Skocz do zawartości

[Turniej] Jeden z dziesięciu - wersja MLP:FIM


Cartoon Tiger

Recommended Posts

v9y2.jpg


Witam.

Niektórzy z Was na pewno pamiętają taki teleturniej jak "Jeden z dziesięciu". Jeśli tak, mam dla Was coś ciekawego.

Daje Wam szanse wykazania się wiedzą na temat MLP:FIM. To nie będzie takie proste. Będziecie musieli zmierzyć się z innymi uczestnikami zabawy. Łącznie w wydarzeniu weźmie udział dziesięciu chętnych. Jeśli chcesz uczestniczyć i pokazać swoją wiedzę na temat naszej ulubionej animacji, to zapraszam. Zapisy będą trwały do momentu wyboru dziesięciu kandydatów.

Jeśli sądzisz, że podołasz i czujesz się na siłach sprostać wyzwaniu, nie krępuj się! To jest Twoja szansa!

Zasady teleturnieju:

W teleturnieju udział bierze 10 forumowiczów. Zajmowane przez nich pozycje 1–10 są rozdzielane drogą losowania. Każdy uczestnik zaczyna grę z trzema "szansami". Prowadzący zadaje pytania z wiedzy o MLP:FIM, na odpowiedź zawodnik ma 7 sekund, błędna odpowiedź powoduje utratę jednej "szansy". Teleturniej składa się z trzech etapów.

Etap I

Prowadzący zadaje kolejno pytania graczom w dwóch rundach. Każdy zawodnik dostaje po dwa pytania. Wystarczy odpowiedzieć przynajmniej na jedno, aby grać w następnej rundzie. Błędna odpowiedź powoduje utratę jednej "szansy", jednak jeśli gracz nie odpowie na żadne z dwóch pytań, odpada z gry.

Etap II

Zadawanie pytań zaczyna się od pierwszego zawodnika (najczęściej jest to zawodnik z numerem 1, chyba że odpadł w etapie I). Pytania zadawane są kolejnym zawodnikom – ten, który pierwszy udzieli poprawnej odpowiedzi, wyznacza kolejnego pytanego. Jeżeli wskazany zawodnik odpowie błędnie, to dotychczasowy wyznaczający wskazuje dalej. Jeśli odpowie poprawnie, przejmuje prawo do wyznaczania. W ten sposób gra się tak długo, aż pozostanie w grze trzech zawodników. Przechodzą oni do etapu III.

Etap III (finał)

W tym etapie liczba zadanych pytań jest ograniczona do 40. Każdy zawodnik dostaje trzy nowe szanse. Ważną rolę odgrywają punkty, każdy zawodnik zaczyna z taką liczbą punktów, ile szans zachował z wcześniejszych etapów. Za każdą dobrą odpowiedź gracz dostaje 10 punktów. Do pierwszych pytań zawodnicy mogą się zgłaszać (jeśli nikt się nie zgłosi do odpowiedzi, to nikt nie traci szansy) do momentu, gdy jeden z graczy udzieli trzech poprawnych odpowiedzi i zdobędzie 30 punktów. Wyznacza on kolejnego pytanego. Wraca tu reguła z etapu II z tym, że jeśli gracz wskaże do pytania sam siebie i odpowie, otrzyma podwojoną liczbę punktów, tj. 20. Jeśli odpowie źle, wtedy gracze sami się zgłaszają do odpowiedzi i przejmują prawo wyznaczania. W wypadku pozostania jednego gracza (punkt drugi poniżej), zasada podwajania punktów nie obowiązuje, gdyż do jego pytania nie wyznaczył siebie samego.

Gra kończy się gdy:

Zostanie zadane 40 pytań, zawodnikom za każdą zachowaną szansę dolicza się 10 punktów, wygrywa gracz z największą liczbą punktów, lub w grze zostanie jeden gracz, pyta się go tak długo, aż straci szansę lub skończą się pytania. Wtedy za każdą zachowaną szansę dolicza się 10 punktów.

Cały teleturniej odbędzie się w specjalnie do tego wyznaczonym miejscu. Będzie to dodatkowy pokój na SB, zabezpieczony hasłem.

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

gna9.png

 

Po wielu dniach oczekiwania, ruszyły zapisy do turnieju "Jeden z Dziesięciu".

Zapraszam wszystkich chętnych do zgłaszania swoich kandydatur .

 

Wygląd zgłoszenia zależy wyłączeni od Was. Wszyscy mają takie same szanse aby dostać się do gry.


Przedział tematyczny będzie zawierał pytania z wszystkich sezonów My Little Pony Friendship is Magic . Wyniki ankiety niżej.


Wyniki ankiety.

4lchq.png


 
 

Po wyborze 10 szczęśliwców, wyznaczymy dokładną datę spotkania i niech wygra najlepszy.

 

Przewidziane są dodatkowo trzy miejsca rezerwowe. Pełna lista uczestników zostanie umieszczona tydzień przed turniejem.


W razie jakichkolwiek pytań zapraszam tutaj

Edytowano przez Cartoon Tiger
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wielce zaszczycony mogąc wziąć udział w tym przedsięwzięciu. 
Liczę że wykazałbym się odpowiednią wiedzą na temat serialu, a nawet jeżeli nie, to przecież we współzawodnictwie nie liczy się tylko wygrana, ale to czy umiesz przegrać z klasą.  :sjf1O: 
Z tego miejsca chciałbym również życzyć powodzenia innym uczestnikom.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu coś ciekawego się dzieje ^^ Z radością zgłaszam swoją kandydature na uczestnika.

Od małego chciałem uczestniczyć w Awanturze o kase czy Milionerach. Niestety oba teleturnieje wyleciały z TV :v A tutaj powstaje teleturniej i to jeszcze wyłącznie na temat tęczowych koników. Zaspoileruję krótko:

FANMADE_Rainbow_Dash_best_day_ever.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słychać dźwięk trąbek (zresztą, niezbyt przyjemny dźwięk) i bębnów, a drzwi do sali, w której znajduje się komisja zgłoszeniowa, otwierają się z wielkim hukiem. Do sali wchodzi, otoczony swoją świtą przyboczną (Rainbow Wavem i Lisem Pustyni), WładcaCiemnościIWszelkiegoZła.

 

- Biorę udział.

 

Muzyka cichnie, a ludzie wychodzą z sali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, Ej, Ej - Ja też się zgłaszam, ale gdzie się odbędzie ten event? Oraz czy będzie to jakoś nagrywane? Bo chętnie zobacze swoją mordkę na YT xD

Oczywiście, że będzie, specjalnie na ten event wynajęte zostało studio Jednego z Dziesięciu. Mordkę będziesz mógł zobaczyć nie tylko na YT, ale nawet w TVP! :pinkie2: Jedyny problem jest taki, że TVP, żeby ich pokręciło, nie chce zasponsorować dojazdu uczestników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Bardzo proszę o przyjęcie do tego teleturnieju. Kocham wiedzówki, uwielbiam się wykazywać. Dodatkowo, kibice potrzebują idola, jeśli się dostanę, już go mają... No tak, em... Ta...

Jestem osobą dosyć inteligentną (nie tylko w moim mniemaniu), na wszystkich wycieczkach koleżeńskich zawsze uchodzę za przewodnika.

Chciałbym pobłyszczeć tutaj wiedzą. Dodatkowo, wiadomo, zabawa. Dla mnie zabawą jest odpowiadać poprawnie, jak i odpowiadać błędnie. Błędna odpowiedź daje możliwość nauczenia się czegoś nowego. No i uczucie, że nie jestem nieomylny. To jest ŚWIETNE.

Pochodzę z Bytomia. No, mam piętnaście lat (może i mało, ale to nie wiek się liczy, prawda?).

Pozdrawiam Serdecznie,

Arashel bin Jajir ihm Omad Ahad.

Edytowano przez Arashel Jajir
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chcę, odpadnę pierwsza ale to nie jest ważne! Zabawa najważniejsza! Poza tym kocham serial ,,Jeden z dziesięciu", odpowiadam razem z uczestnikami. Oni są mądrzejsi ;-;. 

Może mnie przyjmiecie? Idiota zawszę się w turnieju przyda :F

 Hej, też odpowiadam razem z uczestnikami :D witam w klubie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że będzie, specjalnie na ten event wynajęte zostało studio Jednego z Dziesięciu. Mordkę będziesz mógł zobaczyć nie tylko na YT, ale nawet w TVP! :pinkie2: Jedyny problem jest taki, że TVP, żeby ich pokręciło, nie chce zasponsorować dojazdu uczestników.

Zaraz, to jak w końcu? Na SB, jak pisał Cartoon Tiger czy w TVP? Bo jak TVP, to odpada, mam szkołę :twiangry: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...