Skocz do zawartości

Za grzechy moje i twoje [Z][Slice of life][Sad][Dark][Violence][Kryminał]


Bester

Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
FF jest ciekawy i wciągający, utrzymywany w dobrym klimacie. Wstęp nie był długi i nużący przezco nie odrzucał na początku, lecz zachęcał do dalszego czytanie. Akcja była dobrze dobrana do sytuacji tzn. nie ciągneła się zbyt długo, ale też nie była za szybka. 
Drobne szczegóły były przedstawiane, przez co można było lepiej wyobrazić sobie miejsce w którym aktualnie postać się znajduje. Końcówka była zaskakująca, ostatni akapit nie ucinał poprostu akcji, lecz dawał do zastanowienia pozwalając czytelnikowi, nawet po przeczytaniu ff, zastanowić się nad fabułą i dalszymi losami postaci.
Jedynym minusem według mnie, jest to że na początku akcja zlewała się ze światem ludzi. Gdyby nie wyrazy takie jak kuc itp., nie byłoby zauważalnej różnicy między tym czy fanfic osadzony jest w świecie mlp czy ludzi, lecz to wynika raczej z mojego postrzegania ff.    
 
Ogólnie ff, jak dla mnie zasługuje na 9+/10

PS. Znalazłem dwie literówki    " Solu pokiwał twierdząco głową."   "Nie, Solu, to już paranoja" Powinno być soul :)
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dobrze się stało, że wpadłem na to opowiadanie. To dobry kryminał. Wszystko zostało dokładnie, ale jednocześnie wystarczająco subtelnie, wyłożone, co sprzyjało w snuciu własnych teorii. Wszystko składa się w logiczną całość, co niestety nie zawsze jest takie oczywiste. Przyznam się, że bardzo szybko wytypowałem tego właściwego, ale po pierwszej części dalej nie byłem w stanie wskazać podpartego mocnymi dowodami motywu. Drugi rozdział mnie tylko we wszystkim upewnił, ale kulminacyjna scena spowodowała we mnie pewne wątpliwości: nie byłem pewien, który motyw jest tym prawdziwym (o ile taki istnieje), bo oba wydawały mi się równie prawdopodobne i równie realne oraz tragiczne (tak, to chyba dobre słowo).

Bardzo mnie cieszy otwarte zakończenie i to nie z tego powodu, że pozwala mieć nadzieję na kontynuację, która nawiasem mówiąc byłaby błędem: historia nic więcej nie potrzebuje, kilka niedomówień sprawia, że jest nad czym rozmyślać i dyskutować (wielki plus); tylko, dlatego że naprawdę polubiłem bohatera. Wydawała mi się taki realny.

Z niefajnych rzeczy: przede wszystkim interpunkcja. Było też kilka mniejszych błędów, jedno czy dwa powtórzenia, jednak nic na tyle dużego, żeby wybić z rytmu czytania. Wybacz, że niczego ci nie zaznaczyłem, ale ktoś tutaj napisał na tyle ciekawą historię, że nie miałem ochoty przerywać lektury choćby na chwilę.

Podsumowując, jest to trzeci twój tekst, który przeczytałem i jak na razie, żaden mnie nie zawiódł.

PS.

Gdyby w tagach stało [Kryminał] czytałbym w ciemno. Na szczęście przypadkowo zauważyłem, że Foley w drugim poście użył dwóch magicznych słów: „zagadka kryminalna”, za co mu cześć i chwała ;)

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przeczytanie mojego tekstu :D

 

 

Przyznam się, że bardzo szybko wytypowałem tego właściwego, ale po pierwszej części dalej nie byłem w stanie wskazać podpartego mocnymi dowodami motywu. Drugi rozdział mnie tylko we wszystkim upewnił

 

 

Liczyłem, że uda mi się bardziej namotać.

 

 

Gdyby w tagach stało [Kryminał] czytałbym w ciemno.

 

 

Wtedy chyba jeszcze nie można było dawać autorskich tagów, albo ja o tym nie wiedziałem, więc nie ryzykowałem wstawiania tam takowego.

 

 

Z niefajnych rzeczy: przede wszystkim interpunkcja. Było też kilka mniejszych błędów, jedno czy dwa powtórzenia

 

 

Nie współpracuję na stałe z żadnym korektorem, więc różnie to bywa...

 

 

Podsumowując, jest to trzeci twój tekst, który przeczytałem i jak na razie, żaden mnie nie zawiódł.

 

 

Cieszę się, że udało mi się spełnić Twoje oczekiwania :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Pytanie mam:

Chcielibyście przeczytać kolejny kryminalny fik mojego autorstwa? Ten był pierwszym, takim testem samego siebie. Nie wiem w sumie jak przyjmują się kryminały w dziale, zatem pytam. Czy warto doszlifować pomysł i go spisać, czy lepiej zająć się czymś innym. Nie ukrywam, że z taką tematyką sporo pracy i nie chciałbym się po raz kolejny zawieść na braku zainteresowania. Zatem, zainteresowani?

 

- Nie, nie byłaby to kontynuacja tego FF, nowi bohaterowie, nowe okoliczności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz jak się przyjmują w dziale kryminały, bo jest ich chyba tylko, licząc z twoim, sześć. Przynajmniej tyle widziałem. I nie oszukujmy się, naprawdę dobry jest tylko jeden (moja skromna opinia) i niestety jest to tłumaczenie :mellow: O ile pod tłumaczeniem jest kilka komentarzy, to pod pozostałymi nie ma prawie nic. 2 – 3 osoby, które napisały coś więcej niż „fajne”. W sumie około 6 postów na temat, w tym 2 – 3 dłuższe. Tego tekstu nie liczę, bo zawyżyłby tą średnią :D No i jest jeszcze Pie Killer Nicolasa (czyli siódmy fanfik), który wypada dobrze, zarówno z jakością jak i z komentarzami.

Dlatego, przynajmniej na początku, liczyłbym głównie na stałych czytelników. Ja bardzo chętnie przeczytam jakiś kryminał. Tak więc, jeżeli się jeszcze nie zniechęciłeś, pisz i stwórz coś niesamowitego… Tylko co z Save Me?

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z Save Me?

Zostanie dokończone swoim tempem. Pytałem o kryminał, by wiedzieć czym zająć się w przyszłości. Save Me zostanie ukończone, a potem prawdopodobnie zabiore się za opowiadanie kryminalne.

 

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie będzie to cudo, nie będzie to rasowy tekst. Na poważnie piszę może z półtora roku. Nie jestem też jakimś bystrym człekiem, by zaplanować coś MEGA. Ale sądzę, że na moje możliwości, będzie to coś całkiem znośnego. Okaże się, jak tekst powstanie.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Fanfik przeczytany, czas więc zostawić komentarz.

Zacznijmy od świata, który jest ponury i ciężki, w taki specyficzny sposób. Mimo pogodnego dnia i kolorowych budynków, czuć ogrom miasta, gdzie człowiek jest zwykłą mrówką. Tak chyba też wyobrażam sobie Nowy Jork, który był wzorcem dla Manehattana. Bohaterowie są dobrze skonstruowani i mimo że żadnemu nie można nić zarzucić, to jednak człowiek nie odczuwa jakiejś więzi. A to chyba bardziej spowodowane przez fabułę, która mimo że dobra, ani nie porywa, ani nie zachwyca. Brakuje jej jakiegoś wykopu. Tej iskry która rozpali czytelnika.

Fanfik jest dobrym średniakiem i warto po niego sięgnąć, jeżeli poszukuje czegoś co zajmie nam czas, bez wywoływania nadmiaru emocji i przemyśleń. 6/10.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...