Skocz do zawartości

To the moon


Gość

Recommended Posts

Ostatnio bardzo często mam ochotę pograć w jakąś  dobrą grę. Aż natknęłam się pewnego razu w jakimś temacie o zmiance gry o nazwie "To the moon". Jest to podobno piękna fabułowa gra i wzruszająca. Chciałabym usłyszeć opinię ludzi na temat tej gry. Opłaca się w nią zagrać? I czy da się na PC Windows XP, bo jakaś taka dziwna grafika szczerzę mówiąc, a ja się tam na komputerach aż tak nie znam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Littlebart

Zaciekawiłaś mnie tym tytułem. Dzisiaj będę już w nią grał, oto recenzja. Dla takich gier nie gra się dla grafiki, a fabuły i muzyki :) W ogóle, czym lepsza grafika w grze, tym słabsza fabuła niestety.

 

Edytowano przez Littlebart
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że zwykle jak developer skupi się na grafice to słabo zrobi fabułę a w niektórych przypadkach nie ma jej w ogóle...

A co do gry jest fajna i moim zdaniem warto zagrać. Ma wiele śmiesznych momentów ale jednocześnie jedna z niewielu gier które jeszcze potrafią wzruszyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy ja nie miałam na myśli, że im gorsza grafika tym fabuła słabsza. Po prostu zdziwiła mnie w dobie dzisiejszych gier taki, a nie inny wygląd tej gry ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze wiemy że nie ty tylko Littlebart :)

Po drugie ta gra była robiona w RPG Maker więc i tak jest grafika dobra poza tym w takich grach jak ta nie zwraca się dużej uwagi na grafikę ta gra opiera się o fabułę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno grałem i naprawdę polecam, zwłaszcza że w planach jest już druga część gry. Jedyną wadą gry były dla mnie irytujące układanki powtarzające się przez całą grę i utrudniające śledzenie fabuły, dlatego najlpiej znaleźć sobie poradnik z kombinacjami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu oglądałam Let's Play z To The Moon, który poleciła mi koleżanka. Gra warta zagrania. Szczególnie mi wpadło w pamięć jak Eva bawiła się Goku i jak Watts jeździł na koniu... tyłem. Kiedyśtam na pewno sobie kupię ^^. A Ty Breeze się nie martw, myślę że Ci się spodoba :3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To The Moon" jest bardziej interaktywną opowieścią niż typową grą. Nie uświadczymy tutaj ani mnogości walk(nie licząc pewnego wiewióra) ani skakania po platformach lub wymagających zagadek. Jedyne co otrzymamy to poważną historię okraszoną wieloma żartami na tle wpadającej w ucho ścieżki audio.

 

Gra jest według wielu osób zrobiona została w nie przystępny w prymitywny sposób (czyt. RPG marker), przez co odtrąca gracza oswojonego z wysoką jakością detali i płynnym poruszaniu się.

Jeśli przetrwamy pierwsze minuty to grafika okażę się być całkiem ładna, a opowieść pochłonie nas bez reszty.

 

PS. Czekam na więcej takich produkcji od Freebird games. :takemoney:

Edytowano przez Marko Ramius
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gra według mnie jest bardzo przyjemna, wciągająca fabuła i fajna muzyka to największe atuty tej gry. Przeszedłem całą często śmiejąc, dzięki temu, że humor w tej grze może nie jest wybredny, ale prymitywny też nie. Oprócz humoru, w fabule przewija się dramat, którego nie zdradzę, bo spoilery są złe. To piękny sposób na zmarnowanie kilka godzin życia. Polecam każdemu z czystym sumieniem.  :giggle:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Ta gra jest... Świetna! Sama w to grałam parę razy. Fabuła jest zniewalająca! Bo... ten... To-to fajne jest  :D

Edytowano przez maisha737
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...