Zetsubou-hen na pewno przewiną się (I JUŻ SIĘ JEDNA PRZEWINĘŁA) postacie z Danganronpa: Zero.

 

Ja, jak widać po avatarze, jestem na bieżąco ze wszystkim, więc mogę chyba śmiało odpowiedzieć na jakiekolwiek pytania. A, no i, osobiście bardziej lubię opening do Mirai-hen, chociaż wszystkie openingi i endingi są genialne <3

 

Jedyne co mnie boli w Mirai-hen to to że postacie mają zły zwyczaj umierać zaraz po tym jak trochę lepiej je poznamy. Tylko modlę się o to żeby moje dziecko Ryouta przeżyło (jak na razie nieźle mi idzie), bo moje poprzednie dziecko zginęło jakoś w piątym odcinku ;; Ale, cóż, z moim szczęściem...

 

tumblr_oaejy3obMM1tpveswo1_500.jpg

 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, o kogo też chodzi... x] z DR3 jak na razie do listy moich ulubionych postaci aspirują... Seiko z Mirai-hen i Chisai z Zetsubou!!

 

Pierwszy wybór nie winien być zaskoczeniem, starczy tylko spojrzeć na te ametystowe oczka pod popiołową czupryną, a ćwieki wszędzie pasują, zwłaszcza jeśli chodzi ma maskę na twarz*. W skrócie, wygląd i styl na A+, jednakże to wszystko to tylko przymioty raczej powierzchowne, z tych istotniejszych, jej talent, medykamenty i farmacja, sam chciałem ostać farmaceutą, ale chemia mi średnio na maturze poszła, ale tak czy inaczej świat leków dalej jest mi bliski. Zaś charakter, w zasadzie przy tak pędzącej akcji i ilości postaci trochę niełatwo było go dobrze poznać, szczęście, że znalazł się moment na retrospekcje, a po stronie Rozpaczy szło się odnośnie nawet dowiedzieć i jeszcze więcej, a także o jej wpływie na ówczesne wydarzenia...

 

Uff, trochę się rozpisałem... z Chisai winno pójść łatwiej, gdyż w części poświęconej wydarzeniom minionym przypada jej wręcz główna rola, toteż możemy się dowiedzieć znacznie więcej o tej postaci. Na szczególną uwagę zasługuje jej determinacja, z jaką stara się prowadzić swoją klasę, a coś czuję, iż w późniejszych odcinkach może jej potrzebować znacznie więcej. No i na koniec, przez wzgląd na swój talent, zdarza się jej nosić uroczy fartuch pokojówki ^^

 

We wszystkich muzycznych wstępach i epilogach serii jestem w stanie odnaleźć podobające się mi nuty, na przykład opening po stronie Przyszłości na szczególną uwagę zasługuje wyczuciem czasu, co do momentu zjawiania się, gdy hype już trochę się na początku odcinka się podbuduje i słychać te charakterystyczne dźwięki, które jeszcze mocniej podgrzewają atmosferę, niczym wiszące nade wszystkim zagrożenie... a potem akcja! ^^

 

Niemniej to właśnie otwarcie strony Rozpaczy szczególnie mnie urzekło, jednoznacznie ciężko stwierdzić - czemu? Sam jego początek jest taki łagodny i spokojny... może chodzi o ten kontrast z okropnością zdarzeń jakie mają nastąpić? Skoro mowa o kontraście, ten raczej spokojny wokal to zupełnie inna bajka niż dynamiczna sekcja rytmiczna... Muzycznie naprawdę lubię ten motyw, gdy tak łagodny aksamit opiera się na gradzie dźwięków, nadaje to w moim odczuciu taki charakterystyczny, nieco melancholijny klimat utworu - kiedy wszystko wokół pędzi, płynie, niczym foniczny prysznic, a Ty znajdujesz chwilkę, by przystać, trzymając się za ten kontrastujący z całą resztą wokal~♫ **

 

~~ 

 

Nie miałem okazji zagrać w DR:AE, niemniej zapoznałem się z nim wystarczająco, aby nie być zaskoczonym pojawieniem się w trójce siostry Mokota, a także tym, jaka znajoma postać znalazła się w jej towarzystwie ^^ Jednakże na tym moja wiedza się kończy ;x z DR0 wiem tylko tyle, że jest prequelem, a także znam jej dwie główne postacie x|

 

 

*-ten zestaw barw... Kirigiri? Oczy, włosy, a gdyby przełożyć te ćwieki z maski na... nie wiem, rękawiczki? Heh, nie jest coś na rzeczy? :D

**-ciężko to opisać, przeto po prostu posłużę się innym przykładem takiego kontrastu [link] ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...