Skocz do zawartości

White Eagle


PanPokero

Co myślicie o takim przedstawieniu polski?  

26 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślicie o takim przedstawieniu polski?

    • Super!
      1
    • Ciekawe
      1
    • Może być
      1
    • Słabe
      9
    • This is the Worst Possible Thing!
      14


Recommended Posts

You're kidding. You're kidding, right?

Raz, że Polska powinna być raczej nią, niż nim, dwa, że kolory powinny być odwrotne - czerwona grzywa, biała sierść. Bodajże już ktoś coś takiego zrobił.

Tak więc, słabe.

Nie wiem jak niektórzy, ale według mnie w naszej fladze biały jest na górze a czerwony na dole :) Czemu Polska powinna być kobietą bo nie pojołem i nie mogłem znaleźć Polski jako kuca.

PS: Jak znajdziesz to możesz podać link?

Link do komentarza

Nie wiem jak niektórzy, ale według mnie w naszej fladze biały jest na górze a czerwony na dole :) Czemu Polska powinna być kobietą bo nie pojołem i nie mogłem znaleźć Polski jako kuca.

PS: Jak znajdziesz to możesz podać link?

Co ma do tego kolejność kolorów? Czerwień jest dość agresywnym kolorem i dlatego lepiej wygląda z dużą ilością neutralnej bieli niż w odwrotnej proporcji. Co do klaczy, proste wytłumaczenie: ta Polska, rodzaj żeński.

Link do komentarza

Co ma do tego kolejność kolorów? Czerwień jest dość agresywnym kolorem i dlatego lepiej wygląda z dużą ilością neutralnej bieli niż w odwrotnej proporcji. Co do klaczy, proste wytłumaczenie: ta Polska, rodzaj żeński.

Po części masz rację co do czerwieni, ale dla mnie ona symbolizuje to ile krwi przelaliśmy za naszą wolność i ojczyznę, a co do płci: klacz mmogła by być dobra ze względu na to, że jednym z naszych królów była kobieta.

Link do komentarza

Uciekaj stary! Zaraz Cię Airclick dojedzie !

 

:rarity5: Ja po nikim nie jeżdzę, ja udzielam konstruktywnej krytyki. :hmpf: A nawet gdyby było inaczej, to tu nawet nie ma od czego zacząć jechania. :ming:

 

Ale postaram się jednak znaleźć jakieś rzeczy, które mogę zhejcić.

 

1) Kolorystyka. Kucyk o czerwonej sierści wygląda OBRZYDLIWIE. Rarcia jest bardzo zawiedziona. :rarirage:

 

2) Płeć. Polska zawsze była Polską, a nie Polskiem. Rodzaj żeński. Dlatego to MUSI być klacz. Ten "OCek" to chyba miała być kucyfikacja Polski, a nie jakiś król?

 

3) Jakbym się nie starał, tak nie jestem w stanie zrozumieć symboliki błyskawicy jako CM. To nie ma naprawdę żadnego przełożenia na naszą historię. Zresztą, jak błyskawica może być w dwóch różnych kolorach?

 

 

Nie będę owijać w bawełnę. Niestety, ale ta postać może co najwyżej polerować buciki Queen Poland. 

 

ale dla mnie ona symbolizuje to ile krwi przelaliśmy za naszą wolność i ojczyznę,

 

Bo taka właśnie jest symbolika naszej flagi. To właśnie ma oznaczać czerwony kolor. Co nie znaczy, że kucyk ma wyglądać, jakby zapił się i spędził trzy dni, śpiąc na plaży.

Edytowano przez Airlick
Link do komentarza

To może lepiej by White Eagle nie był ponyfikacją samej Polski,ale czegoś pokrewnego np polskiej siły, umarłych polskich żołnierzy za ojczyzne, Polaka potrafiącego, etc. Bo faktycznie sama Polska jako Polska nie dość ze królową już swoją jakoby ma,to rzeczywiście bardziej pasuje rodzaj żeński. 

Link do komentarza

:rarity5: Ja po nikim nie jeżdzę, ja udzielam konstruktywnej krytyki. :hmpf: A nawet gdyby było inaczej, to tu nawet nie ma od czego zacząć jechania. :ming:

 

Ale postaram się jednak znaleźć jakieś rzeczy, które mogę zhejcić.

 

1) Kolorystyka. Kucyk o czerwonej sierści wygląda OBRZYDLIWIE. Rarcia jest bardzo zawiedziona. :rarirage:

 

2) Płeć. Polska zawsze była Polską, a nie Polskiem. Rodzaj żeński. Dlatego to MUSI być klacz. Ten "OCek" to chyba miała być kucyfikacja Polski, a nie jakiś król?

 

3) Jakbym się nie starał, tak nie jestem w stanie zrozumieć symboliki błyskawicy jako CM. To nie ma naprawdę żadnego przełożenia na naszą historię. Zresztą, jak błyskawica może być w dwóch różnych kolorach?

 

 

Nie będę owijać w bawełnę. Niestety, ale ta postać może co najwyżej polerować buciki Queen Poland. 

 

 

 

 

Bo taka właśnie jest symbolika naszej flagi. To właśnie ma oznaczać czerwony kolor. Co nie znaczy, że kucyk ma wyglądać, jakby zapił się i spędził trzy dni, śpiąc na plaży.

Wreszcie jakaś porządna krytyka :D  PS: Rainbow ma trójkolorową błyskawicę na boku.

To może lepiej by White Eagle nie był ponyfikacją samej Polski,ale czegoś pokrewnego np polskiej siły, umarłych polskich żołnierzy za ojczyzne, Polaka potrafiącego, etc. Bo faktycznie sama Polska jako Polska nie dość ze królową już swoją jakoby ma,to rzeczywiście bardziej pasuje rodzaj żeński. 

Może to być określeniem Polaków broniących ojczyzny od... w sumie zawsze.  I tylko takie pytanie z ciekawości (jestem słaby z historii) ile razy byliśmy zdani na samych siebie i ile razy sojusznicy nas wsparli podczas walk o wolność?

To może lepiej by White Eagle nie był ponyfikacją samej Polski,ale czegoś pokrewnego np polskiej siły, umarłych polskich żołnierzy za ojczyzne, Polaka potrafiącego, etc. Bo faktycznie sama Polska jako Polska nie dość ze królową już swoją jakoby ma,to rzeczywiście bardziej pasuje rodzaj żeński. 

Znalazłem przykład tego jak nam sojusznicy pomagali:

Link do komentarza


PS: Rainbow ma trójkolorową błyskawicę na boku.

 

Prawda, pisałem swojego hejt posta, będąc pod wpływem, dlatego chyba cały czas siedziała mi w głowie błyskawica do połowy biała, a dalej czerwona. Oczywiście może mieć te kolory obok siebie, co w nocy mi na myśl nie przyszło. :rariderp:

 

Ale pozostaje jeszcze kwestia jej symboliki, czy też raczej jej braku.

 

 

I Turoń ma rację, powinieneś zmienić to, co postać przedstawia. Wszystkie z tych pomysłów, które daliście, są niezłe, trzeba się zdecydować, opisać to lepiej i voila.

Link do komentarza

W sumie to bardziej przypomina mi maskotkę teamu Ferrari F1, no może dodać by w kilku miejscach żółte i czarne akcenty (czyżby pomysł na nowego OC?)

 

Co do samego kuca.

 

1. Niestety nie przepadam za tworami z kreatora

 

2. Popieram posty przedmówców dotyczące płci. To powinna być klacz

 

3. Symbolika jak najbardziej powinna być taka sama jak przy Queen Poland

Link do komentarza

Nawet całkiem niezłe,
Sponyfikowane hetalia, czegoś takiego jeszcze nie widziałem.
Więc dam 9/10
 
PS. Jeśli historia OC ma być zbieżna z historią narodu polskiego to takie 2 małe rzeczy:
1. Chrzest Polski z 966 jest pierwszą udokumentowaną datą na kartach historii Polski ale nie jest to data powstania Polski (na WOS się dowiedziałem), data powstania Polski jako państwo jest nieznane... Ale można by przyjąć (choć też to nie jest tak do końca potwierdzone) że Państwo Polskie powstało wtedy kiedy plemię Polan podbiło sąsiednie i na podwalinach tego, powstało państwo Polska.
2. Nie potrafię sobie wyobrazić wizji OC w okresie niewoli Polski
 -pierwszej w latach 1795-1918 - rozbiory trzech mocarstw
 -drugiej w latach 1939-1989 - z powodu najpierw okupacji nazistowskiej a po 1945 de facto niepodległe państwo istniejące na mapach lecz pod okupacją radziecką.
 
A co do płci OC się nie czepiam bo (jeśli rzecz jasna wiesz co to te Hetalia i się tym wzorowałeś) w oryginale Polska też była płci męskiej - nie znam się na tym jedyne tyle co wiem ze spoilerów. Jedyne czego mi brakuje, to przedstawienia cech charakteru OC, historii (no... nawet mimo, że jego historia to historia państwa polskiego to niektórzy (w tym ja) mogą mieć problemy z wyobrażeniem sobie wyglądu OC na przestrzeni tego tysiąclecia z haczykiem a zwłaszcza wcześniej wspomnianych rozbiorów Polski i okupacji nazistowskiej i radzieckiej), no i umiejętności - na podstawie tego mogę ocenić czy OC jest OP czy też nie. Ale jeśli to alegoria historii Polski to z pewnością OP gdyż OC musiał zmartwychwstać dwukrotnie (trzykrotnie jeśli dodać potop szwedzki za czas okupacji), lub ogólna nieśmiertelność jeśli naród polski mimo okupacji nie zatracił swojej tożsamości.
 
Z tych przytoczonych powyżej powodów nie dałem maksymalnej oceny.
 
 
 

Raz, że Polska powinna być raczej nią, niż nim, dwa, że kolory powinny być odwrotne - czerwona grzywa, biała sierść. Bodajże już ktoś coś takiego zrobił.


Płeć. Polska zawsze była Polską, a nie Polskiem. Rodzaj żeński. Dlatego to MUSI być klacz. Ten "OCek" to chyba miała być kucyfikacja Polski, a nie jakiś król?

W Hetalia Polska też była płci męskiej... Nie, nie jestem żadnym otaku (nawet mnie mangi i anime nie interesują), jedynie ze spoilera przeczytałem.

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza

W sumie to bardziej przypomina mi maskotkę teamu Ferrari F1, no może dodać by w kilku miejscach żółte i czarne akcenty (czyżby pomysł na nowego OC?)

 

Co do samego kuca.

 

1. Niestety nie przepadam za tworami z kreatora

 

2. Popieram posty przedmówców dotyczące płci. To powinna być klacz

 

3. Symbolika jak najbardziej powinna być taka sama jak przy Queen Poland

Nikt nie przepada za tworami z kreatora. Miał być na kartce ale skaner mi siadł :(

Nawet całkiem niezłe,

Sponyfikowane hetalia, czegoś takiego jeszcze nie widziałem.

Więc dam 9/10

 

PS. Jeśli historia OC ma być zbieżna z historią narodu polskiego to takie 2 małe rzeczy:

1. Chrzest Polski z 966 jest pierwszą udokumentowaną datą na kartach historii Polski ale nie jest to data powstania Polski (na WOS się dowiedziałem), data powstania Polski jako państwo jest nieznane... Ale można by przyjąć (choć też to nie jest tak do końca potwierdzone) że Państwo Polskie powstało wtedy kiedy plemię Polan podbiło sąsiednie i na podwalinach tego, powstało państwo Polska.

2. Nie potrafię sobie wyobrazić wizji OC w okresie niewoli Polski

 -pierwszej w latach 1795-1918 - rozbiory trzech mocarstw

 -drugiej w latach 1939-1989 - z powodu najpierw okupacji nazistowskiej a po 1945 de facto niepodległe państwo istniejące na mapach lecz pod okupacją radziecką.

 

A co do płci OC się nie czepiam bo (jeśli rzecz jasna wiesz co to te Hetalia i się tym wzorowałeś) w oryginale Polska też była płci męskiej - nie znam się na tym jedyne tyle co wiem ze spoilerów. Jedyne czego mi brakuje, to przedstawienia cech charakteru OC, historii (no... nawet mimo, że jego historia to historia państwa polskiego to niektórzy (w tym ja) mogą mieć problemy z wyobrażeniem sobie wyglądu OC na przestrzeni tego tysiąclecia z haczykiem a zwłaszcza wcześniej wspomnianych rozbiorów Polski i okupacji nazistowskiej i radzieckiej), no i umiejętności - na podstawie tego mogę ocenić czy OC jest OP czy też nie. Ale jeśli to alegoria historii Polski to z pewnością OP gdyż OC musiał zmartwychwstać dwukrotnie (trzykrotnie jeśli dodać potop szwedzki za czas okupacji), lub ogólna nieśmiertelność jeśli naród polski mimo okupacji nie zatracił swojej tożsamości.

 

Z tych przytoczonych powyżej powodów nie dałem maksymalnej oceny.

 

 

 

W Hetalia Polska też była płci męskiej... Nie, nie jestem żadnym otaku (nawet mnie mangi i anime nie interesują), jedynie ze spoilera przeczytałem.

Wreszcie ktoś zauważył nawiązania do Hetalii :D

W Hetalia Polska też była płci męskiej... Nie, nie jestem żadnym otaku (nawet mnie mangi i anime nie interesują), jedynie ze spoilera przeczytałem.

  Tam wyżej jest film, który tak jakoś mnie pociągnął w stronę stworzenia Feliksa Łukasiewicza (Polska w Hetalii) jako kucyka.
Link do komentarza

W Hetalia Polska też była płci męskiej... Nie, nie jestem żadnym otaku (nawet mnie mangi i anime nie interesują), jedynie ze spoilera przeczytałem.

Jakaś chińska bajka dla pedałów* nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla Polski płci męskiej. Nie robił tego Polak (chyba), więc nie musiał wiedzieć, że Polska jest rodzaju żeńskiego.

 

 

*Autor posta niniejszym oświadcza, że wcale nie jest homofobem ani hejterem chińskich bajek, a także nie ma nic przeciwko pedałom ludziom owe bajki oglądającym, a jedynie wyraża swoje zdanie na ich temat, 

  • +1 1
Link do komentarza


Jakaś chińska bajka dla pedałów* nie jest żadnym usprawiedliwieniem dla Polski płci męskiej.
  Bez obrazy, ale nawet jeśli jest... jak ty to napisałeś "dla pedałów" nie znaczy, że można się o nią oprzeć tworząc cokolwiek.

Polska został tam przedstawiony jako zwykły chłopak, która sprawy wojenne ma w głębokim poważaniu i nie chce się w nie mieszać.

A poza tym wymienił swoje konie na kucyka :D

Link do komentarza


Jakaś chińska bajka dla pedałów
 

 

Nawet ja, nie przepadający za mangą/anime wiem, że to wytwór Japonii (więc jak coś to ewentualnie "japońskie bajki") i nie obrażam otaku... Bo mi nie przeszkadza, że oglądają anime/czytają mangę, a to, że głównie otaku, których znam są... Moimi wrogami, to już inna sprawa. Ale na tym forum również są otaku i jakby jakiś wszedł i przeczytał to co napisałeś, to od razu miałbyś od nich shitstorm pod Twój adres.

Choć nie jestem otaku, czy jakimś fanem mangi/anime, to dziwi mnie to, że ludzie nieobeznani myślą, że to są "chińskie bajki".

 

A ogólnie, nie przeszkadza mi Polska jako chłopak/ogier. Nie ma odgórnych dyrektyw mówiących, że Polska to kobieta/klacz.

Link do komentarza

 

 

 Ale na tym forum również są otaku i jakby jakiś wszedł i przeczytał to co napisałeś, to od razu miałbyś od nich shitstorm pod Twój adres.

 

 

 

Choćby ja jestem Otaku ale mam już na tyle lat na koncie, że shitstormu obraźliwych tekstów bym koledze nie rzucał.

Niemniej już olać te sławne "chińskie bajki" bo już wszyscy się na tyle do tego przyzwyczaili, że nawet sami otaku mówią "Ok czas na jakąś chińską bajkę", ale wrzucanie ludzi do jednego wora z nalepką "pedały" świadczy niestety o braku szacunku i o inteligencji osoby, która dopuszcza się takiego stwierdzenia.

Lub po prostu - jak ktoś czegoś nie rozumie to hejci - dlatego mnie ten tekst w ogóle nie obraża, gorzej jeśli to przeczyta ktoś młodszy lub osoba, która bierze takie rzeczy do siebie.

Co do Hetalii, nie mam możliwości się na ten temat wypowiedzieć bo ja jestem otaku starszej generacji wychowanym na ambitnych i dobrych seriach = dziś bardzo wybredny jeśli chodzi o anime bo nie oszukujmy się, większość dzisiejszych tytułów jest po prostu słaba lub przepełniona fanserwisem.

Poza offtopem, jak już nadmieniłem, samego anime nie oglądałem ale moja młodsza siostra kiedy się interesowała Hetalią, sporo mi spamowała na ten temat i pokazała Feliksa.

Cóż, postać dość przeciętna, zależy teraz jaki ocek miałby być według autora tego tematu. Według mnie jeśli ma coś konkretnego symbolizować to Feliks średnio się nadaje.

Edytowano przez Ruhisu
Link do komentarza

 

 

Nawet ja, nie przepadający za mangą/anime wiem, że to wytwór Japonii (więc jak coś to ewentualnie "japońskie bajki") i nie obrażam otaku... Bo mi nie przeszkadza, że oglądają anime/czytają mangę, a to, że głównie otaku, których znam są... Moimi wrogami, to już inna sprawa. Ale na tym forum również są otaku i jakby jakiś wszedł i przeczytał to co napisałeś, to od razu miałbyś od nich shitstorm pod Twój adres.

Choć nie jestem otaku, czy jakimś fanem mangi/anime, to dziwi mnie to, że ludzie nieobeznani myślą, że to są "chińskie bajki".

 

A ogólnie, nie przeszkadza mi Polska jako chłopak/ogier. Nie ma odgórnych dyrektyw mówiących, że Polska to kobieta/klacz.

 

Nie wiem po cootaku, bronies i inni się nawzajem gnoją.

Link do komentarza


Nie wiem po cootaku, bronies i inni się nawzajem gnoją.

Ja też nie wiem i nie mam pojęcia po co się wszyscy... Jak to ująłeś, gnoją... 

 


Mnie się nie pytaj. Ja jako brony i otaku nie mam zamiaru nikogo gnoić. Widać niektórzy jeszcze nie dorośli do poprawnego rozumienia słowa "tolerancja"

Ja bym powiedział, że wątpię nawet czy w tym świecie istnieje coś takiego jak "tolerancja".

Link do komentarza
×
×
  • Utwórz nowe...