Skocz do zawartości

"Wieczne Piękno"[Grimdark][Gore] czy "Carpe diem"[Slice of Life][Human][Przygoda]


Gość

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie! Postanowiłam zrobić małą sondę. Powód? Kończę mój pierwszy, dość długi fanfic i mam już w planach zrobienie kolejnych, krótszych. Oczywiście nie nawiązujących do poprzedniego. Jednak jak to zwykle ze mną bywa... nie potrafię zadecydować od którego zacząć. W tym  momencie wkraczacie na "scenę" Wy i jeśli tylko macie czas i ochotę to napiszcie co byście najpierw chcieli zobaczyć. To chyba tyle z tych ogółów, a więc przejdźmy do konkretów:

 

 

 

"Wieczne Piękno"
[Grimdark][Gore]
 
Rarity dostała zamówienie od swojej przyjaciółki i jednocześnie jednej z najsławniejszych modelek z Canterlot Fleur De Lis, na wyrafinowaną sukienkę, którą potrzebuje na kolejny pokaz mody. Jednak podczas pracy nad nią, krawcowa przypadkowo ulega wypadkowi i zostaje uderzona w głowę przez maszynę do szycia. Podczas nieprzytomności przeżywa dziwny sen, który zainspirował ją i być może dał odpowiedź na wieczne pytanie: Jak sprawić by kucyk był wiecznie piękny?
 

1) Kilka słów z mojej strony: Pierwsza propozycja to opowiadanie do złudzenia podobne do "Cupcakes". Więc jak się część z Was już domyśla ( i widzi po tagach), będzie ono umieszczone w dziale dla tych większych. Jeśli chodzi o sam fanfic to postaram się bardziej rozbudować fabułe i przedstawić stan Rarity (bo o niej tu mowa) w ciekawy sposób. Ogólnie nie piszę takich opowiadań, ale powiedziałam sobie, że spróbuje swoich sił w rożnych tagach, a więc i w tych. Mam nadzieję, że uda mi się napisać choć w połowie dobry Grimdark, bo szczerzę (według mojej opini) "Cupcakes" czegoś brakowało. Więc jeśli lubisz opowiadania tego typu i chciałbyś zobaczyć Rarity w "nowym wydaniu" to oddaj na to swój głos.

 

"Carpe diem"
[slice of Life][Human][Przygoda]
 
Sandra, dziedziczka wielkiej fortuny skończyła 21 lat i opuszcza rodzinny dom by zamieszkać sama. Zaczynają się wakacje, wymarzony czas dla każdego studenta szkoły wyższej. Jednak mimo zapewnionych, luksusowych warunków życia, dziewczyna nie czuje się szczęśliwa. Z pomocą Sany, przychodzi Wiktoria, która tryska radością niczym pewna różowa klacz znana wszystkim fanom serialu "My little Pony: Friendship is Magic". Chcę pokazać nowej przyjaciółce jak cieszyć się drobnostkami i po prostu chwytać dzień. 
 
2) Kilka słów z mojej strony: Teraz coś łagodniejszego i dla wszystkich czytelników bez względu na wiek. Carpe diem - chwytaj dzień, po naszemu. Na pierwszy rzut oka, fabuła strasznie pospolita, ale jednak zamierzam w bardzo fajny sposób ją "odświeżyć". Będzie trochę podróży, śmiesznych akcji oraz dużo Pinkie w człowieczej skórze, która przybieżę imię Wiki (Wiktoria). Polecam również i ten wybór. Z pewnością choć część z Was chciałaby się dowiedzieć: W jaki sposób Pin... to znaczy Wiki nauczy Sandrę cieszyć się życiem.
 
 
Na sam koniec chciałabym prosić:
Jeśli masz zamiar napisać coś w stylu: " O nie, kolejne badziewie w stylu Cupcakes" czy coś podobnego, to daruj sobie trud klikania w klawisze i daj wstecz. Ta sonda jest przede wszystkim dla rzeczywiście zainteresowanych tymi pomysłami. I bardzo by zależało mi na Waszej opinii w tej sprawie, możecie rozwinąć swój komentarz jeśli macie taką ochotę. W końcu nie piszę tego tylko dla siebie.  
 
 

PS: Sonda nie ma jak na razie określonego czasu trwania. Ale z pewnością uprzedzę jak będzie się kończyła z dwa dni wcześniej.

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... Jako, że "Cupcakes" zbyt dobry nie jest(oczekiwałem więcej brutalności), to nieźle byłoby zobaczyć coś lepszego. Coż, skoro jestem autorem i czytelnikiem dużej ilości gore, to ja raczej proponowałbym pierwsze opowiadanie. Tylko pisząc je, pamiętaj, że gore to nie bezsensowna rzeź, tylko brutalność podparta mocną i rozbudowaną fabułą, jak np. Rainbow Factory :rd4:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że na razie wygrywa "Wieczne Piękno". Chyba muszę się powoli przygotowywać i odrobić pracę domową (patrz. przeczytać parę fików typu [Gore][Grimdark]). Oczywiście jeszcze nic nie jest pewne, ale znając waszą żądze krwi (oczywiście żartuje), większość będzie na to pierwsze. Czekam dalej na Wasze głosy w tej sprawie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie warto mieć również na uwadzę fakt, że jeżeli napisze się opowiadanie, które będzie samą brutalnością bez krzty fabuły, to może ono nie zostać dopuszczone na forum.

Zbieranie głosów prosiłbym ograniczyć do wtorku - później temat ulegnie zamknięciu, jako nie posiadający swojego opowiadania.

 

 

A co do głosu - "Carpe Diem". Przepadam za dobrymi Slice of Life.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, zaczekam do wtorku. Raczej nic gorszego od "Cupcakes" nie napiszę, zobaczymy co tam się nagryzmoli. Jak na razie i tak jak widać przeważa "Wieczne Piękno". Zatem w poniedziałek, najprawdopodobniej pod wieczór policzę głosy i ogłoszę za który się pierwszy zabiorę. 

Edytowano przez Breeze
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie przepadam za Grimdarkami, a zwłaszcza Gore to o wiele bardziej wolałbym "Carpe Diem".

Edytowano przez Gouren
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żądnym krwii człowiekiem oraz należe do wymierającego gatunku dzieci które starają się unikać treści nie przeznaczonej do mojego wieku więc mój głos jest za "Carpe Diem" :D

Ps: Na moją ocenę wpłyneło też to że bardzo lubię opowieści typu "slice of life" oraz "human"

Edytowano przez Patryk956
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem czas na zakończenie i podsumowanie sondy. Bez większego czekania przedstawiam jej wyniki:

"Wieczne Piękno" - uzyskało w sumie siedem głosów.

"Carpe Diem" - natomiast osiągnęło wynik trzech głosów.

Zatem jak widać gołym okiem zwycięża "Wieczne Piękno". Na zakończenie tej sondy i przy okazji również tego tematu chciałam poinformować Was o moich działaniach względem tego fanficu oraz premiery produkcji:

1) Nie chciałabym, żeby to była zwykła masakra tylko fanfic z jakąś fabułą i przyłożę się do tego by tak się stało.

2) Data premiery opowiadania na razie nie jest ustalona, ze względu na to, że najpierw muszę zakończyć mój pierwszy fanfic "Kindness and Loyalty". Postaram skończyć go i napisać ten nowy do końca wakacji.

3) Będzie to mój pierwszy fanfic o tych tagach, a więc muszę odrobić tak zwaną "pracę domową" i znać reguły jakimi się rządzą tego typu opowiadania. Chcę by wszystko wyszło w miarę możliwości jak najlepiej. 

 

To wszystko z mojej strony. Bardzo Dziękuje Wam wszystkim za udział w sondzie i oddawanie głosów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
×
×
  • Utwórz nowe...