Skocz do zawartości

Forum warszawskich bronies


Polonius

Recommended Posts

Oj Olaf, Olaf... Mama Buttona to ostatnia rzecz, jaka się powinna znaleźć na tej fladze :v

 

Popieram pomysł z Księżniczką Sawą albo znakiem United Equestria. Bez czy tam z Luną i Celestią.

Link do komentarza

Olaf chyba ma dobry pomysł, żeby samemu coś przeforsować, inaczej będziemy tu się długo nad tym kłócić. Ja tak zrobiłem. 

Nigdzie nam się z tym nie spieszy z tego co wiem, możemy się kłócić. Osobiście uważam, że lepiej mieć jakąś sensowną, przemyślaną reprezentację przed innymi miastami niż jakiś kucozlepek montowany na chybcika z koncepcji jednoosobowej i potem pąsowieć za każdym razem gdy ową flagę trzeba będzie wyjąć.

Ty tak zrobiłeś i  patrząc prawdzie w oczy nie zakładamy tego jak nie musimy, bo sekwencja rozwoju ziemniaka nie ma za dużo wspólnego z kucami co by z dumą wywiesić na piersi, ani specjalnie rozpoznawalna dla postronnych nie jest.

Jestem za głębszymi dywagacjami na temat flagi, która bądź co bądź ma reprezentować nas wszystkich.

Edytowano przez Vunlinur
  • +1 2
Link do komentarza

Olaf, tak mnie teraz ciekawi, czym argumentujecie obecność Octavii i/lub mamy Buttona, bo uzasadnienie w stylu "bo mi się podobają" jest do... plota. Tak samo ja mógłbym teraz walnąć ogromny post, dlaczego to właśnie Twilight powinna być na fladze, mało tego, samemu ją zaprojektować i szantażować ludzi, że i tak ją zamówię, bo się wszyscy kłócą. Sorry, ale tak odbieram twoje wypowiedzi. Jeżeli jakiś kucyk "nie alicorn i nie OCek" miałby być, to najodpowiedniejsza byłaby Fluttershy, która też swego czasu została chyba uznana za "opiekunkę" Warszawy.. znaczy Flutterszawy.

 

Ja optuję za ukazaniem "prawdziwie warszawskiego" kucyka, nieważne czy to będzie Sawa czy OCek syrenki (która też, nomen omen, nazywa się Sawa). Also, proponuję, aby przygotować kilka projektów z tych które tutaj padły, a potem ogół warszawskiego fandomu wybrałby najwłaściwszy. Jak będziemy widzieli "jak to w rzeczywistości ma wyglądać", to będzie nam łatwiej zdecydować :twilight3:

Edytowano przez Polonius
  • +1 6
Link do komentarza

Poloniusie, możesz napisać ogromny post o tym dlaczego Twi powinna być na fladze. Ja wtedy odpowiem ci tak: TL:DR, ponieważ ty nie czytałeś moich ze zrozumieniem, a jakbyś czytał to wiedziałbyś, że te dwa to nie mój pomysł(po za mamą buttona, bo ona była wspólnym). Co więcej, proszę bardzo, projektuj flagę. "Szantażując", jak ty to nazwałeś, ludzi, że i tak ją zrobisz. Proszę bardzo, rób ją. To twoje pieniądze, ja nie mogę cię przed tym powstrzymać. My mamy własny projekt, ale przy planie stworzenia flagi ustaliliśmy, że chcemy zobaczyć wasze propozycje bo wszak mogą być lepsze. 

:octavia:

Edytowano przez NightfallHeart
Link do komentarza

540087_409645829080282_1647123919_n.jpg

 
Tak, wiem, Polonius wrzucał to. Donard też. Ale nie zaszkodzi wrzucić kolejny raz  :pinkiep:
 

Księżniczka Sawa wygląda naprawdę nieźle.
Może wstawić ją w Godło Wawy w jakiejś pozie (może na dwóch tylnych kopytkach)
A tło godła można by zamienić na kolory Wawy razem z Celes i Luną, czyli od góry (żółty,biały,granatowy,czerwony) tylko biały i granat byłby cieńszym paskiem a te od wawy grubsze. Albo zastąpić barwy Warszawy barwami flagi Polski.

 
O! I to mi się podoba! Wrzucić Princess Sawę, niekoniecznie jako syrenkę, a pod nią krzyżujące się biała i granatowa linia. Troszeczkę przypominało by to flagę Wlk. Brytanii. Ewentualnie sama Princess Sawa z godłem/bez godła lub flaga w wersji tego, co wrzuciłem wyżej. Jestem za.
 

Cessator. Obecnie debatujemy nad tymi oto projektami: Symbol united equestria w tle, a na nim Celestia po prawej, Luna po lewej i Tavi po środku (uwago, to nie był mój pomysł!!) oraz (też nie mój pomysł) coś z postacią której jestem obecnie avatarem. No i gdzieś w tle mamy Seapony Lyra, ale nad tym za bardzo nie myślimy.

 
Octavia i nie twój pomysł? Nie chce mi się wierzyć  :grumpytwi:
I w ogóle... nie, żebym był przeciwko Octavii, przy odpowiednim zestawie kolorów ona by pasowała (nie znam kolorów symbolu United Equestria), ale skąd pomysł, by padła ona, a nie inny kucyk? Bo przykładowo Twitchiego bym posądzał o lobbowanie za AJ.

 

 

Cessator, dwie sprawy

1)Dlaczego nie?

2)Może i jeśli tak ustalimy to takoż też będzie

 

To brzmi teraz jakby to był troll. "Debatujcie nad kucykiem, wybierzcie go, czekamy na decyzję, bo i tak walniemy swoją propozycję, by było sporo śmiechu z waszego butthurtu". 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza

Wziąłem to na poważnie. Ja sam rysować za bardzo nie umiem. Ale jutro jak dorwę się do kompa ta zarzucę jakiegoś conceptart'a na szybko. Zróbmy coś pod Wawe i nie śpieszmy się. Fajnie by było gdyby naprawdę było by się czym pochwalić anie jak to Ktoś wspomniał zbitka OC'ków.

Coś żeby później nie było się wstyd z tym pokazywać. I dajcie spokój z tą mamą Button'a co ona ma do Wawy?

  • +1 2
Link do komentarza

Linds, to Twoje tak wstępnie mogłoby być, ale może będą lepsze propozycje. Tyle że ta księżniczka prawie wychodzi z kadru i marginesy dookoła niej powinny być większe. 

 

Jeszcze jedno, ta flaga ma być w formacie A (jak większość zeszytów), czy B (jak zeszyt w formacie B5)? Niezależnie od tego, według mnie powinna być wyższa niż szersza, co psułoby efekt dla dwukolorowej flagi. 

Link do komentarza

Po prostu jeśli będziecie debatować nad wzorem za długo to zrobimy własną flagę fandomu warszawskiego, 

:octavia:

Muszę Cię zmartwić, bo to wtedy nie będzie oficjalna flaga fandomu warszawskiego, tylko flaga Olafa, szczególnie jeśli wrzucisz tam Tavi i Button's Mother....

 

Edit.

Flaga od Lindsa jest dobra, póki co chyba jedna z lepszych :)

Edytowano przez Arctic Cat
Link do komentarza

1) Czy wy czytaliście mój pierwszy post? Albo zwróciliście uwagę na liczbę mnogą? Robię to z Twitchym i Krzyźwiełem i widzę wielkie zainteresowanie flagą jak ktoś postanowił zrobić projekt i samemu wszystko załatwiać i opłacać, a przez dwa lata jakoś tego nie zrobiliście....

2) Nie jestem przekonany czy ta lindsa jest aby zgodna z prawem....

 

:octavia:

Edytowano przez NightfallHeart
Link do komentarza


Muszę Cię zmartwić, bo to wtedy nie będzie oficjalna flaga fandomu warszawskiego, tylko flaga Olafa, szczególnie jeśli wrzucisz tam Tavi i Button's Mother....


1) Czy wy czytaliście mój pierwszy post? Albo zwróciliście uwagę na liczbę mnogą? Robię to z Twitchym i Krzyźwiełem

To w takim razie będzie to flaga Olafa, Krzyświeła i Twitcha.
Jakoś nadal nie wygląda mi to na cały warszawski fandom.
  • +1 2
Link do komentarza

Flaga od Lindsa jest dobra, póki co chyba jedna z lepszych  :)

Linds, to Twoje tak wstępnie mogłoby być, ale może będą lepsze propozycje. Tyle że ta księżniczka prawie wychodzi z kadru i marginesy dookoła niej powinny być większe.

 

Nie moja praca. Jedynie wkleiłem orientacyjnie jedną z prac z Princess Sawą z jej fanpage'a na FB, by ukazać ludziom o co mniej więcej chodzi niektórym osobom. Ale dziękuję za uznanie :)

 

Jak ktoś da radę poprawić to, o czym pisze tutaj Maklak, byłoby fajnie.

 

 

1) Czy wy czytaliście mój pierwszy post? Albo zwróciliście uwagę na liczbę mnogą? Robię to z Twitchym i Krzyźwiełem i widzę wielkie zainteresowanie flagą jak ktoś postanowił zrobić projekt i samemu wszystko załatwiać i opłacać, a przez dwa lata jakoś tego nie zrobiliście....

2) Nie jestem przekonany czy ta lindsa jest aby zgodna z prawem....

 

:octavia:

 

 

1) Wypominasz na FB, że ludzie mają bóle dupy, teraz ewidetnie pokazujesz, że sam go masz  :squee:

2) Przez 2 lata były różne próby zrobienia czegoś. Była propozycja opasek, ale padła (i słusznie). O sztandarze myślano nie raz, efektem czego był sztandar Maklaka. Przy tym ostatnim o ile pamiętam to i ty i Twitchy byliście już w fandomie, Krzyświeł chyba też. Ale wtedy woleliście siedzieć cicho. Nie miejcie więc teraz wątów o to, że taki ruch jest teraz, gdy wyciągnęliście ten temat na powierzchnię. 

3) BTW dyskusja o fladze dla Warszawy spowodowała, że w Łodzi (Bronies Łódź) zaczęto również myśleć nad flagą  :ajawesome:

4) Kolory flagi raczej nie są zastrzeżone prawem autorskim. Inaczej wyszłoby, że masa instytucji itd. łamie te prawa. Co najwyżej ktoś może stwierdzić, że kucyk to zbesztanie symbolu miasta, tyle, że o ile się nie mylę to za zbezczeszczenie flagi obrywa się tylko w przypadku, gdy flagą tą jest flaga państwowa. Flagą Polski to barwy biało-czerwone, nie żółto-czerwone. Ale do końca kwestii prawnej nie ogarniam. 

Plus wiesz, kucykowanie herbów miast równie dobrze mogłoby nie być zgodne z prawem. A jednak Poznań i Wrocław się na to zdobyły ponad 1,5 roku temu i nie mają żadnych problemów z tej racji.

Aczkolwiek możesz pisać o czymś, o czym nie wiem. Jeśli tak, proszę o oświecenie. 

5) Piszesz, że to może być niezgodne z prawem. A założę się, że gdy padła propozycja zrobienia flagi w klimatach kucykowo-nazistowskich to razem z Twitchym i Krzyświełem byłeś chętny do realizacji tego pomysłu. Totalna hipokryzja, gdy uświadomi się sobie, jak bardzo taka flaga łamałaby prawo i samo przyniesienie jej na meeta narażałoby wszystkich uczestników na co najmniej areszt na komendzie. 

Edytowano przez Linds
  • +1 1
Link do komentarza

To w takim razie będzie to flaga Olafa, Krzyświeła i Twitcha.

Jakoś nadal nie wygląda mi to na cały warszawski fandom.

 

 

Chyba wiele osób myśli podobnie, a na pewno ja. Jeśli ma to być flaga warszawskiego fandomu to powinien ją wybrać cały warszawski fandom. Dosyć to oczywiste, ale piszę na wszelki wypadek. 

 

A co do samej flagi to może po prostu da się jakiś czas na stworzenie propozycji, a potem wspólnie wybierze się najlepszą opcję.

Postacie z mane 6 na fladze musiałyby być wszystkie, żeby nie powstał ogromny shitstorm, w którym każdy udowadniałby dlaczego tam ma być ten kuc, a nie inny.

Nie wspominając o postaciach jak Octavia, czy Lyra, albo wszystkie albo żadna.

Więc, może wystarczy dać obydwie księżniczki, jednak znaczące postacie z serialu i jak najbardziej nawiązującą do Warszawy Księżniczkę Sawę.

Nic co by łamało prawo, i skazałoby uczestników meetu na noc w areszcie, no i mała szansa na butthurt o wybór postaci na fladze.

 

Link do komentarza

24xzxfk.jpg

 

Do głowy jak na razie przychodzi coś takiego tylko myśle że lepiej by wyszło gdyby sawa była od frontu pokazana. Albo 

 

iy32ih.jpg

 

tylko sawa tu trzymaszable i tarcze przy pomocy magii

 

Sorki za jakość ale nie mam pojęcia jak się obsługuje gimpa

 

ajaja zapomniałem o equstria united bo uważam to za dobry pomysł

Edytowano przez Cessator
Link do komentarza

Wiecie, nie da się zrobić tak, by wszyscy poparli jedną opcję. Każdy ma swoje pomysły, argumenty, gusta. Stąd trochę argument "To wasza flaga, a nie fandomu warszawskiego", czy "Całego fandomu warszawskiego" raczej niewiele wnoszą. Stąd trzeba by było po prostu zebrać wszystkie pomysły do kupy i zagłosować i zrobić flagę taką, jaką wybierze większość. 

 

EDIT: Niestety, ale obawiam się, że NIE istnieje jakiś art, wektor, cokolwiek prezentujący Księżniczkę Sawę od frontu. 

Edytowano przez Linds
Link do komentarza

Gdyby nie to, że na tej "nazistowskiej" fladze, Pinkie (i chyba Rarity) ma symbole "SS", to flaga ta, byłaby totalnie zgodna z prawem.
 

"A założę się, że gdy padła propozycja zrobienia flagi w klimatach kucykowo-nazistowskich to razem z Twitchym i Krzyświełem byłeś chętny do realizacji tego pomysłu."
Wybacz, ale przegrałbyś ten zakład.

 

"3) BTW dyskusja o fladze dla Warszawy spowodowała, że w Łodzi (Bronies Łódź) zaczęto również myśleć nad flagą"

Ha! A nie mówiłem Octi, że inni będą po nas, też będą tworzyc flagi? :aj3:

 

"2) Przez 2 lata były różne próby zrobienia czegoś. Była propozycja opasek, ale padła (i słusznie)."

Opaski są zbyt mało dostrzegalne i niewygodne, więc nie dziwię się, że upadł wam ten pomysł.

 

 

"O sztandarze myślano nie raz, efektem czego był sztandar Maklaka. Przy tym ostatnim o ile pamiętam to i ty i Twitchy byliście już w fandomie, Krzyświeł chyba też. Ale wtedy woleliście siedzieć cicho."

Od kiedy jestem w Warszawskim fandomie, nie słyszałem by ktoś z Warszawy myślał o sztandarze (zapewne robiliście to przez forum, a ja dopiero od niedawna zacząłem tutaj zaglądać), więc nic dziwnego, że siedziałem cicho skoro o niczym nie wiedziałem, a gotową flagę zobaczyłem tylko raz na którymś meetcie.

 

 

 

"Wiecie, nie da się zrobić tak, by wszyscy poparli jedną opcję. Każdy ma swoje pomysły, argumenty, gusta. Stąd trochę argument "To wasza flaga, a nie fandomu warszawskiego", czy "Całego fandomu warszawskiego" raczej niewiele wnoszą. Stąd trzeba by było po prostu zebrać wszystkie pomysły do kupy i zagłosować i zrobić flagę taką, jaką wybierze większość."
Arctic pisząc to, "że flagę powinien wybrać cały fandom", miał chyba na myśli dokładnie to samo (czyli nie dla wszystkich było to oczywiste :v).

 

 

 

A i bijcie się dalej, bedę miał co czytać w robocie ^^

Link do komentarza

Gdyby nie to, że na tej "nazistowskiej" fladze, Pinkie (i chyba Rarity) ma symbole "SS", to flaga ta, byłaby totalnie zgodna z prawem.

 

Co do tego nie byłbym taki pewny. Tzn. może i byłby legalny, ale możliwe, że i tak nie obyłoby się bez shitstormów np. na Patelni ze strony ludzi prostszych, mniej ogarniających te wszystkie motywy. Przykład z MLP Polska to pokazał, bo ponoć nazistowski kucyk z avatara jednego Bronego nie miał na sobie swastykę, tylko przerobioną swastykę, czy tam tego orła przerobionego na kuca - dokładnie nie pamiętam. 

 

 

"2) Przez 2 lata były różne próby zrobienia czegoś. Była propozycja opasek, ale padła (i słusznie)."

Opaski są zbyt mało dostrzegalne i niewygodne, więc nie dziwię się, że upadł wam ten pomysł.

 

Ja byłem przeciwko opaskom. Inne fandomy nie pokazują po sobie, że są członkami danego fandomu (ino pojedynczy mangowcy), to po co my mamy pokazać?

Sztandar inna kwestia, może to być fajna rzecz do reprezentowania delegacji warszawskiej na meetach w innych miastach itd.

 

 

"O sztandarze myślano nie raz, efektem czego był sztandar Maklaka. Przy tym ostatnim o ile pamiętam to i ty i Twitchy byliście już w fandomie, Krzyświeł chyba też. Ale wtedy woleliście siedzieć cicho."

Od kiedy jestem w Warszawskim fandomie, nie słyszałem by ktoś z Warszawy myślał o sztandarze (zapewne robiliście to przez forum, a ja dopiero od niedawna zacząłem tutaj zaglądać), więc nic dziwnego, że siedziałem cicho skoro o niczym nie wiedziałem, a gotową flagę zobaczyłem tylko raz na którymś meetcie.

 

To ciekawe, co mówisz, bo gdy to wszystko działo się na forum, ja regularnie relacjonowałem wszystko na grupie "Warszawa Bronies". A tam już nie ma bata, byś nie miał dostępu do informacji, bo to było po MLK, a pamiętam, że na grupie byłeś jeszcze przed konwentem. Przyznaj się, że olałeś sprawę :v

 

 

"Wiecie, nie da się zrobić tak, by wszyscy poparli jedną opcję. Każdy ma swoje pomysły, argumenty, gusta. Stąd trochę argument "To wasza flaga, a nie fandomu warszawskiego", czy "Całego fandomu warszawskiego" raczej niewiele wnoszą. Stąd trzeba by było po prostu zebrać wszystkie pomysły do kupy i zagłosować i zrobić flagę taką, jaką wybierze większość."

Arctic pisząc to, "że flagę powinien wybrać cały fandom", miał chyba na myśli dokładnie to samo (czyli nie dla wszystkich było to oczywiste  :v).

 

Możliwe, ale ja nawiązywałem i do Arctica i do Asii. 

Link do komentarza


Co więcej, proszę bardzo, projektuj flagę. "Szantażując", jak ty to nazwałeś, ludzi, że i tak ją zrobisz.

 

Kłopot w tym, że zapomniałeś o jeszcze jednej rzeczy - wciskaniu jej na siłę ludziom z fandomu, bo jak inaczej nazwać to:

 


Po prostu jeśli będziecie debatować nad wzorem za długo to zrobimy własną flagę fandomu warszawskiego

 

A, faktycznie, napisałeś "własną" czyli także "nie-warszawską"... taki mały oksymoron.

 

Co zaś do twego wielkiego oburzenia w stylu "nie ja sam to wymyśliłem":

1. Ty pisałeś o tym posty więc logiczne, że wszyscy zwracali się do Ciebie a nie, nieobecnego wtedy, Twitchy'ego czy Krzyświeła

2. Jak już ktoś napisał, nie wierzę, że ta Octavia nie ma z tobą nic wspólnego

 

A co do Twilight - po co mam pisać, skoro wiem, że ona nie wiąże się z Warszawą? Widać, kto tu nie czyta cudzych postów ze zrozumieniem :MJTQO:

Co zaś flagi:

 

Mi osobiście, na chwilę obecną, podoba się propozycja Cessatora nr. 2, tyle, że przydałoby się, aby herb Warszawy wziął w obroty jakiś lokalny artysta (przyznać się, kto tu robi grafikę wektorową) i go dostosował do flagi.

Link do komentarza

Fajnie że mój pomysł z herbem przeszedł :) Zobczymy jeszcze jak wyjdzie z mieczydłem i tarcadłem. Może jeszcze spróbować gdzieś umieścić kolor Celestii i Luny. Może jak gdzieś wcześniej wspomniałem.

Czyli Żółty, Biały, Granat, Czerwony. Pasek Biały i granat byłby cieńszy a te Warszawskie grubsze.

Link do komentarza

"To ciekawe, co mówisz, bo gdy to wszystko działo się na forum, ja regularnie relacjonowałem wszystko na grupie "Warszawa Bronies". A tam już nie ma bata, byś nie miał dostępu do informacji, bo to było po MLK, a pamiętam, że na grupie byłeś jeszcze przed konwentem. Przyznaj się, że olałeś sprawę"

Jakbyś do tej pory nie zauważył, jestem osobą która nie za często się gdziekolwiek udziela, ponieważ albo nie mam czasu, albo nie mam chęci sprawdzać co się dzieje, wiec kiedy temat flag byl po mlk goracy, przyznac moge sie tylko do tego, ze "przespalem" a nie ze olalem te sprawe.

A i co do tego nazistowskiego motywu. Zodyn z nas nigdzie nie napisal, ze chetnie by to zobaczyl na fladze (prosze, czytaj/cie uwaznie co kto pisze, a nie wkladasz/wkladacie swoje slowa w nasze posty).

Edytowano przez Fingolfin
Link do komentarza

A i co do tego nazistowskiego motywu. Zodyn z nas nigdzie nie napisal, ze chetnie by to zobaczyl na fladze (prosze, czytaj/cie uwaznie co kto pisze, a nie wkladasz/wkladacie swoje slowa w nasze posty).

 

W sumie... faktycznie. Mogłem dokonać nadinterpretacji lajków danymi dla postu Poloniusa, który tymże pomysłem zarzucił, zapewne w formie sarkazmu. Zwracam honor, jednakże nie cofam moich słów przeciwko pomysłowi na flagę ze skucykowanymi symbolami nazistowskimi. 

Link do komentarza
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...