Skocz do zawartości

No Ponies [Oneshot][Dark][Gore][Sci-Fi]


Foley

Recommended Posts

Kolejne gore w moim wykonaniu :evilshy:

Tytuł pochodzi od pewnej misji z Call of Duty ("No Russian"), więc radzę przed czytaniem zapoznać się, http://www.youtube.com/watch?v=8NMnnMRWJ-0.

 

Podziękowania dla pre-reader'ów- Bester'a, Decaded'a i Morviles'a, dzięki którym tekst jest lepszy. Szczególne podziękowania dla Decaded'a, który zajął się również korektą techniczną tekstu.

 

 

No Ponies

 

Miło by było, gdybyście po przeczytaniu:

Spoiler

1. Czy udało Ci się rozwiązać zagadki Fearhell'a? Pierwsza była łatwa, druga też. Trzecia... Jeśli komuś się udało- ogromny podziw

2. Czy mógłbyś ustawić w kolejności od najbrutalniejszego: ten ff, Sweet Apple Masare, Rainbow Factory i Cupcakes? Chcę wiedzieć, jak wypadłem :)

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foley moją opinię poznał wcześniej, więc tutaj powiem tylko, że póki co, jest to najbrutalniejsze opowiadanie Foleya. Gore konkret, więc fanom tej twórczości jak najbardziej polecam. Ja sobie biorę od tego tagu wolne na jakiś czas :crazytwi3:

Edytowano przez bester
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie powiem:

1. Tak udało mi się rozwiązać wszystkie zagadki.

 

NIE ROZWIJAJ TEGO SPOILERA JEŚLI NIE CHCESZ SOBIE PSUĆ PRZYJEMNOŚCI Z SAMODZIELNEGO ROZWIĄZYWANIA ZAGADEK

Chodziło o:

a) Octavię

b) Rarity

c) Vinyl Scratch

 

2. Ten ff jest najbrutalniejszy ze wszystkich wymienionych.

Edytowano przez MasterBezi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Em, Master, o kogo chodziło, to można się dowiedzieć z tekstu ;) A rozwiązanie zagadek to inna sprawa, dlatego, mogę się dowiedzieć jak rozgryzłeś trzecią? Chodzi o sposób :rd8: Oczywiście w spoilerze, żeby innym nie psuć frajdy :crazytwi:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanfic całkiem niezły, aczkolwiek spodziewałem się czegoś brutalniejszego.

Co do zagadek:

W pierwszej bierzemy z każdej linijki drugą i ostatnią literę(z ostatniej linijki tylko pierwszą)=Octavia

W drugiej bierzemy z każdej linijki pierwszą i ostatnią literę= YTIRAR. Przeczytane od tyłu=Rarity

W trzeciej jedziemy po skosie (w jakiejś książce co (daawno) czytałem było to z konikiem, aczkolwiek tam chodziło o słowa a nie litery), litery układają się w słowo Vinyl (Viesz, Igła, Następnego, Yuż, ferahelL), czyli Vinyl Scratch

Jak dla mnie, były całkiem proste

Edytowano przez Miloszu_xd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż,nie zrozumieliście trzeciej zagadki. Gdyby w tekście nie było powiedziane o kogo chodziło, nie wymyślilibyście tych teorii spiskowych

W trzeciej zagadce rozwiązaniem jest konik szachowy. W linijce jest po osiem wyrazów, czyli tak jak pól na szachownicy. Od słowa "Viesz" musimy "skakać" szachowym konikiem po wyrazach zbierając pierwsze litery.

Matematycznie: 1. Wyraz z 1. Linijki --> 3. Wyraz z 2. Linijki --> 5. Wyraz z 3. Linijki --> 7. Wyraz z 4. Linijki --> 5. Wyraz z 5. Linijki (tutaj zawracamy, bo "szachownica" się skończyła)

Cóż, Wasze rozwiązania wymyśliliście tylko dlatego, że następna zginęła Vinyl :rainderp:

Ale miło, że próbowaliscie :yay:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mój zmysł dedektywa trafnie mi podpowiedział że kolejnymi ofiarami będą

"nie wiem", "nie mam pojęcia" oraz "ŻE CO K#$%&?!" Niestety, ale do tego nadaję się równie dobże co Ed

:PEd.jpg

 

2. Najbardziej zryło mi beret po "Sweet Apple Massacre". Ty trzymasz poziom podobny do reszty chociaż czyta się ciebie przyjemniej

 

3. Zastanawia mnie dlaczego użył P249 PAW a nie P136 Fillygun :D

Edytowano przez SzymonL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dzięki wszystkim :rd6: Skoro udało mi się osiągnąć to, co zamierzałem, mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jeszcze będę Wam pisał ff zaopatrzone w tag Gore.

Zagadki też spełniły swoją rolę, mam nadzieję, że stanowiły ciekawy dodatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fic oczywiście jak twój każdy - Genialny ! (Sorka że taka nie rozbudowana opinia, ale nie lubię się rozpisywać)

Zagadek mi się nie chce rozwiązywać  :yHRvV:

A co do pytania drugiego to u mnie wygląda to tak:

1. Cupcakes

2. No Ponies

3.Rainbow Factory 

4. Sweet Apple Masacre 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem.

 

Muszę powiedzieć, że czuję się zawiedziony, gdyż spodziewałem się czegoś o kilka klas lepszego. Może wyszczególnię kilka rzucających się w oczy spraw:

 

1. Strona techniczna - absolutnie nic do zarzucenia, co mnie zresztą nie zdziwiło patrząc na "ekipę pilnującą". Duży plus.

 

2. Gore - sceny bardzo brutalne i szczegółowo opisane. Mimo wszystko jednak nie ma posunięcia się do takiej przesady jaka występuję w pewnym tworze, którego nazwy nie przytoczę (i któremu odmawiam prawa do nazwy fanfik), więc można to czytać bez wzrastającego poczucia niesmaku. Również plus dla opowiadania.

 

3. Fabuła - no cóż... tutaj leży smok pogrzebany. Jest po prostu słaba. O ile zagadki były przyjemnym urozmaiceniem, to niestety same nie są w stanie zrównoważyć poteżnych minusów.

Po pierwsze: Przez całe opowiadanie brak jakiegokolwiek wyjaśnienia dlaczego morderca robi to co robi. To przedstawione na końcu mogłoby być nieco bardziej rozbudowane - tak o 2-3 strony sugerowałbym. Można było wcześniej wrzucać drobne wtręty, które pokazywałby nam dlaczego (anty)bohater robi to co robi w taki a nie inny sposób. Zdecydowanie do poprawy.

Po drugie: Jeden kucyk rozwala całe miasteczki i nikt nie usiłuje go powstrzymać? To się po prostu nie trzyma kupy. Żadnego przeciwdziałania, żadnego prawdziwego polowania na zbira - NIC. Nie dość, że opis takich wydarzeń dodałby opowiadaniu pewnej realności to na dodatek otworzyłby przed Tobą możliwość wplecenia jeszcze wielu scen z możliwością użycia zróżnicowanej brutalności. Mówiąc wprost - tu zawaliłeś sprawę na całego.

Po trzecie: Sama przemoc. Jak sam mówiłeś aspirowałeś do czegoś, co dorówna Cupcakes. Uważam, że to Ci się nie udało. Dlaczego? Ponieważ tekst był po prostu za długi, miał za wiele ofiar i wątków pobocznych. Żeby dorównać rzeczonemu opowiadaniu musiałbyś albo solidnie rzecz skrócić i skoncentrować się na jednej-dwóch ofiarach, lub znacznie bardziej rozbudować sceny brutalności (oraz fabułę). Tak więc klapa.

 

Szkoda. Naprawdę dużo sobie obiecywałem po tym opowiadaniu i zawiodłem się srodze. Naturalnie jest to wyłączenie moja opinia, a jeszcze się taki nie urodził co napisałby tekst który jest uwielbiany uniwersalnie. No i biorę poprawkę na fakt, że jako zakamieniały fan "Dynastii" lubuję się w rozbudowanych opisach, długich dialogach i rozterkach bohaterów. A żeby było śmieszniej, one wcale nie wykluczają napisania czegoś naprawdę brutalnego i krwawego. Mogą wręcz temu pomóc.

 

Kazanie skończone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, przytoczone minusy nawet mi zaprzątały głowę, ale po prostu tutaj nie przyłożyłem się do fabuły. Dla mnie miała to być rzeźnia, ale jednak wzmocniona wydarzeniami. Rzeczywiście skopałem, ale w gruncie rzeczy jestem zadowolony :rd4:

I dzięki za opinię, mam motywację do pisania :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foley, być może niedługo napiszę swojego pierwszego fica gore, rzuciłbyś na niego okiem zanim bym go udostępnił?
Nie daję ustalonej daty bo czasu nie mam na co dzień, ale jak znajdę czas i napiszę to prosiłbym żebyś to obejrzał i ewentualnie coś poprawił, bo widzę że w tym temacie nawet oblatany jesteś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opowiadanie nie jest złe, ale spodziewałem się czegoś lepszego. Cała ta sytuacja jest dość absurdalna, dlaczego? Fearhell nie poprosił nikogo o pomoc w uwolnieniu rodziny( Ja to tak odebrałem) i szantażowany morduję całe miasteczko. Wszyscy się boją, panuję strach, ale nikt nie ucieka z miasta. Mamy tutaj kolej, drogi, pegazy, teleportację itd. Nikt nie walczy? Nie wzywa pomocy?

 

Ja czytając znalazłem takie "kwiatki":

  • wrzask.Jednorożec (3 strona)
  • utwkiły (7 strona)
  • opróźnieniu(8 strona)
  • ciemnoczerowny(8 strona)

"Fearhell mordował każdego napotkanego kucyka, do domów często wrzucał granaty" - Wcześniej mamy scenę z Vinyl i czytamy- "Włożył do środka odbezpieczony granat, jedyny jaki miał". Błąd logiczny, wystarczy dodać np. ... jedyny jaki miał przy sobie...

Edytowano przez grik1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Tamten granat był jedynym jaki miał w danej chwili, bo on miał masę sprzętu w swojej kryjówce. Fakt, mogłem dodać "jedyny, jaki miał przy sobie", my bad :derp4:

Myślę, że trudno znaleźć szaleńca, który stawiłby się większemu szaleńcowi. Uciekać? Gdy zginął jeden, dwa czy trzy kucyki, to jeszcze nie powód do ucieczki. A gdy ktoś wbija się z LKM-em w miasteczko, to już nie masz na to czasu.
Kwiatki poprawię jak będę na komputerze, niestety telefonem nie mogę :(

 

EDIT: Błędy poprawione, dzięki za ich wskazanie :)

Edytowano przez Foley
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...
×
×
  • Utwórz nowe...