Skocz do zawartości

Historia mojego życia, gdybym żył podczas wojny i gdyby to zdarzyło się naprawdę [Oneshot][Crossover][Comedy][Random]


Sueroski

Recommended Posts

Hej! Witam was moim pierwszym fanficem. Jest bardzo krótki (5 stron, licząc ze "stroną tytułową"), więc jeśli wam się nie spodoba to nie stracicie zbyt dużo życia. Opowiada o gościu, który podczas drugiej wojny światowej zaszył się w domu na 50 lat, przez ten czas świat ludzi zmienił się w Equestrię, a on nie zauważył i pewnego dnia musi wyjść z domu... i tu się dzieją rzeczy. 

Kilka rzeczy

  • humor zawarty w ficu może być lekko obraźliwy (lub po prostu głupi); wymaga się od czytającego trochę dystansu do siebie, rzeczywistości, nie jakiegoś bardzo dużego - 5 metrów wystarczy
  • są wulgaryzmy (pojedyncze)
  • osoby przedstawione nie odwołują się do prawdziwych postaci, wszelkie podobieństwo jest przypadkowe (to prawda, bo tak napisałem :pun: )
  • można krytykować, ale złych opinii nie przyjmuję do świadomości, bo zepsułyby mi nastrój  :pinkiep:

https://docs.google.com/document/d/1lqcB2Q0_6Fx3Xoiz7Ao0hOBYjPPu4DsQ18rSUYzDjT8/edit?usp=sharing

 

Edytowano przez Dolar84
  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost - dawno nie czytałem czegoś równie pokręconego. Po lekturze już wiem, że podjeście do tego tekstu bez półlitrowej butelki "wiadomej substancji" jest postępowaniem co najmniej nierozważnym.

 

A teraz tak - pomysł na wstęp fenomenalny. Prosty a skuteczny i wywołujący pracę mięśni odpowiadających za szczerzenie zębów.

 

Samo opowiadanie... no cóż. Tag [Random] jest tu jak najbardziej na miejscu. Ogólnie wywarło pozytywne wrażenie. Nie wspominając o samym tytule, który przyciąga wzrok niczym przysłowiowy magnes.

 

Dobra robota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 10 years later...

Witam.

 

Opowiadanie, przed którym stoicie, jest randomem z krwi i kości! Choć nadal tak sobie śmieszny. Rozbawił mnie 2 razy, słownie dwa. Ale to już jakiś sukces! Poza tym cały czas towarzyszył mi lekki uśmiech, a to już spory sukces.

 

Technicznie mamy utrwalony już zestaw śniadaniowy składający się z braku myślników i paru pomniejszych błędów. Styl? Tak.

 

Fabularnie mamy tu przedstawioną historie Stevena, który został kucykiem, ale nawet o tym nie wie. Jak się to skończy? Oczywiście powitaniem z Adolfem Hitlerem w różowej peruce i lewitującą głową Baraka Obamy z sombrero! To jak już mamy wytłumaczony poziom sensu tej fabuły, przejdźmy dalej!

 

Klimat? Istny teatr absurdu.

 

Podsumowanie? Wzięło urlop. Zamiast niego antypodsumowanie! Czuje się jak po pierwszym obejrzeniu Smoczych Jaj w 4 gęstości, czyli doskonale. Polecam, jeśli szukacie głupiej, nielogicznej, radnomowej komedyjki na poprawę humoru. Dawno, prawie w ogóle, nie czytałem tak dobrego (i randomowego!) randoma.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Ziemniakford
Poprawka błędu
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ależ to był random. Chyba najbardziej randomowy random jaki widziałem, do czasów sweetie brick. Choć to jest random troszkę innego typu. Tu mamy po prostu zwariowaną fabułę, w którą autor wrzuca coraz więcej. I to działa. Bohater przesiedział drugą wojnę światową i kolejne 50 lat, grając na konsoli? Czemu nie. Adolf Hitler, który śpiewa? Czemu nie. Mane6? Oczywiście. 
I, jak mówiłem, to jest poskładane nawet z pewnym sensem. Jak na random. Przyznam, że śmiałem się przy tym niezmiernie. 

Technicznie, było spoko. Widzę, Ziemniak troszkę tam dodał sugestii, ale i tak było nieźle. 

Podsumowując, polecam ficzek miłośnikom randomów i nie tylko. 
 

  • +1 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...