Skocz do zawartości

muzyka pony


WarlockBrony

Recommended Posts

Co rozumiesz przez "Wspólne komponowanie" bo już słyszałem takie sformułowania i nigdy nie kończyło się to dobrze.

Do tego mało info podałeś.

 

"Gram na basie i gitarze klsycznej."

Jaki poziom, Czytanie i rozpiska zapisów nutowych, przykładowe kawałki, link do dema, coveru.

 

Na jakiej bazie dany projekt miałby działać ?

(Programy?,Nagrania?)

 

Myślę że warto taki projekt rozpisać trochę bardziej ambitnie, to i może trafią się ambitni ludzie i coś z tego wyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na gitarach gram 7 lat i jestm samoukeim. Gram z tabulatur, z nut nawed się nie uczyłem to mnie odpycha. Program jakim nagrywam na dzień dzisiejszy to N track Studio. Jeśli chodzi o covery lub swoje to moge nagrać i wrzucić.
chodzi o to że mogę nagrać partię instrumętu, wysłać i np. ktoś to doda,
nie wiem jak to bardziej opisać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak na gitarach gram 7 lat i jestm samoukeim. Gram z tabulatur, z nut nawed się nie uczyłem to mnie odpycha. Program jakim nagrywam na dzień dzisiejszy to N track Studio. Jeśli chodzi o covery lub swoje to moge nagrać i wrzucić.

chodzi o to że mogę nagrać partię instrumętu, wysłać i np. ktoś to doda,

nie wiem jak to bardziej opisać

Staniesz w miejscu, jeśli nie nauczysz się nut. Ile można grać covery, a granie na 'czuja' to gówno xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staniesz w miejscu, jeśli nie nauczysz się nut. Ile można grać covery, a granie na 'czuja' to gówno xD

Dokładnie ja nawet powiem że nie stajesz w miejscu a cofasz się. Nuty to minim jakie muzyk musi osiągnąć. 

Można oczywiście robić muzykę całkowicie nie znając się na metrum,nutach, ale trzeba spędzić wiele wiele czasu nad programami.

 

Napisz jakiś szybki kawałek, na podstawowych akordach w stylu kościelnego grania lub piosenek ogniskowych, zobaczymy jak to wyjdzie. Z mojej strony możesz dostać klawisze bądź perkę. D nie urywa ale zapis można zrobić i bez umiejętności gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nuty to podstawa do tworzenia jakiejkolwiek muzyki, nie wiem jak sobie wyobrażasz komponowanie jakichkolwiek kawałków z ludźmi oddalonymi o set km. Wysyłając im tabulaturę ? czy gotowca w mp3 z dopiskiem "zrób coś do tego." Zapis nutowy daje ci jako takie pojęcie o danej muzyce, przez odczytanie zapisu i co zostało w nim zastosowane (tonacja/skala/metrum/tempo) i set innych pierdół i pierdołek, inny muzyk może określić co może dodać do tego utworu.

 

 

 Czm muszę znać nuty nie rozumiem... szczegół. 

Ok to mi wystarczy aby zrobić pass.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ja się dopiszę, jeśli chodzi o nuty to na perkusji też jest to nieuniknione jak chcesz grać w normalnym zespole co do zespołów metalowych tradycyjnych często garażowych jak jedna osoba zna nuty to jest dobrze, a co gorsze większość perkusistów nie zna się na nutach (metalowych), jeśli chodzi o nagrywanie kawałków... oj chłopie nie wiesz ile to pracy dla takiego muzyka, rozpoczynając od pomysłu, idąc przez zapis nutowy, tekst musi być dobrze dopasowany do linii melodycznej, a chęci aby to zagrać to już zależność jaki kawałek skomponowałeś, co ciekawsze każdy perkusista metalowy powinien mieć podwójną stopę i przynajmniej 1 crash (bo czym byłby metal bez tego xD), żeby grać samą podwójną stopę to proszę perkusiści uczą się tego w dalekim odstępie czasu patrząc nawet na 4> lat.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż ja się dopiszę, jeśli chodzi o nuty to na perkusji też jest to nieuniknione jak chcesz grać w normalnym zespole co do zespołów metalowych tradycyjnych często garażowych jak jedna osoba zna nuty to jest dobrze, a co gorsze większość perkusistów nie zna się na nutach (metalowych), jeśli chodzi o nagrywanie kawałków... oj chłopie nie wiesz ile to pracy dla takiego muzyka, rozpoczynając od pomysłu, idąc przez zapis nutowy, tekst musi być dobrze dopasowany do linii melodycznej, a chęci aby to zagrać to już zależność jaki kawałek skomponowałeś, co ciekawsze każdy perkusista metalowy powinien mieć podwójną stopę i przynajmniej 1 crash (bo czym byłby metal bez tego xD), żeby grać samą podwójną stopę to proszę perkusiści uczą się tego w dalekim odstępie czasu patrząc nawet na 4> lat.

wiem o stopie, dzięki bo o perkusji zapomniałem całkowicie xD no to lipa czeka mnie niezła nauka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Odkopuję temat.

Bo jest dobry, chociaż stary i znany w naszym gronie.

Mamy tu swojego rodzaju kopalnię instrumentalistów, co wygląda bardzo pozytywnie. Mimo tego jednak nie uważam, by zbieranie całej tutejszej gawiedzi w jakiś jebitny collab jest dobrym pomysłem, bynajmniej. Takie coś kończy się klęską w znakomitej większości przypadków.

Sytuacja maluje się inaczej w przypadku 2-, maks 3-osobowych składzików.

I tutaj zaczyna się pole do popisu.

Teraz, jak temat odkopany, pozostaje czekać na iskrę inicjatywy. ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...