Skocz do zawartości

Rzemiosło moje


Recommended Posts

Dobra, wypadałoby się pochwalić moim (skromnym jak na razie) dorobkiem twórczości.

Tu jest link do mojego deviantArta. Po maturze powinno się coś zacząć tam pojawiać.

No to lecimy:

  • Z okazji 100 milionów wyświetleń na Equestria Daily: pierwsze w miarę prawdziwe dzieło i od razu się szarpnąłem na coś wielkiego. Grubo ponad 100 godzin w to poszło i były drobne problemy ze skończeniem na czas. Od groma niedociągnięć i tak właściwie, to w paru miejscach niedokończone, ale już nie udało/nie chciało mi się wracać i poprawiać.
  • Pięć szybkich prac na Artist Training Grounds na EqD: robione raczej szybko, byle skończyć i iść spać, bo przypominało mi się zawsze późnym wieczorem. Nie linkuję, bo nie są niczym wybitnym. Są w galerii na dA jak ktoś już koniecznie musi zobaczyć
  • Banner dla EqD: Phoe raz postnęła pełno R63 OC prowadzących owego bloga. Taką radochę z tego miałem, że postanowiłem im banner zrobić. Parę dni był w użyciu.
  • AJ/RD; Pinkie's mind is full of felt; My Little Buck to the Future: 3 projekty koszulek na konkurs na welovefine.com. Pierwszy raz się dorwałem do wektorów i jakoś to nawet wyszło. Tego z DeLoreanem kończyłem całą noc żeby zdążyć przed terminem. No i zdążyłem... na minutę przed.

I na razie tyle. Aha, no i jeszcze moje combo avatara i sygnaturki. Wczoraj wymyśliłem. Wektory nie moje, nie mam teraz czasu wszystkiego rysować itd. V2 może po maturze.

Reaktywacja pomaturalna.

Rysunki codzienne:

Bannery:

Niekucykowe tradycyjne:

Newbie Artist Training Grounds 2012:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne prace! A AJ/RD i My Little Back to the Future po prostu mnie urzekły. To nawiązanie do FTATR. Swoją drogą jednego z moich ulubionych albumów AC/DC. Chętnie bym się w taką koszulkę zaopatrzył. :P A DeLorean dosłownie zagina czasoprzestrzeń. Mam słabość do tej filmowej trylogii. Myślę, że należysz do ścisłej czołówki forumowych grafików.:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Jako że matury już dawno się skończyły, udało mi się zagonić moje leniwe spoiwo kończyn dolnych z plecami do uprawiania twórczości. Taki mam plan aby codziennie zapełnić stroną A4 rysunkami kuców.

Zabierałem się do tego od jakiś 3 miesięcy, kiedy to kupiłem szkicownik. Z 2 tygodnie temu dokupiłem gumki i wczoraj w końcu udało się zacząć. Na razie rysuję patrząc na screeny, po kolei od pierwszego odcinka, stąd tu tyle Twi.

Nie znam się kompletnie co i jak z ołówkami itd. więc najpierw robię zgrubny szkic 2B, potem to lekko wymazuję gumką chlebową, udokładniam HB i następnie końcowe linie 3H. Później wymazać resztę, poprawić jeszcze raz 3H, ew. brwi itp. HB i tyle. Jak mi się cieniowania zachciało to 2B i HB. Miejscami trochę pozostawało tych wstępnych szkiców, no ale mówi się trudno.

Cool story, huh? Nie? Mniejsza, macie skutki:

Dołączona grafika

I link na dA

Pomijałem cutie marki i szczegóły grzywy/ogona, bo zależy mi głównie na anatomii, proporcjach, twarzy, itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszej kartki na jednego kuca szło 30-60 minut. W zależności od ilości passów i bajerów typu cieniowanie i cutie marki. W drugiej tak do 30 minut chyba, bo postanowiłem przyspieszyć i od razu po 2B robiłem wersję finalną w 3H. Powoduje to trochę niedoskonałości, ale w granicach tolerancji. No może z wyjątkiem tych dwóch horrendalnie wyciągniętych szyj. Nie mam pojęcia co poszło źle.

Niniejszym, Pegasi (RD) Edition: Wings are %#@*&^$ complicated.

Dołączona grafika

Link na dA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj się leniłem pocinałem w BF3, więc dzisiaj 2 strony. I tak dalej jestem 1 do tyłu. Odpuściłem sobie poprawianie wstępnego szkicu. Wszystkie proporcje, itd. są już na miejscu, a zajmuje to 10-12 minut na kuca. Jak zacznę poprawiać, to z 20 minut dochodzi. Tak mogę robić szybciej i więcej. A i tak swój wątpliwy urok ma. No i pierwszy raz rysowałem Fluttershy. Ma taką fajną grzywę do rysowania. I pierwszy alicorn. Jakoś wyszła.

Dołączona grafika

deviantArt

Dołączona grafika

deviantArt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że jest w tym jakaś droga, ale kreska jest bardzo niewyraźna, osobiście mi się to nie podoba... Ale widzę np. NMM po lewej z niedopracowanym ogonem ale cała reszta jest naprawdę fajna. Nie masz zbytnio problem z proporcjami czy pomysłem. Pozytywnie, tylko ta kreska! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Znowu kartka i ołówki, tym razem A3 i martwa natura, czy jak ktoś woli z angielska "nieruchome życie".

Rysowane do portfolio na egzamin na studia. Z 4 godziny zeszły, czy jakoś tak. Skanowane aparatem, bo nie posiadam aż tak wielkiego skanera, trochę w Photoshopie podciągnięte.

Dołączona grafika

deviantArt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...