Skocz do zawartości

Analiza Niebieskich Ekranów Śmierci - błędów BSOD


osa21c

Recommended Posts

W tym temacie dowiecie się, jak zatrzymać automatyczny reset po nim, jakie dane w nim są dla nas najważniejsze i jak samodzielnie doszukać się rozwiązania. A więc po kolei:

1. Wyłączenie automatycznego resetu po bluescreenie:

Dla Windows XP: Wchodzimy kolejno: Start>Mój komputer>PPM(Prawy Przycisk Myszy)>Właściwości>Zakładka Zaawansowane>Przy uruchamianie i odzyskiwanie wciskamy Ustawienia.

Gdy już tam będziemy, zaznaczamy wszystko poza Automatycznie uruchom ponownie i upewniamy się, że na dole jest wybrana opcja Mały zrzut pamięci (64kb)(dla Windows 7 zrzut będzie mieć 256kb).

Dla Win7: Start>Mój Komputer>PPM>Właściwości>zaawansowane ustawienia systemu> i dalej robimy tak jak w XP:)

2. Gdy to zrobiliśmy, pamiętajcie, aby przy bluescrennie nie resetować/wyłączać od razu komputera(!),

tylko spisujemy wpierw interesujące nas dane, które zaznaczyłem na załączonym obrazku.

http://www.fmix.pl/zdjecie/3860486/bluescreen

Wpisujemy je w google i szukamy ludzi z podobnym problemem.

3. Jeśli nie możemy zrobić 2 punktu bo np. nie mamy do tego uprawnień, wchodzimy do C:\WINDOWS\Minidump , tworzymy temat z problemem i w załączniku dajemy pliki z tego folderu.

Jeśli komuś działa punkt 2, ale mają problem z znalezieniem rozwiązania, również zróbcie temat, ale z informacjami, które są zaznaczone na zdjęciu. Jeśli link nie działa, piszcie na PW - dam nowy.
Mam nadzieję że pomoże to wam oraz życzę wam, abyście się z tym nie spotkali :aj5:

Pozdrawiam:)

Edytowano przez osa21c
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...