Skocz do zawartości

Rawski Dzień Kuca


Favri

Recommended Posts

Wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/491274557623073/

 

Rawski Dzień Kuca przypada na dzień 23 sierpnia 2013r. (piątek) i został ochrzczony Dniem Kuca a nie jak to stare pokolenie MLP zwykło mawiać: Ponymeetem tylko dlatego, by przyciągnąć Ciebie, drogi czytelniku/droga czytelniczko do tego tematu.
 
Rawa Mazowiecka, centrum aglomeracji Łódź - Warszawa, centrum Polski oraz jego dwaj oficjalni (jeszcze RedBalance12) i dwaj nieoficjalni bronies postanowili wreszcie zrobić coś więcej niż wypad na piwo i oto jest meet. Wlekł się za nami ten pomysł, a raczej ta konieczność chyba od września 2012 ale jakoś nigdy nie było czasu go zrealizować. Nadal nie mam pojęcia jak się w końcu udało ustalić twardy termin...
 
Poniżej wstępny plan imprezy, którego wizualne przełożenie można sobie podejrzeć na mapce:
 
https://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&msa=0&msid=211992526433940786011.0004e3241667a6bafc2fd
 
Można nawet "przejść" się po mapie dzięki guglowym "Street view", wystarczy przeciągnąć sobie tego ludzika stojącego na suwaku skali na wybraną ulicę. Tam też są suche rzeki. Sssuche.
 
10.00 - Spotkanie na Dworcu Głównym PKS
10.00-10.30 Droga do stajni na obrzeżach miasta
Podczas niej zabawa specjalna, o której nie będę na razie mówił
 
10.30-12.30 Jazda konna
Czyli spotkanie z najbliższym krewnym naszych milusińskich w Stajni w Pukininie. Coś czego każdy szanujący się brony spróbować powinien (nie mówiąc już o bronowaniu, albo bronieniu bronią swoich bron...).
Jak to wygląda w praktyce? Tutaj stronka z której brałem informacje: http://stajniapukinin.zabookuj.eu/ , a po ich zestawieniu ze słowami właściciela mamy następujące możliwości: nie są przewidziane wejścia grupowe, mój level w umiejętnościach targowania jest niski, ale możemy wykupić dłuższe jazdy i podzielić je czasowo między siebie, tak żeby każdy miał szansę przejechać się 10-15min. (zależy też ile nas się zbierze i ile będzie chętnych do jazdy, dlatego jeśli ktoś jest już pewny i zdecydowany niech to zadeklaruje, wpiszę go na listę), przy czym dla tych którzy pierwszy raz znajdą się w siodle jest przewidziana lonża (20zł/15min), a dla bardziej zaawansowanych maneż (17zł/15min.).
 
12.30-13.10 (/12.40) Droga na działkę nad Zalewem
Zależnie czy będziemy chcieli jechać busem czy wstąpić po drodze do Galerii (Tesco, Empik, buty, buty, buty)
 
13.10-16.00 Grill na działce u mnie
...i atrakcje, z tych przewidzianych:
- Kucykowe Tabu
- Monopoly MLP
- Harmony's Twilight, gra naszego kolegi MathRaven27, na podstawie popularnego systemu Talisman
- Coś a'la larp/odgrywanie roli/rpg, ale raczej gadane
- Jeśli ktoś potrafi obsługiwać mogę sprowadzić gitarę z piecykiem, akustyka aktualnie brak
- dostępne będzie radyjko i laptop
...poza tym jest siekiera, 5kg-młot, szlauch ogrodowy, wiec reszta należy do improwizacji.
 
16.00-18.00 Kajakowanie/łódkowanie/pływanie po Zalewie
niżej wszystkie dostępne opcje i cennik:

Łódź żaglowa "MAK" - soboty, niedziele i święta    15,00zł / godz.
Rower wodny 2-osobowy    10,00zł / godz.
Rower wodny 2-osobowy - soboty, niedziele i święta    12,00zł / godz.
Rower wodny 4, 5 lub 6-osobowy    20,00zł / godz.
Rower wodny 4, 5 lub 6-osobowy - soboty, niedziele i święta    25,00zł / godz.
Kajak    8,00zł / godz.
Kajak- soboty, niedziele i święta    10,00zł / godz.
Łódź żaglowa "KORSARZ", "OMEGA"    15,00zł / godz.
Łódź żaglowa "KORSARZ", "OMEGA"- soboty, niedziele i święta    20,00zł / godz.
Deska z żaglem    20,00zł / godz.

 

A jak już znajdziemy się na wodzie możemy urządzić chociażby wyścigi, czy dać Rawianom poczuć się jak nad morzem śpiewając szanty. Opcjonalnie można się wykąpać. Jeśli ktoś mimo wszystko stroni od wody może zostać na działce.

 

18.00 ~~~ Panoszenie się w okolicach Zalewu, na działce.

 

Logistycznie pomysł nieco wysiada, ale tak jak mówiłem w jedną stronę możemy się trochę przejść, a w drugą zorganizuje się busik. Na mapce zaznaczyłem także Liceum Curie, gdzie moglibyśmy wyświetlić sobie coś na większym projektorze, jeśli udałoby mi się pomyślnie rozmówić z dyrektorem. Ale nie uwzględniliśmy tego w planie, gdyż pomysł ma wiele wad: odległość od głównego miejsca spotkania, brak czasu, nie ten typ imprezy. Nie wiemy jaki będzie odzew, w razie czego plan jest mobilny ;)

 

Jak widzicie nie mamy żadnego sponsora, jest nas praktycznie dwóch więc nie pojmujcie tego jako zorganizowana impreza ale luźne spotkanie, które chcieliśmy ubogacić o dodatkowe atrakcje, bo są, można i warto. Tylko trochę kosztuje, dlatego poniżej lista:

 

2x 13zł ~ Podróż autobusem z pobliskich większych miejscowości (Łódź, Warszawa, Tomaszów)

15-20zł ~ Jazda konna

7zł ~ Wynajęcie łódki/roweru wodnego/kajaka

5zł ~ Składka na grilla

 

Razem ~ 50-55zł

 

Powiedzcie jak się na to zapatrujecie, i czy może być piątek czy jednak sobota, a jak już będziecie pewni dajcie znać - wpiszę was na listę. Bo cóż, bez was nie ma meeta :) .

 

W razie gdyby zdenerwowany działkowicz z sąsiedztwa ulał co nieco z baku, kierowca autobusu nie przyjął podejrzanie wesołego gościa, koń złamał palca czyli ewentualnej sytuacji wymagającej noclegu, mogę użyczyć namiotu na działce, albo czterech miejsc u mnie w domu.

 

Coś jeszcze? Chyba na razie wszystko, więc brać wolne i 23 zajeżdżać do Rawy!

 

Lista:

  1. Favri
  2. RedBalance12
  3. Popek
  4. Paweł
  5. PitPl
  6. Minor Sax
  7. Unbridle Flynn (?)
  8. Chołon
  9. Vunlinur (?)
  10. Panadolf
Edytowano przez Favri
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piter Wan Kenobi

Hmm, hm.. przyznam się że propozycja kusi jak cholera. Widzę że to tylko dwie godziny drogi, także fajnie byłoby wpaść, szczególnie że takie ciekawe atrakcje się zapowiadają. Tylko zobaczy się jak będzie z kasą :pinkiep: No i nic nie obiecuję, ale postaram się jeszcze wyciągnąć jednego przyjaciela. Pożyjemy, zobaczymy jak to wyjdzie w tak zwanym praniu. Dopisać możesz. Tylko prosiłbym o znak zapytania przy mym nicku, jeśli jest taka możliwość oczywiście. Ah, jeszcze takie jedno drobne pytanie.. Na tym grillu będzie można wypić trochę alkoholu czy ten Ponymeet jest bezalkoholowy? Swój umiar znam, żeby nie było. Po prostu czysta ciekawość.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja: dodałem stronę FB, a Piotrka na listę. Co do promilowatych i procentowatych poczekamy chwilkę na więcej zgłoszeń, choć mam nadzieję że to nie priorytet. Ale generalnie jedno piwko to nie problem, górna granica dwa ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ze względu na zaniedbania popełnione przez organizatora mojego obozu (mianowicie planuje on zorganizowac powrót do mojej wsi Warszawa terminowo, czyli 17.08), mimo szczerych chęci nie będę w stanie zjawic się na Rawskim Dniu Kuca.

Ubolewam,

Vunlinur.

Edytowano przez Vunlinur
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łaktualizacja!

 

Z rocji tygo, ży pirońska winkszość społyczyństwa winkszych wiosek naszyj gminy biere kunia i wybiro si gdziś tam na Kartuzy, nosze żniwo i bronowania odbyndum się dopiro 23 lub 24 dnio sierpów, zoleżnie kaj my to se spólnie umyślimy.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Na niebie 26°C według prognozy twojapogoda.pl której nie ufam, i 17°C meteo której ufam. Konie wypasione, woda marszczy się pod lekkim powiewem sierpniowego wiaterku, w powietrzu roznosi się zapach grillowanej, upolowanej w okolicznych marketach zwierzyny.

 

Jako że to już za trzy dni prosiłbym o ostateczne deklaracje ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, to była świetna zabawa! :squee: Pyjsze stejki, miły team i czego więcej chcieć od życia. 

 

Bardzo miły pierwszy meet na jakim byłem i chciałbym podziękować:

 

-Favriemu i RedBalansowi za zorganizowanie tego wydarzenia. Na pewno zapamiętam je na długo!

 

-Panadolfowi za zainteresowanie mnie RPG, być może coś nad tym sam pomyśle ^^

 

-Chołonowi za miłe przygrywanie na gitarce (krótkie, ale to i tak więcej niż ja zagrałem :ming: )

 

-Wszystkim, który przybyli na tego meeta i pokazali, że chcieć zrobić party, to móc  :wrWgR:

 

Z dobrymi perspektywami do obcego świata się za niedługo wybierający, alias Minor

Edytowano przez Minor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...