Skocz do zawartości

Grupa muzyczna A-capella


Iluzja

Recommended Posts

Cześć! Z tej strony Iluzja, która pojawia się na forum równie rzadko jak wskazuje na to jej nick :P

 

No więc jakiś czas temu wpadłam na pomysł stworzenia grupy bronies/pegasis, która śpiewałaby i tworzyła utwory a-capella. Niektórzy z was pewnie nie wiedzą co to za rodzaj muzyki. No więc jest to muzyka tworzona tylko ludzkim głosem, jednak nie mylcie tego z beatboxem, ponieważ beatbox ma na celu naśladowanie instrumentów perkusyjnych (najczęściej),a a-capella nie.

 

Dla ciekawych daję link do mojego ulubionego utworu: http://www.youtube.com/watch?v=CMNDdnYOjWw

 

A tu trochę ,,ciekawszy utwór" http://www.youtube.com/watch?v=78qEBIKXJqQ

 

Otóż mam zamiar zrealizować ten projekt. Zatem jedyne czego mi potrzeba to wy i wasze głosy. Potrzebuję dobrych wokali, najlepiej z doświadczeniem, które będą miały chęci i może trochę cierpliwości. Każdy kto chciałby wziąć udział w czymś takim niech śle swoje zgłoszenie na mój mail: [email protected] i nagra siebie jak śpiewa coś. Mile widziane mikrofony pojemnościowe, które nadają się do takich rzeczy, ale jeśli będzie was dobrze słychać przez jakieś inne i uznam, że jest okej, to nie ma sprawy. Wybiorę około 19 osób, ponieważ chcę mieć grupę dwudziestu, a muszę wejść jeszcze ja :P

 

Wszystko zależy od was, bo jeśli zgłosi się mało osób to nie będę miała nawet możliwości. Jeśli natomiast zgłosi się mnóstwo osób, ale ze słabymi głosami czy słuchem, to po prostu obniżę progi i będziemy ćwiczyć. Żeby nie było, nawet jeśli macie świetne głosy, to i tak będziemy razem ćwiczyć co najmniej raz w tygodniu dwie godziny. Podkreślam co najmniej, bo pewnie będzie tego więcej.

 

Jeśli chodzi o to kto mnie sprawdzi... cóż, nikt mnie nie sprawdzi. Co najwyżej wy, kiedy się dostaniecie. Jednak sądzę, że te kilka dyplomów ze śpiewu, recytatorstwa, chodzenie na lekcje śpiewu i szkoła muzyczna zrobiły swoje i was nie zawiodę. ;)

 

Tak więc chwytajcie za mikrofony i śpiewajcie, a prawodopodobnie niedługo ruszymy z projektem. :)

 

To tyle z mojej strony. Pytanie lepiej ślijcie na maila, bo na forum rzadko zaglądam.

 

Ciao!

 

PS. jeśli wrzuciłam temat nie tam gdzie trzeba, przepraszam, ale niezbyt ogarniam to forum, a SB mi nie działa.

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Czasu mamy sporo, bo to od was zależy czy projekt ruszy. Jak na razie dostałam tylko dwa zgłoszenia, co mnie smuci, bo liczyłam na trochę większy odzew. Cóż, mówi się trudno. Co do sprzętu, jak napisałam wyżej, dobrze by było, ale nie jest niezbędny dobry. Ważne, żeby było cię w miarę słychać :3

 

I, jeśli mogę prosić, nie nagrywajcie jakichś strasznie trudnych piosenek, bo śpiewanie w a cappella nie polega na zaje****j solówce, ale na współpracy. Zatem, jeśli możecie nagrywajcie w miarę proste piosenki np. Pink Fluffly Unikorn Dancing on Rainbow. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
×
×
  • Utwórz nowe...